Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, tanova napisał:

Przy okazji i fajny Spindlerovy Mlyn, do którego lubiłam jeździć z racji odległości, zrobił się jakoś mniej sympatyczny.

W Szpindlu, Janskych Laznach i po polskiej części Karkonoszy spędziłem swoje "szkolne narciarskie lata" i sentymentu do tych miejsc mam na sto najbliższych lat. Natomiast rozum, kalkulator i portfel mówi co innego. Jeżeli z mojego miejsca czyli z Opola do Szczyrku mam 150 km, na Czarną Górę ok. 120 km, do Zieleńca jakieś 150 km, do Szpindla 250 km, do czeskich ośrodków koło Jesenika powiedzmy con. 120 km, to średnia odległość jednego wyjazdu (tam i z powrotem) to około 300 km. Odległość do Trentino, na przykład, tam i z powrotem, to 2100 km, a więc 7 razy więcej, czyli siedem dni jeżdżenia. Mając wybór siedmiu dni w Dolomitach, czy po jednym dniu gdzieś wokół mojego miasta przy takiej samej globalnej odległości... wnioski nasuwają się same. Kwestia paliwa przestaje być istotna, jeżeli tankuje się w Austrii zjeżdżając z autostrady. Ceny w supermarketach bardzo zbliżone. Są tylko dwie kwestie, które robią różnicę: to cena miejscówki (bo oprócz nart jest też spanie) i kwestia urlopów itd. (bo jeżdżąc w tzw. okolicy mamy od tego weekendy). Ale nawet biorąc to pod uwagę, patriotyzm patriotyzmem, ale ja wybieram dłuższe wyjazdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Upraszczając: przywołany przez Ciebie brak komfortu pachnie zazdrością, jeżeli nie zawiścią nawet.

Pozdrowienia

Jaka zawiść... ja tylko napisałem co myślę. Tej tańszej czy droższej nie kupię bo mi nie po drodze.

Z innej beczki. Ja się martwię, że jestem na letnich oponach i mnie tu za parę dni porządnie zasypie bo nawet na wysokości 1290m n.p.m. ma sypać a ja śpię na 1600m. Jak w Sierpniu wyjeżdżałem to mogłem już zostać na tych zimówkach. Masakryczny atak zimy się szykuje.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tanova napisał:

I jak tu w kontekście powyższego być patriotą i jak tu wspierać taki Szczyrk? Przy okazji i fajny Spindlerovy Mlyn, do którego lubiłam jeździć z racji odległości, zrobił się jakoś mniej sympatyczny.

Cześć

No nie powiesz mi, że jeździsz na nartach żeby kogoś/coś wspierać, że to w ogóle ma jakieś znaczenie...Wybieramy te miejsca , które nam pasują i tyle. Osobiście uważam - rozwijając nieco myśl Śpiocha - że powinni dowalić takie ceny, żeby selekcja pozwoliła na normalną jazdę. Może w tym sezonie zrobi to za nich wirusik?

Zmniejszenie przepustowości wyciągu jest zawsze związane z korzystniejszymi warunkami na trasach - dobry kierunek.

Poza tym nie za bardzo rozumiem o co tak naprawdę krzyk. Normalny gość jest o 8.00 na wyciągu a o 11.00 siedzi już w knajpie na browarze najeżdżony - przynajmniej ja w Polsce tak mam i większość których znam i z którymi jeżdżę. A wtedy właśnie wylegają  wczasowicze i są potrzebne karnety VIP.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pawelb91 napisał:

Lub Magic Pass 399 CHF (w pierwszej przedsprzedaży) na którym jeździłem ostatnie 3 sezony.

Fajną opcją jest też:
Skiworld Ahrntal (Speikboden, Klausberg)
Annual ticket (Winter 2020/2021 & Summer 2021) Pre sale do 23 grudnia - 395,00 €

Annual ticket (Winter 2020/2021 & Summer 2021) Pre sale do 23 grudnia - 395,00 €

możesz wysłać linka? Nie mogę znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

No nie powiesz mi, że jeździsz na nartach żeby kogoś/coś wspierać, że to w ogóle ma jakieś znaczenie...Wybieramy te miejsca , które nam pasują i tyle.

@Mitek - to była oczywiście lekka aluzja do robienia ludziom wody z mózgu, że powinni urlop spędzać w kraju, bo tak i że trzeba wspierać rodzimą branżę turystyczną (choć TMR nie jest polską firmą, ale inni usługodawcy w miejscowości - tak). I zobaczysz, że taki przekaz będzie też przed zimą.

Mnie nie odpowiada ani schodzenie ze stoku o 11.00 (za daleko mieszkam i chcę się najeździć cały dzień), ani dodatkowa ciężka kasa za jakieś dziwne oligarchiczne regulacje, więc nie pojadę do TMR. Jeśli właściciel ośrodka chciał takie osoby jak ja (i sporą grupę innych forumowiczów) zniechęcić, to mu się udało. A jak mu to wyszło wizerunkowo, to już inna sprawa.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

@Mitek - to była oczywiście lekka aluzja do robienia ludziom wody z mózgu, że powinni urlop spędzać w kraju, bo tak i że trzeba wspierać rodzimą branżę turystyczną (choć TMR nie jest polską firmą, ale inni usługodawcy w miejscowości - tak). I zobaczysz, że taki przekaz będzie też przed zimą.

Mnie nie odpowiada ani schodzenie ze stoku o 11.00 (za daleko mieszkam i chcę się najeździć cały dzień), ani dodatkowa ciężka kasa za jakieś dziwne oligarchiczne regulacje, więc nie pojadę do TMR. Jeśli właściciel ośrodka chciał takie osoby jak ja (i sporą grupę innych forumowiczów) zniechęcić, to mu się udało. A jak mu to wyszło wizerunkowo, to już inna sprawa.

Cześć

Wiesz ja w "nowym" szczyrku nie byłem a wszystkie zdjęcia, relacje, inwestycje, działania karnetowo-marketingowe mnie skutecznie utwierdzają w przekonaniu, że Szczyrk się dla mnie skończył, choć spędziłem tam naprawdę dziesiątki narciarskich dni - bywały sezony po 40...

Wiesz ja mam tak, że często ta 11.00 to już jest za późno. I chodzi tu o prywatne zadowolenia z jazdy. Zawsze mam tak, że pierwsze trzy cztery zjazdy to rozgrzewka i analiza stoku, co się dzieje ze śniegiem, jak trzyma i gdzie, jak mięknie itd. A później ogień i do domu. Samemu na nartach praktycznie w ogóle nie jeżdżę - nic się nie dzieje, a przeginać z kolei (tyczki czy inna jazda zupełnie na granicy, czy tez poza) nie mogę bo mam wizję, że po jakimś nieszczęśliwym upadku może być dwukółka. :)

Pozdrowienia serdeczne i oby Ci w tym Szczecinie góry urosły.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mitek napisał:

Normalny gość jest o 8.00 na wyciągu a o 11.00 siedzi już w knajpie na browarze najeżdżony - przynajmniej ja w Polsce tak mam i większość których znam i z którymi jeżdżę.

Normalne jest picie alkoholu od rana?

3h jazdy i jesteś wyjeżdżony...?

Nie podzielam

 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Spiochu napisał:

Jak po 3h jazdy masz jeszcze siłę to znaczy że słabo jeździłeś :)

W TMR niestety wielka kolejka jest już przed otwarciem ośrodków, więc o sensownej jeździe do 11.00 zwykle można pomarzyć.

Cześć

Piotrze od rana do wieczora. Karnet bije a jak nie toś leszcz. ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, JurekByd napisał:

Zanudzisz się tam na śmierć przez cały sezon- lepiej dołożyć 34 euro do Sunny Card

Ale można sprawdzić opcje😉 na koronkę moltek i anko może być niezły, już w zeszłym sezonie w high season było całkowicie pusto. 

Sunny mnie kusi, zobaczę. Pytanie na co koronka pozwoli.🤠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jeeb napisał:

to ile razy możemy obrócić w ciągu tych 3 godzin ze Zbójnickiej Kopy na Halę Skrzyrzeńską zakładając że nie będzie ludzi a krzesełka zatrzymają się tylko 3 razy na każdym przeeździe ?

Cześć

Zapraszam na jeżdżenie a nie na stanie w pozycji narciarskiej ze sprzętem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Zapraszam na jeżdżenie a nie na stanie w pozycji narciarskiej ze sprzętem.

..systemy Grip Walk sprawdzą się w takich sytuacjach (i na orczykach)- wbrew nazwie niezbyt nadają się do chodzenia ale pozwalają wyprostować nogi podczas stania 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jeeb napisał:

może jaśniej bo nie wiadomo o co Tobie chodzi ?

..no racja trochę się zamotałem z nazewnictwem 

chciałem napisać ze systemy obecne w niektórych modelach butów (te pozwalające odblokować pochyłe położenie cholewki buta do pionu) pozwalają na wyprostowanie nóg na przykład w kolejce do krzesła lub na orczyku.. może to być pomocne gdyby przyszło stać w kolejce pól dnia - jakbym jeździł na długich orczykach na pewno bym tez korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...