Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, marboru napisał:

@JC bardzo drogo 😕

Szczyrk jak zwykle kombinuje pod górę. Zamiast zrobić tradycyjny karnet 4 godzinny, to wymyśla 😕 wg powyższej rozpiski jakby ktoś (ja często tak na narty jeżdżę) chciał przyjechać na 4 godziny od otwarcia, to co? Trzeba karnet całodniowy kupować. 

Dramat z tym Ośrodkiem. 

Ale na Alpy jakoś nie narzekasz, że tam nie ma karnetów 4 godzinnych?!
Kolejna sprawa. W zeszłym sezonie wiele osób narzekało, że przyjeżdżają później, bo lubią pospać, bo korki i muszą kupić karnet całodniowy. Teraz mają wybór.
I jeszcze jedno! To są ceny w "najgorętszym" sezonie! 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę poszperałem i w Alpach karnet całodzienny w podobnej wielkości ośrodku z długością tras do 30km kosztuje ok. 40€, czyli jakieś 180zł. Wychodzi, że w Szczyrku jest wciąż 40zł taniej.

Chociaż w Alpach widoki lepsze, i warunki pewnie też.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, JC napisał:

Ale na Alpy jakoś nie narzekasz, że tam nie ma karnetów 4 godzinnych?!
Kolejna sprawa. W zeszłym sezonie wiele osób narzekało, że przyjeżdżają później, bo lubią pospać, bo korki i muszą kupić karnet całodniowy. Teraz mają wybór.
I jeszcze jedno! To są ceny w "najgorętszym" sezonie! 

Wydaje mi się, że jednak są takie skipassy, zwłaszcza w ośrodkach blisko miast, nastawionych również na klientelę, która chce wyskoczyć na przysłowiowe cztery godzinki przed/po pracy, np. Muttereralm koło Innsbrucka. Generalnie tego typu ośrodki, porównywalne ze Szczyrkiem pod względem wielkości i czasem dojazdu z miasta, mają bardzo elastyczne opcje krótkich karnetów. I jeśli nawet cena w euro wychodzi porównywalna jak w Szczyrku, to jest jedna zasadnicza różnica - takich ośrodków jest w Alpach dużo, jest ich wybór i są mniej zatłoczone.

Szczyrk jednak ma pozycję monopolisty w regionie i dopóki nie powstaną ośrodki konkurencyjne pod względem jakości usług (a na to się nie zanosi), to będą dyktować warunki, jakie im się podoba i na jakie znajdą nabywców. Takie osoby jak @marboru i ja raczej nie przyjadą, bo dla nas to nie jest ciekawa alternatywa.

Edytowane przez tanova
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, JC napisał:

Ale na Alpy jakoś nie narzekasz, że tam nie ma karnetów 4 godzinnych?!
Kolejna sprawa. W zeszłym sezonie wiele osób narzekało, że przyjeżdżają później, bo lubią pospać, bo korki i muszą kupić karnet całodniowy. Teraz mają wybór.
I jeszcze jedno! To są ceny w "najgorętszym" sezonie! 

Jacku przepraszam, ale w wielu alpejskich ośrodkach są karnety od rana do 12, czy do 13, zatem to nie jest do końca tak jak piszesz. 

😃😃😃 z tym pospaniem, to mnie rozbawiłeś - nie ma co Szczyrku tłumaczyć z kombinatorstwa. 

4h, to 4h, każdy powinien swoje odbić na bramce i jeździć kiedy chce. 

Zwłaszcza w najgorętszym sezonie ceny powinny być niższe - wtedy jest najwięcej ludzi i najgorsze warunki. Nooo ale w tym przypadku, to niestety wszystkie ON tak robią. 

@Ziemowitnie przyrównuj Szczyrku, do stacji alpejskich, 90% z nich to zupełnie inna liga. 

Edytowane przez marboru
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marboru napisał:

Zwłaszcza w najgorętszym sezonie ceny powinny być niższe - wtedy jest najwięcej ludzi i najgorsze warunki. Nooo ale w tym przypadku, to niestety wszystkie ON tak robią. 

No tu mnie rozbroiłeś. Ludzie walą drzwiami i oknami, a właściciel ma obniżyć ceny?! Z tego, co pamiętam, to trochę znasz zasady ekonomii i coś wiesz nawet o giełdach. Czy tam też, jak jest za dużo chętnych, to powinni obniżać ceny lub prowizje, bo jest za duży popyt i nie mają dobrych warunków zakupu, bo jest np. redukcja? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JC napisał:

No tu mnie rozbroiłeś. Ludzie walą drzwiami i oknami, a właściciel ma obniżyć ceny?! 

Tu niestety masz rację. A dlatego niestety, bo takie podejście jak dla mnie, to typowy MC Donald - ilość, nie jakość. Dlatego stacje mniejsze, niszowe wśród pasjonatów nart zawsze będą bardziej popularne. To widać zresztą po chłodnym traktowaniu Szczyrku w mediach społecznościowych i takich jak forum Skionline. 

Aaa ban @pasazer85 na fejsie Szczyrku, to wogóle przegięcie 😮

Ceny i cennik z prawidłami korpo, a komunikacja ośrodka z klientami jak pod budką z piwem 😃

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marboru napisał:

Tak też działa wolny rynek. Dlatego ja, Szczyrkowi mówię zdecydowane nie. Prawo konsumenta 😉🙂

I to jest konkretne podejście. Jeżeli do Ciebie dołączy większość osób wybierających się do Szczyrku, wtedy będą zmuszeni do zmiany polityki, ale "natenczas"... 🙂

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lu5asz napisał:

Tylko nie porównujmy Szczyrku do Alp .

Dobra wiadomość jest taka,że ceny ,,idą,, w dół.Całodzienny karnet bedzie już można zakupić za 79zł.

Z tymi cenami "już od ..." jest tak, że mało komu faktycznie udaję się coś kupić w tej cenie. A kupowanie pojedyńczych karnetów z np. miesięcznym wyprzedzeniem w obecnej sytuacji to jednak spore ryzyko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciągu 5 ostatnich lat w Szczyrku na stoku byłem ok 3 razy z wiadomych względów. Co roku jest ta sama szopka a tu ceny, a tu kamyki, kolejki, stosunek ceny do ilości otwartych tras i do ich jakości.  Każdy wybiera jak chce. 

Niektórych podziwiam pomimo krzyków i niezadowolenia nadal się tam pchają i będą pchać, a może to i dobrze? Ja i paru innych wolimy uderzyć na 3-4 godzinne nartowanie w mniejszych ośrodkach- Też jest frajda, a i trasy są zazwyczaj bardzo dobrze przygotowane, a karnety tańsze.  

Każdy niech jeździ gdzie i kiedy chce o ile będzie taka możliwość.... 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dywagujecie a oni z racji jaki mają ruch obecnie mają przerąbane. Kto wie czy w ogóle ruszą w tym roku. Chodzą ploty, że jak nie spadnie radykalnie liczba zakażeń to nie pozwolą na ruszenie stacjom narciarskim. Zresztą już widzę jak jest to co jest obecnie i idą białe święta z tłumami w kolejkach na nartach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jestem w bledzie ale w Alpach w wiekszosci osrodkow panuje ten sam system jaki zaadaptowal Szczyrk. 

Mianowicie od rana i od 11:00 

Od kiedy pamietam tak wlasnie jest na Tuxie i Stubai. 

Kto sie bedzie klocil ze spoznialskimi ktorzy nie zdazyli na godzine aby zjechac na dol ? 

Screenshot_20201116-192942.png

Screenshot_20201116-192818.png

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 14:48, JC napisał:

A Ty zapewne pracujesz za darmo. Czy to trudno zrozumieć, że to jest biznes jak każdy inny?! 

Dlaczego tak nerwowo. Ja to rozumiem doskonale, choć z jednym zastrzeżeniem: olewanie lepszych narciarzy odbije sie na ośrodku negatywnie, jeśli ludzie naprawdę byliby wystraszeni tym covidem.

Mogli zaryzykować szyldem: "STACJA DLA AMBITNYCH NARCIARZY! BIEŃKULA I GOLGOTA CZEKAJĄ NA CIEBIE!", ale nie zaryzykowali.

W Austrii i we Włoszech jednak mocno promują trudne trasy (vide: Kronplatz!), u nas nie ma chętnych.

Może nawet mają rację, ale ja i tak nie przestanę narzekać na KOMERCJĘ. Co nie zmieni tego, że do Szczyrku będę jeździł tak i tak, bo:

a) mam karnet;

b) znacie jakiś lepszy ośrodek w pobliżu?

Ale, jeśli przewidywania o otwarciu Buczynki się potwierdzą (prawdopodobnie tak: rekrutują pracowników), to do Korbielowa też zaglądnę, po latach - bo to świetna trasa i dość długa. Ostatnio jak byłem, to chodziła tylko góra (Pilsko), był metr śniegu, zepsuty jeden orczyk (ze Szczawin szedł tylko jeden) i ... kamienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Micheł napisał:

W przeciągu 5 ostatnich lat w Szczyrku na stoku byłem ok 3 razy z wiadomych względów. Co roku jest ta sama szopka a tu ceny, a tu kamyki, kolejki, stosunek ceny do ilości otwartych tras i do ich jakości.  Każdy wybiera jak chce. 

Niektórych podziwiam pomimo krzyków i niezadowolenia nadal się tam pchają i będą pchać, a może to i dobrze? Ja i paru innych wolimy uderzyć na 3-4 godzinne nartowanie w mniejszych ośrodkach- Też jest frajda, a i trasy są zazwyczaj bardzo dobrze przygotowane, a karnety tańsze.  

Każdy niech jeździ gdzie i kiedy chce o ile będzie taka możliwość.... 

Mam karnet na zbliżający się sezon za 800 zł z wieczorną kupiony ... w marcu.

Możesz mi wierzyć, że przez SEZON (o ile będzie normalny) jest ok. 25-30 okazji, aby podjechać na parę godzin przy mniejszym ruchu, unikam tylko świąt, sylwestra, a w ferie wybieram dni z ... gorszą pogodą. 

W zeszłym sezonie wieczorem na kolejkę do kolejki trafiłem dwa razy.

W jeszcze zeszłym kolejki były solidne, ale i tak miałem rekordy przejazdów, choć 2-3 razy wróciłem do domu po godzinie - za duży tłok. Większym problemem był wiatr, który często wyłączał jazdę wieczorną.

Generalnie - i tak się opłaca i ... podziwiam ludzi płacących 140 zł za 1 dzień w kasie. Ale kto bogatemu zabroni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Mam karnet na zbliżający się sezon za 800 zł z wieczorną kupiony ... w marcu.

Możesz mi wierzyć, że przez SEZON (o ile będzie normalny) jest ok. 25-30 okazji, aby podjechać na parę godzin przy mniejszym ruchu, unikam tylko świąt, sylwestra, a w ferie wybieram dni z ... gorszą pogodą. 

W zeszłym sezonie wieczorem na kolejkę do kolejki trafiłem dwa razy.

W jeszcze zeszłym kolejki były solidne, ale i tak miałem rekordy przejazdów, choć 2-3 razy wróciłem do domu po godzinie - za duży tłok. Większym problemem był wiatr, który często wyłączał jazdę wieczorną.

Generalnie - i tak się opłaca i ... podziwiam ludzi płacących 140 zł za 1 dzień w kasie. Ale kto bogatemu zabroni?

To się nazywa taktyka, zwłaszcza jeśli na parking w Czyrnej ma się 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, JC napisał:

Ceny karnetów dostępnych w kasach w okresie 
Świąteczno - Noworocznym i Ferii Zimowych

27.12.-4.01. | 139 PLN / za 1 dzień dorosły

16.01.-14.02. | 129 PLN / za 1 dzień dorosły

Ceny online będą niższe do 30% i zaczynają się od 79 PLN za cały dzień jazdy.

 

Nowością będą karnety godzinowe dostępne w kasach

Karnet całodniowy od 12:00 od 13:00 od 14:00
139 PLN 99 PLN 85 PLN 65 PLN
129 PLN 89 PLN 79 PLN 59 PLN

Przekonali mnie, Wiślański Skipass zakupiony :) 

Wisła ma jedną zasadniczą przewagę nad Szczyrkiem - nie ma wyłączeń z powodu wiatru.

Szczyrk, nigdy nie przepadałem za gondolami i dalej czekam na kanapy i Bieńkulę w Czyrnej.

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziwią mnie te Wasze narzekania. Ośrodek jest własnością prywatna i kształtuje sobie ceny jak chce.

Po drugie - jak to celnie ktoś napisał - na brak chętnych raczej nie narzekają.

W Polsce wyznaję zasadę jazdy na godziny i rzadko kupuje inny karnet niż 2h - dłużej po prostu nie ma co robić albo robi się tłoczno.

Co do Bieńkuli i Golgoty to absolutnie rozumiem ich politykę. Wczasach gdy te trasy "chodziły" pełna parą narciarze pełną parę jeździli na nartach a przede wszystkim umieli dostosować technikę do warunków, trasy i mieli paletę technik do dyspozycji. Przecież nietrudno sobie wyobrazić, że dobrze przygotowana Bieńkula będzie generować gigantyczną ilość wypadków. Powinna być źle przygotowana - wtedy pojada tylko naprawdę dobrzy.

Pozdrowienia

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to często @Mitektrafia w sedno zwłaszcza w kontekście bardzo wymagających tras. Idę o zakład o spore pieniądze, że gdyby hulała świetnie przygotowana Bieńkula za chwilę było by narzekanie kto to tam się pojawia i z jakimi umiejętnościami. Naprawdę nikt nie chce u siebie stałego lądowiska pod helikopter zakładając na chwilę, że Szczyrk to zadupie do którego ciężko miała by karetka. Narciarstwo było prekursorem kiedyś lamusów "więcej sprzętu niż talentu". Obecnie przeżywa to samo MTB w tym w tym ośrodku. Ilość wypadków w tym roku podskoczyła lawinowo. I są to już bardzo ciężkie wypadki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...