Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, MarioJ napisał:

Przeginasz trochę z tymi swoimi płytkimi podsumowaniami i prowokacjami. Jest to słabe.

Po górach typu Beskid lub Sudety można chodzić w raczkach (cena 100zł). Rekreację można uprawiać na wiele dostępnych sposobów jeszcze: nordic walking, spacery, bieganie, po lesie, po łąkach. Można też jeździć cały czas na rowerze. 

Nie bronię władzy, tylko nie pisz że nie da się nic robić.

 

Sam napisałem, że celowo przeginam - powołując się dla równowagi na przegięcia propagandowe i decyzyjne ludzi zarządzających tym bajzlem. Niemniej znaczące ograniczenie rekreacji zorganizowanej (a dla wielu jest to ... rekreacja jedyna) jest faktem. Mam też wrażenie, że ktoś tu się w tych decyzjach (otwieramy, zamykamy) troszeczkę pogubił.

Sam chodzę po górach cały czas. Ale pozwólcie mi śmiać się z tego, co się dzieje, bo chyba tylko śmiech nam pozostał. Dzisiejszym pretekstem do tego śmiechu był art. w DZ o zamknięciu Białego Krzyża po interwencji policji.

Czy artykuł oddawał całą prawdę? Pewnie ... NIE! Przypuszczam, że to właścicielom ośrodka pasowało zamknięcie tej polany - niszczenie trasy i płotów!

Ale piękny pretekst do napisania tekstu pod cytaty, które czekały od miesiąca, jednak był!

Serdecznie pozdrawiam moich sceptyków! I tak Was lubię!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie. Zabroniona jest działalność w postaci obsługi stoków (co i tak wynika z pomyłki ustawodawcy - zamiast wyciągów zamknął stoki i ... wypożyczalnie), czyli - czytając literalnie - nie można śnieżyć, ratrakować, też sprzedawać biletów na zjazd.

Nikt natomiast nie ma prawa mi zabronić chodzić z czym chcę i chodzić gdzie chcę, chyba że Mitek, chcesz zmienić ustawę zasadniczą.

Cześć

Już pisałem gdzieś w tym temacie. To był tylko taki wygłup. Myślałem, że ogólnie zrozumiały. Wiesz o co chodzi.  :)
Pozdrowienia

No i żebyś tam wszystkiego nie zadeptał jak tak intensywnie chodzisz. ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Już pisałem gdzieś w tym temacie. To był tylko taki wygłup. Myślałem, że ogólnie zrozumiały. Wiesz o co chodzi.  :)
Pozdrowienia

No i żebyś tam wszystkiego nie zadeptał jak tak intensywnie chodzisz. ;)

 

W tej dziwnej rzeczywistości, Mitek, zastanawiam się teraz, czy ... zabierać aparat fotograficzny. Już i tak nie robię zdjęć spod knajp (bo mogą się dowalić, że na wynos - to do domu - tak się dowalili na Skolnitym).

Zrobię zdjęcie komuś na sankach i zamkną stoki dla sanek...

Zrobię zdjęcie komuś na skiturze i pewnie też...

Cóż, trza sobie zrobić wakacje od fotografii, zostaną może ... widoki!

Też pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja wywołuje reakcję. Zmieniłem dyscyplinę sportu, jak ... wielu, bardzo wielu ...

środa, 6 stycznia 2021

Ekonomia. Akcja wywołuje reakcję

 

 

P1020251.JPG

— Zostań w domu — radzą nam różne telewizje, i ta rządowe, i te nierządne - o pardon - nierządowe.

 

Przepraszam, ale od dawna nie stosuję się do tego, hmmm, apelu! Podobnie ma chyba wielu rodaków.

W konsekwencji rząd wprowadził ferie bez ferii! Skutek? Nigdy nie widziałem tylu adeptów saneczkarstwa, skiturów oraz zwykłej turystyki pieszej skumulowanych razem w najpopularniejszych miejscowościach górskich województwa śląskiego - zarówno w jego części małopolskiej (Szczyrk), jak i śląskiej (Wisła). A przejazd przez Salmopol był niełatwy, oj niełatwy - tyle samochodów usiłowało tamże zaparkować.

Zresztą zjawiska ekonomiczne są od lat podobne: załamanie się działalności jednego biznesu napędza drugi - inny biznes. Tak jest i tym razem. Słyszałem wcześniej, że pewna grupa skiturowców odwiedza Szczyrk. Niemniej to, co zobaczyłem na własne oczy, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Od godziny 8:00 pewnie do zmroku, a może i po zmroku (są organizowane wieczorne i nocne wejścia na Skrzyczne) stale ciągnie tłum ... narciarzy, tyle, że wchodzących pod górę po to, aby zjechać ... jeden raz z góry. Tłum zresztą, to ... delikatne określenie. Sam widziałem takich amatorów (a byłem jednym z nich) tysiące, grube tysiące. Tłum narciarzy z kolei mieszą się z tłumem saneczkarzy oraz tłumem turystów pieszych. A wszyscy ... idą na Skrzyczne! Taki jest efekt idiotycznych przepisów i decyzji.

P1020245.JPG
 
P1020248.JPG
 
P1020253.JPG
 
P1020255.JPG
 
P1020257.JPG
 
P1020258.JPG
 
P1020260.JPG
 
P1020261.JPG

Więcej: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2021/01/ekonomia-akcja-wywouje-reakcje.html

  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 grudnia 2020 roku wybrałem się do Szczyrk. W tym dniu otwarty został sezon zimowy w Szczyrk Mountain Resort. Celem mojej wizyty było sprawdzenie jak największa stacja narciarska w Szczyrku przygotowała się do trudnego sezonu, jakie obostrzenia zostały wprowadzone, jak przygotowane trasy.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKLEPY - TAK!
NARCIARSTWO - NIE!
 
Takie są plany rządu, który chce złagodzić od 18 stycznia restrykcje dla centrów handlowych.
 
Natomiast:
"Wszystkie gałęzie, które wiążą się z przebywaniem osób w zamkniętej przestrzeni, jak np. baseny, nie są brane pod uwagę. Podobnie stoki, które stanowią system naczyń połączonych z gastronomią i bazą noclegową.
 
OLGA SEMENIUK"
 
  • Like 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Arciwald napisał:

Idą pełną parą... Czyżby dostali już przeciek, o możliwości otworzenia się od 17.01 ?:) 

 

image.thumb.png.f7ad6267a32f1a5960714b394e20f3fb.png

 

Przecieki są zupełnie inne, więc nie wiem. Może będzie po prostu ... bunt (nie wykluczam).

Bo analizując zapisy tarczy, to tam nie ma NIC dla biznesów zamkniętych od 28 grudnia - trzba miać spadek przychodów w październiku, listopadzie lub za pełne 3 miesiące 2020 r.

A biznesy są zamknięte teraz - w styczniu 2021 r.

Z drugiej strony, na logikę, NIE WIDZĘ SENSU ZAMKNIĘCIA SAMEGO NARCIARSTWA. 

Nawet jeśli przyjąć, że ten covid jest groźny też dla WYSPORTOWANYCH osób - jest odległość, ubrania, maski, kaski, rękawice i ... mróz i świeże powietrze - wróg wszelkich wirusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Przecieki są zupełnie inne, więc nie wiem. Może będzie po prostu ... bunt (nie wykluczam).

Bo analizując zapisy tarczy, to tam nie ma NIC dla biznesów zamkniętych od 28 grudnia - trzba miać spadek przychodów w październiku, listopadzie lub za pełne 3 miesiące 2020 r.

A biznesy są zamknięte teraz - w styczniu 2021 r.

Z drugiej strony, na logikę, NIE WIDZĘ SENSU ZAMKNIĘCIA SAMEGO NARCIARSTWA. 

Nawet jeśli przyjąć, że ten covid jest groźny też dla WYSPORTOWANYCH osób - jest odległość, ubrania, maski, kaski, rękawice i ... mróz i świeże powietrze - wróg wszelkich wirusów.

Maski i dystans w kolejkach do kolejki i samych kolejkach to fikcja. Większość tego nie przestrzega, a ON mają na to wywalone. Jedynie pozorują działania. 

A mróz jest wrogiem bakterii, a nie wirusów...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krakus81 napisał:

Maski i dystans w kolejkach do kolejki i samych kolejkach to fikcja. Większość tego nie przestrzega, a ON mają na to wywalone. Jedynie pozorują działania. 

A mróz jest wrogiem bakterii, a nie wirusów...

Sorry, ale gdzie nie byłem, tam przestrzegano. Na Soszowie postawili nawet specjalnego wewnętrznego kontrolera, który bez masek nie wpuszczał. Dostosowali się, a i tak ich zamknęli.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Sorry, ale gdzie nie byłem, tam przestrzegano. Na Soszowie postawili nawet specjalnego wewnętrznego kontrolera, który bez masek nie wpuszczał. Dostosowali się, a i tak ich zamknęli.

To się im chwali. Ja niestety mam inne doświadczenie. Wszędzie olewka w tej kwestii, większa lub mniejsza, ale jednak olewka. 

Postawienie ochroniarzy na dole przy kolejce powinno być obowiązkiem każdej stacji. Taka osoba/takie osoby powinny egzekwować obowiązek zasłaniania ust i nosa. A każdy kto to lekceważy powinien mieć blokowany karnet.

Moim zdaniem to kwestia przestrzegania obowiązku zasłaniania twarzy w kolejce do kolejki i na kolejce powinna być decydująca czy ośrodek może działać lub nie. Pewnie nie ma na to możliwości, ale to by było uczciwe i sprawiedliwe. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krakus81 napisał:

Postawienie ochroniarzy na dole przy kolejce powinno być obowiązkiem każdej stacji. Taka osoba/takie osoby powinny egzekwować obowiązek zasłaniania ust i nosa. A każdy kto to lekceważy powinien mieć blokowany karnet.

Jako,że to temat o Szcyrku, to muszę powiedzieć, że przed zamknięciem takie kontrole były. W SMR w weekend 4 osoby z obsługi chodziły wzdłuż kolejki i upominały ,,zapominalskich,,. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jusik2002 napisał:

No i sniezenie w pizdu wylądowało... restrykcje przedłużone....

Niby w pizdu, a jednak na kamerach wszystkie armatki odpalone. Śnieżą pełną gębą, a na fejsie dołączają do "buntu".

Może na tym swoim tajnym spotkaniu, po prostu stacje się dogadały, że "jeden za wszystkich" i odpalą wszyscy razem za tydzień? Ciężko stwierdzić.

image.png.7e8bd6c537780f412ec78e8b5bede8c3.png

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może na tym swoim tajnym spotkaniu, po prostu stacje się dogadały, że "jeden za wszystkich" i odpalą wszyscy razem za tydzień? Ciężko stwierdzić.

O wszystkim jak zwykle decyduje nasz strach.

Gdyby każdy właściciel otworzył wyciąg/knajpę/hotel. Gdyby każdy z klientów odmawiał wykonywania poleceń policji...

Nie wystarczyłoby służb i miejsc na komendach. Nie pomogli by terytorialsi czy inni karczyści. Wystarczyłby "tylko" bierny opór, nie potrzeba niczego niszczyć ani organizować rozruchów. To niestety jednak utopia...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Spiochu napisał:

Gdyby każdy właściciel otworzył wyciąg/knajpę/hotel. Gdyby każdy z klientów odmawiał wykonywania poleceń policji...

18 stycznia o godzinie 9:00 będzie można jeździć za darmo w większości stacji. Taki jest zamysł akcji organizowanej przez PSNiT: https://www.facebook.com/events/2834024703477223/ 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
41 minut temu, surfing napisał:

W tym miejscu (obok dawnego mostku nad ul.Zwalisko) stoją skutery które za 10 zł od sztuki wywożą sprzęt na Halę Skrzyczeńską

Na parkingu pod gondolą oferują wyjazd samochodem na HS 4 osoby ze sprzętem za 60zł

IMG_20210129_114506.thumb.jpg.d37313b19d4ed4fb35125dd12dc04073.jpg

To jest zdjęcie z tego roku? Serio tego mostku nie ma? Wiadomo dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ski89 napisał:

To jest zdjęcie z tego roku? Serio tego mostku nie ma? Wiadomo dlaczego?

 

W dniu 13.02.2019 o 09:46, surfing napisał:

Zwalisko przejazd przez drogę, na przyszły sezon szykuje się przejazd pod drogą.

Rozpoczęto procedurę do ,,Budowa przepustu dla przejazdu narciarzy pod ul. Zwalisko w Szczyrku wraz z przebudową sieci: elektroenergetycznej, gazowej i kanalizacji sanitarnej"

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2017-09-12 094612.jpg

 

W ubiegłym sezonie to był most tymczasowy w tym roku ulica Zwalisko ma być obniżona a nad nią wybudowany most (przepust) dla narciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...