Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Tatita napisał:

@molooNa kamerkach jacyś ludzie zjeżdżają, więc chyba otwarte. Nie wyglądają na zawodników :P

chodziło mi o długość kolejek, a nie o to kto zjeżdża i czy w ogóle otwarte

na kamerkach z COS wygląda, że trasy otwarte ...

 

Edytowane przez moloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, moloo napisał:

Jeszcze pytanie dla osób, które się skusiły i już tam są ... COS ma zamknięte trasy ? z tabelki na stronie SMR wynika, że tak ...

A to sorki. Z tego zrozumiałem, że pytasz czy COS w ogóle jest otwarty, dlatego na to odpowiedziałem 🙌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moloo napisał:

No i jak zwykle w Szczyrku poprzesuwali kamery , żeby nie było widać kolejek ...

A jeszcze wczoraj wszystkie chodziły normalnie ...

Wkurwiający marketing ...

 

Wczoraj byłem tam na turach i widziałem ekipę z Webcamera ok godz. 15, więc pewnie wtedy przestawiali.

Zjeżdżałem również Bieńkulą i jedynką - leży tylko naturalny śnieg. Gdzieniegdzie wystaje również delikatnie trawa. Zjechać oczywiście można, a jak posypie wieczorem to zjazd będzie bajeczny. Moim zdaniem na 99% nie uruchomią tych tras w tym sezonie, chyba że jakoś mocno dosypie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cysiu napisał:

Wczoraj byłem tam na turach i widziałem ekipę z Webcamera ok godz. 15, więc pewnie wtedy przestawiali.

Zjeżdżałem również Bieńkulą i jedynką - leży tylko naturalny śnieg. Gdzieniegdzie wystaje również delikatnie trawa. Zjechać oczywiście można, a jak posypie wieczorem to zjazd będzie bajeczny. Moim zdaniem na 99% nie uruchomią tych tras w tym sezonie, chyba że jakoś mocno dosypie. 

Cześć

Czyli da się, brawo! Najfajniejsze wspomnienia z jazdy w świeżym śniegu mam właśnie z Bieńkuli...

Oni i tak się tam muszą natrudzić w tym Szczyrku bo mają nowoczesne wyciągi, które optymalna temperaturę pracy mają w temperaturach +5 - -5 a mnie teraz pokazuje  tam -18. Nie powinni ryzykować awarii.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badźmy poważni, to jest tylko i wyłącznie skandaliczna polityka ośrodka, od paru lat to samo. Podhale stacje działają na 100%, Wisła z tego co patrzę podobnie, Pilsko(!) prawie całe otwarte, okolice Krynicy (pomijam Jaworzynę, bo to podobny przypadek) wszystko działa, Czarna Góra od jutra ma cała działać, Zieleniec podobnie. Oczywiście w Szczyrku jak co roku zima była zła i nie dało się uruchomić całości. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele jest stacji które pokazują kolejkę do wyciągu - chyba ze faktycznie nie maja obłożenia dużego - ..a już w czacie covid to unikalne - nauczyli się ze lepiej nie pokazywać co się dzieje po aferze na początku sezonu (Slotwiny itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Niewiele jest stacji które pokazują kolejkę do wyciągu - chyba ze faktycznie nie maja obłożenia dużego - ..a już w czacie covid to unikalne - nauczyli się ze lepiej nie pokazywać co się dzieje po aferze na początku sezonu (Slotwiny itp)

Nawet nie chodzi mi o to że wszystkie powinny mieć widok na kolejki do wyciągów, tylko jak już mają tak ustawioną kamerę to specjalne jej przestawianie żeby nie było widać jest gorzej niż chamskie. (tym bardziej w obecnym "sezonie").

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pawelb91 napisał:

Nawet nie chodzi mi o to że wszystkie powinny mieć widok na kolejki do wyciągów, tylko jak już mają tak ustawioną kamerę to specjalne jej przestawianie żeby nie było widać jest gorzej niż chamskie. (tym bardziej w obecnym "sezonie").

Myślę, że raczej chodzi o obawy Covid'owe - nie chcemy pokazywać sanepidowi, czy ułatwiać prasie pokazywania, co się u nas dzieje; tak samo jak stacje wyłączały kamery, gdy odbywały się tam treningi tzw. licencjonowanych zawodników... 

P.S. @Mitek @kbe - potwierdzam, że byłem w Białce - pierwszy raz zaraz jak wybudowali 3-osobowe krzesło na Kotelnicy; ostatni raz jakoś w lutym zeszłego roku; pomiędzy też wiele razy; ale muszę wybrać się z Wami żeby zwiedzić te czarne i czerwone, bo widocznie nie ogarnąłem rozmiaru tego "rezortu" i do tej pory coś źle skręcałem... 😉😉😉 i żeby nie było - uważam, że dobrze, że taka Białka jest i cieszy ludzi...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cosworth240 napisał:

Myślę, że raczej chodzi o obawy Covid'owe - nie chcemy pokazywać sanepidowi, czy ułatwiać prasie pokazywania, co się u nas dzieje; tak samo jak stacje wyłączały kamery, gdy odbywały się tam treningi tzw. licencjonowanych zawodników... 

P.S. @Mitek @kbe - potwierdzam, że byłem w Białce - pierwszy raz zaraz jak wybudowali 3-osobowe krzesło na Kotelnicy; ostatni raz jakoś w lutym zeszłego roku; pomiędzy też wiele razy; ale muszę wybrać się z Wami żeby zwiedzić te czarne i czerwone, bo widocznie nie ogarnąłem rozmiaru tego "rezortu" i do tej pory coś źle skręcałem... 😉😉😉 i żeby nie było - uważam, że dobrze, że taka Białka jest i cieszy ludzi...

Cześć

To wszystko polega na odpowiednim nastawieniu psychicznym. Jak dobrze popracujesz nad sobą to nawet w Małym Cichym będziesz się bał zjechać...

Pozdrowienia

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelb91 napisał:

Zwykłe kurewstwo. Takie stacje mam na czarnej liście.

Cześć

Paweł wyluzuj, spokojnie. Teraz tak mówisz a jak się zastanowisz spokojnie to sam zrozumiesz, że nikt nie rezygnuje a tak fantastycznego przeżycia jak zaprezentowanie swojej finezji technicznej na karkołomnej trasie ze Zbójnickiej Kopy.

Pozdrowienia

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

To wszystko polega na odpowiednim nastawieniu psychicznym. Jak dobrze popracujesz nad sobą to nawet w Małym Cichym będziesz się bał zjechać...

Pozdrowienia

tak to zdecydowanie wymaga właściwego przepracowania. Kwestia doboru właściwej perspektywy i Małe CIche może być zjazdem w przepaść...

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WojtekM napisał:

Otwarte trasy w Szczyrku to jakaś kpina. Mam na myśli to co jest otwarte w zestawieniu z warunkami atmosferycznymi.

Moja relacja:

Na plus

- względnie przystępna frekwencja (omijałem całkowicie gondolę)

- nie ma kamieni na trasach otwartych, nie wierzę, to ewenement, ale nie ma (może to być wina warunków pogodowych, bo na zamkniętych też nie ma)

Na minus

- cztery i pół otwartej trasy, reszta zamknięte, Golgota na dole zablokowana pryzmą, Bieńkula zamknięta na stałe płotem - nie ma praktycznie już tej trasy

- średnio przygotowane otwarte trasy, ale to pewnie wina padającego śniegu, niemniej 10 miała muldy już od 8:30

- żadnej trudniejszej trasy otwartej, przy śniegu zwalniającym to był relaks i krajoznawstwo, nie narty

- wyciągi rano jeździły na 1/2 normalnej prędkości, potem może 2/3. Ale 5 m/s to nie jechało żadne krzesło. Czasy przejazdu na planszach - to żart

NA COS

- FIS u góry zamknięty (zawody)

- Ondraszek super, choć trasa wąska

- Kaskada u góry zamknięta

- Doliny super

- ludzi malutko

- brak zjazdu na dół, trasy zamknięte poniżej Dolin

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Moja relacja:

Na plus

- względnie przystępna frekwencja (omijałem całkowicie gondolę)

- nie ma kamieni na trasach otwartych, nie wierzę, to ewenement, ale nie ma (może to być wina warunków pogodowych, bo na zamkniętych też nie ma)

Na minus

- cztery i pół otwartej trasy, reszta zamknięte, Golgota na dole zablokowana pryzmą, Bieńkula zamknięta na stałe płotem - nie ma praktycznie już tej trasy

- średnio przygotowane otwarte trasy, ale to pewnie wina padającego śniegu, niemniej 10 miała muldy już od 8:30

- żadnej trudniejszej trasy otwartej, przy śniegu zwalniającym to był relaks i krajoznawstwo, nie narty

- wyciągi rano jeździły na 1/2 normalnej prędkości, potem może 2/3. Ale 5 m/s to nie jechało żadne krzesło. Czasy przejazdu na planszach - to żart

NA COS

- FIS u góry zamknięty (zawody)

- Ondraszek super, choć trasa wąska

- Kaskada u góry zamknięta

- Doliny super

- ludzi malutko

- brak zjazdu na dół, trasy zamknięte poniżej Dolin

Cześć

Dzięki ale akurat Ty jesteś mało wiarygodny. Wybacz.

Pozdrowienia

  • Downvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cysiu napisał:

Wczoraj byłem tam na turach i widziałem ekipę z Webcamera ok godz. 15, więc pewnie wtedy przestawiali.

Zjeżdżałem również Bieńkulą i jedynką - leży tylko naturalny śnieg. Gdzieniegdzie wystaje również delikatnie trawa. Zjechać oczywiście można, a jak posypie wieczorem to zjazd będzie bajeczny. Moim zdaniem na 99% nie uruchomią tych tras w tym sezonie, chyba że jakoś mocno dosypie. 

Z tego, co słyszałem (ja mogę się mylić, ale tak słyszałem z mojego źródła - nie podam) nie uruchomią tych tras nawet jakby 3 m śniegu spadło! Oby to nie była prawda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kbe napisał:

tak to zdecydowanie wymaga właściwego przepracowania. Kwestia doboru właściwej perspektywy i Małe CIche może być zjazdem w przepaść...

Niemożliwe, mój syn, wówczas lat 7 (dawno), zjeżdżał tam (Małe Ciche) tyłem, a generalnie potrzebował kijków. Trochę silniejsze są trasy boczne, zwłaszcza ta przy orczyku - ale nie wiem, kiedy ostatnio była czynna. Oni tam postawili stację dolną, wyciąg, stację górną, a potem ustalali i sprawdzali na urządzeniach, która jest ta dolna, a która górna.

Niemniej rozumiem to "nastawienie psychiczne". Dlatego też najlepiej uczy się "świeżaki", bo ludzie po kilku dniach prób samodzielnych lub z niewłaściwą pomocą mają takie strachy i dziwne przyzwyczajenia, że trzeba dużo energii, aby to zmienić.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, moloo napisał:

No i jak zwykle w Szczyrku poprzesuwali kamery , żeby nie było widać kolejek ...

A jeszcze wczoraj wszystkie chodziły normalnie ...

Wkurwiający marketing ...

 

Jeszcze pytanie dla osób, które się skusiły i już tam są ... COS ma zamknięte trasy ? z tabelki na stronie SMR wynika, że tak ...

Ktoś może potwierdzić ...

Było mniej więcej minus 15, na Zbójnicką, na Małe Skrzyczne (talerzyk) i na Juliany nie było kolejek, ale wyciągi dość wolno jeździły. Na 4 kolejka była, gondola - nie wiem, nie sprawdzałem. Talerzyk na Małe praktycznie bez frekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...