Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do właścicieli TMR skoro nie wszystkie trasy działają dlaczego nie ma zmniejszonej procentowo do ilości tras ceny za karnety ? Przecież jest to oszustwo w majestacie prawa, skoro tras jest 22 km to dlaczego przy czynnych 60% nie ma obniżki cen skipasów o 40% przecież nie można skorzystać ze wszystkich tras 100% a wymagają płacenia za 100% ośrodka. Czekam na odpowiedź ale tylko właścicieli i decydentów TMR.

Edytowane przez Milzbi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Milzbi napisał:

Pytanie do właścicieli TMR skoro nie wszystkie trasy działają dlaczego nie ma zmniejszonej procentowo do ilości tras ceny za karnety ? Przecież jest to oszustwo w majestacie prawa, skoro tras jest 22 km to dlaczego przy czynnych 60% nie ma obniżki cen skipasów o 40% przecież nie można skorzystać ze wszystkich tras 100% a wymagają płacenia za 100% ośrodka. Czekam na odpowiedź ale tylko właścicieli i decydentów TMR.

 

16 minut temu, Micheł napisał:

@Milzbi zadaj to pytanie na grupie SMR na fb. Myślę, że raz dwa znajdą się obrońcy, a chwile później twoje pytanie zostanie usunięte :)

@Micheł dobrze mówi, ja tylko dodam, że jeszcze dostaniesz bana na ich koncie i to będzie Twój ostatni post 🤣 Ja mam bana za wstawianie zdjęć z ich własnego ośrodka 😆

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Milzbi said:

Pytanie do właścicieli TMR skoro nie wszystkie trasy działają dlaczego nie ma zmniejszonej procentowo do ilości tras ceny za karnety ? 

Mają tłum, to po co mają obniżać cenę? Jak często spotykacie sytuację, że ośrodek obniża cenę? Byłem kiedyś w Białce na otwarcie, chodziła jedna trasa, a cena standardowa. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie po dzisiejszym dniu. Ogólnie oczywiście zadowolony, jednak obiekcji sporo. Ale po kolei..

+super pogoda:  -10 i w drugiej części dnia lampa, totalny brak wiatru

+otwarte trasy całkiem nieźle przygotowane, zwłaszcza trasa nr 3- chyba najlepsza w całym ośrodku, trzymała do samego końca

+ świetne widoki

Teraz negatywy: - długie czekanie, tłumy w kolejkach w większości zachowujące się jak bydło. Co z tego, że wygrodzone rękawy aby podchodzić do bramek POJEDYNCZO, skoro buraki pchają się tam po 3 osoby na szerokości, mijają cię z prawej i z lewej, przejeżdżają po nartach, przechodzą pod siatkami itp. Naprawdę dramat.  Brak jakichkolwiek zasad sanitarnych o kulturze już nie wspominając.

- trasy co powinny być otwarte są zamknięte. Na golgocie dużo śniegu, wystarczyło tylko wyratrakować. Sporo ludzi i tak zjeżdżało, więc robiły się tam muldy. Trasa nr 1 zamknięta też z przyczyn niewiadomych. Mam podejrzenia, że chodzi o jakieś względy bezpieczeństwa w związku z przejazdem przez drogę bo mostek rozebrany a droga odśnieżona, czarna do asfaltu.

- nieczynny orczyk na Małe Skrzyczne. Kurcze, lubię tą niepozorną trasę a tu zonk. Nie da się na górę wjechać...

IMG_20210214_115420.thumb.jpg.3e5bf4f19548a3ce308f95ecc63ff35d.jpgIMG_20210214_115427.thumb.jpg.6c68ac6661cdc233e374fd2133d3e6ac.jpgIMG_20210214_115531.thumb.jpg.76762c2ad41fc90a376b0947e09f6232.jpgIMG_20210214_115546.thumb.jpg.12c05de28dfe3ac46967773fafecf0f8.jpgIMG_20210214_115603.thumb.jpg.06ef1b01dd815959ce0ea97f5b5d5e8b.jpgIMG_20210214_115616.thumb.jpg.5d016c451c36f0103efabfca819b3500.jpgIMG_20210214_132724.thumb.jpg.33d663761a6c469d39743181860af8e0.jpgIMG_20210214_133319.thumb.jpg.8deb9d944a93ca3949a695e9facfa5cf.jpgIMG_20210214_133332.thumb.jpg.30cf282187e4cb1152d10fd3e8f02311.jpgIMG_20210214_133749.thumb.jpg.18b3d5a09c9b8e66ec95a6857b8abe7e.jpg

 

Edytowane przez Stusi
  • Like 16
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Stusi napisał:

@pasazer85 I jak było na COSie w ciągu dnia? Da radę zjechać na sam dół? Bo ja jechałem raz do pośredniej i po 20 min czekania na krzesło do góry  w kolejce gdzie w ogóle nie było jakiegokolwiek wydzielenia i odstępów, stwierdziłem, że wracam na SON.

Jaworzyna, pośrednie to nie tu :P Da radę zjechać, choć oficjalnie trasy zamknięte i nie przygotowane, ale zjazd po 12 już ubity przez narciarzy, bez żadnych ubytków :)

W Scyrku ,,kanapa,, to słowo klucz, wjeżdżałem kanapą z Jaworzyny na szczyt 5 razy, później przeniosłem się na orczyki C10,C11 gdzie w szczytowym momencie nie stałem dłużej niż 10 min, zwykle do 5 min. Wyjeździłem się dzisiaj niesamowicie :)

O same orczyki, mam ogromny żal do SMRu, były jakie były, ale były, pozwalały się co ambitniejszym wyjeździć. Przyszły Słowaki i najpierw zabrali orczyki, teraz zabierają trasy :/ 3 sezony temu, kiedy ostatni raz czynna była Bieńkula i podwójny orczyk z Czyrnej na Halę Skrzyczeńską pod gondolą była kolejka na 30-40minut, na orczyku jeździliśmy z narciarzami na okrętkę, może w 10 osób, to było jeszcze narciarstwo... teraz tam jest paździerz, szajs i niewiele więcej.   

 

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Plywak napisał:

Mają tłum, to po co mają obniżać cenę? Jak często spotykacie sytuację, że ośrodek obniża cenę? Byłem kiedyś w Białce na otwarcie, chodziła jedna trasa, a cena standardowa. 

Parę lat temu, połowa grudnia, mały ośrodek Speikboden (Tyrol Południowy), z 40 km tras otwarta połowa, cena 10 E zamiast 40u.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, hupon said:

Parę lat temu, połowa grudnia, mały ośrodek Speikboden (Tyrol Południowy), z 40 km tras otwarta połowa, cena 10 E zamiast 40u.

A mieli tam taki tłum pod bramkami jak w Szczyrku? Ja też jeździłem parę lat temu w Kappl za kilkanaście euro, z tym że chętnych było malutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pasazer85 napisał:

@Stusi zwykły szajs w TMRowskim wydaniu, wziąć kase od rządu, od klientów i mieć ich w du...  :/ Dlatego postawiłem dzisiaj na COS.  

Na COS też nie poszaleli z otwieraniem tras. Kaskada zamknięta od góry, na dół oficjalnie nie zjedziesz. Też szajs, tylko państwowy. Podobnie jest w PKL na Jaworzynie w Krynicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WojtekM napisał:

Bo tam wywiewa. Ale mieli sporo czasu i warunki, żeby przygotować te miejsce.

Żeby przygotować to miejsce do naśnieżania potrzebne są wpierw prace ziemne, nie da się naśnieżyć stoku który jest praktycznie nie osłonięty i do tego wypukły :/ Nie bronie ich, nie wiem czemu od lat tego nie robią, mimo że fragmenty trasy Fis były modyfikowane, patrz ,,piekiełko,, .  Nie mniej jednak, dostaję tam możliwość wyjeżdżenia się nieporównywalną z tym co oferuje mi SMR w tym i poprzednich sezonach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pasazer85 napisał:

Żeby przygotować to miejsce do naśnieżania potrzebne są wpierw prace ziemne, nie da się naśnieżyć stoku który jest praktycznie nie osłonięty i do tego wypukły :/ Nie bronie ich, nie wiem czemu od lat tego nie robią, mimo że fragmenty trasy Fis były modyfikowane, patrz ,,piekiełko,, .  Nie mniej jednak, dostaję tam możliwość wyjeżdżenia się nieporównywalną z tym co oferuje mi SMR w tym i poprzednich sezonach...

Super, ale to co piszesz tutaj ma wpływ na to, że oprócz naszych kolegów z forum przyjadą dzikie tłumy. No i już nie posmigasz. Swoją drogą, gdyby TMR pozostawił orczyki w Czarnej albo postawił wyprzedany talerzyk wzdłuż 5 i 1 sprawa wyglądałaby inaczej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Super, ale to co piszesz tutaj ma wpływ na to, że oprócz naszych kolegów z forum przyjadą dzikie tłumy. No i już nie posmigasz.

Nie widzę możliwości wyprofilowania górnego odcinka kaskady tak żeby zjechały tam dzikie tłumy, to jest raczej nie możliwe. Nie napisałem też nigdzie ,że jest to trasa tylko dla naszych kolegów z forum :P 

Patrz Hala Skrzyczeńska, kiedyś piękne miejsce. Co zrobiła wycinka lasu, upodobniła ją do dzisiejszej kaskady( nie profilem a ekspozycją), byle halny i śniegu nie ma... :/  Zresztą co ja Ci będę pisał,jak Ty jesteś spod Skrzycznego 👍

12 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Swoją drogą, gdyby TMR pozostawił orczyki w Czarnej albo postawił wyprzedany talerzyk wzdłuż 5 i 1 sprawa wyglądałaby inaczej.

Marzenia ściętej głowy :/ 

Edytowane przez pasazer85
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Milzbi napisał:

Pytanie do właścicieli TMR skoro nie wszystkie trasy działają dlaczego nie ma zmniejszonej procentowo do ilości tras ceny za karnety ? Przecież jest to oszustwo w majestacie prawa, skoro tras jest 22 km to dlaczego przy czynnych 60% nie ma obniżki cen skipasów o 40% przecież nie można skorzystać ze wszystkich tras 100% a wymagają płacenia za 100% ośrodka. Czekam na odpowiedź ale tylko właścicieli i decydentów TMR.

I to jest temat na "obiektywnego" vloga o SMR-ze.

Jadnak podejrzewam , że prędzej otworzą Bieńkule niż usłyszę tego typu pytanie w reklamówce na tym forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, pasazer85 said:

Żeby przygotować to miejsce do naśnieżania potrzebne są wpierw prace ziemne, nie da się naśnieżyć stoku który jest praktycznie nie osłonięty i do tego wypukły :/ Nie bronie ich, nie wiem czemu od lat tego nie robią, mimo że fragmenty trasy Fis były modyfikowane, patrz ,,piekiełko,, .  Nie mniej jednak, dostaję tam możliwość wyjeżdżenia się nieporównywalną z tym co oferuje mi SMR w tym i poprzednich sezonach...

Kilka dni pracy  koparki i spychacza  to przerasta  budżet COS   :)  się  chopy muszą  napić i pojeść z kasy wpierw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj śmigałem na COS cały dzień. Non stop odcinki Skrzyczne-Szczyrk. Od Dolin jechałem każdym wariantem.
FIS Czarna - moim zdaniem najgorsza i nie ma opcji na otwarcie bez solidnego dośnieżenia
Niebieska - troszkę jej brakuje po wyjeździe z lasu, reszta w sumie do wyratrakowania i może działać
Czerwona - lekko gorsza od niebieskiej, w zasadzie jedno newralgiczne miejsce przed wylotem na polanę

Przeraża mnie i wkurwia zachowanie ludzi. Zatrzymywanie się na Ondraszku w 4 osoby i blokowanie 3/4 trasy. Albo piknikowanie przy Mecie uniemożliwiające dojazd do dolnej stacji w Szczyrku. Normalnie mam ochotę kijem przez plecy przypomnieć takim delikwentom, że znajdują się na trasie narciarskiej.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...