Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Stusi napisał:

Skoro kolega jest taki mądry, to niech mi powie gdzie znajdę ośrodek który ma kilka tras powyżej 2 km długości i to na dodatek bez kolejek i o rożnym stopniu trudności? Szczyrk ma swoje liczne przywary ale pod względem tras,  jest po prostu bezkonkurencyjny. 

A widzisz różnice gdy jedziesz w dół 1000m i stoisz w kolejce 10min, a jedziesz w dół 2000m,a stoisz w kolejce 40min, albo masz ochotę zjechać z Kopy 3000m i stoisz dwa razy po 40 min ? 🤣

Edytowane przez pasazer85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tresor napisał:

Piszę całkowicie poważnie, że wcale nie dziwię się, że przestawili kamerki. Tu pewnie wcale nie chodziło o zniechęcanie potencjalnych klientów, a bardziej o kolejną aferę, w stylu obrazków ze Słotwin w połowie grudnia. Takie zdjęcia jak powyższe tylko przekonają Niedzielskiego, żeby wkrótce zakończyć te atrakcje. I nie pomogą żadne tłumaczenia o chustach, maskach, kombinezonach i odległości na długość nart, bo wszyscy wiem jak to naprawdę w praktyce wygląda.

Wiem :) a przynajmniej jestem tego świadomy. Dlatego ja unikam SMR jak ognia, wole inne, mniej oblegane stacje narciarskie. 

Podejrzewam, że w Marcu zostaną zamknięte ośrodki, trzecia fala i te sprawy. 

Edytowane przez Micheł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Stusi napisał:

Skoro kolega jest taki mądry, to niech mi powie gdzie znajdę ośrodek który ma kilka tras powyżej 2 km długości i to na dodatek bez kolejek i o rożnym stopniu trudności? Szczyrk ma swoje liczne przywary ale pod względem tras,  jest po prostu bezkonkurencyjny. 

Takie ośrodki są, lecz nie w Polsce. Pandemia niestety bardzo ogranicza do nich dostęp. 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, Stusi napisał:

Skoro kolega jest taki mądry, to niech mi powie gdzie znajdę ośrodek który ma kilka tras powyżej 2 km długości i to na dodatek bez kolejek i o rożnym stopniu trudności? Szczyrk ma swoje liczne przywary ale pod względem tras,  jest po prostu bezkonkurencyjny. 

Bezkonkurencyjny pod względem tras widniejących na mapie jak rozumiem? :) Bo chyba nie faktycznie działających. 

Widzisz, każdy ma swoje priorytety. Ja tam wolę stok 500 m gdzie jeździ się na bieżąco, niż te bezkonkurencyjne, wielokilometrowe trasy z tłumem jak na zdjęciach powyżej. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pasazer85 napisał:

A widzisz różnice gdy jedziesz w dół 1000m i stoisz w kolejce 10min, a jedziesz w dół 2000m,a stoisz w kolejce 40min, albo masz ochotę zjechać z Kopy 3000m i stoisz dwa razy po 40 min ? 🤣

Widzę. Jadę te 1000 m i zanim zdążę się nacieszyć jazdą to już jest jest koniec. Równie dobrze można powiedzieć, że mogłem zostać w Poznaniu i na Malcie bym zjechał te 200 m sto razy bez żadnego stania w kolejce. Wg mnie, nie o to chodzi, ale różne są priorytety. Ja po prostu lubię długie trasy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Stusi napisał:

Widzę. Jadę te 1000 m i zanim zdążę się nacieszyć jazdą to już jest jest koniec. Równie dobrze można powiedzieć, że mogłem zostać w Poznaniu i na Malcie bym zjechał te 200 m sto razy bez żadnego stania w kolejce. Wg mnie, nie o to chodzi, ale różne są priorytety. Ja po prostu lubię długie trasy. 

Cześć

Długa trasa to ma 1000m ale przewyższenia.

Pozdro

  • Like 2
  • Haha 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Stusi napisał:

Widzę. Jadę te 1000 m i zanim zdążę się nacieszyć jazdą to już jest jest koniec. Równie dobrze można powiedzieć, że mogłem zostać w Poznaniu i na Malcie bym zjechał te 200 m sto razy bez żadnego stania w kolejce. Wg mnie, nie o to chodzi, ale różne są priorytety. Ja po prostu lubię długie trasy. 

No to niestety nie widzę w Polsce za bardzo ratunku... no chyba,że Kasprowy ;) 

 

2 minuty temu, Mitek napisał:

Długa trasa to ma 1000m ale przewyższenia.

Tu się Kasprowy nie załapie. @Mitek to co polecisz o takim przewyższeniu ? 🤣

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pasazer85 napisał:

Nie spodziewałem się takiej odpowiedzi 😆 Ale masz rację, sprawdzałem to w zeszłym roku, wyszło jakoś 1080m :)  

Cześć

No czyli spoko. Teraz niech kolega od długich tras, zjedzie sobie na raz... i będzie zadowolony.

Trzymaj się serdecznie

Edytowane przez Mitek
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mitek napisał:

Cześć

No czyli spoko. Teraz niech kolega od długich tras, zjedzie sobie zjedzie na raz... i będzie zadowolony.

Trzymaj się serdecznie

Widzisz, człowiek czasem robi jakieś rzeczy i zupełnie o tym nie pamięta, zjechałem tak w zeszłym roku bo mi brat dał jakiegoś garminka turystycznego i właśnie chciałem sprawdzić jak on zmierzy wysokość...

Dzisiaj czytając post @Stusi zupełnie na to nie wpadłem :P Jakoś zakodowany jako naturalny mam zjazd tylko do Kuźnic :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu załapałem o co chodzi z hasłem SMR "Emocje budzą się nocą". Wiem głupi byłem, że tak długo mi zeszło.
Dzisiaj miałem takie "emocje" w sobie stojąc w tym gigancie, że najchętniej bym kierownika wytrzaskał po pysku.

Halo TMR(podobno czytacie): czy Wy do cholery macie jakieś LIMITY?! O 19:15 jeszcze sprzedawaliście karnety kiedy kolejka wchodziła na trasę, ba nawet udało Wam się wcisnąć karnet dziewczynie, która miała sezonówkę z jazdami nocnymi w cenie. Po co informować nieświadomą, kasa wpadnie. Jesteście wizerunkowym ZEREM.

Modyfikację grafiki na swojego FB macie w gratisie od wuja Patryka.

 

smr.png

Edytowane przez ski89
  • Like 2
  • Haha 10
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tresor napisał:

Dziękuję za rozstrzygnięcie wątpliwości, czy jechać jutro do Krynicy, czy do Szczyrku;)

No, w Szczyrku makabra (ilość ludzi). Zaczęło się w sobotę od ok. 12:00 i trwa!

Jeśli gdzieś pisali, że ograniczają ilość biletów na dzień, to absolutnie tego nie widać. Ale rozumiem: kasa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pasazer85 napisał:

No to niestety nie widzę w Polsce za bardzo ratunku... no chyba,że Kasprowy ;) 

 

Tu się Kasprowy nie załapie. @Mitek to co polecisz o takim przewyższeniu ? 🤣

W Polsce nie ma. Kasprowy razem ze ścieżką na dół ma mniej więcej tyle. Szczyrk: 700 m. Pilsko z góry do parkingu też ok. 700-800 m.

Ale ponad km to:

Słowacja (Łomnica - ok. 1300)

lub

Alpy. Moja ulubiona trasa to ta w Obertaun (Dachstein Krippenstein: 11000 m długości, 1600 m różnicy poziomów).

Półtorakilometrowe różnice są też na Kronplatzu do Bruneck (trasy Hernegg i Silvester):

środa, 30 listopada 2016

Przed sezonem. Cz. II. Kronplatz

 
 
%2528Austria%2B%25C5%259Aroda%2529%2B032.jpg
Kronplatz – bajka za niestety bajeczną cenę i dwie kluczowe trasy

Kronpatz to około sto kilometrów tras. Tak mówią foldery. One jednak kłamią, drogi narciarzu. Przyjeżdżasz na tą jedną górę z małym wypaczeniem w postaci odnogi prowadzącej do trasy Piculin (opisane wcześniej) i wmawiasz sobie, że w trakcie urlopu wszystkie możliwości sprawdzisz i zwiedzisz. Przyjeżdżasz potem i mówisz sobie, że zaczniesz od strony miasta Bruneck, bo tam usytuowane są raptem dwie czarne trasy Hernegg oraz Silvester. Bo rano będą dobrze przygotowane, trochę sobie nimi pojeździsz a potem pojedziesz na zwiedzanie reszty ośrodka. Sam siebie narciarzu okłamujesz. Trasy Hernegg oraz Silvester działają bowiem jak narkotyk. Trafiasz tam, jedziesz jedną, potem drugą, potem łącznikami, odnogami i innymi wariantami, pragniesz powtórzyć to raz jeszcze i jeszcze i już … przepadłeś. 

Więcej: https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2016/11/przed-sezonem-cz-ii-kronplatz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...