Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, fredek321 napisał:

Uderz w stół.

Siła argumentu jak u klasyka "wiem, ale nie powiem".

@fredek321 piszesz, że jestem Kosmitą? Fajnie...a Ty kim jesteś w takim bądź razie?

Lekarzem, to wiemy, ale czy epidemiologiem?

Ekonomistą i znawcą finansów dużych korporacji wraz z zachodzącymi w takich instytucjach procesów? Drugi fakultet?

Narciarzem? Kiedy byłeś ostatnio na nartach?

Napiszę Ci, kim jesteś dla mnie skoro ja jestem Kosmitą...

...jesteś dla mnie GURU skioline.pl! :) :D 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marboru napisał:

@Miteknie przypominam sobie by ktoś pisał o rychłym zawinieciu biznesu SMR, raczej powolnym jego dogorywaniu. 

Ten sezon jest mocno w plecy.

A przyszłe? Wg mojej oceny też będą kiepskie (takie zimy jak obecna nie trafiają się często). 

Marketing nadal do dupy... Mocny spadek sprzedaży sezonówek jest faktem, kolejne lata to będzie kontynuacja. 

Spotkamy się, to pogadamy. 

Cześć

Czy jest szansa na spotkanie jutro w Tumlinie rano??

A co do inwestycji to pamiętaj, że TMR to podobno bardzo wydajny i nowoczesny system żywienia bydła. :)

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ta cała gadanina była w prasie czy innych mediach doradzał bym Słowakom pozew z czymś związanym z czarnym pijarem. Jak by trzeba było zabulić za to "narzekanie" to może coś by się zmieniło. Ten ON ma się dobrze i będzie się miał dobrze a nawet doskonale. Kto sądzi inaczej bladego pojęcia o kwestii nie ma a ja też nie mam zamiaru się powtarzać jaka jest koncepcja tego ośrodka. Tras jest tyle ile jest i jak komuś nie pasuje to nie ma przymusu z niego korzystać. Kiedyś przy płaceniu za wejście do parku, w którym zresztą miałem być raptem 1/10-tą całej trasy coś pomamrotałem, że trzeba płacić. Gość obok wypalił i pokazał ręką, że jest tyle dookoła terenu gdzie mam za darmo. I coś w tym jest choć park to nasza własność. SMR to już prywatna własność i jak będą chcieli to zostawią jedną trasę a na reszcie posadzą las. Nic nikomu do tego i co najwyżej może sobie popłakać w kącie. 

Że przeginają obecnie? Tak jak inni proporcjonalnie to struktury wielkości obiektu i chętnych na jazdę. Wczoraj przejeżdzałem koło jednego ON to owszem można zjeść na wynos i co swoje poza lokalem ale obszar jest szczelnie zakryty folią. Trochę tak jak by koło dajmy na to schroniska zrobić szczelny namiot i tam jeść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej SMR jeszcze będzie się rozwijał jak chodzi o lato i finalnie stanie się najlepszym ośrodkiem tego typu w Polsce. Już wyprzedził kilkukrotnie Kasinę, która liderowała. Jedynie Czarna Góra może im zagrozić. To nie jest już Ośrodek Narciarski działający przez 100 dni w roku o czym jak widzę wielu zapomina. Trzeba patrzyć kompleksowo na otoczenie a takie jakie ma SMR to perełka w skali Beskidów. Sporo ludzi latem jeszcze nie ogrania potencjału tego otoczenia bo dopiero zaczęli, nie znają terenu ale to z czasem będzie się zmieniać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Author napisał:

Gdyby ta cała gadanina była w prasie czy innych mediach doradzał bym Słowakom pozew z czymś związanym z czarnym pijarem. Jak by trzeba było zabulić za to "narzekanie" to może coś by się zmieniło. Ten ON ma się dobrze i będzie się miał dobrze a nawet doskonale. Kto sądzi inaczej bladego pojęcia o kwestii nie ma a ja też nie mam zamiaru się powtarzać jaka jest koncepcja tego ośrodka. Tras jest tyle ile jest i jak komuś nie pasuje to nie ma przymusu z niego korzystać. Kiedyś przy płaceniu za wejście do parku, w którym zresztą miałem być raptem 1/10-tą całej trasy coś pomamrotałem, że trzeba płacić. Gość obok wypalił i pokazał ręką, że jest tyle dookoła terenu gdzie mam za darmo. I coś w tym jest choć park to nasza własność. SMR to już prywatna własność i jak będą chcieli to zostawią jedną trasę a na reszcie posadzą las. Nic nikomu do tego i co najwyżej może sobie popłakać w kącie. 

Że przeginają obecnie? Tak jak inni proporcjonalnie to struktury wielkości obiektu i chętnych na jazdę. Wczoraj przejeżdzałem koło jednego ON to owszem można zjeść na wynos i co swoje poza lokalem ale obszar jest szczelnie zakryty folią. Trochę tak jak by koło dajmy na to schroniska zrobić szczelny namiot i tam jeść. 

nie masz racji zupełnie

1. mapa ośrodka, otwarte trasy etc. i porównaj to z innymi

2. gęstość narciarzy na stoku a przepustowość kolej, tu się kłania prawo

natomiast to co robią, jest w jakiejś części akceptowane społecznie, bo o tym świadczą kolejki, 
natomiast jaka duża grupa tego nie akceptuje, tego nie wiemy ... bo trudno to policzyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Author napisał:

Sporo ludzi latem jeszcze nie ogrania potencjału tego otoczenia bo dopiero zaczęli, nie znają terenu ale to z czasem będzie się zmieniać. 

Na podstawie porównań z lat 2016-2020, zaręczam Ci, że te zmiany już widać (niestety ?) biegam tam po okolicach latem co tydzień (a czasami i częściej) i ruch letni zdecydowanie przyrasta szlaki piesze/rowery a co ciekawe zaczyna robić się też "tłoczno" na leśnych duktach i wyznakowanych drogach ppoż w szeroko rozumianej okolicy.

Pozdrawiam

mirekn 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarioJ napisał:

nie masz racji zupełnie

1. mapa ośrodka, otwarte trasy etc. i porównaj to z innymi

2. gęstość narciarzy na stoku a przepustowość kolej, tu się kłania prawo

natomiast to co robią, jest w jakiejś części akceptowane społecznie, bo o tym świadczą kolejki, 
natomiast jaka duża grupa tego nie akceptuje, tego nie wiemy ... bo trudno to policzyć

 

SMR potrzebne jest tylko tylu klientów ile może zapełnić ich infrastrukturę. Jeśli chodzi o zamknięte trasy. To sezon jest w tym roku bardzo krótki. Zbliża się odwilż i nie wiem czy SMR-owi opłaca się utrzymywać wszystkie trasy.  W tym roku żaden ON nie wyjdzie na swoje i trzeba to też rozumieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Author napisał:

Gdyby ta cała gadanina była w prasie czy innych mediach doradzał bym Słowakom pozew z czymś związanym z czarnym pijarem. Jak by trzeba było zabulić za to "narzekanie" to może coś by się zmieniło.

W Polsce mamy jeszcze wolność słowa. Jak się nie podoba, to zawsze można wyjechać na Białoruś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMR nie dziwię się zupełnie w tym roku. Nikt nie wie co strzeli do głowy rządzącym za tydzień i czy np. w przyszły wtorek Niedzielski nie ogłosi że od 1.03 wszystko będzie znowu zamknięte w cholerę. Po co wobec tego wydawać kasę na dodatkowe śnieżenie i uruchamianie wszystkiego, jak sezon będzie trwał dwa tygodnie? TMR i tak dostał po tyłku w skali ostatniego roku strasznie. Cała Słowacja i Czechy przecież stoją i nie ruszyły w ogóle. Po co robić sobie jeszcze dodatkowe koszty? A że ktoś kupił sezonówkę i czuje się nieco oszukany? Ja naprawdę dziwię się komukolwiek, że w dobie pandemii, kupował kilka mcy temu sezonówkę, licząc, że dzięki temu się wyjeździ. Zakup ten traktowałbym raczej jako pożyczkę dla TMR na zapewnienie bieżącej płynności finansowej:)

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirekn napisał:

Na podstawie porównań z lat 2016-2020, zaręczam Ci, że te zmiany już widać (niestety ?) biegam tam po okolicach latem co tydzień (a czasami i częściej) i ruch letni zdecydowanie przyrasta szlaki piesze/rowery a co ciekawe zaczyna robić się też "tłoczno" na leśnych duktach i wyznakowanych drogach ppoż w szeroko rozumianej okolicy.

Zgadza się tylko ja piszę o drugiej formie aktywności sportowej poza nartami. Rowery się rozkręcają bo moda i te sprawy ale nawet obok tego wielu nadal nie do końca ogarnia sam teren wokół Skrzycznego, Malinowskiej i dalej Baraniej. Tak naprawdę to co najlepsze jest z samej góry to najlepszy, najdłuższy zjazd w całych Beskidach czyli czerwony na Buczkowice. Jednak nadal większość jedzie gondolą tylko by zjeżdzać po tym co sam SMR zrobił. Z czasem to się zmieni bo ilość pieszych, rowerów rośnie ogromnie w tym rejonie. Dość napisać, że mam tylko kilka dni w roku by się tam w spokoju jak lubię wybrać a i tak czasem zaliczam wtopę bo ludzi cały czas jest sporo nawet w tygodniu. 

@MarioJwszędzie masz jakiś poziom akceptacji bo taka jest natura ludzka i filozofia tego co się robi. Ci, którzy latem tam stoją z rowerami też są w środowisku uważani za dziwaków bo sporo ludzi woli w tym czasie kręcić korbą. Wielu jest takich, którym wystarczy zaliczenie po 1 zjeżdzie z każdej trasy i już. Godzinę się wypakowują, drugie tyle pakują a w środku masz sporo czasu na jedzenie i picie piwa. Tak im dzionek schodzi i nadal chcą za to nie mało płacić. 

@laryzbyszkowydaje mi się, że ten ośrodek jest już na tyle znany, że wałkowanie ponownie co roku tego samego jest co najmniej nudne. Ktoś tu napisał, że daje radę wystać godzinę by potem śmigać z 2-3 km z dół. Temat z latem jest dokładnie taki sam. Najdłuższe trasy choć wcale nie są idealne a nawet spartolone w kilku miejscach co udowodnili ci którzy uprawiają zjazd w zasadzie zawodowo. Ale pomimo to kolejka na dole nie tylko nie słabnie ale i rośnie w silę. Jednym z podstawowych powodów to nadal brak realnej konkurencji w tej części naszego kraju. Pandemia, niby kryzys, teoretycznie mniej w portfelu a jednak ludzi mają w opór. To tak jak by zmieniać konia, który cały czas wygrywa. I co by nie pisać to właśnie SMR im robi kasę w tym roku a nie rodzime obiekty u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marboru napisał:

SMR jeśli chodzi o finanse obecny sezon, mimo kilkudniowych mega kolejek, ma fatalny. Obraz tego roku w tej kwestii raczej nie zmieni się diametralnie. 

Gdybyś cokolwiek się znał, to byś wiedział.

Poprzyj to liczbami, kwotami,inforamcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mirekn napisał:

Na podstawie porównań z lat 2016-2020, zaręczam Ci, że te zmiany już widać (niestety ?) biegam tam po okolicach latem co tydzień (a czasami i częściej) i ruch letni zdecydowanie przyrasta szlaki piesze/rowery a co ciekawe zaczyna robić się też "tłoczno" na leśnych duktach i wyznakowanych drogach ppoż w szeroko rozumianej okolicy.

Pozdrawiam

mirekn 

O proszę, jaki mądry i faktyczny przykład, to są właśnie fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marboru napisał:

@Andres @fredek321 fachowcy, może trochę wysiłku i sami sobie znajdziecie cyfr w necie?

Może wybitni ekonomiści mają z tym problem? 

Filozofowanie jest tylko jedną z postaci strachu i prowadzi jedynie do tchórzliwych pozorów. 

..."Ten fatalny stan finasów SMR".., jak to określasz, jest tylko w Twojej głowie i mniemaniu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...