Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Na trasie z Kopy do Ondraszka stoi baner - trasa zamknięta. 🤔😜

A zjeżdżałeś może ze Skrzycznego na SON? W zeszłym tygodniu tam nie było przejazdu i nie było to na zasadzie jakiegoś "płotka". Tam fizycznie na 200m nie było grama śniegu. W drugą stronę przejazd jest znacznie niżej(mniej wieje plus zacienione). Na tym grzbiecie zazwyczaj brakuje śniegu ale tym razem go zupełnie nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czepek napisał:

A zjeżdżałeś może ze Skrzycznego na SON? W zeszłym tygodniu tam nie było przejazdu i nie było to na zasadzie jakiegoś "płotka". Tam fizycznie na 200m nie było grama śniegu. W drugą stronę przejazd jest znacznie niżej(mniej wieje plus zacienione). Na tym grzbiecie zazwyczaj brakuje śniegu ale tym razem go zupełnie nie było. 

Dzis w obie strony normalnie ok. 
w jednym miejscu troche kamieni tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON dziś - 10.03. Jak na środek tygodnia bardzo dużo narciarzy. Pierwszy parking pod gondolą już o 8:00 pełny. Do wyciągów po kilka minut stania, ale człowiek w środku tygodnia nie spodziewa się takich tłumów. To już standard w SON, ale na trasach tłok. Pierwsze szusy fajnie, później zaczęły wychodzić lodowe płaty i tu i ówdzie pojawiły się kamyczki. Miałem wyższe oczekiwania co do dnia dzisiejszego. Ocena 3,5/5. Pogoda super, z rana większy mróz, później w okolicach zera... a w słońcu lekki plus...

Edytowane przez francuz
korekta
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, francuz napisał:

SON dziś - 10.03. Jak na środek tygodnia bardzo dużo narciarzy. Pierwszy parking pod gondolą już o 8:00 pełny. Do wyciągów po kilka minut stania, ale człowiek w środku tygodnia nie spodziewa się takich tłumów. To już standard w SON, ale na trasach tłok. Pierwsze szusy fajnie, później zaczęły wychodzić lodowe płaty i tu i ówdzie pojawiły się kamyczki. Miałem wyższe oczekiwania co do dnia dzisiejszego. Ocena 3,5/5. Pogoda super, z rana większy mróz, później w okolicach zera... a w słońcu lekki plus...

Środa (zawsze, tradycyjnie) jest w Szczyrku najgorsza frekwencyjnie. Jest gorsza niż sobota lub niedziela. Działa jakiś dziwny mechanizm: "A wezmę sobie urlop w środku tygodnia". 

Od 2 lat nie jeżdżę więc do Szczyrku w żadne środy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, francuz napisał:

SON dziś - 10.03. Jak na środek tygodnia bardzo dużo narciarzy...

Uff, dzięki SMR w ośrodku za dwiema górkami równo, twardo i pustawo (do 13 jazda na okrągło - warunki na hit sezonu). Super robotę robi Szczyrk! Ale nie ma lekko - pożytki TMR trzeba wykorzystać 😐 Więc pytanie: czy na Hali przykryte kamienie? Po zeszłotygodniowej orce mam chyba większe straty w sprzęcie niż wartość darmowego karnetu 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, friski napisał:

Uff, dzięki SMR w ośrodku za dwiema górkami równo, twardo i pustawo (do 13 jazda na okrągło - warunki na hit sezonu). Super robotę robi Szczyrk! Ale nie ma lekko - pożytki TMR trzeba wykorzystać 😐 Więc pytanie: czy na Hali przykryte kamienie? Po zeszłotygodniowej orce mam chyba większe straty w sprzęcie niż wartość darmowego karnetu 🙄

Drobne kamyczki wszędzie, ale najwięcej na Solisku jadąc od Hali. Tam była wręcz kamienista lawina. Śmiesznie to wyglądało z perspektywy wyciągu bo po przejeździe narciarza turlały się kamyki. 

Pogoda poezja, kolejki do przeżycia. Karnet za niski piniondz. Można i kamienie przeżyć, ale trochę słabo jak chrzęści pod nartą. Krawędzi nie wyrwało-jest pozytywnie. Szerzej w relacji w innym wątku. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też wczoraj i dzisiaj byłem. Słonko cudne, trasy fajne, ale zjazd pod żółta kanapą masakra - same karmienie. Rozwaliłem sobie nowe narty w jednym miejscu do rdzenia :(. Do tego żonie ktoś na Hali podpierdzielił kije. Czarne Atomic. Poza tymi dwoma wydarzeniami było super. 

 

20210310_124942.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Stefan1980 napisał:

Pogoda poezja, kolejki do przeżycia. Karnet za niski piniondz. Można i kamienie przeżyć, ale trochę słabo jak chrzęści pod nartą. Krawędzi nie wyrwało-jest pozytywnie. Szerzej w relacji w innym wątku

Podziwiam takie podejście.... Ja osobiście kamieni i szcyrkowskiego żwiru zaakceptować nie mogę. Dla mnie syf totalny.

Dla lubiących taki warun jak ostatnio w SMR polecam sezonówkę 360 Grupy Pingwina, z nią można nawet w lipcu w pięknej pogodzie po kamorach poharatać  🤣

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pasazer85 napisał:

Podziwiam takie podejście.... Ja osobiście kamieni i szcyrkowskiego żwiru zaakceptować nie mogę. Dla mnie syf totalny.

Dla lubiących taki warun jak ostatnio w SMR polecam sezonówkę 360 Grupy Pingwina, z nią można nawet w lipcu w pięknej pogodzie po kamorach poharatać  🤣

 

Byłem w tym roku na Soszowie. Były minerały. Byłem w COS-na Ondraszku minerały. Fakt na Klepkach i Nowej Osadzie nie było, ale trudno, żeby ich było jakoś specjalnie dużo na trawiastym zboczu. 

Nie sprawia mi przyjemności dźwięk kamolca pod nartą tak więc na Grupę Pingwina w lecie się nie przerzucę. Mając 30min do Szczyrku i 1h do Wisły wybieram to pierwsze. Czy kamolce to syf i dziadostwo? Z pewnością tak, ale zdecydowanie cieszy mi się duszą jak świeci słoneczko, śmigam sobie na wygodnych kanapach za sensowny piniondz. Owszem przeszło mi wczoraj przez myśl by powalczyć na FISie bo tam kamolców nie było. Ale tam albo trening albo zawody. Jeśli miałbym szukać dziury w całym to w zlodzonych trasach gdzie „trup” ścielił się gęsto(m.in Hala) niż we wszechobecnych kamykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Stefan1980 napisał:

Mając 30min do Szczyrku i 1h do Wisły wybieram to pierwsze. Czy kamolce to syf i dziadostwo? Z pewnością tak, ale zdecydowanie cieszy mi się duszą jak świeci słoneczko, śmigam sobie na wygodnych kanapach za sensowny piniondz.

Odległości do tych miejsc mam podobne ,dodatkowo sezonówkę na Scyrk, ale aż mnie naciągało jak tam byłem (całe 3 razy)  i nie chce im dodatkowo śniegu brudzić 🤣 Wystarczy ludzią jak z gondoli wychodzą w błoto po kostki 🤣 Jak to piszesz pinondz to nie wszystko,ale dla SMRu już ich więcej nie mam, i pomimo sezonówki (już ostatniej) unikam ich jak ognia.

Tzw. Okres ochronny dla nich już się skończył, na początku można to było jakoś usprawiedliwiać, teraz już się nie da, SMR ma narciarzy w d... , stworzyli małpiarnię dla ludzi którzy są skłonni płacić za 40km tras a w zamian dostają 1/3 z tego a w gratisie kolejki,błoto i kamienie na trasach   :/  

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pasazer85 napisał:

Odległości do tych miejsc mam podobne ,dodatkowo sezonówkę na Scyrk, ale aż mnie naciągało jak tam byłem (całe 3 razy)  i nie chce im dodatkowo śniegu brudzić 🤣 Wystarczy ludzią jak z gondoli wychodzą w błoto po kostki 🤣 Jak to piszesz pinondz to nie wszystko,ale dla SMRu już ich więcej nie mam, i pomimo sezonówki (już ostatniej) unikam ich jak ognia.

Tzw. Okres ochronny dla nich już się skończył, na początku można to było jakoś usprawiedliwiać, teraz już się nie da, SMR ma narciarzy w d... , stworzyli małpiarnię dla ludzi którzy są skłonni płacić za 40km tras a w zamian dostają 1/3 z tego a w gratisie kolejki,błoto i kamienie na trasach   :/  

1/3 z 40km to nadal sporo więcej niż 1km na Nowe Osadzie czy 2km na Soszowie. Nawet jak bierzemy pod uwagę tylko SON i dajmy na to 1/6 z 40km to daje to większe pole do popisu niż kręcenie w kółko jednej trasy pod wyciągiem. 

Nie jestem fanem "nowego Szczyrku". Ja bym mógł dalej spokojnie się wyciągać w górę orczykami. Moim skromnym zdaniem pod względem śniegowym ten ośrodek był lepiej utrzymany "za Richtera". Bez zbiorników na pół góry i innych wodotrysków. Moim zdaniem pod względem różnorodności tras(lekki przesadyzm, ale te 3-4 trasy działają) nie mają konkurencji w Wiśle. Albo może  mają, tyle że w Wiśle wymaga to kombinacji alpejskich przy pomocy samochodu. Jak mam do wyboru kombinację typu z rana Nowa Osada a po 4h Soszów to wolę tych parę wgłębień na spodzie narty(dla pełnej jasności-nie jestem fanem kamolców-nie powinno ich tam być). Dodam tylko, że byłem tam pierwszy raz w tym roku bo skusili mnie karnetem za 59zeta. I nie żałuję, ale na kolejny wypad wybiorę COS za 77zeta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja miałem zawsze pecha, ale ze Szczyrku za dawnych czasów bez rys na nartach nie wracałem. Wspomnienia, że za Richtera było lepiej są niedorzeczne. Ciekawy jakby teraz było w pandemii za "Richtera"? Pewnie pół trasy by nie było naśnieżone.  Spędziłęm żeszły weekend w Korbielowie. Dwa tygodnie temu byłem na Jaworzynie Krynickiej. Tam wyraźnie widać różnicę między prześnością i rozmachem TMR.  A kamienie w góach będą. Przypominam, że w zeszłym tygdoniu temperatury dochodziły do 17C.  Po Korbielowie też mam ślizgi do regeneracji.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Plywak napisał:

Nieprawda, są ośrodki, które potrafią porządnie naśnieżyć trasy i nie ma kamieni nawet w kwietniu.

Wydaje mi się, że to kwestia skalistego podłoża, które mocno występuje w Beskidach. W Białce nigdy kamienia nie widziałem, ale tam są trawiaste pastwiska.
Jeszcze inna sprawa, że COS codziennie rano wysyła ekipę 4 panów z łopatami, którzy wyrzucają kamienie poza trasy po poprzednim ratrakowaniu. Generalnie da się dbać o klienta w jakiś sposób tylko trzeba chcieć. TMR niestety lubi tylko nasze pieniądze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, ski89 said:

Wydaje mi się, że to kwestia skalistego podłoża, które mocno występuje w Beskidach. W Białce nigdy kamienia nie widziałem, ale tam są trawiaste pastwiska.
Jeszcze inna sprawa, że COS codziennie rano wysyła ekipę 4 panów z łopatami, którzy wyrzucają kamienie poza trasy po poprzednim ratrakowaniu. Generalnie da się dbać o klienta w jakiś sposób tylko trzeba chcieć. TMR niestety lubi tylko nasze pieniądze.

Jak dla mnie to raczej kwestia ilości śniegu na trasie. Jest prosta metoda: jak naśnieżysz 150 cm, to kamienie nie wyłażą i można jeździć nawet 15 kwietnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Plywak napisał:

Jak dla mnie to raczej kwestia ilości śniegu na trasie. Jest prosta metoda: jak naśnieżysz 150 cm, to kamienie nie wyłażą i można jeździć nawet 15 kwietnia :)

Pomyśl realistycznie. Nikt nie naśnieży 150 cm, bo to się nie zwróci. Ośrodki w Polsce z reguły mają te 40-80 cm śniegu i to musi wystarczyć. Jakby na to nie patrzeć to jest biznes niestety. Wysyłanie ekipy na nartach do sprzątania tras jest chyba dosyć tanim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, ski89 said:

Pomyśl realistycznie. Nikt nie naśnieży 150 cm, bo to się nie zwróci. Ośrodki w Polsce z reguły mają te 40-80 cm śniegu i to musi wystarczyć. Jakby na to nie patrzeć to jest biznes niestety. Wysyłanie ekipy na nartach do sprzątania tras jest chyba dosyć tanim rozwiązaniem.

zerknij tutaj:

https://bialkatatrzanska.pl/warunki-narciarskie

raportują do 120 cm, w szczycie pewnie mieli więcej, dzięki temu mają tłum nawet w tygodniu, i chyba jakoś im sie to zwraca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...