Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, marionen napisał:

A dla mnie te dwa kluczowe posty to nie stan tylko brak kultury, tolerancji i zrozumienia innych...

A w temacie, dawny Szczyrk z kolejkami do starych wyciągów bardziej mi się podobał (mimo, że nieczęsto tam bywałem) niż obecne stanie do nowoczesnych wyciągów i dodatkowe stanie na trasie by znaleźć trochę miejsca na stoku dla siebie. A przeprofilowanie i prostowanie tras to już prawdziwa zbrodnia dla narciarstwa i tego ośrodka. Jedyna możliwość pojeździć w sezonie to opcja przed otwarciem wszystkich wyciągów ze śniadaniem, zapomniałem jak się to nazywało, była atrakcyjna, jednak zdecydowanie za krótka, a cena zdecydowanie za wysoka...

Fresh Track. Kiedyś byłem w Szczybrskim. Fakt, mogłoby się wcześniej zaczynać, ale i tak to krok w dobrym kierunku, gdy człek się budzi... ładny wschód słońca.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ziemowit napisał:

Zgadzam się, z tym że Marionen jest ekspertem od narciarstwa, a niekoniecznie od spraw forumowo-obyczajowych. :)

Z resztą chyba robię offtop. 

Cześć

Rzeczywiście masz rację. Czasy kiedy na forach specjalistycznych liczyło się doświadczenie i wiedza dawno minęły. Teraz podstawa to elegancja sformułowań i wodolejstwo.

Pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Rzeczywiście masz rację. Czasy kiedy na forach specjalistycznych liczyło się doświadczenie i wiedza dawno minęły. Teraz podstawa to elegancja sformułowań i wodolejstwo.

Pozdro

Teraz podstawa sa ladne zdjecia i filmy. Jak nie wrzucisz odpowiedniej ilosci grafiki to tresci prawie nikt nie przeczyta. Za to nawet belkot poparty dobrym zdjeciem (niekoniecznie prawdziwym) potrafi przekonac miliony.

  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Spiochu napisał:

Teraz podstawa sa ladne zdjecia i filmy. Jak nie wrzucisz odpowiedniej ilosci grafiki to tresci prawie nikt nie przeczyta. Za to nawet belkot poparty dobrym zdjeciem (niekoniecznie prawdziwym) potrafi przekonac miliony.

9156AFFE-D6AE-4861-8A11-9BBB1642C36A.jpeg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marionen napisał:

Staram się (nie zawsze to wychodzi) stać po stronie słabszych i krzywdzonych...

Rozumie...aczkolwiek myślałem ze jeden emerytowany zbawca narodu wystarczy - złe trafiłeś jam łagodny i nawet muchy nie skrzywdzę.

Edytowane przez Lexi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Arbitralność nie jest wadą jeżeli stosuje ją ktoś będący ekspertem. To ten przypadek.

Pozdrowienia

Ktoś będący ekspertem dla Ciebie nie koniecznie musi być nim dla mnie - szczególnie w świecie wirtualnym.

I dalej - taki ktoś jeśli pisze do kompletnie nieznanej mu osoby w sposób autorytatywny czy arbitralny robi z siebie aroganta itp  bo dla nieznanego mu "odbiorcy" nie jest ani autorytetem ani arbitrem (i to w żadnej dziedzinie, nawet w tej na której myśli że się zna) .... abstrahując już od tego ze jak jesteś kozak w jakimś temacie to nie znaczy ze dostaniesz Nobla w każdej innej  dziedzinie. 

A w skrócie nie róbmy buraczanej roboty.

Pozdrawiam serdecznie

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sstar napisał:

Fresh Track. Kiedyś byłem w Szczybrskim. Fakt, mogłoby się wcześniej zaczynać, ale i tak to krok w dobrym kierunku, gdy człek się budzi... ładny wschód słońca.

Dokładnie tak to się nazywało, bardziej chodziło mi o długość tej oferty niż godzinę otwarcia, ale jedno z drugim jednak bezsprzecznie koreluje. Trudno żeby później uruchomić ośrodek by grupka osób mogła sobie pojeździć w komfortowych warunkach. Ciekawe czy ta oferta żyje dalej... a kiedyś było tak

20190105_095304.thumb.jpg.b47ac12aa09391a6692a9398851d6008.jpg

20190106_085430.thumb.jpg.a1d0691ffabdedd3830e43881dd8871b.jpg

20190105_101400.thumb.jpg.24797db101af41de6f4970c7373f4a26.jpg

P1050005.thumb.JPG.cc48344d50a8af29b95fa3f3cffee343.JPG

20190105_090505.thumb.jpg.540bb2aeda39fdbdccd4750992474ffc.jpg

3 godziny temu, Ziemowit napisał:

... a niekoniecznie od spraw forumowo-obyczajowych. :)

no , ale nie wiem do czego mam się odnieść, proszę rzetelnie i konstruktywnie...

6 godzin temu, Lexi napisał:

Prawie wszystkie Twoje posty są tak arbitralne i nacechowane taką arogancja ze aż mnie zatkało jak przeczytałem o tolerancji kulturze itd... ciekawe za kogo Ty się uważasz 

Wolałbym merytorycznie, bo tak to nie mam szansy na obronę, ja odniosłem się do Twoich 2 konkretnych postów, nie oceniam całej działalności Lexi na forum. W jednym dostrzegam brak kultury (wynikający z Twojej złośliwej insynuacji) i drugi o braku tolerancji i zrozumienia innych narciarzy. Sugestia jest jasna i czytelna, jednoznacznie pejoratywna. Inna sprawa to skąd wiesz na ile i z jak daleka ludzie przyjeżdżają na narty, a także ile czasu spędzają na stoku jeżdżąc, a ile siedząc w knajpie. Ja np. kompletnie nie mam pojęcia i szczerze, absolutnie mnie to nie obchodzi... 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marionen napisał:

Dokładnie tak to się nazywało, bardziej chodziło mi o długość tej oferty niż godzinę otwarcia, ale jedno z drugim jednak bezsprzecznie koreluje. Trudno żeby później uruchomić ośrodek by grupka osób mogła sobie pojeździć w komfortowych warunkach. Ciekawe czy ta oferta żyje dalej... a kiedyś było tak

20190105_095304.thumb.jpg.b47ac12aa09391a6692a9398851d6008.jpg

 

 

 

20190105_090505.thumb.jpg.540bb2aeda39fdbdccd4750992474ffc.jpg

no , ale nie wiem do czego mam się odnieść, proszę rzetelnie i konstruktywnie...

Wolałbym merytorycznie, bo tak to nie mam szansy na obronę, ja odniosłem się do Twoich 2 konkretnych postów, nie oceniam całej działalności Lexi na forum. W jednym dostrzegam brak kultury (wynikający z Twojej złośliwej insynuacji) i drugi o braku tolerancji i zrozumienia innych narciarzy. Sugestia jest jasna i czytelna, jednoznacznie pejoratywna. Inna sprawa to skąd wiesz na ile i z jak daleka ludzie przyjeżdżają na narty, a także ile czasu spędzają na stoku jeżdżąc, a ile siedząc w knajpie. Ja np. kompletnie nie mam pojęcia i szczerze, absolutnie mnie to nie obchodzi... 

Złapałeś mnie na zdjęciu. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2021 o 20:25, Spiochu napisał:

dla niego każdy z czasem powyżej 30 minut to lamer.

No, żeby amator biegał dychę poniżej 30 minut, to musi być już niezwykle utalentowanym biegowym no lifem ;). To już raczej czasy zarezerwowane dla profesjonalistów.

Z drugiej strony czas poniżej 45 minut dla młodego, szczupłego, wysportowanego mężczyzny to żaden wyczyn. Pod górkę zaczyna być poniżej 40 minut. Im bardziej poniżej, tym bardziej stromo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że żaden wyczyn.  Jednak czas 45 minut dla nie biegającej osoby, jest zupełnie w porządku. Problemów należy szukać gdzie indziej. U mnie zdecydowanie słabszą stroną jest siła lub rozciągnięcie.

Niestety dla większości dzisiejszego społeczeństwa (niezależnie od wieku), przebiegnięcie 10km w dowolnym czasie to już wyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 11:34, Mitek napisał:

Cześć

Rzeczywiście masz rację. Czasy kiedy na forach specjalistycznych liczyło się doświadczenie i wiedza dawno minęły. Teraz podstawa to elegancja sformułowań i wodolejstwo.

Pozdro

No ale ty mistrzu już dawno z tym się rozminąłeś.  Dla Ciebie liczy się jedynie poprawność językowa(gramatyczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy poniżej 30 minut na 10k (w sensie biegów ulicznych) dla amatorów to czysta fikcja; rekord PL to 28:22 (od 1993 roku!). Dycha na bieżni powinna teoretycznie być trochę szybsza (i rekord PL to 27:53 od 1978 roku!). Powiedzmy, że amator, który łamie 35 minut to gigant, a to że tacy biegają na polskich asfaltach to fact of life. Nie wspominam o wynikach na poziomie WR, bo to lata świetlne od polskich wyników.

Natomiast jak mówicie o 45 minutach na dychę, to chodzi o życiówkę, czy o zwykły bieg jak co dzień? Bo jeżeli ktoś biega treningowo 10k z tempem 4:30 to szacun wielki. Ja przy życiówce koło 43 minut treningowo biegam jakieś 50 minut i to mnie satysfakcjonuje🙂.

Edytowane przez waldek71
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie biegam, bo to nudne. Raz mi kazali w pracy pobiec w biegu ulicznym to miałem 45 minut. Wcześniej przebiegłem się kilka razy po parku dla przygotowania. Sam bieg to był jakiś koszmar. Dziki tłum przepychający się w upale, nie wiem co wy w tym widzicie?

Chodziło mi o wskazanie, że to nie kondycja jest problemem na nartach. Jeżdżąc na maksa, każdy zajedzie się po 2h. Znacznie bardziej istotne jest też przygotowanie siłowe. Bieganie w kontekście narciarstwa praktycznie nic nie daje, no chyba że ktoś ma ogromne braki akurat pod względem wydolności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Spiochu napisał:

nie wiem co wy w tym widzicie?

Dlatego trzeba biegać szybciej, żeby znaleźć się w luce między grupami na określony czas. Należy się wystrzegać pacemakerów, wokół nich zwykle jest tłum.

Natomiast jeżeli chodzi o drugą część, to zgoda. Powiem więcej, jeżeli ktoś biega regularnie, mierzy sobie czas, tempo, tętno, pułap tlenowy, FTP etc., uczestniczy w zawodach, a więc stara się o progres, to nie doczeka się tego bez treningu siłowego. On jest potrzebny do zarówno biegania, jak i narciarstwa. Trening siłowy jest równorzędnym treningiem biegacza, patrząc się na to z tej strony, to bieganie jak najbardziej daje przygotowanie siłowe🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, waldek71 napisał:

Dlatego trzeba biegać szybciej, żeby znaleźć się w luce między grupami na określony czas. Należy się wystrzegać pacemakerów, wokół nich zwykle jest tłum.

Natomiast jeżeli chodzi o drugą część, to zgoda. Powiem więcej, jeżeli ktoś biega regularnie, mierzy sobie czas, tempo, tętno, pułap tlenowy, FTP etc., uczestniczy w zawodach, a więc stara się o progres, to nie doczeka się tego bez treningu siłowego. On jest potrzebny do zarówno biegania, jak i narciarstwa. Trening siłowy jest równorzędnym treningiem biegacza, patrząc się na to z tej strony, to bieganie jak najbardziej daje przygotowanie siłowe🙂.

W sumie to źle, się wyraziłem. Bieganie bardzo dużo wnosi do narciarstwa. Jak Np. trenujesz 110m przez płotki. ;)

Co do samego biegu, to widać było braki w korpo-szkoleniach. Kierownik ustalił target i po krótkim meetingu, zacząłem nieco wolniej niż w planie. Na koniec zbliżał się deadline, więc musiałem sporo nadgonić, ale ostatecznie 100% sukcesu.  A inni "biegacze"? Widać było, że z mniejszych firm. Od początku pędzili jakby im ktoś za to płacił. Już myślałem, że na każdym km będą dawać premię. Najpierw wszyscy chcieli mnie startować, a potem większość się wypaliła. Za to zajęci byli raportowaniem. Już w czasie biegu rysowali wykresy na swoich zegarkach.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
11 minut temu, grimson napisał:

Tak krążę z rodzina po narciarskich ośrodkach na Boże Narodzenie, do tej pory zaliczona 2x Białka, 2x Czarna Gora, 2x Zieleniec. Teraz czas na Szczyrk.

W takich terminach jeśli chce się pojeździć to trzeba wybierać mniej uczęszczane ośrodki.
Chyba że komuś pasuje długie stanie do wyciągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...