Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Honza napisał:

Kolego, naśnieżanie w Szczyrku jest na najwyższym poziomie w Polsce. Problemem są woda i warunki klimatyczne. Byłem na dwóch otwarciach sezonu w Szczyrku i uważam że trasy były jak na początek grudnia naśnieżone bardzo dobrze. Natomiast jak pogoda jest mało stabilna to nikt nie będzie wywalał środków (wody i też energii) na naśnieżanie wszystkich tras. Już takie przypadki widziałem. Efakt był taki, że nie dało się jeździć nigdzie. Lepiej skoncentrować sie na głównych trasach i trzymać tam warunki przez cały sezon.  Tak robią wszytkie ośrodki w Polsce. Trochę wymyka się z tego jedynie Białka. Ale tam są genialne jak na Polskę warunki klimatyczne, dużo wody i trawiaste trasy o niewielkim pochyleniu.   

Najwyższy poziom to oni mają marketingu i wciskania kitu ludziom. Ile to km tras oni mają, a czynne może 50%.
Jeśli chodzi o termin otwarcia to jak zwykle wystartują jako jedni z ostatnich. Im wiecznie coś przeszkadza. Biednemu to wiatr w oczy i c**j w dupę. Takie życie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cysiu napisał:

@marcinn daj znać jak zjazd i którędy jechałeś.

Więc start Solisko,Kuflonka,m.Skrzyczne,d.Skrzyczne,zjazd do Jaworzyny,przepinka i niebieska 21 na Kopę i m.Srzyczne i zjazd do Soliska,a właściwie do Kuflonki ,niżej szkoda by było sprzętu.

Naśnieżają co najmniej 60 procent ,taka info dostałem od obsługi coby 10 wystartować.

Pożyjemy zobaczymy

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ski89 napisał:

Najwyższy poziom to oni mają marketingu i wciskania kitu ludziom. Ile to km tras oni mają, a czynne może 50%.
Jeśli chodzi o termin otwarcia to jak zwykle wystartują jako jedni z ostatnich. Im wiecznie coś przeszkadza. Biednemu to wiatr w oczy i c**j w dupę. Takie życie.

Na ten ich marketing to się łapią już ostatnie ofiary losu lub osoby, które znają Szczyrk z TV i reklam... ostatni raz tam byłem wiosną 2019 r. I nie wiem kiedy ponownie zawitam. By się tak złożyło, to musi wystąpić szereg warunków (prawie nierealne): dużo śniegu, poza sezonem, jakiś poniedziałek lub wtorek i dobra pogoda. Wtedy może byłaby tam jakaś przyjemność z jazdy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinn napisał:

Więc start Solisko,Kuflonka,m.Skrzyczne,d.Skrzyczne,zjazd do Jaworzyny,przepinka i niebieska 21 na Kopę i m.Srzyczne i zjazd do Soliska,a właściwie do Kuflonki ,niżej szkoda by było sprzętu.

Naśnieżają co najmniej 60 procent ,taka info dostałem od obsługi coby 10 wystartować.

Pożyjemy zobaczymy

Zjeżdżałeś fisem czy czerwoną? Bez problemów dało się jechać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk to nie tylko SMR. Jestem tam co roku kilka razy w sezonie. Poza jednym dniem w ubiegłym sezonie, gdy z powodu wiatru stanął cały ośrodek i trzeba było kończyć jazdę wcześniej niż planowałem, to na ogół jestem bardzo zadowolony. Trzeba tylko zaczynać odpowiednio wcześnie i poruszać się odwrotnie niż robi to większość na stoku, a można się wyjeździć do woli. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🔥📢 DARMOWE SKIBUSY WRACAJĄ DO SZCZYRKU DZIĘKI OŚRODKOWI Szczyrk Mountain Resort!! 

🚌 Jak wiadomo, Miasto Szczyrk wycofało się w tym sezonie z finansowania bezpłatnej komunikacji publicznej na terenie Szczyrku, pomimo, że w poprzednich latach partycypowało w finansowaniu darmowych skibusów. Komunikat w tej sprawie został podany publicznie w ostatnich tygodniach. Ośrodek Szczyrk Mountain Resort(SON S.A.) po dwóch miesiącach rozmów z przewoźnikiem ( Komunikacja Beskidzka SA /dawniej PKS w Bielsku-B./ ) doprowadził do znalezienia rozwiązania formalnego, które umożliwiło finansowanie przez ośrodek skibusów na terenie Miasta Szczyrk. Z bezpłatnej komunikacji autobusowej skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i licznie odwiedzający kurort turyści zimowi (narciarze, snowboardziści, skiturowcy oraz turyści piesi).

🎙 Grzegorz Przybyła (Dyrektor SON S.A.): Niezmiernie się cieszę z wypracowanych rozwiązań dotyczących darmowej komunikacji publicznej w Szczyrku, którą sfinansujemy w kwocie około 320 000 PLN. Jako największy ośrodek w Szczyrku nie możemy zostawić mieszkańców, ale też licznych gości naszych tras bez darmowej komunikacji. Takie rozwiązanie to kontynuacja sprawdzonego projektu sprzed 2 lat, który gwarantował użytkownikom skibusów komfort dotarcia na stoki i był też rozwiązaniem proekologicznym. Darmowy skibus będzie kursował podobnie jak w poprzednich sezonach, czyli na linii SKALITE - SALMOPOL, co 20 minut od 26.12.21 do 13.03.22. Dodam tylko, że planujemy też dodatkowe kursy podczas jazd wieczornych oraz szusów sylwestrowych.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMR to są farciarze. Kupili unikalne tereny lodowcowe w Szczyrku ze specjalnym mikroklimatem, że śnieżyć nie trzeba. Ewentualnie Mikołaj im obiecał na dzisiaj prezent w postaci śniegu.

Beskid Sport Arena już tyle szczęścia nie miał i teraz musi ładować kasę w naśnieżanie...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ski89 napisał:

TMR to są farciarze. Kupili unikalne tereny lodowcowe w Szczyrku ze specjalnym mikroklimatem, że śnieżyć nie trzeba. Ewentualnie Mikołaj im obiecał na dzisiaj prezent w postaci śniegu.

Beskid Sport Arena już tyle szczęścia nie miał i teraz musi ładować kasę w naśnieżanie...

 

Szczęściu czasami trzeba "dutkami" pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, swiezak napisał:

Coś to naśnieżanie im słabo idzie....Wszędzie armatki na full......w SMR cisza i spokój :/ 

Nikt specjalnie nie śnieży. Czekają...

Na co? Moim zdaniem na restrykcje Niedzielskiego - dowiemy się lada chwila.
Ja myślę, że każde ograniczenie oznacza, że będzie mniej klientów, będzie więc mniejszy zarobek. A dla stacji liczą się (w zasadzie prawie tylko) dwa okresy:

1) Święta

2) Ferie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nikt specjalnie nie śnieży. Czekają...

Na co? Moim zdaniem na restrykcje Niedzielskiego - dowiemy się lada chwila.
Ja myślę, że każde ograniczenie oznacza, że będzie mniej klientów, będzie więc mniejszy zarobek. A dla stacji liczą się (w zasadzie prawie tylko) dwa okresy:

1) Święta

2) Ferie

Wypluj te słowa. Uderzam na Święta do Szczyrku i nie wyobrażam sobie zostawienia nart w samochodzie.

Nawet Szklarska Poręba, mistrz gospodarowania środkami finansowymi, od tygodnia naśnieża, jako jeden z ostatnich większych ośrodków.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nikt specjalnie nie śnieży. Czekają...

Na co? Moim zdaniem na restrykcje Niedzielskiego - dowiemy się lada chwila.
Ja myślę, że każde ograniczenie oznacza, że będzie mniej klientów, będzie więc mniejszy zarobek. A dla stacji liczą się (w zasadzie prawie tylko) dwa okresy:

1) Święta

2) Ferie

Chciałeś chyba powiedzieć: wszyscy śnieżą albo wszyscy mają już naśnieżone. Nawet taki relikt przeszłości, stacja po rozbiorach jak Wierchomla(otwarcie 11 grudnia). Powtarzam to od samego początku, że TMR ma wywalone na klientów. Jedyna stacja, która może równać się z nimi podejściem do klienta to Sudety Lift Szrenica.

Całe szczęście, że jest w miarę normalny, zupełnie inaczej zarządzany Szpindlowy Mlyn - idealne miejsce w miarę blisko na rozpoczęcie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ski89 napisał:

Chciałeś chyba powiedzieć: wszyscy śnieżą albo wszyscy mają już naśnieżone. Nawet taki relikt przeszłości, stacja po rozbiorach jak Wierchomla(otwarcie 11 grudnia). Powtarzam to od samego początku, że TMR ma wywalone na klientów. Jedyna stacja, która może równać się z nimi podejściem do klienta to Sudety Lift Szrenica.

Całe szczęście, że jest w miarę normalny, zupełnie inaczej zarządzany Szpindlowy Mlyn - idealne miejsce w miarę blisko na rozpoczęcie sezonu.

No, nie mam na to argumentów. Też jestem rozczarowany poziomem nakładów sił i środków na trasy do ceny karnetu w Szczyrku. To stacja teoretycznie z topu, a faktycznie na poziomie, nie wiem, gdybym napisał Złotego Gronia, obraziłbym ten Złoty Groń, gdzie trasa zawsze jest przygotowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ski89 napisał:

Chciałeś chyba powiedzieć: wszyscy śnieżą albo wszyscy mają już naśnieżone. Nawet taki relikt przeszłości, stacja po rozbiorach jak Wierchomla(otwarcie 11 grudnia). Powtarzam to od samego początku, że TMR ma wywalone na klientów. Jedyna stacja, która może równać się z nimi podejściem do klienta to Sudety Lift Szrenica.

Całe szczęście, że jest w miarę normalny, zupełnie inaczej zarządzany Szpindlowy Mlyn - idealne miejsce w miarę blisko na rozpoczęcie sezonu.

Szrenica śnieży od zeszłego tygodnia xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ski89 napisał:

Chciałeś chyba powiedzieć: wszyscy śnieżą albo wszyscy mają już naśnieżone. Nawet taki relikt przeszłości, stacja po rozbiorach jak Wierchomla(otwarcie 11 grudnia). Powtarzam to od samego początku, że TMR ma wywalone na klientów. Jedyna stacja, która może równać się z nimi podejściem do klienta to Sudety Lift Szrenica.

Całe szczęście, że jest w miarę normalny, zupełnie inaczej zarządzany Szpindlowy Mlyn - idealne miejsce w miarę blisko na rozpoczęcie sezonu.

Przecież TMR i Szpindlerowy Młyn to ten sam zarządca Słowacy.

Edytowane przez Jacek94
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...