Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, swiezak napisał:

Coś to naśnieżanie im słabo idzie....Wszędzie armatki na full......w SMR cisza i spokój

Te stwierdzenie na podstawie kamerek ?  Byłem wczoraj i po godzinie 17 armatki chodziły od Cyrnej po Małe Skrzyczne ( oprócz dolnego odcinka trasy numer 3 . Zjeżdżałem też ze Skrzycznego do Jaworzynki i tam COS nie śnieżył ale dało się bez problemu zjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ski89 napisał:

Chciałeś chyba powiedzieć: wszyscy śnieżą albo wszyscy mają już naśnieżone. Nawet taki relikt przeszłości, stacja po rozbiorach jak Wierchomla(otwarcie 11 grudnia). Powtarzam to od samego początku, że TMR ma wywalone na klientów

Ja TMR nie chwalę ale gdzie teraz w Polsce można zjechać bez strat  w ślizgach trasę o różnicy wysokości 600m ?

Fakt że nie pamiętam kiedy ostatni raz była naśnieżana  Bieńkula czy Golgota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, Zimnik napisał:

ale gdzie teraz w Polsce można zjechać bez strat  w ślizgach

Na Boga, gdzie? WSZĘDZIE! Żaden szanujący się ośrodek nie otwiera tras z kamieniami i niewystarczającą pokrywą śnieżną.

Byłem na inauguracji w Zieleńcu, śniegu trochę (może 30 cm) i NIGDZIE na otwartych trasach nie było kamieni i ryzyka, że rozwalę narty.

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch godzin kilkanaście postów lamentu, że TMR nie śnieży. Wie ktoś, jaka jest skuteczność śnieżenia przy wilgotności względnej bliskiej 100% i niezbyt niskiej temperaturze? Chyba nie...
Dopiero jutrzejszego dnia i nocy będziecie mogli osądzić TMR (jeśli prognozy się nie zmienią).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie jak już pisałem a często bywam w górach ni ma warunków do śnieżenia. To znaczy kto ma to ma. Ja jutro na rower w Wyspowy i się martwię czy pod tą wątłą warstwą śniegu będzie wilgoć czy jednak zmrozi nocą. Był dla niektórych dzień dwa z konkretnym mrozem to śnieżyli a bardziej testowali czy wszystko gra. Kasina wczoraj śnieżyła górę bo na dole nic z tego nie było. Przy takich warunkach jak obecnie w Beskidach to szkoda kasy na takie śnieżenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego Wy się spodziewacie? Nie otworzą wcześniej jak 17grudnia i to tylko z jedną trasą, 3b z Kopy na Hale Skrzyczeńską. Jak warunki pogodowe dopiszą to w okresie świątecznym otworzą jeszcze 3 i 7. Jak otworzą też 4 to już będzie powód do świętowania. Juliany po Nowym Roku. Na 1 i 5 bym się specjalnie nie napalał  😜 

Edytowane przez pasazer85
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marekesz napisał:

Od dwóch godzin kilkanaście postów lamentu, że TMR nie śnieży. Wie ktoś, jaka jest skuteczność śnieżenia przy wilgotności względnej bliskiej 100% i niezbyt niskiej temperaturze? Chyba nie...
Dopiero jutrzejszego dnia i nocy będziecie mogli osądzić TMR (jeśli prognozy się nie zmienią).

Faktycznie. Białka jedzie przy 98% wilgotności. Ba, sąsiad obok produkuje aż miło, a te barany jak zwykle mają swoje problemy i stado owiec, które wiecznie ich broni. Przypominam zakładany tutaj przez wiele osób "czas budowy" już dawno minął. Historię o wydajnych lancach śmiało można wsadzić między bajki.

https://beskidsportarena.pl/szczyrk-kamery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co te aluzje do baranów? Fakty są takie, że sporo ośrodków nie śnieżyło przez ostatnie dni. Nawet Korbielów przerwał. Czarny Groń też zawsze lider w szybkim naśnieżeniu również tego nie robił. Aura jak nigdy dopisała na Mosornym gdzie cały czas kurzyli. A jak czytam te aluzje do Białki to już mnie osobiście mdli. Kurna wodę z Białki mają zimniejszą i tyle... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Author napisał:

I po co te aluzje do baranów? Fakty są takie, że sporo ośrodków nie śnieżyło przez ostatnie dni. Nawet Korbielów przerwał. Czarny Groń też zawsze lider w szybkim naśnieżeniu również tego nie robił. Aura jak nigdy dopisała na Mosornym gdzie cały czas kurzyli. A jak czytam te aluzje do Białki to już mnie osobiście mdli. Kurna wodę z Białki mają zimniejszą i tyle... 

Mnie też mdli jak widzę wpisy obrońców SMR. Po prostu zapiszcie sobie w głowie raz na zawsze. Sezon w SMR zaczyna się w Święta BN, a kończy wraz z końcem ferii. Nie macie co liczyć na nic więcej, nawet jak będzie 2m śniegu, to powiedzą, że ludzie w Czyrnej mają wzdęcia i są za duże wiatry. Z kolei Sprytna Sezonówka jest owszem Sprytna, ale dla właścicieli ośrodka, a nie dla klientów. Dziękuje.

  • Like 5
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andres napisał:

Chłopy, grunt za ciepły, za dużo wsiąka, Białka, Bukowina osłonięta Tatrami od południa, dlatego Halny szkód tam nie wyrządza i dlatego najwcześnie mogą kurzyć bo grunt szybciej mrozi,.

Ta.
Zieleniec, Czarna Góra, Szwajcaria Bałtowska, Słotwiny czy nawet sąsiedni Beskid Sport Arena - wszyscy jak jeden mąż osłonięci Tatrami. Tylko ten biedny SMR wiatr w oczy i c**j w dupę.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ski89 napisał:

Ta.
Zieleniec, Czarna Góra, Szwajcaria Bałtowska, Słotwiny czy nawet sąsiedni Beskid Sport Arena - wszyscy jak jeden mąż osłonięci Tatrami. Tylko ten biedny SMR wiatr w oczy i c**j w dupę.

Spójrz na mapę i sam sobie odpowiedz, co do ośrodków które przedtawiłeś:

 

Zieleniec - osłonięty Kotliną Kłodzką,

Czarna Góra - j.w. + pasmo czesie Jsienika

Szwajcaria Bałtowska - Otoczona rezerwatami, które które to zatrzymują,

Słotwiny - od południa jak i Krynicę, broni Szczawnik oraz pośrednio Niżne Tatry,

Beskid Sport Arena - tu właśnie pasmo Skrzycznego i Małego Skrzycznego go broni,

 

Była już o tym mowa na forum, co do Szczyrku i kilku osrodków w Wiśle oraz Ustroniu, tu tylko Stożek jest nalezycie zabezpieczony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ski89 napisał:

Mnie też mdli jak widzę wpisy obrońców SMR. Po prostu zapiszcie sobie w głowie raz na zawsze. Sezon w SMR zaczyna się w Święta BN, a kończy wraz z końcem ferii. Nie macie co liczyć na nic więcej, nawet jak będzie 2m śniegu, to powiedzą, że ludzie w Czyrnej mają wzdęcia i są za duże wiatry. Z kolei Sprytna Sezonówka jest owszem Sprytna, ale dla właścicieli ośrodka, a nie dla klientów. Dziękuje.

Bo nie ma większego Ośrodka do 100 km od Śląska, Zagłebia Dąbrowskiego i Krakowa, plus A4 i A1 dodatkowo motywują aby do niego dojechać + czesi którz też mogą z niego korzyrzystać. Szczyrk może też być, wabikiem i produkcją nowych narciarzy, dla ośrodków TMR na SŁowacji i w Austrii, a nawet Włoch, dzie siegają ze swoimi karnetami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Andres napisał:

Spójrz na mapę i sam sobie odpowiedz, co do ośrodków które przedtawiłeś:

 

Zieleniec - osłonięty Kotliną Kłodzką,

Czarna Góra - j.w. + pasmo czesie Jsienika

Szwajcaria Bałtowska - Otoczona rezerwatami, które które to zatrzymują,

Słotwiny - od południa jak i Krynicę, broni Szczawnik oraz pośrednio Niżne Tatry,

Beskid Sport Arena - tu właśnie pasmo Skrzycznego i Małego Skrzycznego go broni,

 

Była już o tym mowa na forum, co do Szczyrku i kilku osrodków w Wiśle oraz Ustroniu, tu tylko Stożek jest nalezycie zabezpieczony.

 

Jak wystartuje Kurza Góra i Góra Kamieńsk to ogłosisz kapitulacje?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ski89 napisał:

Mnie też mdli jak widzę wpisy obrońców SMR. Po prostu zapiszcie sobie w głowie raz na zawsze. Sezon w SMR zaczyna się w Święta BN, a kończy wraz z końcem ferii. Nie macie co liczyć na nic więcej, nawet jak będzie 2m śniegu, to powiedzą, że ludzie w Czyrnej mają wzdęcia i są za duże wiatry. Z kolei Sprytna Sezonówka jest owszem Sprytna, ale dla właścicieli ośrodka, a nie dla klientów. Dziękuje.

Ja tam bywam latem wiec zimą mi rybka jak oni działają. Ja ci napisałem o innych. Ok w TMR jest jakiś młotek co zakazuje śnieżyć. Taki sam jest pod Pilskiem? Czemu jeszcze nie działa Czarny Groń, Kasina a Słotwiny już tak? Naprawdę taką krótką łąkę jak Słowtwiny porównujesz do czegoś takiego jak Skrzyczne? Byłeś ty tam kiedyś i widziałeś ile jest terenu do obrobienia? Czy mają wodę czy jest z tym kłopot? Kilka dni temu jechałem przez Lubomierz. W ogóle nie chodzili rok. Też by chcieli ale pogoda była syfiasta choć nie są nisko. Tak ciężko też pojąć, że na tej samej górze ale z boku bywają zupełnie inne warunki termiczne. Czarna Góra... zajebisty przykład jak tam dostali solidny opad z temperaturą a w Beskidach w większości dostali byle jakim glutem w ilościach śladowych. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pasazer85 napisał:

Ale czego Wy się spodziewacie? Nie otworzą wcześniej jak 17grudnia i to tylko z jedną trasą, 3b z Kopy na Hale Skrzyczeńską. Jak warunki pogodowe dopiszą to w okresie świątecznym otworzą jeszcze 3 i 7. Jak otworzą też 4 to już będzie powód do świętowania. Juliany po Nowym Roku. Na 1 i 5 bym się specjalnie nie napalał  😜 

Obym się mylił, ale oni mają taką politykę, że poza głównym sezonem to może być pozamykane. Więc liczenia na to, że przed świętami jakoś pojeździmy (w Szczyrku, bo gdzie indziej nie ma problemu), to marzenie ściętej głowy. Obym się mylił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...