Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Wystarczy to zapisać w warunkach gopass. Ale do tego potrzeba świadomych kupców sezonowego karnetu. Jeżeli bierzecie niebieskie badziewie to SMR nic nie zmieni. To jest im cały czas na rękę. Wątpię, że wogole odpala kiedyś Golgote bo wystarczy zwrócić uwagę gdzie ona się kończy. Przy umiejętnościach większości gości z TMR to już widzę kilka wbić w kolejkę mimo braku fast pasu  😂

Masz rację. Zapisz to w gopass-ie...

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mig12345 napisał:
A tak w ogóle to się dziwię i nauczka by jak coś takich partaczy przygotować. Przy umowach zaznaczyć, że jak nie będą udostępniane choćby w liczbie pojedynczej najtrudniejsze trasy to będzie kara finansowa.

Mogłbyś przybliżyć kto i komu miałby te kary naliczać i egzekwować? 

Trudno jest odpowiedzieć bo wszystko zależy jak to prawnie wygląda. Są ON u nas co tylko dzierżawią teren od LP. Więc albo to co się wycięło się użytkuje albo sadzi ten las ponownie. Inaczej to postawienie sprawy na głowie. Niby wielu tutaj chce nowych inwestycji. Tylko tutaj trzeba by było iść wyżej ze stokiem i raczej trudniej. A tu ktoś robi olewkę najtrudniejszych tras bo klienci wolą niebieskie... Ja tego nie pojmuję i już. ON to nie za przeproszeniem Biedra czy cokolwiek innego. To infrastruktura w górach, często fajnych przyrodniczo terenach niejako dla dobra nas wszystkich. Można coś zlewać rok, dwa czy trzy ale bez przesady. Jak ktoś ma ON na typowo prywatnym terenie w trakcie zakupu to inna sprawa. Z tego co kojarzę Słowacy kupili ON od tych co mieli niewielki stosunek własnościowy gruntów w dawnych czasach. Do kogo należy reszta jak nie do LP czyli w sumie Skarbu Państwa albo lepiej nas wszystkich. To jest marnowanie potencjału i za takie przewlekłe postępowanie powinna być surowa kara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2021 o 13:23, Narciarz ze Śląska napisał:

To się zmieni, jak spadnie moda na narty, zostaną ci, co jeżdżą dobrze. Moim zdaniem - już wkrótce, max. 2-3 lata! Studentów i przypadkowych klientów (co by tu robić) po prostu nie będzie stać na skipass dzienny, a sezonówki (opłaca się, jak dużo jeździsz) kupują w zasadzie tylko wariaci, jak ja!

Bardzo możliwe, z tym, że taki obrót sprawy może oznaczać też znaczne zwiększenie aktywności w forumowym wątku "stacje narciarskie - widma". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kokoSKI napisał:

Bardzo możliwe, z tym, że taki obrót sprawy może oznaczać też znaczne zwiększenie aktywności w forumowym wątku "stacje narciarskie - widma". 

Dziś otwarte już... 3 trasy, przy czym ta do Soliska momentami wąska, bardzo zapchana i po paru godzinach skrajnie zniszczona. A u góry zimno i mgła.

Miałem wrażenie, że do Soliska zjeżdżało mnóstwo osób, które z dolną częścią trasy sobie nie radziło.

Brakuje otwartych innych tras, bo na tych co są, robi się (poza Małym Skrzycznem) niemiłosierny tłok.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Dziś otwarte już... 3 trasy, przy czym ta do Soliska momentami wąska, bardzo zapchana i po paru godzinach skrajnie zniszczona. A u góry zimno i mgła.

Miałem wrażenie, że do Soliska zjeżdżało mnóstwo osób, które z dolną częścią trasy sobie nie radziło.

Brakuje otwartych innych tras, bo na tych co są, robi się (poza Małym Skrzycznem) niemiłosierny tłok.

no właśnie z calej 4 końcówka była najlepsza, tam gdzie zazwyczaj tworzą się muldy dzisiaj do końca stół, reszta tras do bani, na Złotym Groniu tydzień temu bardziej się najeździłem niż dzisiaj na Szczyrkowskim

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mig12345 napisał:

Masz rację. Zapisz to w gopass-ie...

Ale co w tym dziwnego ?  Piszemy w regulaminie, że mamy 30 km tras a w przypadku uruchomienia mniejszej ilości zostanie zwrócona proporcjonalna kwota opłaconego karnetu. Takie to trudne @mig12345  ??? Widzę, że w obecnej bananowej Republice to nie jest możliwe....

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Jusik2002 said:

Ale co w tym dziwnego ?  Piszemy w regulaminie, że mamy 30 km tras a w przypadku uruchomienia mniejszej ilości zostanie zwrócona proporcjonalna kwota opłaconego karnetu. Takie to trudne @mig12345  ??? Widzę, że w obecnej bananowej Republice to nie jest możliwe....

"Piszemy" - jacy my? To jeszcze dopisz - obowiązkowa realizacja każdego głupiego pomysłu rzucnego na forum narciarskim. Mogłeś kupić ośrodek za marne 10mln. Potem zainwestować jeszcze kilkaset. I wtedy już spokojnie mógłbyś swoje farmazony wpisywać sobie do woli do regulamiu. Już oczyma wyobraźni widzę te narastające góry złota Tojego zysku.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekesz napisał:

"Piszemy" - jacy my? To jeszcze dopisz - obowiązkowa realizacja każdego głupiego pomysłu rzucnego na forum narciarskim. Mogłeś kupić ośrodek za marne 10mln. Potem zainwestować jeszcze kilkaset. I wtedy już spokojnie mógłbyś swoje farmazony wpisywać sobie do woli do regulamiu. Już oczyma wyobraźni widzę te narastające góry złota Tojego zysku.

Przy takich pomysłach stacje narciarskie zamiast zarabiać pieniądze, zwracałyby nieustannie pieniądze klientom. Ja też wolę 100 proc. tras otwartych, ale - na Boga - to zależy od położenia stacji, pogody, stanu finansowego (naśnieżanie kosztuje), wielu innych czynników. Jest wolny rynek, jak mi się nie podoba w stacji A, mogę jechać do stacji B. Tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Ale co w tym dziwnego ?  Piszemy w regulaminie, że mamy 30 km tras a w przypadku uruchomienia mniejszej ilości zostanie zwrócona proporcjonalna kwota opłaconego karnetu. Takie to trudne @mig12345  ??? Widzę, że w obecnej bananowej Republice to nie jest możliwe....

Bananow i baboli w polskim prawie dostatek. Mozesz wybierac. Tu jednak o regulaminie decyduje sprzedawca, byle zgodnie z prawem dotyczącym świadczenia usług, ale  zawarcie umowy ( zakup karnetu) nie jest obowiazkowe. To moze byc jakis sposób na utemperowanie TMR, ale wciąż sporo chętnych na ich usługi. Warto uświadomić sobie, że ośrodki nie są po to by  Jusikowi było dobrze ale po to, by zarabiać, a ostatnie sezony słabo temu sprzyjały. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Przy takich pomysłach stacje narciarskie zamiast zarabiać pieniądze, zwracałyby nieustannie pieniądze klientom. Ja też wolę 100 proc. tras otwartych, ale - na Boga - to zależy od położenia stacji, pogody, stanu finansowego (naśnieżanie kosztuje), wielu innych czynników. Jest wolny rynek, jak mi się nie podoba w stacji A, mogę jechać do stacji B. Tyle.

A które to ON postępują w taki sam sposób? Może znajdziesz coś w PKL-u albo w Myślenicach. Tu nadal nie są wstanie dać całości tylko 1/3 trasy i jeszcze chamsko odwrócić kamerę. Poza tym mi chodzi o to by było pełne spektrum trudności tras. Ma być czynna choćby jedna z każdej skali i tyle. Jak nie a są/były powtarzam warunki do przygotowania to jest to produkt niepełnowartościowy i okradanie ludzi. Jak widzę posiedliśmy niektórzy dziwną manierę, że jak nas rąbią od tyłu to jeszcze klaszczemy. Jeszcze to, że akurat Słowacy na Szczyrku nie wyciągają grubej kasy w tym z lata. Ja p..le faktycznie tu obrońców to mają całą gromadkę. Niech zamkną prawie wszystko. Zostawią ze dwie i też będzie. Nie pójdzie tyle wody, prądu, paliwa do ratraków, ... Też będą bankowo na plusie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Author napisał:

A które to ON postępują w taki sam sposób? Może znajdziesz coś w PKL-u albo w Myślenicach. Tu nadal nie są wstanie dać całości tylko 1/3 trasy i jeszcze chamsko odwrócić kamerę. Poza tym mi chodzi o to by było pełne spektrum trudności tras. Ma być czynna choćby jedna z każdej skali i tyle. Jak nie a są/były powtarzam warunki do przygotowania to jest to produkt niepełnowartościowy i okradanie ludzi. Jak widzę posiedliśmy niektórzy dziwną manierę, że jak nas rąbią od tyłu to jeszcze klaszczemy. Jeszcze to, że akurat Słowacy na Szczyrku nie wyciągają grubej kasy w tym z lata. Ja p..le faktycznie tu obrońców to mają całą gromadkę. Niech zamkną prawie wszystko. Zostawią ze dwie i też będzie. Nie pójdzie tyle wody, prądu, paliwa do ratraków, ... Też będą bankowo na plusie. 

Faktem jest, że często brakuje rzetelnej informacji. A te odwrócone lub skierowane w niebo kamery, to chamstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mig12345 napisał:

A kto Wam każe ram jezdzic?

Ja też ma dosyć czytania tego marudzenia. Nie wiem czego ludzie się spodziewali po Szczyrku. Od lat mówię:

- Szczyrk nie posiada gór powyżej 1500 m npm.

- Jest tam problem z wodą 

- Beskid Śląski to góry zewnętrzne. 

- Każdy ośrodek ma swoje priorytety jeśli chodzi o otwieranie tras.  

Mimo, że dużo ludzi wokół to jest to ciężki teren. Znam wszystkie ośrodki w Polsce. Gdzie zostały zainwestowane nawet podobne do SMR pieniądze. Odpowiedź: Nigdzie !!!. Ten ośrodek pod względem technicznym nie jest porównywalny z niczym innym w Polsce. Osobiście zaliczyłem ponad 90 miejscówek w tym kraju. Więc wiem co mówię.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zima co roku zaskakuje drogowców, tak SMR zaskakuje fanów Szczyrku brakiem otwierania Bieńkuli i Golgoty.

Należy po prostu przyjąć, że to taka forumowa coroczna tradycja. Mamy piękne narodowe tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia, Wielkanocy, a na forum mamy tradycję narzekania na to, że (co za zaskoczenie, niespodzianka i szok) SMR położył nacisk na naśnieżanie tras po których jeździ większość jego klientów.

Szkoda, że SMR to nie niemiecki inwestor. Można by było szepnąć słowo komu trzeba w Solidarnej Polsce i być może doszłoby do wywłaszczenia i znacjonalizowania. PKL zrobiłby tam krainę miodem i mlekiem płynącą. Co widać np. w Szczawnicy czy na Jaworzynie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Honza napisał:

Rozumiem, że to był sarkazm. Jestem na Jaworzynie co roku i po przejęciu przez PKL jest znacznie gorzej niż za starej Jaworzyny. 

Owszem. Dla mnie to co robi PKL na Jaworzynie to skandal. Ale nie chce mi się pisać szerzej, bo już nieraz się na ten temat produkowałem. Ważne, że w tym roku postawili blaszak widokowy na dachu. To przełom na tej stacji i wprowadzenie jej w XXI wiek.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Honza napisał:

Rozumiem, że to był sarkazm. Jestem na Jaworzynie co roku i po przejęciu przez PKL jest znacznie gorzej niż za starej Jaworzyny. 

Mówisz o czasach zanim zostali kupieni przez PKL w czasach inwestora luksemburskiego ? Czy o czas po przejęciu PKL przez państwo ? Pytam, bo od czasów przedPKLowych tam nie byłem.

Teraz powstała tam jakaś platforma widokowa. Obecny PKL stawia chyba na atrakcje całoroczne. Może i z czasem dla narciarzy coś zrobią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Krakus81 napisał:

Mówisz o czasach zanim zostali kupieni przez PKL w czasach inwestora luksemburskiego ? Czy o czas po przejęciu PKL przez państwo ? Pytam, bo od czasów przedPKLowych tam nie byłem.

Mówię o czasach, kiedy była to niezależna spółka. To była spółka PKO BP, Roleski, Gmina Krynica.  Od czasu PKL nie powstał tam żaden nowy wyciąg. Trochę zainwestowali w naśnieżanie. No i jest wspólny karnet PKL.  Luksemburski funusz wydrenował z PKL kasę. Od renacjonalizacji nic się nie zmieniło. No może kolejka nad jeziorem solińskim. Ale to nie jest nic narciarskiego. Wracając do tematu. TMR zainwestwał w Szczyrk więcej niż zainwestowano we wszystkie pozostałe stacje narciarskie z pierwszej 10-ki (Białki nie licząc). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...