Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Współczuję, z perspektywy zwolennika szczyrku w pełnej krasie naprawdę współczuję. W Białce Święta bez kolejek (24, 25 grudnia) co dla mnie jest mega zaskoczeniem. Co do warunków to nie ma się co rozpisywać, bo niemal w całej południowej PL przy tej pogodzie warunki były petarda. Mega fajnie narciarsko spędzony week w Białce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DMM napisał:

ponoć pożar jakiejś starej budy przy drodze, milicja ma wywalone na wszystko, straż rozłożyła się na drodze, zero informacji, brak kierowania ruchem, brak informacji o możliwości wyjazdu w kierunku Wisły

11 godzin temu, grimson napisał:

O take Polske walczyłem.

pozar_zabytkowego_goralskiego_domu_w_szczyrku_26_12_2021_7d2b.thumb.webp.995cf68d5611035354b43a6e93f483e2.webp

1721227448_szczyrkpoar.thumb.jpg.c36694bca8fa49686fd0e1193873ddd3.jpg

Rozumiem że Strażacy mieli zaczekać z gaszeniem aż wyjedziecie ;) 

No ale czego się spodziewać od kogoś kto nie umie skorzystać z nawigacji, funkcja objazd lub droga alternatywa, a drugi mimo że pobyt w Szczyrku miał zaplanowany już jesienią, stał codziennie przed kasami po karnet. 

O take klienta walczy TMR

Mimo dużej ilości jednostek Straży, Służby utrzymały przez cały czas ruch wahadłowy.

Edytowane przez surfing
  • Like 6
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DMM napisał:

dzisiaj luz w porównaniu do lat poprzednich (co nie znaczy, że nie było chętnych), oczekiwanie na gondolę, krzesło na Solisku ok. 5-8 minut, o dziwo największy tłum ok. godz 12, 13 (tańsze bilety?), kilka niebezpiecznych oblodzonych miejsc szczególnie na 4 przed barem po środku, brak Pośredniego i czerwono-czarnych, wyjazd tragedia, ponoć pożar jakiejś starej budy przy drodze, milicja ma wywalone na wszystko, straż rozłożyła się na drodze, zero informacji, brak kierowania ruchem, brak informacji o możliwości wyjazdu w kierunku Wisły, totalny olew

afa7a4ae-6e90-4292-a19a-57772a0bbf6f.jpg

Piękne zdjęcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam, też coś napiszę bo chyba byliśmy w innych ośrodkach 😀. Wczoraj w Szczyrku przepiękny mroźny dzień. Ludzi jak na porę świąteczną - umiarkowana ilość, nie pamiętam żebym tak krótko czekała do wyciągu w podobnym terminie, nawet mimo że tylko część ośrodka chodziła. Twardo i równo z rana, na 3-ce do gondoli chyba do końca dnia, na 4-ce trochę wyszło lodowych płatów. Nie robiłam fotek bo marzły palce, mrozik był zacny. Nas zaskoczył brak tłumów, naprawdę ☺️.

Nie ma co narzekać jak się przyjeżdża w połowie dnia że tłok - to była dosłownie chwila jak śpiochy przyjechały koło 12-tej, potem znaczna część narciarzy zeszła na przerwę posiłkowo-grzewczą i dalej było super. My byliśmy od otwarcia do 14-tej, wyjechaliśmy chyba tuż przed pożarem. Dodam, że na otwarciu wszędzie można było znaleźć miejsce postojowe, akurat celowaliśmy w Solisko a nie gondolę, przewidując że tam może być armagedon (ale nic z tego - przed 8:30 1. parking jeszcze puszczał auta, a na 2. było pusto).  Nie rozumiem za bardzo ludzi kupujących karnety w kasie, mimo że wiadomo ze przez internet jest taniej, można to zrobić w aplikacji bardzo szybko czy na stronce. Oczywiście trzeba mieć gopassa ale to żaden problem zamówić go sobie wcześniej do domu. Ale ok, co kto lubi.

Najeździłam się przednio i nie mam najmniejszego powodu do narzekania. Oby więcej takich dni w tym sezonie w Szczyrku!

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zając napisał:

A co mi tam, też coś napiszę bo chyba byliśmy w innych ośrodkach 😀. Wczoraj w Szczyrku przepiękny mroźny dzień. Ludzi jak na porę świąteczną - umiarkowana ilość, nie pamiętam żebym tak krótko czekała do wyciągu w podobnym terminie, nawet mimo że tylko część ośrodka chodziła. Twardo i równo z rana, na 3-ce do gondoli chyba do końca dnia, na 4-ce trochę wyszło lodowych płatów. Nie robiłam fotek bo marzły palce, mrozik był zacny. Nas zaskoczył brak tłumów, naprawdę ☺️.

Nie ma co narzekać jak się przyjeżdża w połowie dnia że tłok - to była dosłownie chwila jak śpiochy przyjechały koło 12-tej, potem znaczna część narciarzy zeszła na przerwę posiłkowo-grzewczą i dalej było super. My byliśmy od otwarcia do 14-tej, wyjechaliśmy chyba tuż przed pożarem. Dodam, że na otwarciu wszędzie można było znaleźć miejsce postojowe, akurat celowaliśmy w Solisko a nie gondolę, przewidując że tam może być armagedon (ale nic z tego - przed 8:30 1. parking jeszcze puszczał auta, a na 2. było pusto).  Nie rozumiem za bardzo ludzi kupujących karnety w kasie, mimo że wiadomo ze przez internet jest taniej, można to zrobić w aplikacji bardzo szybko czy na stronce. Oczywiście trzeba mieć gopassa ale to żaden problem zamówić go sobie wcześniej do domu. Ale ok, co kto lubi.

Najeździłam się przednio i nie mam najmniejszego powodu do narzekania. Oby więcej takich dni w tym sezonie w Szczyrku!

Zgadzam się w 100%. Niedziela, drugi dzień świąt, była cudowna.
Moje skromna relacja: 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mops napisał:

Nigdzie informacji o tym na forum jeszcze nie widziałem, więc napisze o tym.

SMR usunął trasę 6 z tabeli ze swoimi trasami, więc trasa już chyba oficjalnie przestaje istnieć.

gdzie6.PNG.9c6235a57a6d984899492a7b11105cbf.PNG

Ona nie istniała praktycznie, była tylko na mapie (raczej ścieżka niż trasa). W dodatku krzyżowała się z inną, co dziś jest trudne do przyjęcia. Nadto trasy przez Zwalisko już też praktycznie nie ma, bo przebieg 3-ki jest inny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Ona nie istniała praktycznie, była tylko na mapie (raczej ścieżka niż trasa). W dodatku krzyżowała się z inną, co dziś jest trudne do przyjęcia. Nadto trasy przez Zwalisko już też praktycznie nie ma, bo przebieg 3-ki jest inny!

Usunęli również raport z tras i wyciągów w COSie. Na mapie natomiast trasy dalej zaliczane są do SMR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
50 minut temu, koliber napisał:

Tyle, że na wykazie w Dolnej Morawie jest niby 8 tras, a w praktyce są czynne dwie długie (główne), reszta to objazdy / ośle łączki. Co nie zmienia faktu, że to też świetny ośrodek.

absolutnie nieprawda,

w praktyce jest pięć głównych tras: czerwona 4, czerwona 3, czarno-czerwona 2, niebieska 8+5, czerwono-niebieska 1a

(i nie liczę tej słabej niebieskiej 1b)

 

zwracam uwagę że trasa niebieska 8+5 (do połączenia z 2) jest obecnie szeroka i jest pełną trasą, wyrąbali szeroki trawers na zboczu,

trasy 4 i 3 trzeba liczyć osobno, bo mają odrębne wyciągi, różnie są otwierane i mają inne ukształtowanie terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarioJ napisał:

absolutnie nieprawda,

w praktyce jest pięć głównych tras: czerwona 4, czerwona 3, czarno-czerwona 2, niebieska 8+5, czerwono-niebieska 1a

(i nie liczę tej słabej niebieskiej 1b)

 

zwracam uwagę że trasa niebieska 8+5 (do połączenia z 2) jest obecnie szeroka i jest pełną trasą, wyrąbali szeroki trawers na zboczu,

trasy 4 i 3 trzeba liczyć osobno, bo mają odrębne wyciągi, różnie są otwierane i mają inne ukształtowanie terenu

Zgodzę się co do ilości (choć czarna chyba rzadko dostępna), natomiast kilometrażowo to nie ta sama skala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, lika napisał:

Zgodzę się co do ilości (choć czarna chyba rzadko dostępna), natomiast kilometrażowo to nie ta sama skala.

Jak przy każdym wyciągu w Szczyrku są otwarte dwie trasy, to rzeczywiście robi to wrażenie. Zobaczymy czy to nastąpi w tym sezonie ?

Natomiast z tą "czarną chyba" to najpierw sprawdź a później pisz. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...