Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, lika napisał:

PS. Strzelamy co za niespodzianka?

Obstawiam Golgotę, bo w zasadzie nic poza 5 i 11 im do naśnieżenia nie zostanie, poza krótkimi wariantami typu 1A czy 4A. 3a, 3c, 9, 9a nie są naśnieżane, więc z nimi nic nie zrobią. Na Bieńkulę nie ma co liczyć, bo przecież w Czyrnej już orczyków nie ma, więc 5 jest obecnie martwą trasą. Więc drogą eliminacji obstawiam Golgotę, pewnie po części marketingowo, bo przecież Golgotę zna wielu i dla wielu jest to legendarna trasa, a pewnie po części żeby zaspokoić tych co im cały czas na fb w komentarzach piszą o 5 i 11. Do tego 11 nie jest strasznie długa, więc jakby nie patrzeć łatwiej ją naśnieżyć niż taką Bieńkulę, o której do powstania krzesełka z Czyrnej raczej możemy zapomnieć. Swoją drogą naprawdę liczę, że otworzą 11 na ostatni tydzień stycznia, bo chętnie bym się po niej przejechał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lika napisał:

Ten sezon na razie nie, 19/20 byłem dwa razy - nie miałem szczęścia. 

Ubiegłego nie śledziłem dokładnie dokładnie - więc potwierdzam "chyba"😉

Ja byłem raz i też była nieczynna, a śniegu ogólnie wokół nie brakowało (tym bardziej na tej wysokości, bo ścianka jest w górnej części).

 

dolnimorava4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbyłem wizytę w Szczyrku 🙂. Karnet za całe 96 zł, kupiony w listopadzie, więc przyjemność z jazdy była tym większa  😁

Jeśli chodzi o przygotowanie tras:

Trasa 1- pierwszy przejazd i uczucie jakby się jeździło po lodowych schodach.. w kolejnej części dnia trasa rozjeżdżona i uczucie jazdy po schodach odeszło w niepamięć, przed 9 brak możliwości przejazdu przez drogę, pozniej rozsypano śnieg padał było to możliwe.

Trasa 3- trasa pierwszy dzień otwarta i grudy lodowe wielkości 10 cm, myślę że taki komentarz wystarczy

Trasa 4- najlepiej przygotowana tego dnia w SMR również przejezdny i otwarty kawałek 4a, mimo braku informacji na stronach i w ośrodku, wielką tajemnicą jednak pozostaje fakt jak można dopuścić trasę na której są usypane przez armatki lodowe górki, rozumiem że otwarcie tras jest ważne i armatki muszą działać, ale ograniczać trasę do 30 % to po prostu niebezpieczny pomysł ..

Trasa 3b ze zbójnickiej - rowna i  widokowa, jej nie da się zepsuć 🙂

Przejazd 3c na COS możliwy mimo zamknięcia, w paru miejscach trzeba uważać

FIS z przejazdem do Jaworzyny przyjemny, po 12 nieco lodu, ale cały czas bardzo dobrze.

Powrót na zbójnicką kopę ze Skrzycznego to w większości spacerek 🙂

Jeśli chodzi o kolejki to do 5 minut, wyjątkiem kolejka w gondoli po 12  na może 10 minut, ale czekanie spowodowane brakiem organizacji z naszej strony 😜

Czy było warto, za tą cenę i różnorodność tras- tak. Ale brak otwarcia innych tras mimo możliwości oraz ich przygotowanie pozostawiły niedosyt.

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w ramach ćwiczenia cierpliwości w nowym roku wybieram się 22go :) trzymajcie kciuki ... BTW przez całe ferie jest tak dużo ludzi czy ja jakies lepsze i gorsze przedziały ??:) byłam w Szczyrku tylko raz, też chyba były ferie, kolejki były ale też wszystkie trasy otwarte i dało się jakoś przeżyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marteczkago napisał:

A ja w ramach ćwiczenia cierpliwości w nowym roku wybieram się 22go :) trzymajcie kciuki ... BTW przez całe ferie jest tak dużo ludzi czy ja jakies lepsze i gorsze przedziały ??:) byłam w Szczyrku tylko raz, też chyba były ferie, kolejki były ale też wszystkie trasy otwarte i dało się jakoś przeżyć. 

Sobota 22go , gorzej chyba nie mogłeś wybrać. Jak będzie jeszcze piękna pogoda, to pojedź lepiej na BSA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marteczkago napisał:

Jazda od 23go na całe 5 dni ... :) BSA też zwiedzę bo jeszcze nie byłam .

W niedzielę 23 zaczynaj w odwrotnym kierunku niż wszyscy. Parkuj na Pośrednim i tak zaczynaj. 

Warto odwiedzić COS, jak odpalą Doliny. Jak będzie naturalny śnieg, jazda do Mety, bajka (kilkanaście wariantów zjazdu).

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marteczkago napisał:

A ja w ramach ćwiczenia cierpliwości w nowym roku wybieram się 22go :) trzymajcie kciuki ... BTW przez całe ferie jest tak dużo ludzi czy ja jakies lepsze i gorsze przedziały ??:) byłam w Szczyrku tylko raz, też chyba były ferie, kolejki były ale też wszystkie trasy otwarte i dało się jakoś przeżyć. 

Pamiętaj jeszcze, że na oficjalnych mapach ośrodka nie ma zaznaczonych fajnych knajp, należących do miejscowych, są tylko te oficjalnie prowadzone przez TMR.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...