Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, moruniek napisał:

Pamiętaj jeszcze, że na oficjalnych mapach ośrodka nie ma zaznaczonych fajnych knajp, należących do miejscowych, są tylko te oficjalnie prowadzone przez TMR.

Mapa Szczyrk SMR, zlikwidowałem wirtualne trasy i dodałem 11 barów (zielone kwadraty) z dobrym jedzeniem, grillami itp prowadzonych przez miejscowych o których TMR nie raczył wspomnieć.

szczyrkowski_mapa_zima_2020 bienkula.jpg

  • Like 8
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

Mapa Szczyrk SMR, zlikwidowałem wirtualne trasy i dodałem 11 barów (zielone kwadraty) z dobrym jedzeniem, grillami itp prowadzonych przez miejscowych o których TMR nie raczył wspomnieć.

szczyrkowski_mapa_zima_2020 bienkula.jpg

no to będzie wyżerka przynajmniej 2 musze zaliczyć każdego dnia :D:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, korylcio napisał:

moruniek co polecisz z knajp? Igloo podobno już nie ma :(

Bar pod Rudym Kotem trzyma poziom - choć czasem ciężko z miejscem w środku. 

Rudy-Kot.jpg

Knajpa bar Polana Suche - trochę inne jedzenie też dostępne, typu placki, naleśniki, dobry grill robiony przez Pana, co kilka  ostatnich sezonów grillował na Pośrednim przy parkingu itp.  

Hilton u Józka - Doliny Skrzyczne - fajne miejsce z klimatem.  Zaopatrzenie dowożone koniem zaprzęgniętym do sań. Muszą być jednak czynne Doliny.

Knajpka na Pośrednim przy parkingu (choć po rozbudowie jakby utraciła swój Klimat). Przy trasie nr 10 (górny odcinek).

nowy-bar.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/10/2022 at 7:50 PM, Ratrak said:

Żebyście się nie zdziwili, jak tą zapowiadaną niespodzianką stanie się jakaś "super" oferta typu fresh track. 😎😁

Na fresh track w Szczyrku już nie ma szans. Tam jest teraz zagłębie tury-stów. Po ratrakowaniu, aż do rana, zjeżdża ich więcej, niż rano tych wwiezionych wyciągami przez godzinę. Właściwie to tury-ści mają fresh track. Teraz to nie problem, ale jak będą ciepłe dni i jak ludzie zjadą po tej świeżo wyrównanej, zasztruksonej, miękkiej brei i w bezchmurnej nocy te głębokie bruzdy zmarzną na kość, to ten właściwy, płatny fresh track będzie najgorszą porą na zjeżdżanie. Takie jakby zjazdy po drabinie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marekesz napisał:

Na fresh track w Szczyrku już nie ma szans. Tam jest teraz zagłębie tury-stów.

To prawda sam się kiedyś zdziwiłem widząc ile osób podchodzi tam wieczorem (  powyżej 50 osób )  teraz co prawda marnie ze śniegiem ale 2019 kiedy można było zjeżdżać gdziekolwiek też tam były tabuny foczących .  Byłem tam w tym sezonie przed otwarciem tras i chyba na tyle wystarczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marekesz napisał:

Po ratrakowaniu, aż do rana, zjeżdża ich więcej, niż rano tych wwiezionych wyciągami przez godzinę.

Tak, zjeżdżamy całą noc :) Teraz  nie  będzie problemu dla wielbicieli sztruksu bo startują jazdy wieczorne

Wczoraj zdewastowana trasa o 8:30 ;)

IMG_20220113_083109.thumb.jpg.54430b7e06a2aa0636f1c62da6d84fdd.jpg

 

 

  • Like 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Trynda napisał:

SMR 2 lata temu w odpowiedzi na zly stan tras (kalafiory) stwierdzil, ze to wina skiturowcow czym wywolal burze i się osmieszył ... Nie idzcie ta drogą ;)

P.S. Na koniec poszli po rozum do glowy (SMR) i otworzyli centrum skiturowe pod gondola...

 

A tak właśnie w związku z tym co napisałeś. Widziałem, ze jest tam jakieś centrum skiturowe - ktoś był? Ktoś korzystał? Warte polecenia?
 

Pytam, bo Ja swój sprzęt mam, ale moi znajomi bardzo często nie. Zwykle braliśmy sprzęt w „skiturowe Beskidy” i maja tam głownie atomica, aczkolwiek w okresie boom’u zeszłorocznego często trafialiśmy na juz taki mocno wychodzony, a często w ogóle był problem z załapaniem sie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trynda napisał:

SMR 2 lata temu w odpowiedzi na zly stan tras (kalafiory) stwierdzil, ze to wina skiturowcow czym wywolal burze i się osmieszył ... Nie idzcie ta drogą

Dwa lata temu warunki były tak zacne poza ON że były to akurat dziwne że tereny SMR były tak popularne przez skiturystów , W alpach czy na Słowacji chodzenie na fokach po ON po godzinach pracy jest prawie wszędzie zabronione tu  akurat SMR jest dość liberalny, w Austrii nawet  A. Małysza ochrona wieczorem pogoniła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cosworth240 napisał:

A tak właśnie w związku z tym co napisałeś. Widziałem, ze jest tam jakieś centrum skiturowe - ktoś był? Ktoś korzystał? Warte polecenia?
 

Pytam, bo Ja swój sprzęt mam, ale moi znajomi bardzo często nie. Zwykle braliśmy sprzęt w „skiturowe Beskidy” i maja tam głownie atomica, aczkolwiek w okresie boom’u zeszłorocznego często trafialiśmy na juz taki mocno wychodzony, a często w ogóle był problem z załapaniem sie. 

Najszybciej chyba u nich sprzęt znika. Trzeba dzwonić i rezerwować wcześniej. Koleżanka chciała w zeszłym sezonie (boom na skiturowanie) ale się nie załapała. Skorzystała z wypo naprzeciwko parkingu przy gondoli - są dwie (albo były): Fischera i jakaś lokalna z różnymi markami sprzętu. W Czyrnej też raz braliśmy, ale sprzęt ... ekhm.... lekko "przechodzony" albo taki trafiliśmy. Najgorzej jest z butami, bo jak nie spasują, to potrafią zepsuć każde wyjście nawet przy super warunkach. Ale ciężkie narty też potrafią zniechęcić :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zając napisał:

Najszybciej chyba u nich sprzęt znika. Trzeba dzwonić i rezerwować wcześniej. Koleżanka chciała w zeszłym sezonie (boom na skiturowanie) ale się nie załapała. Skorzystała z wypo naprzeciwko parkingu przy gondoli - są dwie (albo były): Fischera i jakaś lokalna z różnymi markami sprzętu. W Czyrnej też raz braliśmy, ale sprzęt ... ekhm.... lekko "przechodzony" albo taki trafiliśmy. Najgorzej jest z butami, bo jak nie spasują, to potrafią zepsuć każde wyjście nawet przy super warunkach. Ale ciężkie narty też potrafią zniechęcić :D

A ten sprzęt mają tam sensowny? K2 czy coś innego też mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano byłem w Szczyrku na Szczyrkowskim, miałem trochę pecha: samochód w Czyrnej, a wyciąg zamknęli na... Solisku. I wyszło kilka zaskoczeń, pozytywnych, ale i negatywnych:

POZYTYWNE

*Ludzi było dużo, ale niekrytycznie, natomiast system rozwaliła (chwilowo) awaria. Generalnie dało się jeździć w miarę na okrągło, z lekką kombinacją (omijanie chwilowych zatorów).

*Otwarta trasa nr 1, pusta, świetnie przygotowana.

*Otwarty Pośredni (Juliany) - choć tylko 1 trasa 8+10 - zjazd ok. 2300 m. Uwielbiam ten region ośrodka.

*Otwarta trasa nr 7. Też ją uwielbiam.

NEGATYWNE

*Awaria (zdarza) się i transport ludzi po awarii (praktycznie brak). 20 minut czekałem na skibusa i zrezygnowałem. W następne 20 minut dotarłem pod gondolę, w tym czasie żadnego skibusa nie widziałem.

*Parking w Czyrnej (ten u góry) jest płatny! W ogóle Czyrna stała się zadupiem ośrodka. Nadto dojście do trasy nr 1 to tragedia - jeden lód, niebezpiecznie. A pojechałem na górny parking, bo o 8:20 rano był korek od żabki. Więc przy żabce decyzja: w lewo.

*Nie ma baru IGLO. Nie ma po nim śladu. Nieczynny jest też dolny bar na trasie nr 1. W połączeniu z brakiem dojazdu dziś do Hiltona u Józka - robi się dramat kultowych (najlepszych) barów. Ale skoro w zeszłym sezonie były czynne może przez 2 tygodnie? Rozumiem.

*Poniżej wyjścia z gondoli trafiamy tradycyjnie na... żwirek. Narty przetrwały, ale nerwy były.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj lepiej do Wisły, Ustroń lub BSA Szczyrk

SMR w dniu dzisiejszym (tj.17.01.2022r.) z powodu silnego wiatru kolej B5 na Zbójnicką Kopę jest nieczynna. Z powodu pogarszających warunków atmosferycznych funkcjonowanie pozostałych kolei jest zagrożone. 

COS Skrzyczne z powodu silnego wiatru drugi odcinek kolei Jaworzyna-Skrzyczne B4 jest nieczynny do odwołania.

 

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, surfing napisał:

SMR w dniu dzisiejszym (tj.17.01.2022r.)

Informujemy, że w dniu dzisiejszym (tj.17.01.2022r.) z powodu silnego wiatru kolej B5 na Zbójnicką Kopę, B1 z Soliska na Halę Skrzyczeńską, B2 z Soliska na Wierch Pośredni oraz gondola A1 zostają zamknięte. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...