Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Śliczne zdjęcia wychodzą jak się jest nieco niżej gruntu niż te tysiąc metrów. Wtedy kompozycja zdjęcia jest lepsza, bo to co jest na ziemi nie wygląda jeszcze tak płasko. Z robieniem zdjęć nisko jest jednak taki problem, że nisko często trzeba walczyć o utrzymanie się w powietrzu. Zajęcie się robieniem zdjęć a nie kręceniem termiki może zakończyć się utopieniem i koniecznością przedwczesnego lądowania :) Noszenia wczesną wiosną / późną zimą bywają jeszcze słabe. W lecie czasami jest zaś tak, że nosi wszystko i wszędzie :) 

Do tego oczywiście utrzymywanie separacji w powietrzu (wyżej ludzie jakoś się rozlatują i jest luźniej) i turbulencja, która nisko bywa mocniejsza przez rzeźbę terenu. :)

Jakkolwiek tak to wygląda ok 150...200 metrów nad startem ale w lecie: https://photos.app.goo.gl/mGgWcC9xg58GQSPE8 albo tutaj https://photos.app.goo.gl/vobH3cZRoY697b1u8

 

PICT0017.thumb.JPG.fd920726b0113e697be57aee0b3fba1d.JPGPICT0073.thumb.JPG.83fe5cfe68930b489c1cd6936c857472.JPGPICT0054.thumb.JPG.39c4da07142a9f9c2e8b13cab17f1c26.JPGPICT0102.thumb.JPG.759d9f7a42139445de7b1246b261a3aa.JPG

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PavloS_ napisał:

Wygląda na to że wyłączyli niebieską kanapę.  Tak info na ich stronie pokazuje. I tak długo jak na ostatnie sezony. A Golgota bez przetarć jak dziś  widziałem.

Cóż, a już myślałem, czy nart z garażu nie wyciągać... Dla mnie Golgota jest na dziś... najistotniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PavloS_ napisał:

Wygląda na to że wyłączyli niebieską kanapę.  Tak info na ich stronie pokazuje. I tak długo jak na ostatnie sezony. A Golgota bez przetarć jak dziś  widziałem.

Drobne gałęzie w środkowej części. To nic w porównaniu z tym co pozawężało pozostałe trasy. Najgorzej chyba na siódemce do soliska. No i transfer na Skrzyczne. Myślałem że to będą kroić w pierwszej kolejności, no ale znowu wygrał pieniądz.

Edytowane przez lika
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PavloS_ napisał:

Wygląda na to że wyłączyli niebieską kanapę.  Tak info na ich stronie pokazuje. I tak długo jak na ostatnie sezony. A Golgota bez przetarć jak dziś  widziałem.

Ale to chyba jakaś awaria,  bo dziś warunki na trasach 8, 10 i 11 były bardzo dobre i na pewno wyłączenie kanapy nie nastąpiło z powodu warunków śniegowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jack78 napisał:

Ale to chyba jakaś awaria,  bo dziś warunki na trasach 8, 10 i 11 były bardzo dobre i na pewno wyłączenie kanapy nie nastąpiło z powodu warunków śniegowych.

 

Obyś miał rację, miałem dzisiaj zakończyć sezon ale prognozy na przyszły weekend wciąż kuszą.😈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie warunki dzisiaj na Skrzycznem. Dosypało ok 20cm świeżego śniegu. Na szczycie ok -7 stopni, w Szczyrku nadole lekko na plusie. COS jeździ jeszcze jutro. Potem zaczyna się przerwa remontowa, która zwyczajowo trwa do końca kwietnia.
 
Film na Youtube:

20220402_102856.jpg

20220402_102916.jpg

20220402_102921.jpg

20220402_111919.jpg

Edytowane przez sp8ebc
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20220403_102522.thumb.jpg.08f98841d9b4b849c4664ab435410580.jpg

Dzisiaj byłem zakończyć sezon narciarski w Szczyrku. W sumie dziwne to było, bo w połowie marca zacząłem sezon paralotniowy i spodziewałem się, że warunki do latania a nie na narty będą coraz lepsze.

Chodź z tymi warunkami na narty to też tak nie bardzo. Karnet kosztował jakieś 70pln i na miejscu okazało się dlaczego tak tanio. Śnieg oczywiście spadł i to w dużej ilości ale.... Ale żadna trasa nie była wyratrakowana 🤣 . Tak dokładnie. Tak jak to wczoraj (przed wczoraj??) napadało a potem ludzie wyjeżdzili, tak to zostało do następnego dnia. Można to jednak wziąć na konto drogiej ropy.  :D Wiadomo ratrak dużo pali na godzinę a ropa na CPNie droga (w Buczkowicach jakieś 7.40). :(

Na początku zacząłem od blade ale to nie był najmądrzejszy pomysł. Dużo muld, dużo kopnego śniegu. Więcej męki niż zabawy z promienia skrętu poniżej 10m, bo te narty kompletnie nie nadają się do takich warunków. Nie żebym ja nie był raczej umiarkowanym narciarzem ale blade są super do nauki jazdy na krawędziach. One po prostu tego wymagają, inaczej kompletnie nie da się nad nimi zapanować :D

Po pierwszym zjeździe trasą nr 3 zamieniłem blade na 'normalne' narty Volkl Code. Dzisiaj był ostatni dzień pracy ośrodka i te informację raczej się nikomu już nie przydadzą, jednak z kronikarskiego obowiązku:

Czynna tylko trasa nr 3, 4, i 7 i Zbójnicka Kopa. Niebieska kanapa na wierch pośredni schowana w garażu. Warunki od najlepszych do najgorszych określił bym 7, 4, 3. Po 12 zszedłem z trasy i wróciłem do domu, bo było już naprawdę fatalnie a ja mam też inne rzeczy do zrobienia. Oczywiście to fatalne było liniową kombinacją nieprzygotowanej trasy, moich butów które powinny wylądować na śmietniku lata temu i raczej przeciętnych umiejętności.

No a teraz bym coś sobie polatał paralotnią (swobodnie rzecz jasna, czyli bez napędu ;) ).

 

20220403_101901.thumb.jpg.9abaee4197acb0a2739d7288e7e4e104.jpg

 

 

20220403_101150.thumb.jpg.6e19e12c7ae2ae2cd275dc2cf8e0fcc1.jpg

 

 

20220403_101146.thumb.jpg.43231fd26c232f3a3270e35d2a1137c7.jpg

 

 

20220403_091117.thumb.jpg.72166b987314afce08868dc9f9e64b3a.jpg

 

 

20220403_090707.thumb.jpg.0457ae4d5090aabad23e4a2befbf4d12.jpg

 

 

20220403_090459.thumb.jpg.286d006eace0a7efd015808ae8d6cade.jpg

 

 

20220403_083838.thumb.jpg.8a1814d12fcbf469fb963f19ac6939c9.jpg

20220403_102040.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolejki do wyciągu.

Na COS było pusto, jeśli się zdarzyło czekać minutę,  to znaczy że się miało pecha, ale też miałem wrażenie że ratraki miały wolne.

Jeden plus widzę taki, że u was było coś widać, na COS mgła straszna. Przynajmniej do 10:40, potem się zebrałem do domu.

 

Edytowane przez jack78
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zbójnickiej Kopie rano była absolutna mgła. Widoczność kilkanaście / kilkadziesiąt metrów. Ale drugi raz tam nie jechałem. Zjechałem do Czyrnej, zamieniłem narty i potem jeździłem tylko po 3 i 4/7 (raczej to drugie). Ktoś coś w kolejce do wyciągu mówił, że obsługa miała podpisane umowy tylko do końca marca i na te 3 dni ponoć nie było sensu przedłużać ratrakowców. Jaka jest prawda pewnie tylko sami zainteresowani wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sp8ebc napisał:

Ale żadna trasa nie była wyratrakowana 🤣 .

Trasy były wyratrakowane wieczorem, ale całą noc padało więc był fajny świeży śnieg (nie puch) na twardym w miarę podkładzie. Oczywiście zamknięte nie zrobione, ale 1 dało się fajnie pośmigać na szerokiej i miękkiej narcie. Jednak kamieni dużo co widać na ślizgach, ale się zrobi.

Jeździło się bajecznie - wiadomo zależy co kto lubi. Ludzi trochę dużo, myślałem, że będzie więcej, ale jak na zakończenie sezonu w PL to całkiem niezła jazda.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechałem i tak dość późno, bo w kolece do kolejki ustawiłem się gdzieś 8:45 i nie wyglądało to na ratrakowane. No ale skoro masz sprzęt bardziej off piste to faktycznie raczej inne potrzeby ;) Ja te moje blade sprawdziłem kiedyś na lodzie i nie dało się nad tym zapanować, teraz sprawdziłem skrajność w drugą stronę ;)

W Bielsku coś tam przez noc padało ale nie jakoś bardzo dużo. Zresztą jak teraz patrze przez okno, to jest już trochę na plusie bo topnieje to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie sezonu w Szczyrku:

 

P1040463.JPG
— Czy widzisz światełko w tunelu?
— Widzę pełen parking za tunelem!
 

 

To był ostatni weekend narciarski w SON i COS, z dużymi jeszcze przed sobotą wątpliwościami, jakie będą panowały na miejscu warunki narciarskie. 

Tymczasem zima wróciła wiosną. W nocy z piątku na sobotę spadło w górach ok. 20 cm śniegu. W sobotę więc było całkiem znośnie, tyle że rowerzyści zabrali jedną trasę, a (niemal tradycyjne) oblodzenie wyciągu – drugą. Natomiast w nocy z sobotę na niedzielę, już po ratrakowaniu stoków, znów dopadało jakieś 20 cm śniegu.

W sobotę nie robiłem zdjęć, bo mgła była okrutna, za to frekwencja narciarska nikła, więc trasy miałem niemal dla siebie. W niedzielę już przejazd drogą pokazywał, że nie dość, że będzie śnieżnie, to będzie też inaczej – w góry ciągnął sznur samochodów. A w samym Szczyrku na koniec sezonu... wrócił też korek samochodów na parking. Nie było się więc co pchać na gondolę, pojechałem na Solisko, a tam – jak zwykle – czekał mnie spacer... przez tunel.

P1040434.JPG
Droga przez Starganiec. Aby nie było – to 3. kwietnia rano
 
P1040438.JPG
— Widać już góry?
— Nie, to tylko ośnieżona hałda w Łaziskach
 
P1040453.JPG
Do Szczyrku wróciły korki
 
P1040460.JPG
Ale udało się zaparkować. Można iść do... tunelu
 

A warunki narciarskie na wiosnę, czyli na koniec zimy? Cóż rzec, znakomite! Może nie dla każdego znakomite, bo jeśli ktoś umie jeździć tylko po przygotowanych trasach, to miał drobny problem, ale za to warstwa świeżego śniegu dawała frajdę jak... na początku grudnia. Widoczność była lepsza niż w sobotę, choć w górnych partiach nadal okresowo utrzymywała się mgła. Ale co tam będę się rozpisywał, niech przemówią zdjęcia.

P1040464.JPG
Na Solisku rankiem pustawo. Potem ruch się zwiększył, ale o dziwo... przyspieszyły też wyciągi,
więc kolejek nie odnotowano
 
P1040465.JPG
Dopiero puszczają wyciągi, więc trasa nr 11 (Golgota) czeka?
A skądże. Ta część ośrodka była nieczynna

 

Więcej zdjęć (LINK): https://blogonartach.blogspot.com/2022/04/czy-widzisz-swiateko-w-tunelu-bardzo.html

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jack78 napisał:

Widzę że kolejki do wyciągu.

Na COS było pusto, jeśli się zdarzyło czekać minutę,  to znaczy że się miało pecha, ale też miałem wrażenie że ratraki miały wolne.

Jeden plus widzę taki, że u was było coś widać, na COS mgła straszna. Przynajmniej do 10:40, potem się zebrałem do domu.

 

Ratrakowali po nartach w sobotę, więc nocny opad ich... zaskoczył. Tak, żadna trasa nie była przygotowana, ale (jeśli ktoś tak lubi) warunki śniegowe były doskonałe!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Narciarz ze Śląska said:
P1040464.JPG
Na Solisku rankiem pustawo. Potem ruch się zwiększył, ale o dziwo... przyspieszyły też wyciągi,
więc kolejek nie odnotowano
 
 
 

Taka mała ciekawostka a propos tego zdjęcia. W momencie gdy zaczął się robić duży tłok obsługa użyła tego płotka zaporowego, blokującego wejście na nieczynną, niebieską kanapę, do odcięcia pierwszej z lewej bramki na żółtą. Poza tym istotnie odniosłem wrażenie, że wyciąg jedzie wolniej niż zwykle. Pewnie na prądzie chcą osczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zwrócenie uwagi na fakt, że mówimy o  trzecim kwietnia, a nie stycznia 🙂

W związku z tym uważam, że dziś było rewelacyjnie.

Lekki, naturalny śnieg po świeżym opadzie, normalne w tej sytuacji nierówności. Małe obłożenie jak na Szczyrk (aczkolwiek graniczne, jeżeli chodzi o gęstość na trasie).

Cena za cały dzień jak za 2 godziny na Złotym Groniu.

Niewielki mankament - świeży opad przykrył kilka przetopów i kamienisk,  naturalnych o tej porze roku i zwykle omijanych.  Dzisiaj te przyczajone minerały były zaskoczeniem dla części narciarzy, oczekujących metra ubitego podkładu ze sztruksikiem na wierzchu ;)

Do tego sceneria pt. zima w pełni:

 

 

 

20220403_110905.jpg

20220403_130643.jpg

20220403_131201.jpg

20220403_131207.jpg

20220403_141526.jpg

20220403_141854.jpg

20220403_152832.jpg

20220403_152907.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Greg napisał:

Proszę o zwrócenie uwagi na fakt, że mówimy o  trzecim kwietnia, a nie stycznia 🙂

W związku z tym uważam, że dziś było rewelacyjnie.

Lekki, naturalny śnieg po świeżym opadzie, normalne w tej sytuacji nierówności. Małe obłożenie jak na Szczyrk (aczkolwiek graniczne, jeżeli chodzi o gęstość na trasie).

Cena za cały dzień jak za 2 godziny na Złotym Groniu.

Niewielki mankament - świeży opad przykrył kilka przetopów i kamienisk,  naturalnych o tej porze roku i zwykle omijanych.  Dzisiaj te przyczajone minerały były zaskoczeniem dla części narciarzy, oczekujących metra ubitego podkładu ze sztruksikiem na wierzchu ;)

Do tego sceneria pt. zima w pełni:

20220403_130643.jpg

20220403_131201.jpg

20220403_131207.jpg

20220403_141526.jpg

20220403_141854.jpg

 

 

O której robiłeś te zdjecia na COS??

Bo ja byłem od 8 rano i widoki miałem raczej takie, (albo nawet brak widoków)

 

IMG_20220403_084441.jpg

IMG_20220403_085052.jpg

IMG_20220403_085059.jpg

IMG_20220403_090153.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Takie były zapowiedzi. Wychodzi (na dziś) ok. 2050 zł.

Co mam powiedzieć? Nie mam pretensji, rozumiem, że oferta jest międzynarodowa, ale ja jeżdżę głównie w Beskidach. W żaden sposób nie opłaca mi się. W Szczyrku byłem często, ale udanych dni narciarskich (dużo jeżdżenia bez kolejek) miałem w sezonie może z 5-6.

Niemniej za dotychczas (parę ost. sezonów) stacji dziękuję! Może przyjadę na parę wieczornych jazd.

 

Sezonówka - oferta.png

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

No cóż... Takie były zapowiedzi. Wychodzi (na dziś) ok. 2050 zł.

Co mam powiedzieć? Nie mam pretensji, rozumiem, że oferta jest międzynarodowa, ale ja jeżdżę głównie w Beskidach. W żaden sposób nie opłaca mi się. W Szczyrku byłem często, ale udanych dni narciarskich (dużo jeżdżenia bez kolejek) miałem w sezonie może z 5-6.

Niemniej za dotychczas (parę ost. sezonów) stacji dziękuję! Może przyjadę na parę wieczornych jazd.

 

Sezonówka - oferta.png

Sprytna sezonówka to nielimitowane śmiganie na nartach w Szczyrku?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...