Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

jest sprzedający, są kupujący

..dokładnie jak piszesz - tak działa wolny rynek... (oczywiście element konkurencji  jest tutaj kluczowy)..

Popyt jest spory wiec stać ich na "kozaczenie" pomimo tego ze to bardzo nieprofesjonalne ..wręcz Januszowate..

Ja tam nie bywam a jak by było taniej to jeszcze bardziej bym nie bywał. 

Natomiast dywagacje o tym czy sie opłaca czy nie zwyczajnie sa bez sensu - opłacać ma sie inwestorowi a narciarze maja płacić za skądinąd nietanie hobby i sie nim cieszyć..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lexi napisał:

..dokładnie jak piszesz - tak działa wolny rynek... (oczywiście element konkurencji  jest tutaj kluczowy)..

Popyt jest spory wiec stać ich na "kozaczenie" pomimo tego ze to bardzo nieprofesjonalne ..wręcz Januszowate..

Ja tam nie bywam a jak by było taniej to jeszcze bardziej bym nie bywał. 

Natomiast dywagacje o tym czy sie opłaca czy nie zwyczajnie sa bez sensu - opłacać ma sie inwestorowi a narciarze maja płacić za skądinąd nietanie hobby i sie nim cieszyć..

 

Nie ma co z tym polemizować. Niemniej ja za sezonówkę dziękuję, nie kupię. Jeździłem w Szczyrku tylko ze względu na nią, w ogóle wolę Wisłę, teraz mój wybór jest już przesądzony. Mam takie zdanie, że Szczyrk to się zwiedza, a jeździ to w Wiśle - może niesprawiedliwe, ale potwierdzone kolejkami.

Odpuszczałem stacji różne nieprawidłowości i mankamenty, ale dlatego, bo sezonówka była tania. Teraz już straciło to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie ma co z tym polemizować. Niemniej ja za sezonówkę dziękuję, nie kupię. Jeździłem w Szczyrku tylko ze względu na nią, w ogóle wolę Wisłę, teraz mój wybór jest już przesądzony. Mam takie zdanie, że Szczyrk to się zwiedza, a jeździ to w Wiśle - może niesprawiedliwe, ale potwierdzone kolejkami.

Odpuszczałem stacji różne nieprawidłowości i mankamenty, ale dlatego, bo sezonówka była tania. Teraz już straciło to sens.

Taaa jeździ się w Wiśle na tych 10tkach kilometrów tras. Super, że są one połączone. Podobno na przyszły sezon powstanie kolejka która polaczy Soszow, Stok,Nowa Osade i jeszcze może Cienkow. Ale to jeszcze trwają rozmowy... Jak powstanie to będzie czadowo  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jusik2002 napisał:

Taaa jeździ się w Wiśle na tych 10tkach kilometrów tras. Super, że są one połączone. Podobno na przyszły sezon powstanie kolejka która polaczy Soszow, Stok,Nowa Osade i jeszcze może Cienkow. Ale to jeszcze trwają rozmowy... Jak powstanie to będzie czadowo  😉

Oczywiście taka kolejka nigdy nie powstanie. Nie wszyscy nawet by tego chcieli.

Każdy lubi, to co lubi.

Jeśli ktoś musi mieć WIELKI ośrodek, nie ma wyjścia. Ja nie muszę. Małe też lubię, byle pojeździć. Ale ten WIELKI ośrodek też ma swoje (istotne) wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Oczywiście taka kolejka nigdy nie powstanie. Nie wszyscy nawet by tego chcieli.

Każdy lubi, to co lubi.

Jeśli ktoś musi mieć WIELKI ośrodek, nie ma wyjścia. Ja nie muszę. Małe też lubię, byle pojeździć. Ale ten WIELKI ośrodek też ma swoje (istotne) wady.

Jak kogoś jara katowanie jednej trasy No to super....Zostan tam w tym połączonym ośrodku w Wiśle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mig12345 napisał:

Coż... trzeba będziebyć czujnym  i zapolować na okazje. W minionym sezonie całodzienny (8-21) Wislański skipass był po 60 zł/szt podobnie Czantoria ( do 16tej). A że tylko przez jeden dzień.... nic nie trwa wiecznie... 😉 

Na Czantorii sezonówka była w rewelacyjnej cenie. A tam kawałek fajnej trasy jednak jest.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mig12345 napisał:

Coż... trzeba będziebyć czujnym  i zapolować na okazje. W minionym sezonie całodzienny (8-21) Wislański skipass był po 60 zł/szt podobnie Czantoria ( do 16tej). A że tylko przez jeden dzień.... nic nie trwa wiecznie... 😉 

Ale że jak? Na cały sezon za 60 zł? Gdzie tak można było kupić?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że sporo się ludzi im wykruszy z sezonówki. Ja mam w miarę blisko (do Wisły ten sam dystans), od 3 lat ciągle kupuję sezonówkę na Szczyrk, ale tym razem przegięli.

Szczerze, to naprawdę wolę Wiślańskie stoki, bo jak sprawdziłem ilość km przejechanych na Szczyrku a np. na Skolnity w Wiśle, to w Wiśle da się wykręcić  2x więcej km dziennie, bo nie ma takich chorych kolejek.

Dla mnie nie ma problemu że są 1-2 trasy, bo np. na Skolnity tylko katuję czerwoną, zresztą to samo jest w Szczyrku. Na TMR praktycznie tylko czerwona jedynka (wkurza mnie ten przejazd przez drogę), i czasem zmieniam na 4 do Soliska, ale kolejki zabijają wszystko.

Tak że z powodu kolejek najwięcej czasu spędzam na FIS w COS.

 

A czy Czantoria podlega już pod Wiślański Skipass?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jack78 napisał:

A dlaczego nie?

Mała Czantoria, czyli Poniwiec podlega, to dlaczego Czantoria nie może?

Nie nie może nie CHCE.

M.Czantoria to ledwo zipie,nie miała wyjścia,teraz musi dzielić się zyskami w ramach wspólnego karnetu.

Natomiast duża cały czas ma się b.dobrze.Na dzień dzisiejszy prezes i zarząd nie chcą nawet słyszeć o wspólnym skipasie

Edytowane przez marcinn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to faktycznie na to wychodzi w przypadku całorocznych kolei - letni turysta nie dość, że nie wymaga uruchamiania ratraków/armatek, to jeszcze zapłaci w niektórych wypadkach połowę dziennego skipassu za sam wjazd/zjazd (np. w Karpaczu 65 zł) i "następny proszę", więc letnie zyski są pewnie kilkadziesiąt razy większe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jack78 napisał:

Wygląda na to że sporo się ludzi im wykruszy z sezonówki. Ja mam w miarę blisko (do Wisły ten sam dystans), od 3 lat ciągle kupuję sezonówkę na Szczyrk, ale tym razem przegięli.

Szczerze, to naprawdę wolę Wiślańskie stoki, bo jak sprawdziłem ilość km przejechanych na Szczyrku a np. na Skolnity w Wiśle, to w Wiśle da się wykręcić  2x więcej km dziennie, bo nie ma takich chorych kolejek.

Dla mnie nie ma problemu że są 1-2 trasy, bo np. na Skolnity tylko katuję czerwoną, zresztą to samo jest w Szczyrku. Na TMR praktycznie tylko czerwona jedynka (wkurza mnie ten przejazd przez drogę), i czasem zmieniam na 4 do Soliska, ale kolejki zabijają wszystko.

Tak że z powodu kolejek najwięcej czasu spędzam na FIS w COS.

 

A czy Czantoria podlega już pod Wiślański Skipass?

Niestety, w tym sezonie Czantoria nie podlegała.

Co do zamiarów TMR? Może chcą się pozbyć tych ludzi z sezonówek i doszli do wniosku, że lepszy biznes jest na jednodniówkach, a potem - szybkie zamknięcie biznesu po feriach?

Nie wiem. Ich sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, swiezak napisał:

Niestety ceny z kosmosu... :/ Od samego początku mam sezonówkę, ale w tym sezonie sobie daruje...

Mając sezonówkę za 700-800 zł czasem miałem wrażenie, że - jakby to delikatnie ująć - nie do końca stacja o takich jak ja dbała, za ponad 2000 zł już wątpliwości się pozbywam. Jak pisałem wcześniej: nie jesteśmy priorytetem stacji, my ich okradamy (czytaj: dużo jeździmy, "niewiele" płacąc), nim są jednodniowi narciarze z Warszawy, Gdańska, Bałegostoku, itp. Oni bez pudła zapłacą te 150-200 zł za dzień!

Nie ma się co na to oburzać. Po prostu taki lajf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mig12345 napisał:

Duża Cz. to góra całoroczna z naciskiem na lato. Czasem mi się wydaje że narciarze tam przeszkadzają i powodują niepotrzebne koszty nasniezania i ratraka. Poza tym to chyba spolka samorzadowa co juz samo powoduje tzw inny swiat..... 

Np. dla PKL-u tak jest na pewno: narciarze przeszkadzają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Narciarz ze Śląska said:

my ich okradamy (czytaj: dużo jeździmy, "niewiele" płacąc)

Trochę to głupie co piszesz. TMR skalkulował sobie i tak mu się widocznie opłacało w poprzednich latach. Teraz podnosi cenę, bo zebrana kasa za sezonówki pozwoliła im zainwestować w rozwój np. Szczyrku. Szczyrk już nie potrzebuje tak dużych inwestycji jak postawienie 3 kanap i gondoli, więc mogą inaczej do tego podejść. Nawet jak teraz połowa nie kupi nowej sezonówki, to i tak zarobią.

Idąc twoim tokiem rozumowania, to ja ich okradam podwójnie, bo kupiłem akcje 10 lat temu i wyjeździłem ze 3 razy tyle kasy co włożyłem w akcje. Akcje od tego czasu wzrosły o 100%, więc jak je sprzedam, to ich okradnę razy 5.

Nie bierzesz również pod uwagę, że jadąc do ośrodków TMR ludzie wydają kasę w ich hotelach, barach itp. Byłem z rodziną na Chopoku w weekend i mimo darmowych wyciągów i basenów, to i tak 300e im wpłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Plywak napisał:

Trochę to głupie co piszesz. TMR skalkulował sobie i tak mu się widocznie opłacało w poprzednich latach. Teraz podnosi cenę, bo zebrana kasa za sezonówki pozwoliła im zainwestować w rozwój np. Szczyrku. Szczyrk już nie potrzebuje tak dużych inwestycji jak postawienie 3 kanap i gondoli, więc mogą inaczej do tego podejść. Nawet jak teraz połowa nie kupi nowej sezonówki, to i tak zarobią.

Idąc twoim tokiem rozumowania, to ja ich okradam podwójnie, bo kupiłem akcje 10 lat temu i wyjeździłem ze 3 razy tyle kasy co włożyłem w akcje. Akcje od tego czasu wzrosły o 100%, więc jak je sprzedam, to ich okradnę razy 5.

Nie bierzesz również pod uwagę, że jadąc do ośrodków TMR ludzie wydają kasę w ich hotelach, barach itp. Byłem z rodziną na Chopoku w weekend i mimo darmowych wyciągów i basenów, to i tak 300e im wpłaciłem.

To był taki "żart", nie na serio, że tak myślę, z tym "okradaniem"! 

A diagnoza trafna: potrzebowali kasy na inwestycje, i dzięki temu ją zgarnęli. Transakcja była WIN-WIN!

Z jakiegoś powodu teraz już zmienili podejście. Jak to w kapitalizmie: ich prawo! A ja nie muszę skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chyba chodzi tylko o czystą kalkulację o nic więcej.

Po co te bzdury o okradaniu, złym traktowaniu i takim tam, narciarstwo to nie SPA tylko ciężka harówka :)

Sezonówka za 444 EURO.

W kończącym się sezonie byłem 22 dni na nartach - na Gopassa, reszty wyjazdów nie liczę, a jeszcze 3 dni w planach - biorąc pod uwagę średnią cenę karnetu

Chopok 50E*9=450E

Szczyrk 30E*7=210E

Moltaler – nie pamiętam – ale karnet 6 dniowy – teraz 3 dniowy jest za 151E – liczmy, żeby było taniej 200E

Daje w sumie 860E

Rachunek jest prosty – 416 EUR w kieszeni, a i tak muszę przyznać, że nie był to mój najlepszy sezon jeśli chodzi o ilość wyjazdów na ośrodki TMR. A ceny karnetów w przyszłym roku będą wyższe.

P.S.

Jeszcze nie doliczyłem kilka razy BSA, ale już mi się nie chce bo i tak kupuje.

Edytowane przez moloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...