Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, moloo napisał:

Ale tu chyba chodzi tylko o czystą kalkulację o nic więcej.

Po co te bzdury o okradaniu, złym traktowaniu i takim tam, narciarstwo to nie SPA tylko ciężka harówka :)

Sezonówka za 444 EURO.

W kończącym się sezonie byłem 22 dni na nartach - na Gopassa, reszty wyjazdów nie liczę, a jeszcze 3 dni w planach - biorąc pod uwagę średnią cenę karnetu

Chopok 50E*9=450E

Szczyrk 30E*7=210E

Moltaler – nie pamiętam – ale karnet 6 dniowy – teraz 3 dniowy jest za 151E – liczmy, żeby było taniej 200E

Daje w sumie 860E

Rachunek jest prosty – 416 EUR w kieszeni, a i tak muszę przyznać, że nie był to mój najlepszy sezon jeśli chodzi o ilość wyjazdów na ośrodki TMR. A ceny karnetów w przyszłym roku będą wyższe.

P.S.

Jeszcze nie doliczyłem kilka razy BSA, ale już mi się nie chce bo i tak kupuje.

Masz rację. Ale bycie skazanym na Szczyrk Chopok i Moltaler jakoś mnie nie przekonuje.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mig12345 napisał:

Masz rację. Ale bycie skazanym na Szczyrk Chopok i Moltaler jakoś mnie nie przekonuje.....

Ale ja nie jestem skazany na TMR.

Dodatkowo byłem w tym roku kilka razy w Wiśle, na stokach Pingwina i w Alpach - ale nie na Moltku.

Wiem, zaraz napiszecie, że trzeba mieć na to kasę - ale jest coś takiego jak Black Friday czy inne dodatkowe promocje, rezygnacje z wyjazdów - czyli tzw. okazje cenowe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mig12345 napisał:

Masz rację. Ale bycie skazanym na Szczyrk Chopok i Moltaler jakoś mnie nie przekonuje.....

Nie wiem czy to "skazanie", w sumie jest 10 ośrodków: Jasna, Tatrzańska Łomnica, Jezioro Szczyrbskie, Stary Smokowiec, Szczyrk (SMR/BSA/COS), Mölltaler Gletscher, Ankogel Mallnitz, Muttereralm Innsbruck, Szpindlerowy Młyn i Jeszted.
Ogólnie cena jest rozsądna moim zdaniem, choć akurat z sezonówki nie korzystam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wyniki "srodkowoeuropejskiego potentata narciarskiego" (TMR). Jak na mój gust, to robią to, co należy: POZYSKALI KAPITAŁ OD INWESTORÓW I TERAZ GO WYDAJĄ. Ze 113 mln euro (2018) pozostało 45 (2021). Przecież nie będą go pomnażać?

Sztuką też jest mieć tak zły wynik po tak dobrym sezonie, ale ten "dobry" sezon jest złudny - bo nie w Austrii i nie na Słowacji!

Wyniki tłumaczą też wiele, w tym tak drogą sezonówkę:

 

Wyniki TMR.png

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
12 godzin temu, marcinn napisał:

Cóż...młody jesteś , w dup... byłeś i gów... widziałeś

Marcinn, naprawiłeś i wyprostowałeś mój look na świat na pozytywny, bardzo pozytywny - za co DZIĘKUJĘ!. Tak, w Polsce są "lodowce" - np. Pośredni, Szrenica, Pilsko, itp.  Widzę tam ORCZYKI, to że właściciele nie widzą, niczego nie zmienia.

Wiem, wiem, w Polsce tylko podgrzewane kanapy!!!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tak, w Polsce są "lodowce" - np. Pośredni, Szrenica, Pilsko, itp.  Widzę tam ORCZYKI, to że właściciele nie widzą, niczego nie zmienia.

Słabe jest to co piszesz bo wszystkie liczące się ośrodki alpejskie już dawno powymieniały swoje długie orczyki na kanapy z bublinką i podgrzwaną dupą albo nowoczesne kabiny.

Dla Pilska jedyne wyjście to 2 odcinkowa kabina na szczyt, która latem będzie woziła ceprów i rowerzystów.

W czasach słabych zim orczyk się nie sprawdzi bo trzeba jeszcze by było naśnieżać jego trasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2022 o 10:26, Narciarz ze Śląska napisał:

Zdjęcie, nie moje (konkretnie z facebooka SkiBum: Facebook).

Do tematu: UWAGA, SZYRKOWSKI, TAM SĄ ORCZYKI!

Takie urządzenia też są na świecie!

Może być zdjęciem przedstawiającym przyroda i stok narciarski

Ty to jednak jestes gość.... Na lodowcach i to na samej górze są orczyki bo często wieje tam jak ku..a m.ać i do tego muszą obsłuży tak ogromna ilość ludzi jak kilkaset na godzinę. Dlaczego  ? Bo cala reszta jeździ na kilkudziesięciu kilometrach tras niżej, ponieważ są one atrakcyjniejsze i zdecydowanie lepsze. A na okres wiosenno letni i tak wystarcza...Niestety, w Polsce brak takich warunków górskich. Czekaj może na Kasprowym postawimy orczyki  ?? Orczyk na Posrednim ??? Serio ? Gdybyś zaproponował przy Bienkuli to by miało sens. Na Pilsku orczyki  ??? Ktoś kto zainwestuje nie jest na tyle glupi aby zarabiać tylko w zimie bo to najgorszy okres i najdroższy. To musi pracować cały rok wiec albo łamana gondola o której już wspominano albo dwa krzesła. Kiedyś zaglądałem na te twoje relacje ale ostatnio przechodzisz samego siebie No i.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 01:46, Jusik2002 napisał:

Ty to jednak jestes gość.... Na lodowcach i to na samej górze są orczyki bo często wieje tam jak ku..a m.ać i do tego muszą obsłuży tak ogromna ilość ludzi jak kilkaset na godzinę. Dlaczego  ? Bo cala reszta jeździ na kilkudziesięciu kilometrach tras niżej, ponieważ są one atrakcyjniejsze i zdecydowanie lepsze. A na okres wiosenno letni i tak wystarcza...Niestety, w Polsce brak takich warunków górskich. Czekaj może na Kasprowym postawimy orczyki  ?? Orczyk na Posrednim ??? Serio ? Gdybyś zaproponował przy Bienkuli to by miało sens. Na Pilsku orczyki  ??? Ktoś kto zainwestuje nie jest na tyle glupi aby zarabiać tylko w zimie bo to najgorszy okres i najdroższy. To musi pracować cały rok wiec albo łamana gondola o której już wspominano albo dwa krzesła. Kiedyś zaglądałem na te twoje relacje ale ostatnio przechodzisz samego siebie No i.....

Cała moja wypowiedź służyła zwróceniu uwagi, że w innych krajach orczyki też służą narciarzom, u nas się je TYLKO likwiduje. Przyczyny istnienia orczyków na lodowcach są oczywiste, ale często też jest tak, że wcale nie ma wielkiej chęci do zamiany tych orczyków na podgrzewane kanapy. Tak. A u nas? Występuje u nas tzw. narciarstwo wygodne.

Nie zmienię tego. Stacje chcą zarobić, a zarobić mogą tylko (?) na wypasionych kanapach. Czy aby na pewno. Zobaczymy. Przyjdzie kryzys (?) i typ narciarza się zmieni (?). Może. W każdym razie dziś inwestycje stanęły, bo kanapy zdrożały niemiłosiernie (i produkcja, i montaż). 

Może jednak warto byłoby przeprosić się z prostszymi konstrukcjami, za to zdecydowanie tańszymi? Np. na Soszowie orczyk "do góry" wcale nie cierpiał w ostatnim sezonie na brak klientów.

Jeszcze jeden aspekt dotyczy szkolenia. Jednym z elementów szkolenia narciarzy (początkujących) jest jazda różnymi typami wyciągów. Dziś to jest coraz trudniejsze. Nie twierdzę, że winno być jak w SON-ie za GAT-u, ale dziś jakieś 50 proc. narciarzy na stoku nie potrafiłoby wjechać niczym innym niż wygodna kanapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie orczyki się tylko likwiduje, bo przeciętny narciarz oczekuje wygodnej kanapy, bo wszędzie jak to określasz występuje narciarstwo wygodne. Także takie gadanie jak to u nas jest źle, a za granicą mają inne podejście jest zwyczajne nieprawdą. Oczywiście nie znaczy to, że wszystkie orczyki zostaną zastąpione przez kanapy, bo są różne warunki terenowe (lodowce), a także nie wszędzie ma to zwyczajnie sens ekonomiczny, ale każdy ośrodek jak tylko ma długą i szeroką trasę i ma możliwości to stawia tam kanapę, a nie orczyk. Żaden typ narciarza się nie zmieni, jedyne co to przez kryzys i odpływ klientów padną to małe stacje gdzie nie ma dobrej infrastruktury (czytaj również wypasionych kanap), bo stacja nie utrzyma się na pasjonatach narciarstwa tylko potrzebuje narciarza wygodnego, który pojedzie z rodziną tam gdzie są kanapy.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Cała moja wypowiedź służyła zwróceniu uwagi, że w innych krajach orczyki też służą narciarzom, u nas się je TYLKO likwiduje. Przyczyny istnienia orczyków na lodowcach są oczywiste, ale często też jest tak, że wcale nie ma wielkiej chęci do zamiany tych orczyków na podgrzewane kanapy. Tak. A u nas? Występuje u nas tzw. narciarstwo wygodne.

Nie zmienię tego. Stacje chcą zarobić, a zarobić mogą tylko (?) na wypasionych kanapach. Czy aby na pewno. Zobaczymy. Przyjdzie kryzys (?) i typ narciarza się zmieni (?). Może. W każdym razie dziś inwestycje stanęły, bo kanapy zdrożały niemiłosiernie (i produkcja, i montaż). 

Może jednak warto byłoby przeprosić się z prostszymi konstrukcjami, za to zdecydowanie tańszymi? Np. na Soszowie orczyk "do góry" wcale nie cierpiał w ostatnim sezonie na brak klientów.

Jeszcze jeden aspekt dotyczy szkolenia. Jednym z elementów szkolenia narciarzy (początkujących) jest jazda różnymi typami wyciągów. Dziś to jest coraz trudniejsze. Nie twierdzę, że winno być jak w SON-ie za GAT-u, ale dziś jakieś 50 proc. narciarzy na stoku nie potrafiłoby wjechać niczym innym niż wygodna kanapa.

A możesz podać przykłady gdzie z chęcią się zostawia te orczyki  ?? Chętnie się zapoznam z twoim pomysłem wyjazdu np na Pilsko orczykami w wiosne-jesien ??? Typ narciarza się zmieni w kryzysie.... Hmmmm a niby czemu ma się zmienić skoro 90% ośrodków posiada kanapy  ??? Liczysz na sprzedawanie kanap z ośrodków i wymianę na orczyki w celu ograniczenia kosztów  ?? Co do szkenia, nie widzę wogole zagrożenia bo w większości ośrodków w miejscach szkoleniowych uwaga zaskoczę cie.... orczyk lub talerzyk. Wszystkie twoje teorie są raczej nietrafione  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem polega na tym ze jest mało czasu na "usadowienie sie" lub umieszczenie talerzyka tam gdzie trzeba, skorygowanie położenia nart w tym samym czasie no i równocześnie trzymanie talerzyka/orczyka...im szybszy orczyk tym czasu mniej.

A przecież wystarczy orczyk wyczepiany i mniej wprawni narciarze dają rade..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grimson napisał:

Orczyk Proca na Czarnej Gorze nie dla miekiszonow. Start z grubej rury, są trudności z ustaniem na nogach. Sam wyciąg zasuwa 15km/godz:

 

Piszesz o orczyku, a na filmie wyciąg talerzykowy. Jak dla mnie to różnica. Oba typy wyciągów normalne, choć osobiście wolę talerzykowy. Nigdy nie wiadomo z kim się wjedzie na orczyku. Co prawda kiedyś były orczyki jednoosobowe, ale obecnie już chyba niespotykane...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to się należy cieszyć, że już nie ma w ośrodkach narciarskich wyciągów typu wyrwirączka. Jaki by był lament posiadaczy rękawic reusch, ziener, leki; ciuchów spider, kjus, descente, bogner...  Zapewniam, że orczyk czy talerzyk to nie najgorsze rozwiązanie😉🙃🙂

Edytowane przez marionen
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirekn napisał:

Tu działający, wyczepiany na Strednicy z 27 marca tego roku (ten na przeciwległym stoku) ;)

IMG_4221.thumb.jpeg.7a456746d1c712d562516e90d663d317.jpeg

Ciekawe czy takie UFO to jeszcze ktoś produkuje?

Pozdrawiam
mirekn

Rohace- Spalena ...tutaj pod lasem też takie cudo "funguje"..... i jeszcze z zakrętem :) (30 kwiecień br.)

FC_20220430_0422.thumb.jpg.1173ad091873d6363750efa9bc5158d9.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...