Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, moruniek napisał:

- Na trasie Hala Pośrednia - Wierch Pośredni w śladzie dawnego wyciągu orczykowego chcielibyśmy wybudować 6-osobową kolej linową. Obecnie pracujemy nad uzyskaniem pozwolenia na budowę - mówi Marian Galajda z TMR.

....

Kolejnym priorytetem inwestora jest Czyrna. - Dawny wyciąg orczykowy na Halę Skrzyczeńską planujemy zastąpić 6-osobową kanapą, która z jednej strony pozwoli szybko i wygodnie dostać się z rejonu Czyrnej na Halę Skrzyczeńską do serca naszego ośrodka, gdzie koniecznie trzeba odwiedzić restaurację Kuflonka na poziomie 1000 m, a z drugiej strony ułatwi dostęp do legendarnej czarnej trasy Bieńkula - mówi Galajda.

https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,28634846,nowe-inwestycje-w-beskidach-w-szczyrku-powstana-dwie-kolejki.html?disableRedirects=true

Przypomnę iż razem z kanapą z Czyrnej na HS ma powstać nowa trasa niebieska w górnej części przechodząca pod Bieńkulą. Dodatkowo nowa niebieska z Zbójnickiej Kopy dochodząca do nowej niebieskiej poniżej Hali Skrzyczeńskiej (HS)

Szczegóły na poniższej mapie

509315652_SONCzyrnanowaniebieska.thumb.jpg.fa0412ad0f0a0fc48ae0867bd6d93366.jpg

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2022 o 21:13, surfing napisał:

Przypomnę iż razem z kanapą z Czyrnej na HS ma powstać nowa trasa niebieska w górnej części przechodząca pod Bieńkulą. Dodatkowo nowa niebieska z Zbójnickiej Kopy dochodząca do nowej niebieskiej poniżej Hali Skrzyczeńskiej (HS)

Szczegóły na poniższej mapie

509315652_SONCzyrnanowaniebieska.thumb.jpg.fa0412ad0f0a0fc48ae0867bd6d93366.jpg

 

Potwierdzam, tylko wg mojej wiedzy, kanapa powstanie, jak nowa trasa będzie gotowa, a nie odwrotnie

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JC napisał:

Potwierdzam, tylko wg mojej wiedzy, kanapa powstanie, jak nowa trasa będzie gotowa, a nie odwrotnie

1. Czyli szybciej zbudują na Julianach ?

2. Czy ta nowa niebieska trasa nie będzie wstępem do lepszego i wygodniejszego połączenia COS z SMR ? W sensie, że byłby wygodniejszy przejazd z COS na SMR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta górna część faktycznie umożliwiłaby ominięcie podchodzenia na szczyt Skrzycznego. Ale dolna wygląda mi na jakiś żart - trawers tak stromego terenu i zrobienie z tego szerokiej, niebieskiej trasy? W dodatku krzyżującej się z Bieńkulą? Bardzo wątpię, że ona powstanie. Najpierw niech dotrzymają obietnicy o poszerzeniu Golgoty o pas lasu między dawnym orczykiem, skoro już to jest problemem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krakus81 napisał:

1. Czyli szybciej zbudują na Julianach ?

2. Czy ta nowa niebieska trasa nie będzie wstępem do lepszego i wygodniejszego połączenia COS z SMR ? W sensie, że byłby wygodniejszy przejazd z COS na SMR ?

Ad. 1 Tego nie wiem

Ad. 2 Jeżeli będzie poprowadzona tak jak na mapce wyżej, to będzie to wygodniejszy przejazd z COS do TMR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, czepek napisał:

Macie na myśli taki przebieg trasy jak narysowałem kolorem czerwonym. To się w ogóle tak da? W sensie czy tam są na tyle spadki by się dało cokolwiek jechać. Tam ten skręt z Ondraszka w tym przebiegu byłby cokolwiek dziwny(ostry).

 

Nowy COS-SON.jpg

Takie małe Shibuya pod Skrzycznem na Ondraszku miało by szansę powstać 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podsumowując planowane nowe inwestycje TMR w Szczyrk SMR .

1. Najpierw 8 na Julianach ,, trasy zostaną wyrównane"- czyli coraz większa konkurencja dla Białki.

2. Poszerzenie Golgoty - moim zdaniem nie ma takiej potrzeby, a Golgota już nie ta, bo nie ma trudnej końcówki.

3. Czyrna, nowa kanapa wzdłuż Bieńkuli.

Czy nowa trasa niebieska z Kopy i HS jest w planach?Nowy COS-SON.jpg

PS. Jacku, widać że popracowałeś nad formą- przyda się na skiturach :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2022 o 21:34, czepek napisał:

Macie na myśli taki przebieg trasy jak narysowałem kolorem czerwonym. To się w ogóle tak da? W sensie czy tam są na tyle spadki by się dało cokolwiek jechać. Tam ten skręt z Ondraszka w tym przebiegu byłby cokolwiek dziwny(ostry).

 

Nowy COS-SON.jpg

Tak, są znacznie większe spadki niż na  3a ze Zbójnickiej. Zapowiada się ciekawa i długa trasa ze Skrzycznego do Czyrnej z pominięciem HS.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, surfing napisał:

Tak, są znacznie większe spadki niż na  3a ze Zbójnickiej. Zapowiada się ciekawa i długa trasa ze Skrzycznego do Czyrnej z pominięciem HS.

Wychodzi minimum 4600 m trasy, chyba będzie jakaś wycinka leśna na pasie równoległym do Bieńkuli. Ktoś mnie oświeci jak to teraz wychodzi przez HalęSkrzyczeńską i trasę nr 3? Swoją drogą rewelacyjna wiadomość z naśnieżaniem Bieńkuli. Taka atrakcja w postaci regularnie otwartej czarnej trasy do tego z kanapą to wielki krok do przodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

Do budowy kanapy wzdłuż Bieńkuli nie ma potrzeby wycinki, bo pas po orczyku jest już poszerzony.

IMG_20220403_123510.jpg

I pewnie w przyszłym roku znów mnie ludzie będą pytać czy tam jechał ratrak :) (po dawnym orczyku)

Takie miałem pytania, jak w gondoli mówiłem że Bieńkula jest wyratrakowana i można nią śmigać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2022 o 09:57, surfing napisał:

Karnet sezonowy  22/23 Szczyrk SMR  i  TMR. Brak karnetu tylko na Szczyrk.

Sprzedaż
do - 30. 9. 2022   519 €
Ostatnia szansa
 10. - 30. 11. 2022  549 €
Normalna cena
12. 2022 – do końca sezonu  649 €

Ja ciągle czekam na "karnet lokalny". Te Szpindle i Chopoki - nie pojadę, więc poza moim zainteresowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Ja ciągle czekam na "karnet lokalny". Te Szpindle i Chopoki - nie pojadę, więc poza moim zainteresowaniem.

  Ciekawi mnie, ile sezonówek nie sprzedano w porównaniu z poprzednimi sezonami. Z moich znajomych (okolice BB) nikt nie kupił "super hiper sezonki" na wszystkie osrodki TMRu, ale każdy by chętnie wydał około 1200 zł tylko na Szczyrk. Widocznie specjaliści od sprzedaży policzyli, że im się nie opłaca sprzedać tylko Szczyrku. Szkoda, zostawię pieniądze u konkurencji (COS, BSA, Wisła, Ustroń, w marcu Alpy, i może pojedyncze dni w SMR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...