Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że nigdy nie byłem w Szczyrku i nigdy mnie ta miejscówka dotąd nie interesowała, to zadam może parę głupich pytań.  Cofnąłem się w tym temacie powiedzmy, jakieś 40 stron w tył, orientacyjnie poczatek zeszłego roku. Napiszcie mi proszę. gdzie jest granica pomiedzy COS a SMR? Z opisu wnioskuję, że te dwa krzesła i dwa orczyki na Skrzyczne to jeszcze COS. To dlaczego mapa SMR też obejmuje te wyciągi? 

Drugie pytanie - starzy bywalcy tego ośrodka posługują się nazwami typu : Ondraszek, Bieńkula, Fis, Juliany, Solisko, Golgota itp. To lokalne nazwy tras? Jak to dopasować, żeby zrozumieć o czym piszecie? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Slavko napisał:

Witam.

Jako, że nigdy nie byłem w Szczyrku i nigdy mnie ta miejscówka dotąd nie interesowała, to zadam może parę głupich pytań.  Cofnąłem się w tym temacie powiedzmy, jakieś 40 stron w tył, orientacyjnie poczatek zeszłego roku. Napiszcie mi proszę. gdzie jest granica pomiedzy COS a SMR? Z opisu wnioskuję, że te dwa krzesła i dwa orczyki na Skrzyczne to jeszcze COS. To dlaczego mapa SMR też obejmuje te wyciągi? 

Drugie pytanie - starzy bywalcy tego ośrodka posługują się nazwami typu : Ondraszek, Bieńkula, Fis, Juliany, Solisko, Golgota itp. To lokalne nazwy tras? Jak to dopasować, żeby zrozumieć o czym piszecie? :) 

Popatrzyłbym też na mapę tras narysowaną kiedyś przez @surfing z naniesionymi lokalnymi knajpkami. Na oficjalnych mapach ośrodka nie znajdziesz najlepszych miejscówek. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, moruniek napisał:

Popatrzyłbym też na mapę tras narysowaną kiedyś przez @surfing z naniesionymi lokalnymi knajpkami. Na oficjalnych mapach ośrodka nie znajdziesz najlepszych miejscówek. 

Mam pomysł, może na podstawie oryginalnej mapy stworzyć Naszą mapę z knajpkami oraz nazwami tras?

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, christof napisał:

21 - Ondraszek

5 - Bieńkula

23 - FIS

11- Golgota

9 i górny odcinek 10 to Juliany

a Solisko to dolna stacja ktora widac na kadej mapce

 

Podzial COS SMR jest taki jak napisales. 

image.thumb.png.68781fa34c3b6c231b3003e3fc679938.png

Ale przecież wszystkie używane przez ogół sympatyków nazwy tras są na oficjalnej stronie... Na Cosie jest podobnie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2022 o 12:50, redinne napisał:

apa obejmuje te wyciągi dlatego że współpracują ze sobą i jest opcja przejeżdżać z jednego na drugi. Na karnecie z SMR możesz jeździć też na COSowych wyciągach.

 

W dniu 5.10.2022 o 14:05, moruniek napisał:

Chyba, że dostałeś je jako benefity za akcje, wówczas nie obowiązują w COS.

Należało by jeszcze dodać,że na 4 godzinnych z COS też na SMR nie pojeździ.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2022 o 23:17, surfing napisał:

Mapa Szczyrk SON i COS Skrzyczne z nazwami kultowych tras,

Dodatkowo na zielono 11 barów-szałasów (zielone kwadraty) z dobrym jedzeniem, grillami, ogniskami itp. prowadzonych przez miejscowych.

szczyrkowski_mapa_zima_2020.3.thumb.jpg.203d8120ba68b8b2acc822cc85582f16.jpg

 

 

Jeszcze podaj menu w tych knajpach to chyba Cię ozłocę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Slavko napisał:

Jeszcze podaj menu w tych knajpach to chyba Cię ozłocę :)

W większości tych miejsc zjesz dobrze, za rozsądne pieniądze. Znajdziesz miejsca z dobrą kiełbasą, karkówką z grilla, całkiem niezłymi naleśnikami, plackami jak i zapiekankami. Dla każdego coś miłego. Warto ich docenić, często prowiant jest tam dostarczany saniami z konnym zaprzęgiem, saniami ciągniętymi przez obsługę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2022 o 10:17, jack78 napisał:

Na tyle śniegu pewno będzie,  tylko czy znajdzie się pracownik do obsługi orczyka?  Bo w zeszłym roku to był największy problem.

Dokładnie. Zasiedziałem się w Hiltonie i jak wyszedłem to okazało się że talerzyk już nie chodzi bo mają za mało ludzi do obsługi i wcześniej skończyli niż kanapa. Zdecydowałem się na zjazd mimo zamkniętej trasy. Dla mnie fajne doświadczenie; moje narty jeśli by umiały mówić na pewno nie zgodziłyby się z tą opinią

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Wybiera się ktoś do Szczyrku w okresie Sylwestra i Nowego Roku?? Bede miał do sprzedania pięć szt 5 dniowych Fastpassów obejmujących bezkolejkową jazdę bez limitów + jazdę wieczorną przy oświetleniu. Karnety bedą ważne od 28.12 lub 29.12 ( do wyboru) przez kolejne 5 dni. Karnety nie będą wcześniej używane pierwsze wejście przez bramki będzie przez nowego właściciela co wyklucza ich zabranie. Gwarantuje uczciwość transakcji. Szczegóły na priv. lub pod nr tel 793 333 311
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...