Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Koniec skibusów? Za Dziennik Zachodni

 

Cytat

Jak zapewnił burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy, trwają rozmowy z Komunikacją Beskidzką na temat już niekoniecznie bezpłatnych skibusów, ale w ogóle by uruchomić dodatkowe kursy. Na ten moment miasto Szczyrk za dojazd autobusów do Szczyrku dopłaca 600 tys. zł.

- Myślę, że to jednak plan minimum, aby były dodatkowe kursy, które w łatwy sposób zapewnią komunikację narciarzy i mieszkańców. Oczywiście, ideałem byłoby wcześniejsze rozwiązanie, działające przez dwa lata, czyli darmowe skibusy i wszystkie autobusy Beskidziej Komunikacji na odcinku od Skalitego do Soliska. Problem w tym, że jesteśmy jedynym podmiotem, który chce w tym finansowo uczestniczyć - powiedział Grzegorz Przybyła.

 

Edytowane przez kemot06
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wolcjusz napisał:

Mam pytanie do osób znających region. Wybieram się do Szczyrku po raz pierwszy i w ogóle nie znam tamtejszych gór, okolic i przede wszystkim dróg. Czy jest sens kupować na tę okoliczność łańcuchy na koła, czy raczej się nie przydadzą?

Raczej się nie przydadzą. Do samego Szczyrku wjazd od Bielska-Białej po płaskim. Gdybyś się chciał przebijać od Szczyrku do Wisły, masz przełęcz do przejechania ale zwykle jest w dobrym stanie (a jak zasypie śniegiem to i tak będzie nieprzejezdna, bo inne auta ją zablokują). Jak będziesz chciał jechać do Istebnej też są przełęcze do pokonania. Jak w okolicy jest Pan Prezydent, to potrafią te lokalne drogi doczyścić do żywego asfaltu, bez patrzenia na ilość soli jaką trzeba zużyć 😉.

p.s.

Chyba, że kwaterę w Szczyrku masz ze stromym podjazdem, wtedy mogą się jednak przydać.  

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wolcjusz napisał:

Mam pytanie do osób znających region. Wybieram się do Szczyrku po raz pierwszy i w ogóle nie znam tamtejszych gór, okolic i przede wszystkim dróg. Czy jest sens kupować na tę okoliczność łańcuchy na koła, czy raczej się 

Łańcuchy zbędne, no chyba że masz kwaterę gdzieś z podjazdem od drogi głównej.....

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jack78 napisał:

Solisko na razie zamknięte. Zero naśnieżania, poza dojazdem do gondoli. Oszczędzają strasznie w tym roku.
Na przyszły sezon trzeba mocno zweryfikować zakup karnetu do Słowaków.

Na Chopoku też bieda straszna.

Taki zacny poprzedni sezon, a w tym roku kasy nima? Pewnie piniądze zostaną wydane przez grupę w innym kraju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinn napisał:

Nie nie wpadł...... koszta i oszczędności niestety....stety dla ruchu skiturowego

Ja się dziwię, że WY SIĘ DZIWICIE!

SMR zawsze miał wywalone na przygotowanie tras, to jedna z przyczyn, dlaczego zmieniłem gopassa na wiślański, do Szczyrku przyjadę, jak zechcę. Płacenie im 2,5 koła za sezonówkę przy różnej (trzeba to przyznać) jakości nie ma sensu!

Ale z drugiej strony ja... lubię jeździć po puchu! Więc nic złego (dla mnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack78 napisał:

Solisko na razie zamknięte. Zero naśnieżania, poza dojazdem do gondoli. Oszczędzają strasznie w tym roku.
Na przyszły sezon trzeba mocno zweryfikować zakup karnetu do Słowaków.

Na Chopoku też bieda straszna.

Golgotę i Bieńkulę to sobie zobaczycie... na starych zdjęciach chyba!?

Obym się mylił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack78 napisał:

Solisko na razie zamknięte. Zero naśnieżania, poza dojazdem do gondoli. Oszczędzają strasznie w tym roku.
Na przyszły sezon trzeba mocno zweryfikować zakup karnetu do Słowaków.

Na Chopoku też bieda straszna.

Polakowi to nigdy nie dogodzisz. Połowa grudnia, dopiero start sezonu ale już jest marudzenie.Karnet za 120 zeta a kto szybszy kupil za 89 ale co tam mało. Oddają do jazdy ponad 10 km tras z tym Czarną że Skrzycznego, Ondraszka przebudowanego, Małe Skrzyczne, Kope i chyba całe BSA ale co tam mało...Solisko zero naśnieżania? A to wysniezenie 4 w 80% to niby co ? 3 do gondoli pewnie ruszy wraz z jazdami wieczornymi czyli chyba za tydzień. Zawsze otwierali trasy sukcesywnie tylko tym razem robią to od góry. Ale każdy by chciał otwarcia całości już teraz... Tylko ekonomia wygląda zupełnie inaczej. Jak nie przyjdzie zapowiadana odwilż to po świętach ruszy pewnie większość tras... No ale niestety wszystko zapowiada ta odwilż... Zawsze marudy mogą jechac do Wisły i pojeździć na Nowej Osadzie Czy tam jednej trasie Pingwina. Cena będzie wyższa ja tu ale co tamepiwj i tak pomarudxic na Szczyrk  😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Golgotę i Bieńkulę to sobie zobaczycie... na starych zdjęciach chyba!?

Obym się mylił!

16/12 a Ty juz wiesz co będzie tylko na zdjęciach. W ubiegłym roku było tyle pitolenia i ruszył praktycznie cały osrodek. Korona,Home Office i jeszcze kilka innych rzeczy sprawiła totalne zmarudzenie polskiego społeczeństwa i to już w połowie grudnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jusik2002 napisał:

Oddają do jazdy ponad 10 km tras z tym Czarną że Skrzycznego, Ondraszka przebudowanego, Małe Skrzyczne, Kope i chyba całe BSA ale co tam mało...Solisko zero naśnieżania?

Czarna ze Skrzycznego i Ondraszek  to nie Słowacy, tylko COS. BSA to też inny właściciel.

A to że mają 80% to zasługa ostatnich opadów, a nie naśnieżania, bo kiedy bym nie zerknął na kamery to tylko śnieżyli trójkę . A to że ktoś wrzucił fotki naśnieżania,, to były testy systemu i nie trwało to dłużej niż kilka godzin. 

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...