Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Wam, że może BSA szybciej "wróci", a pogoda pomoże SMRowi uruchomić wszystkie stoki. Zobaczcie co się dzieje na kamerce z dachu Orlego Gniazda (podgląd live: https://www.orle-gniazdo.pl/kamera-na-szczyrk). Screen niestety nie odwzorowuje tego. 109492925_szaroodsnieguszczyrk.jpg.31c81dcfc3791070d56796480738936d.jpg

 

 

EDIT:

Teraz już osłabło... Troszkę późno zrobiłem screena... Niemniej widać na kamerkach jak pięknie "zabieliły" się stoki :)

Edytowane przez Arkowski
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2018 o 10:05, fredek321 napisał:

Nic się nie dzieje. Od początku zapowiadali start 15 grudnia. Najpierw muszą zakończyć budowę.

Nas, zapaleńców, może to oburzać, ale dziś biznes narciarski jest dla pikników, którzy przyjadą tłumnie w święta i podczas ferii, wydadzą kupę kasy na karnety i jedzenie, zjadą ze 3-4 razy dziennie, pójdą na termy i git.

Biznesu na zapaleńcach chcących jeździć od początku grudnia się nie zrobi.

Idę o zakład, że tak samo, nawet jakby były metry śniegu, po feriach pojadą jeszcze może tydzień, może dwa na tym co jest, i ... zamkną ośrodek.

W momencie kiedy pikniki wyjeżdżają do swoich miast swoimi beemami, biznes się kończy i ... można zamykać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ptk89 napisał:

Pier.... bez sensu. Jak były mrozy to trzeba było wykorzystywać każdą godzinę i walić armatkami, a tak nie było. Jak przyszły temp. 6 na plusie i padający deszcz to trzeba było zamykać ośrodek, żeby go dalej nie degradować. Teraz jak idą mrozy i zaczął padać śnieg to oni zamykają ośrodek. Ludzie znając dobre prognozy wzięli wolne w pracy, zabukowali noclegi z zaliczkami, a tacy "biznesmeni" zamykają ośrodek podczas największego napadu zimy w tym sezonie narciarskim.

PS. I nie gadajcie o potrzebie dośnieżenia bo to można robić w nocy po zamknięciu ośrodka albo nawet w trakcie otwarcia, tylko umiejętnie ustawić armatki, żeby nie waliło po pyskach.

Ktoś, kto wyłożył miliony na infrastrukturę narciarską potrafi liczyć. Ja widziałem w sobotę na wycieczce górskiej te tłumy na Beskidzie. Tam jeździło może ... ze 20 osób. Twoim zdaniem winni śnieżyć non stop, a i tak obecny halny by im to rozwalił. Pamiętam kiedyś (sprzed lat) rozmowę z p. Witkiem ze Stożka, jak naśnieżyli metr w listopadzie, a potem przed świętami im to wszystko spłynęło. Dostali nauczkę na lata. Myślenie... niestety. Matematyka ... niestety. Jakby narty były państwowe, to może i by śnieżyli bez liczenia złotówek, a tak ... nie ma sensu. Zresztą oprócz chęci jest jeszcze coś takiego, jak pojemność zbiorników na wodę. One po jakimś czasie są puste i znów trzeba miesiąc czekać.

Intencją naśnieżania jest ... dośnieżenie. Coś takiego, jak w 100 proc. naśnieżane trasy są patologią wynikającą z niesprzyjającej pogody oraz z tego, że u nas ośrodki są ... zbyt nisko położone. Powinny być powyżej 1000 mnpm, niżej sens jest wątpliwy. Gdyby Kasprowy lub Pilsko byłyby naśnieżane (czytaj dośnieżane), mielibyśmy tam jazdę od grudnia do końca kwietnia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zipp1001 napisał:

Czy ktoś był ostatnio na parkingu "u Kowalskiego" i na tym obok i może powiedzieć, że została poprawiona nawierzchnia?

Wiem, że taki był plan, ale jestem ciekaw czy się udało...bo taplanie się w błocie przy odwilży było trochę słabe..

Poprawiali i jeden i drugi. 

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zipp1001 napisał:

Czy ktoś był ostatnio na parkingu "u Kowalskiego" i na tym obok i może powiedzieć, że została poprawiona nawierzchnia?

Wiem, że taki był plan, ale jestem ciekaw czy się udało...bo taplanie się w błocie przy odwilży było trochę słabe..

Parking przy gondoli na 100 proc. już wyłożony kamyczkami, ten drugi jeszcze tydzień temu miał hałdy kamieni i był w rozsypce.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Arkowski said:

Powiem Wam, że może BSA szybciej "wróci", a pogoda pomoże SMRowi uruchomić wszystkie stoki. Zobaczcie co się dzieje na kamerce z dachu Orlego Gniazda (podgląd live: https://www.orle-gniazdo.pl/kamera-na-szczyrk). Screen niestety nie odwzorowuje tego.

 

kamera rewelacja! tych armatek na trasach rzeczywiście przybyło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Ktoś, kto wyłożył miliony na infrastrukturę narciarską potrafi liczyć. Ja widziałem w sobotę na wycieczce górskiej te tłumy na Beskidzie. Tam jeździło może ... ze 20 osób. Twoim zdaniem winni śnieżyć non stop, a i tak obecny halny by im to rozwalił. Pamiętam kiedyś (sprzed lat) rozmowę z p. Witkiem ze Stożka, jak naśnieżyli metr w listopadzie, a potem przed świętami im to wszystko spłynęło. Dostali nauczkę na lata. Myślenie... niestety. Matematyka ... niestety. Jakby narty były państwowe, to może i by śnieżyli bez liczenia złotówek, a tak ... nie ma sensu. Zresztą oprócz chęci jest jeszcze coś takiego, jak pojemność zbiorników na wodę. One po jakimś czasie są puste i znów trzeba miesiąc czekać.

Intencją naśnieżania jest ... dośnieżenie. Coś takiego, jak w 100 proc. naśnieżane trasy są patologią wynikającą z niesprzyjającej pogody oraz z tego, że u nas ośrodki są ... zbyt nisko położone. Powinny być powyżej 1000 mnpm, niżej sens jest wątpliwy. Gdyby Kasprowy lub Pilsko byłyby naśnieżane (czytaj dośnieżane), mielibyśmy tam jazdę od grudnia do końca kwietnia.

Fajnie, że jest chociaż jedna osoba, która chce porozmawiać o problemie. Inne osoby tylko plują jadem "na swojego" który chciałby śmigać na deskach najdłużej jak się da. Obudzicie się za rok, dwa czy trzy lata kiedy właściciele jeszcze bardziej przeliczą biznes, otworzą na ferie i Święta, a Wy zamiast pojeździć to postoicie sobie w kolejkach. Bez płaczu wtedy tu na forum.

Wracając do kolegi. Niestety masz rację i wiem o tym, że zawsze chodzi o kasę(naśnieżanie jest drogie). Ciekawi mnie tylko jak to wszystko spina Białka - mają wodę za darmo czy co? Kurde oni co roku walą pokrywę blisko 100cm, trasy mają bardzo szerokie. Jakoś chyba im się to zwraca skoro co roku powtarzają ten plan i nadal funkcjonują oraz inwestują. Kolejna kwestia to "januszostwo" naszych rodaków. Wszędzie jest patrzenie byle taniej i nie dadzą zarobić inwestorowi. Znam takich co piwa nie kupi na stoku bo kosztuje 8 zł, a obok w Żabce kupi za 2,99 zł - takim sposobem każdy się zawinie z interesem. Tak samo teraz każdy się pyta czy będą karnety na Chopok za 19,99 euro, a jak nie ma to "pie...le nie jadę". Narciarstwo nigdy nie było tanim sposobem na spędzanie czasu czy tanim hobby. Jak nie pokażemy, że w grudniu czy marcu da się zarabiać, to nie zmieni się patrzenie/liczenie inwestorów.

Ja osobiście liczyłem na to, że TMR w Szczyrku będzie takim potentatem jak powiedzmy Białka na Podhalu - zawsze pierwsi, zawsze najlepsi, zawsze najwięcej tras, zawsze najdłużej otwarte itd. W końcu jest blisko wielka aglomeracja Śląska + dobry dojazd z Łodzi czy Warszawy. Wydaje mi się jednak, że się przeliczyłem i TMR też ostro kalkuluje. Szkoda.

PS. Apropos "państwowego ośrodka" to COS jest takim i w tym roku polecieli ostro w kulki. Mrozy przyszły, a oni sprzętu nawet nie mieli rozstawionego. Często kiedy na dole w BSA była ciapa to tam powyżej Jaworzyny można by spokojnie już funkcjonować. Mają najlepsze położenie w całej okolicy, a nie potrafią tego wykorzystać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Białki to jest trudno porównać, tam jednak walą tłumy, bo i samo Podhale przyciąga bardziej niż Szczyrk całościową ofertą, trasy łatwe, świetna reklama, do tego ten ośrodek nie powstał w rok, dwa, a był systematycznie budowany przez lata.

Poza tym jak rok temu narzekałem na podejście TMR to teraz trudno się czegoś przyczepić, wyciągnęli nauczkę i zgromadzili śnieg. Do tego na forum były zdjęcia, że cały ten wielki zbiornik jest właściwie pusty, więc albo wylali wodę w ciągu tych paru dni do rzeki, albo zrobili z tego śnieg w górnej części ośrodka, no innej opcji nie ma. Gdzie tu widzisz jakieś wielkie oszczędzanie.

Same warunki mają też lepsze, tam jest po prostu zawsze nieco zimniej. Do tego zima w tym roku jest marna, Białka odpaliła wszystko co miała (tak jak mówię, uważam, że naśnieżanie w Białce to jest ścisły TOP w kraju i jest lepsze niż w Szczyrku, a i o oszczędzaniu raczej nie ma mowy) i zobacz jakie są efekty na ten moment:

zsMmmNW.png

 

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

<ciach>
Wracając do kolegi. Niestety masz rację i wiem o tym, że zawsze chodzi o kasę(naśnieżanie jest drogie). Ciekawi mnie tylko jak to wszystko spina Białka - mają wodę za darmo czy co? Kurde oni co roku walą pokrywę blisko 100cm, trasy mają bardzo szerokie. Jakoś chyba im się to zwraca skoro co roku powtarzają ten plan i nadal funkcjonują oraz inwestują. Kolejna kwestia to "januszostwo" naszych rodaków. Wszędzie jest patrzenie byle taniej i nie dadzą zarobić inwestorowi. Znam takich co piwa nie kupi na stoku bo kosztuje 8 zł, a obok w Żabce kupi za 2,99 zł - takim sposobem każdy się zawinie z interesem. Tak samo teraz każdy się pyta czy będą karnety na Chopok za 19,99 euro, a jak nie ma to "pie...le nie jadę". Narciarstwo nigdy nie było tanim sposobem na spędzanie czasu czy tanim hobby. Jak nie pokażemy, że w grudniu czy marcu da się zarabiać, to nie zmieni się patrzenie/liczenie inwestorów.

<ciach>

To tak z zupełnej ciekawości - ile już grudniowych dni spędziłeś w tym roku na nartach - i ilu inwestorom/gestorom ON dałeś w tym roku zarobić pardon "pokazałeś, że w grudniu czy marcu da się zarabiać..." ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Cosworth240 napisał:

To tak z zupełnej ciekawości - ile już grudniowych dni spędziłeś w tym roku na nartach - i ilu inwestorom/gestorom ON dałeś w tym roku zarobić pardon "pokazałeś, że w grudniu czy marcu da się zarabiać..." ? 

Jutro od rana jestem w Białce do piątku. Od soboty do wtorku przenoszę się do Szczyrku. Łącznie to da 8 dni na nartach w grudniu. W zeszłym sezonie w grudniu byłem dwa razy na Chopoku( w tym roku nie jadę na dalszy wyjazd zagraniczny ze względu na 8 miesiąc ciąży mojej żony). Potem był dwa razy Szczyrk w marcu i raz Chopok. Łącznie w zeszłym sezonie to było 28 dni na nartach.

A Ty ile dni byłeś już w tym sezonie zimowym? I żeby zaraz nie znalazł się "przyjaciel", który stwierdzi, że się wychwalam. Zostałem ironicznie wywołany do tablicy to odpowiadam i czekam na ripostę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam ale w Sobotę jeździłem na Siglanach. Na parkingu sporo aut + przyjechało klika autokarów. Jak na ten malutki stoczek to chyba spora frekwencja. Po długich opadach deszczu warunki o 10.30 bardzo dobre. Równo i tylko trochę miękko.  O 13.00 było już mocno nierówno ale dalej dało się jeździć na krawędzi. Na stoku ZERO kamieni, ZERO przetarć, nawet na trasie orczyka! Kilka godzin stały nawet wkręcone tyczki a przy nich elegancka lodowa rynna. W słońcu było z +10! A co ze zbiornikiem na wodę? Cały stoi pełny!

Nie wiem jak oni to zrobili? Może śnieżą wodą święconą ale jak widać da się.

Siglany chyba nadal czynne i warunki też podają, że bardzo dobre.

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką informację przeczytałem w komentarzach na stronie FB szczyrkowskiego:

 "Infocentrum podaje informację, że otwarcie dopiero 21.12..😥"

Napisałem maila do infocentrum z prośba o potwierdzenie lub zdementowanie tego terminu.

Macie jakieś wiarygodne informacje, bo planowałem przyjazd na otwarcie i zastanawiam się czy nie przesunąć go o tydzień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kordiankw napisał:

Taką informację przeczytałem w komentarzach na stronie FB szczyrkowskiego:

 "Infocentrum podaje informację, że otwarcie dopiero 21.12..😥"

Napisałem maila do infocentrum z prośba o potwierdzenie lub zdementowanie tego terminu.

Macie jakieś wiarygodne informacje, bo planowałem przyjazd na otwarcie i zastanawiam się czy nie przesunąć go o tydzień .

Odpowiedź SON z 8 grudnia

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski Planujemy start na 15.12 i ośrodek od otwarcia będzie funkcjonować od 8.30 - 16.00 - jazda dzienna i od 18.00-21.00 jazda wieczorna.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Rozumiem, że @shuger napisał o tym Białym Krzyżu dla jaj i tak odbieram to co napisał, bo porównywanie Białego Krzyża do SMR należy rozpatrywać w kategoriach czysto humorystycznych...

Mój wpis był oczywiście lekko humorystyczny - fakt, bo Twoje 2500mnpm mnie rozbawiło #MOCNO :D :D :D

Oczywiście porównywać maleńką stacyjkę z 1 orczykiem i 3 armatkami zlokalizowaną na 900mnpm do kołchozu którego stoki sięgają 1200mnpm nie sposób. Wiadomo kto powinien wyznaczać standardy.

Natomiast patrząc na to co robi SMR w tym roku to jednak jest to progres. Widać trochę więcej rozsądku w działaniu.
+ za nie rozgarnięcie śniegu (jeśli nie byli w stanie odpalić trasy)
+ za nie naśnieżanie wszystkich tras na raz
+ za nie otwieranie ośrodka mając świadomość że śniegu jest za mało
+ za brak nachalnej i kłamliwej reklamy (jak w roku ubiegłym)

- za zbyt mały zbiornik
- za nie napełnienie go do pełna (dobre pytanie czemu..)
- za brak technicznej możliwości otwarcia chociaż 1 trasy dotychczas (ośrodki na wysokościach 600-900 dały sobie radę)

Skoro już wybudowali tą kolej na Kopę i wycięli tyle pięknego górskiego lasu pod trasę to oczekuje się że będzie ona działać i służyć ludziom najdłużej jak to tylko możliwe (początek grudnia-kwiecień).
Inna sprawa że wciąż nie mogę sobie wyobrazić jak wyglądać będzie zjazd trasą o tak niskim nachyleniu która nawet bije płaszczyznę Białki na głowę a przy tym jest wąska... no ale... powiedzmy że dla tych biedaków którzy odwiedzą to miejsce jazda ponad smogiem będzie jakąś rekompensatą.

Edytowane przez shuger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, shuger napisał:

Inna sprawa że wciąż nie mogę sobie wyobrazić jak wyglądać będzie zjazd trasą o tak niskim nachyleniu która nawet bije płaszczyznę Białki na głowę a przy tym jest wąska... no ale... powiedzmy że dla tych biedaków którzy odwiedzą to miejsce jazda ponad smogiem będzie jakąś rekompensatą.

Która trasa jest wąska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napełnienia zbiornika to musiałby się wypowiedzieć ktoś z odpowiednią wiedzą, ale biorąc pod uwagę stan wody w zbiorniku 24 września (oba zdjęcia z profilu Solisko Arena) to wygląda na to, że to jest mniej więcej maksymalny stan wody dla tego zbiornika:

zbiornik1.jpg

Są zdjęcia gdzie widać rury, on chyba po prostu nie jest zaprojektowany do nalania "pod korek":

zbiornik3.jpg

Dla porównania foto po naśnieżaniu:
zbiornik2.jpg

Edytowane przez Przemekc1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzeczam się, bo może rzeczywiście dałoby się go napełnić jeszcze bardziej. Tak czy inaczej do naśnieżenia w pełni całego ośrodka taki zbiornik nie wystarczy i pewnie i ze dwa następne by się przydały, ale powstaje pytanie gdzie je umiejscowić i skąd wziąć do nich wodę. Zresztą jak ktoś całkiem słusznie zauważył to trochę nienormalna sytuacja, bo te zbiorniki powinny pomóc w naśnieżaniu, a nie służyć jako całkowite zastępstwo naturalnego śniegu. Pytanie tylko czy przy takich zimach jak ostatnio wszystko nie dąży do tego żeby właśnie stacje były w stanie naśnieżyć się całkiem bez pomocy natury, tylko pytanie jak to się wtedy ekonomicznie zepnie. Chociaż to już zdaje się zbyt duży offtopic i jest do tego osobny temat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, fredek321 napisał:

Odpowiedź SON z 8 grudnia

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski Planujemy start na 15.12 i ośrodek od otwarcia będzie funkcjonować od 8.30 - 16.00 - jazda dzienna i od 18.00-21.00 jazda wieczorna.

Podobno informacja o otwarciu SMR w dniu 21.12 pochodzi z infocentrum z dziś i uzyskana telefonicznie. 

Edytowane przez kordiankw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...