Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

No ja nie wiem o co chodzi. Wiatr miał być ba w tym tygodniu będzie i ludzie przechodzą szok bo wiatr. Może zamiast lukac na stronę ośrodka warto sprawdzić czy np opady śniegu będą występować i narzekać że bardzo dużo śniegu na trasach. Może warto sprawdzić czy wiatr głowy nie urywa (dziś chciał urwać) może warto przestać być idiota który z neta korzystać potrafi tylko by hejtowac. Kolega ma szczęście że hejt jego to tylko hejt delikatny bo szczęście w nieszczęściu już hejt zaczyna być ścigany z urzędu a powinien od dawna według prawa. Przyznam się że sam zrobiłem screeny i zanioslem bo nawoływanie do zabójstwa to już przesada. Tu mamy tylko sflustrowanego pana który narazie jest niegroźny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - dawno a może nawet nigdy nie jeździłem w takim wietrze.

Na szczycie Skrzycznego momentami nie dało się utrzymać na nartach.

Do tego doszła tak gęsta mgła że przedostanie się z COS na SON to był wielki wyczyn - nie widać było nic na 5m, zero kontrastu a do tego urywało łeb. Żeby nie linki czy chorągiewki nigdy nie dojechałbym na SON a i tak miałem momenty gdzie zastanawiałem się gdzie jechać.

Odnośnie tras - o dziwo najlepiej jeździło mi sie na COS w górnej części dzięki orczykom.

Gondola o 11-tej to 30-40 minut stania - nieporozumienie.

Fajny ośrodek ale na środek tygodnia i poza feriami plus w ładną pogodę - wtedy idzie dać te 100zł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2019 o 10:18, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie do końca tak jest. Część ludzi działa na zasadzie odruchów Pawłowa. Jest śnieg: jadę na narty. Nie ma śniegu: jadę do ... Egiptu. Kiedyś myślałem, że to dwa różne światy i dwie różne kategorie społeczne. Myliłem się, cześć ludzi stosuje takie zamienniki. To po pierwsze.

A po drugie, jak koniunktura rusza i ludzie mają więcej pieniędzy, od razu zdecydowanie przybywa narciarzy. Ludzi na stokach jest w tym sezonie zdecydowanie więcej, niż 2-3 lata temu, jest to zauważalne. I z roku na rok przybywa. Widać też po ilości ... słabszych narciarzy, takich, którzy się uczą (w końcu kiedyś trzeba zacząć). Jest moda na narty i góry w ogóle (latem tłok na szlakach). Już kiedyś tak było. Potem kryzys gospodarczy, jakieś Lehman Brothers i Amber Goldy i na stokach zostają ... sami zapaleńcy. 6-8 lat temu na stokach (i to nie tylko w PL, w AT i IT tak samo) nie było żadnych kolejek, poza Białką, rzecz jasna, ale to był przykład kliniczny.

Narty kosztują, i to niemało. Karnety, dojazd, wyżywienie, dla osób z daleka też noclegi. Ja "uratowałem" budżet sezonówką, nie mam też daleko, koszt paliwa to jakieś 30-40 zł. Ale normalnie dzień jazdy (najtaniej: wieczór) samemu to min. 100-150 zł. Dla trzyosobowej rodziny - min. 300-500 zł, a raczej więcej, bo trzeba coś zjeść, itd.

No właśnie, jest śnieg, więc powinni być na nartach:;) Co do Egiptu, to jest to trochę bardziej skomplikowane. Odkąd loty stały się dużo dostępniejsze(znowu piszę o pilotach), to ludzie mogą pojechać do "Białki" lub polecieć do ciepłych krajów. I niestety, często wybierają ciepełko. Na nartach bywa zimno, można sobie zrobić krzywdę, sporo kosztuje, no i trzeba się czegoś nauczyć, to czy przy podobnych pieniądzach, nie prościej wsiąść w samolot?

Jak wiesz, z problemem śniegu, ośrodki narciarskie już dawno sobie poradziły, wystarczy trochę na minus. Ale wakacje są jedne, więc albo w Alpy albo na plażę. Ośrodki narciarskie  poprzez ciekawą infrastrukturę jakoś próbują nas do siebie przekonać. A Białka zrobiła to na piątkę z plusem. Teraz Szczyrk do niej dołącza i przy okazji wyznaczają razem drogę innym. Na zabawę na śniegu trzeba mieć kasę, tak samo jak na Egipt. Jak będzie kryzys to słabi niestety będą mieli problem. Ale jak taki potentat jak Słowacy inwestują u nas taką kasę, to już to nie jest przypadek i jest w tym również zawarte długoletnie planowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mamad napisał:

No ja nie wiem o co chodzi. Wiatr miał być ba w tym tygodniu będzie i ludzie przechodzą szok bo wiatr. Może zamiast lukac na stronę ośrodka warto sprawdzić czy np opady śniegu będą występować i narzekać że bardzo dużo śniegu na trasach. Może warto sprawdzić czy wiatr głowy nie urywa (dziś chciał urwać) może warto przestać być idiota który z neta korzystać potrafi tylko by hejtowac.

A czy nie uważasz, że prościej by było aby na stronie ośrodka byłyby publikowane dane meteorologiczne - rzeczywiste i prognostyczne, coś na wzór tych z Białki. Powiedzmy że by były umieszczone dwie stacje, jedna na Hali Skrzyczeńskiej a drugie na Kopie lub na Małym Skrzycznem. Wtedy każdy może bez szukania wejść i przeczytać jakie są rzeczywiste warunki. Do tego przedstawione warunki(prognozy) z wczoraj, dziś, na jutro i pojutrze. Najlepiej w postaci wykresów - bo się łatwiej czyta. Do tego informacja że jak wieje ileś tam metrów to ta czy tamta kanapa będzie wyłączona. Wiem, że coś o pogodzie na stronie jest, ale jakoś mnie to nie urzekło i nie mam nawyku tam zaglądać. A do Białki i owszem:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zibi28 napisał:

A czy nie uważasz, że prościej by było aby na stronie ośrodka byłyby publikowane dane meteorologiczne - rzeczywiste i prognostyczne, coś na wzór tych z Białki. Powiedzmy że by były umieszczone dwie stacje, jedna na Hali Skrzyczeńskiej a drugie na Kopie lub na Małym Skrzycznem. Wtedy każdy może bez szukania wejść i przeczytać jakie są rzeczywiste warunki. Do tego przedstawione warunki(prognozy) z wczoraj, dziś, na jutro i pojutrze. Najlepiej w postaci wykresów - bo się łatwiej czyta. Do tego informacja że jak wieje ileś tam metrów to ta czy tamta kanapa będzie wyłączona. Wiem, że coś o pogodzie na stronie jest, ale jakoś mnie to nie urzekło i nie mam nawyku tam zaglądać. A do Białki i owszem:;)

Masz rację,ale czy to jest w interesie SMR-u?

Nie trzeba chyba odpowiadać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, toppaner said:

Masz rację,ale czy to jest w interesie SMR-u?

Nie trzeba chyba odpowiadać.

Jakaś odpowiedzialność i etyka w biznesie powinna być. Oraz elementarna uczciwość wobec klienta. Jeżeli ośrodek chce być topowy to pewne rzeczy powinny być dograne. Jestem pewien, że czytają to forum (oraz inne) i wnioski wyciągają. Pewnie w przyszłym sezonie stacje meteo online dostępne będą dla narciarzy. 

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, toppaner napisał:

Masz rację,ale czy to jest w interesie SMR-u?

Nie trzeba chyba odpowiadać.

Tak, jest w ich interesie. Bo rośnie ich wiarygodność. Bo wiem co mnie w ośrodku czeka. Jeżeli tej informacji nie mam to aby nie zepsuć sobie wakacji mogę wybrać Białkę - bo wiem co mnie czeka. Odpowiedziałem, bo pytanie zawierało podtekst:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Zibi28 napisał:

Tak, jest w ich interesie. Bo rośnie ich wiarygodność. Bo wiem co mnie w ośrodku czeka. Jeżeli tej informacji nie mam to aby nie zepsuć sobie wakacji mogę wybrać Białkę - bo wiem co mnie czeka. Odpowiedziałem, bo pytanie zawierało podtekst:;)

Tak znowu masz rację,tylko oni nie mają tu konkurencji i rzetelność to jest w ich wydaniu rzecz względna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mamad napisał:

No ja nie wiem o co chodzi. Wiatr miał być ba w tym tygodniu będzie i ludzie przechodzą szok bo wiatr. Może zamiast lukac na stronę ośrodka warto sprawdzić czy np opady śniegu będą występować i narzekać że bardzo dużo śniegu na trasach. Może warto sprawdzić czy wiatr głowy nie urywa (dziś chciał urwać) może warto przestać być idiota który z neta korzystać potrafi tylko by hejtowac. Kolega ma szczęście że hejt jego to tylko hejt delikatny bo szczęście w nieszczęściu już hejt zaczyna być ścigany z urzędu a powinien od dawna według prawa. Przyznam się że sam zrobiłem screeny i zanioslem bo nawoływanie do zabójstwa to już przesada. Tu mamy tylko sflustrowanego pana który narazie jest niegroźny.

Polskie zasady interpunkcji i ortografii też uznajesz za „hejt”? Bo wzbraniasz się przed ich używaniem bardziej niż jakikolwiek inny użytkownik tego forum.

Edytowane przez laryzbyszko
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, toppaner napisał:

Tak znowu masz rację,tylko oni nie mają tu konkurencji i rzetelność to jest w ich wydaniu rzecz względna.

Mają, pisałem o tym wcześniej. Być może największą jest Egipt. Ludzie już nie chcą się bawić w siermiężnych warunkach. Byłem w Grudniu w Szczyrku a potem wybrałem Białkę i Rusiński, mimo że miałem do przejechania 650 km. Jakiś powód był, ogólnie mówiąc jakości oferty. I tak do tego podchodzi wielu. Podam Ci ciekawostkę, czym wyższy standard hotelu a więc i ceny to tym trudniej tam w sezonie o miejsce. Hotel w Białce przy termach też się z tego scenariusza nie wyłamuje. Ale jest coś za coś. Mam wielu znajomych którzy jadą 1500 km w Dolomity, skromny tam pobyt kosztuje czteroosobową rodzinę 8000 zł. To też jest konkurencja dla Szczyrku. Pewnie za wyciągami będą robione fajne knajpy, to im dołoży 30% więcej do sprzedanych karnetów.  Więc muszą to robić dobrze albo ludzie pojadą tam gdzie im będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zibi28 napisał:

Mają, pisałem o tym wcześniej. Być może największą jest Egipt. Ludzie już nie chcą się bawić w siermiężnych warunkach. Byłem w Grudniu w Szczyrku a potem wybrałem Białkę i Rusiński, mimo że miałem do przejechania 650 km. Jakiś powód był, ogólnie mówiąc jakości oferty. I tak do tego podchodzi wielu. Podam Ci ciekawostkę, czym wyższy standard hotelu a więc i ceny to tym trudniej tam w sezonie o miejsce. Hotel w Białce przy termach też się z tego scenariusza nie wyłamuje. Ale jest coś za coś. Mam wielu znajomych którzy jadą 1500 km w Dolomity, skromny tam pobyt kosztuje czteroosobową rodzinę 8000 zł. To też jest konkurencja dla Szczyrku. Pewnie za wyciągami będą robione fajne knajpy, to im dołoży 30% więcej do sprzedanych karnetów.  Więc muszą to robić dobrze albo ludzie pojadą tam gdzie im będzie lepiej.

Ale ja się z tobą zgadzam, tylko że w 1.15 .1.30 może tu dojechać teoretycznie kilka set tys. narciarzy,i w takim czasie wrócić do domu (jak nie będzie korków).

I do puki nie przekonają się ,że SMR doi z nich to będą przyjeżdżać,po mimo że mają tańszą alternatywę w postaci Wisły.

Ja sam mam sezonówkę na Szczyrk ,którą wyjeżdżę nie raz,tylko dla mnie stanie w kolejce 5 min to już jest za długo.

I wyciągam wnioski na przyszły sezon.

A tak obiektywnie, jakość przygotowania  tras w stosunku do początku sezonu na pewno na spory +;zastanawiałem się z kąt ta zmiana jakości -jak przeczytałem artykuł o ratrakowym ,który chciał bić skiturowców to już odpowiedź miałem.

A tak po za nawiasem to w pradawnych czasach zawsze pośredni był zrobiony po alpejsku ,ten Pan ratrakowy to był naprawdę fachura i jak byłem w czwartek też ta było.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Honza napisał:

Dla narciarzy z ponad 3 mln regionu, którzy mogą do Szczyrku dojechać w godzinę SMR nie ma dużej konkurencji.  Do 3-3.5h może do Szczyrku dojechać 50% Polaków.

Jak się dobrze rozpędzą to i gdańszczanie dojadą. Napiszę inaczej, nie po to wydano taką kosmiczną kasę aby na drobiazgach oszczędzać. To jest po prostu nielogiczne. To tak jakby w czterogwiazdkowym hotelu podawać kawę - lurę, można i sam się z tym spotkałem, ale standard cztery gwiazdki coś określa i do czegoś zobowiązuje. Jeżeli zainwestowało się w czterogwiazdkowe kanapy, to i reszta musi się do tego standardu odnosić. I wg mnie tą drogą firma podąża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Zibi28 napisał:

Mam wielu znajomych którzy jadą 1500 km w Dolomity, skromny tam pobyt kosztuje czteroosobową rodzinę 8000 zł. To też jest konkurencja dla Szczyrku

Dla rozsądnych tu nie ma  żadnej konkurencji (Dolomity) ,  w wariancie kilkudniowym.

Skromny pobyt  (w polskich warunkach apartament z kuchnią etc - wcale nie jest taki skromny) oznacza normalne spanie i brak szaleństwa w knajpach. A do tego niezliczone trasy, infrastruktura, brak kolejek itp itd - zjadające Szczyrk na przystaweczkę.

W wariancie jednodniowym, weekendowym, wieczornym - Szczyrk, do którego mam godzinę z okładem - zabije Włochy i polską konkurencję bez dyskusji.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Zibi28 napisał:

  Więc muszą to robić dobrze albo ludzie pojadą tam gdzie im będzie lepiej.

Dla mnie nieumiejętność sprawdzenia pogody numerycznej na wyjazd narciarski to nieporozumienie. Zawsze nawet rano przed wyjazdem sprawdzam zaktualizowaną prognoze, dzięki czemu niewiele mnie może zaskoczyć.

Jezeli ty oczekujesz ze ośrodek zrobi to za ciebie to mnie to dziwi. Bo każdy przedsiębiorca będzie podawał prawdę która mu pasuje. A mamy naprawdę rzetelne serwisy jak ICM które naprawdę dobrze prognozują na parę h do przodu.

Wystarczy wieczorem sprawdzić, przemyśleć wyciągnąć wnioski.

  • Like 3
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, toppaner napisał:

A czy nie uważasz, że prościej by było aby na stronie ośrodka byłyby publikowane dane meteorologiczne - rzeczywiste i prognostyczne, coś na wzór tych z Białki.

 

1 godzinę temu, toppaner napisał:

Masz rację,ale czy to jest w interesie SMR-u? 

 

1 godzinę temu, andy-w napisał:

Jakaś odpowiedzialność i etyka w biznesie powinna być.

 

1 godzinę temu, toppaner napisał:

Tak znowu masz rację,tylko oni nie mają tu konkurencji i rzetelność to jest w ich wydaniu rzecz względna.


Byłoby miło ze strony SMR, ale w dzisiejszych czasach każdy ma Internet, może zajrzeć na meteo.pl i ciągu minuty mieć bardzo dokładną prognozę. Proszę, meteorogram dla Szczyrku. Długość prognozy to tylko ok. 60 h do przodu, ale zapewniam, że to pewna informacja - używam tego od wielu lat, na co dzień, a także w żeglarstwie gdzie pogoda również ważna i stronka nigdy mnie nie zawiodła.
mgram_pict_php.png.ed014e51e1b9512ac48565e92de59d04.png

Czyli jutro śnieg, wiatr i mgła. Może być powtórka z dziś.
Sory za taki OT ale w dobie tych ciągle zamykanych kolei w SON to może się przydać, polecam ;)

Edytowane przez gruchauho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przemo_narciarz napisał:

Dla mnie nieumiejętność sprawdzenia pogody numerycznej na wyjazd narciarski to nieporozumienie. Zawsze nawet rano przed wyjazdem sprawdzam zaktualizowaną prognoze, dzięki czemu niewiele mnie może zaskoczyć.

Jezeli ty oczekujesz ze ośrodek zrobi to za ciebie to mnie to dziwi. Bo każdy przedsiębiorca będzie podawał prawdę która mu pasuje. A mamy naprawdę rzetelne serwisy jak ICM które naprawdę dobrze prognozują na parę h do przodu.

Wystarczy wieczorem sprawdzić, przemyśleć wyciągnąć wnioski.

Też prowda - tak Kwiczoł w Janosiku godoł.

Kiedy będziesz  w SMR-ja we wtorek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na wieczór ze względu na zamkniętą gondolę i odwołane jazdy wieczorne w SMR wylądowałem w BSA.

Chciałem szerszą napisać relację na blogu, ale odpuszczam. Stąd krótka tutaj.

Na plus:

- karnet sezonowy na jazdy wieczorne działa też w BSA, czego wcale nie byłem pewien.

Na minus:

- nie ma to większego znaczenia, bo jazda wieczorna jest tak do kitu;

- trasy są krótkie;

- wyciąg jeździ wolno;

- do krótkiego wyciągu jest długa kolejka (przez ponad 3 godz. udało się zjechać 12 razy, co oznacza jakieś 12 km, ma się to nijak do 20-30 na gondoli);

- trasa czarna nie jest ratrakowana na wieczór;

- fajne są tylko fragmenty tras: 1/2 czarnej, 400 m czerwonej, 200 m niebieskiej;

- dojazd do wyciągu (ost. 50 m) jest zamuldzony, niebezpieczny i krzyżujący się z wyjściem z baru;

- w ogóle skrzyżowań i zwężeń jest tam zdecydowanie za dużo;

- góra wygląda na zdecydowanie przeinwestowaną zbyt zaludnioną narciarzami;

- przygotowanie tras stawia stację w gronie najgorszych w okolicy.

Następnym razem, jak nie będzie działała gondola, wolę podjechać 25 km i zapłacić ekstra za jazdę w Istebnej lub Wiśle, niż jeździć "za darmo" na Beskidzie. Kiedyś to była fajna klimatyczna stacja (z tym starym orczykiem), teraz to nadal malutka góra, na którą władowali wyciągi i trasy i podjęli próbę zrobienia większej stacji, tymczasem tam na to nie ma góry i miejsca.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zibi28 napisał:

Mają, pisałem o tym wcześniej. Być może największą jest Egipt. Ludzie już nie chcą się bawić w siermiężnych warunkach. Byłem w Grudniu w Szczyrku a potem wybrałem Białkę i Rusiński, mimo że miałem do przejechania 650 km. Jakiś powód był, ogólnie mówiąc jakości oferty. I tak do tego podchodzi wielu. Podam Ci ciekawostkę, czym wyższy standard hotelu a więc i ceny to tym trudniej tam w sezonie o miejsce. Hotel w Białce przy termach też się z tego scenariusza nie wyłamuje. Ale jest coś za coś. Mam wielu znajomych którzy jadą 1500 km w Dolomity, skromny tam pobyt kosztuje czteroosobową rodzinę 8000 zł. To też jest konkurencja dla Szczyrku. Pewnie za wyciągami będą robione fajne knajpy, to im dołoży 30% więcej do sprzedanych karnetów.  Więc muszą to robić dobrze albo ludzie pojadą tam gdzie im będzie lepiej.

Niestety masz trochę racji. Podstawą jest dobry hotel, najlepiej ze SPA, a narty są tylko ... przystawką. Im lepszy i droższy hotel, tym bardziej zapełniony i oblegany. 

Niestety, bo kiedyś narty były dla zapaleńców i o tych zapaleńców stacje walczyły. Teraz walczą o takich: kochanie a może narty w Białce, a może Egipt? Niestety na takich klientach zarabia się dziś najlepiej, a zapaleńców lekceważy:

- wolniej chodzące wyciągi przy słabszej frekwencji, zamknięte czarne trasy, trudne trasy przygoowywane w ost. kolejności, itp.

Czy to dobrze? Ja mam swoje zdanie, ale rzeczywistości nie zmienię, a ludzi, którzy prowadzą te interesy po prostu po ludzku rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, gruchauho napisał:


Byłoby miło ze strony SMR, ale w dzisiejszych czasach każdy ma Internet, może zajrzeć na meteo.pl i ciągu minuty mieć bardzo dokładną prognozę. Proszę, meteorogram dla Szczyrku. Długość prognozy to tylko ok. 60 h do przodu, ale zapewniam, że to pewna informacja - używam tego od wielu lat, na co dzień, a także w żeglarstwie gdzie pogoda również ważna i nigdy mnie nie zawiodła.
Czyli jutro śnieg, wiatr i mgła. Może być powtórka z dziś.
Sory za taki OT ale w dobie tych ciągle zamykanych kolei w SON to może się przydać, polecam ;)

Dość mocno upraszczasz. Pewnie jutro te wszystkie elementy wystąpią. Ale, jest to prognoza dla miejscowości Szczyrk a trochę wyżej może to być zupełnie inaczej.

Więc po kolei, nad Szczyrkiem przeszedł front ciepły a za nim napływa cieplejsza masa o równowadze stałej. To powoduje że przepływające powietrze przez góry się spręża i jakby przez szczyty przeciska co powoduje zwiększoną prędkość wiatru i powstanie wspaniałej chmury stojącej o nazwie altocumus lenticcularis, wejdź na satelitę i ją sobie obejrz, jest świetnie widoczna - jej środek jest nad Zieleńcem. Prognoza jest liczona na boku 4 km więc jej dokładność w górach to jest taka sobie, powinno być zimniej niż jest podane w prognozie. Jakby co to podaj jutro jakie były temperatury - to porównamy. Jutro okluzja dojdzie do Szczyrku, więc wpierw może padać(nisko) trochę deszczu a potem jak okluzja przesunie się bardziej na wschód zacznie padać śnieg, oczywiście wyżej może padać tylko śnieg. Po przejściu frontu, po południu pogoda powinna się poprawić, czyli nie powinno padać i może się trochę przejaśni.

Wiem że Maciej Ostrowski pomaga żeglarzom, i zapewnia serwis pogodowy. Ale dla żeglarzy temat jest dość oczywisty, duje albo nie:;). Ale o tym, to może nie tu. 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Niestety masz trochę racji. Podstawą jest dobry hotel, najlepiej ze SPA, a narty są tylko ... przystawką. Im lepszy i droższy hotel, tym bardziej zapełniony i oblegany. 

Niestety, bo kiedyś narty były dla zapaleńców i o tych zapaleńców stacje walczyły. Teraz walczą o takich: kochanie a może narty w Białce, a może Egipt? Niestety na takich klientach zarabia się dziś najlepiej, a zapaleńców lekceważy:

- wolniej chodzące wyciągi przy słabszej frekwencji, zamknięte czarne trasy, trudne trasy przygoowywane w ost. kolejności, itp.

Czy to dobrze? Ja mam swoje zdanie, ale rzeczywistości nie zmienię, a ludzi, którzy prowadzą te interesy po prostu po ludzku rozumiem.

Ja jestem optymistą, powodem przyjazdu są narty i stąd takie tłumy na stokach. A przy okazji fajny relaks po nartach, nie ukrywam że termy bardzo lubię. Narty są tym najistotniejszym magnesem, dlaczego ludzie przyjeżdżają, a do tego jest potem cały pakiet różnych usług. To chyba jest dość naturalne, przecież prawie każdy z nas myśli aby na czymś zrobić kasę - czyż nie? Jak dla mnie, to jest ok. Pewnie miłośnicy ostrych górek są trochę zawiedzeni, ale o tym decydują pieniądze i nie należy się temu dziwić. Ale mimo wszystko, aby oferta ośrodka była komplementarna to jeśli tylko takie możliwości są to trudne trasy też będą uruchamiane. Co do Białki, to nie jest tak że tamci włodarze nie chcą ostrych górek, mają takie jakie im natura stworzyła.

Kiedyś narty były dla zapaleńców i o nich stacje nie walczyły, bo było ich tak niewiele, a zapaleńców aż za dużo. Ja to ciągle doskonale pamiętam. Wiem ile się namarzłem - stojąc a nie jeżdżąc. Więc trzymam kciuki za TMR, po nich i po Białce będą następni. A konkurencja wymusi resztę, pomimo tak wielkiej aglomeracji pod ręką.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zibi28 napisał:

Dość mocno upraszczasz. Pewnie jutro te wszystkie elementy wystąpią. Ale, jest to prognoza dla miejscowości Szczyrk a trochę wyżej może to być zupełnie inaczej.

Więc po kolei, nad Szczyrkiem przeszedł front ciepły a za nim napływa cieplejsza masa o równowadze stałej. To powoduje że przepływające powietrze przez góry się spręża i jakby przez szczyty przeciska co powoduje zwiększoną prędkość wiatru i powstanie wspaniałej chmury stojącej o nazwie altocumus lenticcularis, wejdź na satelitę i ją sobie obejrz, jest świetnie widoczna - jej środek jest nad Zieleńcem. Prognoza jest liczona na boku 4 km więc jej dokładność w górach to jest taka sobie, powinno być zimniej niż jest podane w prognozie. Jakby co to podaj jutro jakie były temperatury - to porównamy. Jutro okluzja dojdzie do Szczyrku, więc wpierw może padać(nisko) trochę deszczu a potem jak okluzja przesunie się bardziej na wschód zacznie padać śnieg, oczywiście wyżej może padać tylko śnieg. Po przejściu frontu, po południu pogoda powinna się poprawić, czyli nie powinno padać i może się trochę przejaśni.

Wiem że Maciej Ostrowski pomaga żeglarzom, i zapewnia serwis pogodowy. Ale dla żeglarzy temat jest dość oczywisty, duje albo nie:;). Ale o tym, to może nie tu. 

Sam podałeś przyklad jak trudno jest napisać prognozę w górach. SMR musiał by mieć swojego meteorologa który tworzył by prognozy dla ON. Myślę że to się mija z celem. Jeśli chodzi o wykresy to ilu potrafi je zinterpretować?? Teraz dla Chopoka trzeba by było pisać dwie prognozy. Kto jeździ wie że tam pogoda może być skrajnie różna w zależności od strony na której jesteśmy. Ogolenie w górach tak jest tyle ze Szczyrk narazie jest na jednym zboczu. Dziś rano nawet mnie zaskoczył mróz jaki jest. Spodziewałem się około -2 stopnie a jest -6. Jedyne co mogliby na stronie zamieszczać to ewentualnie komunikaty typu:

"Uwaga!! Jutro istnieje możliwość wystąpienia silnego wiatru"

"Uwaga!! Jutro możliwe opady śniegu" (swoją drogą to faktycznie ważny komunikat bo kto może w zimie spodziewać się opadów śniegu no ale są tacy co już tu pisali że warunki złe bo śnieg sypał i było go dużo na trasach)

Jednak jak już ktoś pisał żyjemy w dobie internetu i jak taki delikwent potrafi wejść na kamerke zrobić screen i nabazgrać głupoty na forum to potrafi sobie sprawdzić ogólną prognozę dla Szczyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...