Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

16 godzin temu, janek57 napisał:

Dla mnie  mój sezon narciarski pokrywa się z zimą meteorologiczną tzn. od 01.12 do 28 lutego.

Narciarski Denis Urubko ;)

• Like 4
  • Haha 3

Podejrzewałem, że może być dobrze, zimno, ale dobrze, okazało się, że jest rewelacyjnie. Trasy twarde, ale bez lodu, równiutko wygłaskane i przyprószone cieniutką warstewką świeżego puchu. O kolejkach do kanap chyba możemy już zapomnieć, rano pusto, później na single line poniżej minuty. Przed 11-ą, tradycyjnie przeniosłem się na COS, i nie była to dobra decyzja, skuszony wizją ciepłego posiłku w klimatycznym Hiltonie, całkiem zapomniałem o zawodach na FIS-ie, dodatkowo „ścianka” na czerwonej mocno zmęczona. Szybki powrót do SMR trasą 3a, jak zwykle bajkową. Tutaj już coraz więcej wyślizganych miejsc, i kilka znalezionych minerałów, ale bez dramatu. Jako zdecydowany zwolennik „miękkiej ciapy”, potrafię docenić też twardy sztruks, a dzisiejszy warun (szczególnie przez pierwsze trzy godziny) mógł skutkować nieustającym orgazmem, no cóż, nartowanie wymaga poświęceń. ;)

IMG_0643.JPG

IMG_6920 3.JPG

IMG_6257.JPG

IMG_1731.JPG

IMG_2468.JPG

IMG_2021.JPG

IMG_1492.JPG

IMG_4772.JPG

IMG_4187.JPG

IMG_5311.JPG

IMG_3991.JPG

IMG_7598.JPG

IMG_5856.JPG

IMG_8910.JPG

• Like 20
  • Thanks 3

2 godziny temu, keisyzrk napisał:

Podejrzewałem, że może być dobrze, zimno, ale dobrze, okazało się, że jest rewelacyjnie. Trasy twarde, ale bez lodu, równiutko wygłaskane i przyprószone cieniutką warstewką świeżego puchu. O kolejkach do kanap chyba możemy już zapomnieć, rano pusto, później na single line poniżej minuty. Przed 11-ą, tradycyjnie przeniosłem się na COS, i nie była to dobra decyzja, skuszony wizją ciepłego posiłku w klimatycznym Hiltonie, całkiem zapomniałem o zawodach na FIS-ie, dodatkowo „ścianka” na czerwonej mocno zmęczona. Szybki powrót do SMR trasą 3a, jak zwykle bajkową. Tutaj już coraz więcej wyślizganych miejsc, i kilka znalezionych minerałów, ale bez dramatu. Jako zdecydowany zwolennik „miękkiej ciapy”, potrafię docenić też twardy sztruks, a dzisiejszy warun (szczególnie przez pierwsze trzy godziny) mógł skutkować nieustającym orgazmem, no cóż, nartowanie wymaga poświęceń. ;)

Krzysztofie rozumiem że jesteś informatycznie uzdolniony, ale zeby fotomontaże robić:) i jeszcze te zmyslone opisy. Oj zaraz się zacznie kanaliowanie. Przecież w Szczyrku nie może być tak fajniexD

• Like 3
  • Haha 2

17 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Krzysztofie rozumiem że jesteś informatycznie uzdolniony, ale zeby fotomontaże robić:) i jeszcze te zmyslone opisy. Oj zaraz się zacznie kanaliowanie. Przecież w Szczyrku nie może być tak fajniexD

A jednak!    Dziś w Szczyrku, przy syberyjskim mrozie, przy czasem wyglądającym zza chmur słońcu i dobrze przygotowanych trasach (i świetnie nieprzygotowanej Bieńkuli), jeździło się po prostu nadzwyczajnie :):):)  

Edited by Maria
  • Like 6

1 godzinę temu, Maria napisał:

A jednak!    Dziś w Szczyrku, przy syberyjskim mrozie, przy czasem wyglądającym zza chmur słońcu i dobrze przygotowanych trasach (i świetnie nieprzygotowanej Bieńkuli), jeździło się po prostu nadzwyczajnie :):):)  

Wiem, wiem sam planowalem ale niestety za dużo pracy. Odbije sobie w piątek, mam nadzieje ze będzie po czym jeździć bo coś czytałem o przetarciach do ziemi.

• Like 1

@keisyzrk chyba wyczerpal temat dzisiejszego SMR, moze to trudne do uwierzenia ale po trzech dniach jazdy od pon do śr a szczegolnie po dzisiejszym dniu poziom endorfin jest bliski temu jaki sprawia jazda w alpejskich osrodkach. Nic na to nie poradze, tak poprostu jest i juz ... a bienkula z rana po nocnym opadzie przykryta warstwa swiezego miekkiego puchu bajeczna, popoludniu niestety juz byla rozjechana. Prosze wziac poprawke, ze to moja bardzo subiektywna ocena

DSC_0315.thumb.JPG.22e69aadf18f0bcf6137e7c6cb4f9269.JPG

DSC_0313.thumb.JPG.f522aa474b6b308d3776195c73c06470.JPG

• Like 14

Zapowiada się że odwiedzę Szczyrk jeszcze raz w przyszłym tygodniu. 

Nieplanowany wyjazd,  i wydatki,  ale takiej okazji chyba nie przegapie 😂

31 minut temu, keisyzrk napisał:

Kurde, napisałem wczoraj pozytywną relację i przyjechały tłumy

To jak żart i zdjęcie z okresu ferii??? Jutro tam jadę, wybieram się już od tygodnia:o

4 minuty temu, janek57 napisał:

To jak żart i zdjęcie z okresu ferii??? Jutro tam jadę, wybieram się już od tygodnia:o

Jutro czyli w piątek może być jeszcze więcej

13 minut temu, christofer30 napisał:

Jutro czyli w piątek może być jeszcze więcej

Oby pogoda troszkę się pogorszyła to zniechęci ludzi do przyjazdu (mniej słonecznie żeby było a rano -20st.C) .Wczoraj jak przyjechałem na Czantorię o 10-tej to jeździło 7- 10 narciarzy.

Witam wybieram sie w weekend do Szczyrku i mam 3 pytania 

1. O której być na miejscu by załapać sie na parking przy gondoli?

2. Jak najlepiej dojechać jadąc z Brzeska?

3. Jak dużych kolejek można sie spodziewać ?

Pozdrawiam

Już kiedyś pisałem, że tam już nigdy nie będzie pusto(byli tacy co twierdzili, że po feriach się zluzuje). Mnie takie narciarstwo nie bawi. Jak nie ma jazdy na okrętkę to unikam takiej zabawy.

56 minut temu, janek57 napisał:

Też się wybieram do Szczyrku.Chyba będzie nam postać w kolejkach.Od dzisiaj na dodatek trasę nr.3 naśnieżają i do soboty jest nieczynna >:(

O trójce doczytałem na stronie SONu.[emoji35][mention=6416]keisyzrk[/mention] jakie warunki na jedynce?

Na jedynce bardzo dobrze, szczególnie rano. Jeździłem tam przez ostatnie dwa dni.

fc73815662c6c8e5a33bd5c71bbe19a5.jpg

33c61ce2aadbf42cc7db5ac533b1bde0.jpg

• Like 6

Taka pogoda jak dzisiaj musiała ściągnąć tłumy do Szczyrku, i ściągnęła. 8.40 i pierwszy parking wypełniony, co ciekawe, przez pierwsze dwie godziny nie dawało się tego odczuć, ani w kolejkach, ani na trasach. Warunki do 11-ej perfekcyjne, później, sporo wyślizganych miejsc, coraz większy tłok na trasach, i coraz więcej „kamikadze” z szaleństwem w oczach. Do „żółtej” 5 minut, do gondoli nigdy nie stałem dłużej niż dwie minuty. Najlepsze warunki na zamkniętej i naśnieżanej 3-ce, minerałów, poza kilkoma mało istotnymi egzemplarzami (1-ka ostatnio wiedzie w tym prym) w dalszym ciągu brak. :)

IMG_8455.JPG

IMG_9304.JPG

IMG_6971.JPG

IMG_7356.JPG

IMG_2017.JPG

IMG_8380.JPG

IMG_6672.JPG

IMG_1128.JPG

IMG_7358.JPG

IMG_2149.JPG

IMG_0784.JPG

IMG_7563.JPG

IMG_5535.JPG

IMG_8952.JPG

IMG_0825.JPG

IMG_9715.JPG

• Like 10
  • Thanks 2

23 minuty temu, keisyzrk napisał:

Najlepsze warunki na zamkniętej i naśnieżanej 3-ce

Czyli można tam bez problemów   wjechać i nikt tego nie pilnuje. Plan dojazdu i całej ,,wycieczki'' zrobiony, budzik nastawiony. Jutro trzeci dzień na nartach w tym tygodniu. W Alpach jeździłem 6 dni pod rząd i wytrzymałem a mrozy tez się zdarzały. 

26 minut temu, janek57 napisał:

Czyli można tam bez problemów   wjechać i nikt tego nie pilnuje.

Nikt nie pilnuje. Dziś na 3 ludzi tyle, jakby była cały czas otwarta.

• Like 2

Wybiera się ktoś jutro do SMR?

Wyjeżdżam jutro z Pszczyny ok. 7.15 (robię rozgrzewkę przed otwarciem) Planuje ok. 4h jazdy na nartach.

Jeśli ktoś chciałbym dołączyć to zapraszam.

Nie wiem, czy ubezpieczenie z opcją "freeride" obejmuje również wyznaczone, ale zamknięte trasy. OWU tego nie precyzuje. To temat na inny wątek.

Natomiast to, że tam jestem to już moje własne i świadome ryzyko.

A propos, jeździł dziś ktoś po Bieńkuli? Waham się między SMR i COS-em, ale Bieńkula taka jak wczoraj raczej by rozstrzygała... 

17 minut temu, Maria napisał:

A propos, jeździł dziś ktoś po Bieńkuli? Waham się między SMR i COS-em, ale Bieńkula taka jak wczoraj raczej by rozstrzygała... 

Jeździłem, bardzo fajnie się śmigało. Miękko i lekkie muldy, lodu brak. Końcówka trasy lekkie przetarcia, ale nic groźnego. Wszystko do ominięcia. Warto spróbować

• Like 1