Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

5 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

68 r. - szok! Moja pamięć sięga ok. 10 l. później. Piękne zdjęcia. Mało kto pamięta, że ośrodek górniczy był uznawany za "łagodny", prawdziwa jazda to była na Dużym Skrzycznem. I tam mocno prosperował też dół góry. Równolegle do kolei linowej leciał orczyk na Jaworzynę. A co najmniej dwóch tras już nie ma: czerwonej (wąska) lekko z lewej od krzesła patrząc w górę oraz niebieskiej z polanami po prawej stronie kolei (tam już w ogóle nie ma jazdy).

Dziś dół Skrzycznego robi wrażenie zapomnianego narciarsko, a normalnej trasy na dół (w miarę szerokiej, naśnieżanej i przygotowanej) nie ma.

Za to to, co się dzieje na Małym Skrzycznem przeszło wyobrażenia. Oby tylko w tym roku nie było znów +12 w grudniu...

Po raz pierwszy byłam w Szczyrku w 2004 roku i od tamtej pory jeżdze tam przynajmniej raz w sezonie. Pamietam ten orczyk od dołu na Jaworzynę, ale tylko stał wtedy, raz pamiętam jak chodził, było pełno ludzi i go puścili...

Kaskadą dolnym odcinkiem miałam przyjemność tylko raz jechać, bo moje umiejętności narciarskie były średnie, wolałam szersze i mniej oblodzone trasy :P Dolny odcinek Ondraszka to była dopiero bajka...jak ze Skrzycznego się jechało na sam dół to ponad 5 km wychodziło jak dobrze pamiętam...szkoda, ze juz ne ma tego....Tylko wtedy to jeszcze były zimy....

• Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dzisiaj byłem, zobaczyłem, zjechałem, nawet dwa razy, czyli tura na Małe Skrzyczne. Zacznę od góry, 3 armatki pracowały na trasie Małe Skrzyczne-Hala Skrzyczeńska. To dobra wiadomość bo myślałem że n

Po blisko dwutygodniowej przerwie dzisiaj trafiłem ponownie do Szczyrku, na parkingu pod gondolą 8.25 i już tylko jeden rząd wolny do parkowania, ale ja nie jestem @bolec, Krzychu, kiedy wjeżdża na pa

Kilka obrazków z dzisiaj. Słów nie trzeba.  

Posted Images

Dnia 1.10.2018 o 11:26, surfing napisał:

Mój odbiór nowych tras tras 3c  - 75m różnicy poziomów dołącznika z Ondraszkiem COS Skrzyczne i 3b - 95m różnicy poziomów do starej 2 z Małego Skrzycznego545000631_Mapaszczyrk2019-001.jpg.1133c10a1d54208e61881de243644e7b.jpgScreenshot_20180930-173013_Mapycz.jpg.f8302af40aa54b916f393d00b0128abb.jpg

Świetne te zdjęcia co były poniżej (usunąłem do cytatu, żeby post nie był na pół strony :P ) W związku z nimi mam wątpliwości, które pewnie stali bywalcy rozstrzygną.  🙂 Czy górna część nowej trasy 3b, to dokładnie dolna część starej trasy 3a? Jeżeli tak to została tylko poszerzona, czy z profilem też coś zmieniali? Druga sprawa- z górną częścią trasy 3a nic nie było robione?  Nadal trzeba będzie podchodzić pod górkę ze Skrzycznego? Ogólnie rzecz biorąc to wygląda to wszystko imponując będzie duży wybór tras dla osób uczących się i to w dodatku są one wysoko położone, co przecież u nas jest dużą rzadkością.

6 godzin temu, Stusi napisał:

Nadal trzeba będzie podchodzić pod górkę ze Skrzycznego?

Zjeżdżając ze Skrzycznego będzie się wjeżdżało w środkową "ścieżkę" (nową, w niedzielę pracowała na niej koparka). Dzięki temu ominie się fragment trasy "pod górkę"

• Thanks 1

Czy górna część nowej trasy 3b, to dokładnie dolna część starej trasy 3a?

Nie, trasa 3b w górnej części jest powyżej starej 3a, nowa mapka SMR jest myląca.

Mapa szczyrk 2019-001.jpg

Po lewej połączenie 3a z 3b które jest faktycznie znacznie niżej niż na nowej mapie

P1060221.JPG

Poniżej na zielono to nowe trasy 3b 3c , widać też ślad starej 3a.

Screenshot_20180930-173001_Mapycz.jpg

górną częścią trasy 3a nic nie było robione? 

Dojście do początku starej trasy 3a dalej po staremu przez szczyt Skrzycznego lub obok schroniska, nowa 3a zaczyna się na starym rozjeździe  trochę powyżej starej 3a

Na zdjęciu poniżej nowa 3a (po prawej) wpadająca na nową 3c

P1060208.JPG

Edited by surfing
  • Like 7
2 godziny temu, hupon napisał:

Zjeżdżając ze Skrzycznego będzie się wjeżdżało w środkową "ścieżkę" (nową, w niedzielę pracowała na niej koparka). Dzięki temu ominie się fragment trasy "pod górkę"

z tej perspektywy dobrze widać profil nowych tras

https://www.google.pl/maps/@49.6798972,19.0139639,3a,75y,113.65h,60.82t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipMNdBiCvb-Kd1lfKsBNmW-wmgNlE6fKLLT3iWe5!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMNdBiCvb-Kd1lfKsBNmW-wmgNlE6fKLLT3iWe5%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya27.016148-ro-0-fo100!7i10000!8i5000

• Like 2
  • Thanks 1
15 godzin temu, hupon napisał:

Ale czy na pewno mówisz o szczycie Skrzycznego? Tam był spory kawałek do podejścia i chyba trudno go będzie ominąć. Wydaje mi się, że miałeś na myśli środkową "ścieżkę" w miejscu, gdzie dawniej było rozwidlenie na trasę 3a (na prawo) oraz szlak pieszy na Małe Skrzyczne (na lewo) i teraz "nowa" trasa będzie między nimi, ale pytającemu chodziło chyba o podejście na szczyt Skrzycznego, na samym początku.

7 godzin temu, koliber napisał:

Ale czy na pewno mówisz o szczycie Skrzycznego? Tam był spory kawałek do podejścia i chyba trudno go będzie ominąć. Wydaje mi się, że miałeś na myśli środkową "ścieżkę" w miejscu, gdzie dawniej było rozwidlenie na trasę 3a (na prawo) oraz szlak pieszy na Małe Skrzyczne (na lewo) i teraz "nowa" trasa będzie między nimi, ale pytającemu chodziło chyba o podejście na szczyt Skrzycznego, na samym początku.

"Stusi" już to wyjaśnił, ale doprecyzuję - po zjechaniu z górnego peronu na Skrzycznem masz dwie możliwości:

1. podjeżdżasz pod schronisko i podchodzisz w prawo, a potem z górki

2.kierujesz się (na nartach lub "z buta") od razu w prawo na wierzchołek Skrzycznego i potem z górki.

1 godzinę temu, hupon napisał:

"Stusi" już to wyjaśnił, ale doprecyzuję - po zjechaniu z górnego peronu na Skrzycznem masz dwie możliwości:

1. podjeżdżasz pod schronisko i podchodzisz w prawo, a potem z górki

2.kierujesz się (na nartach lub "z buta") od razu w prawo na wierzchołek Skrzycznego i potem z górki.

Cześć

Wydaje mi się, że ta skandaliczna konieczność podchodzenia w opisanych przez Hupona miejscach może zniweczyć plany TMR.

Pozdrowienia

• Like 1
  • Haha 4
2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Wydaje mi się, że ta skandaliczna konieczność podchodzenia w opisanych przez Hupona miejscach może zniweczyć plany TMR.

Pozdrowienia

To przechodzenie obok schroniska czesto konczy sie zajadaniem calkiem pysznego, domowego ciasta w schronisku ;).

To już lepiej na skróty moim zdaniem - lepsze 20m stromego podejścia, niż 200m łagodnego, ale i tak podejścia (obok schroniska).

Za to ten późniejszy fragment rozwiązali bardzo dobrze - zamiast długiego marszu po płaskim, powinno być stale lekko w dół.

Dostałem przed chwilą powiadomienie, że Gopass rozszerza zniżki o lodowiec Molltaler. Info poniżej (wrzucę też na stronę z gopass):

Nieodkryty austriacki lodowiec - raj na ziemi!

Nie sposób się w nim nie zakochać, niezależnie od tego czy kocha się doskonale przygotowane trasy, jazdę po świeżym puchu czy wreszcie podziwianie niesamowitych widoków. Lodowiec Mölltaler to ukryta perła Karyntii, którą powinien odwiedzić każdy miłośnik białego szaleństwa!

Jak sama nazwa wskazuje, Mölltaler Gletscher to ośrodek na lodowcu, w którym sezon trwa od połowy czerwca do początku maja, czyli aż 320 dni w roku. Na wysokości od 2.108 do 3.122 m n.p.m. można mieć wrażenie szusowania w obłokach. W siódmym niebie można się znaleźć spotykając którąś z narciarskich gwiazd, ponieważ właśnie lodowiec Mölltaler jest popularnym miejscem treningów austriackiego i niemieckiego związku narciarskiego.
W ośrodku znajduje się 9 wyciągów i 17 tras, z których mogą korzystać zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze, a także rodziny z dziećmi. Trasy mają różne stopnie trudności, od łatwych niebieskich po bardzo wymagające - czarne. Unikatem jest 100% system naśnieżania, który w razie braku opadów gwarantuje idealne warunki. Wystarczy odrobina szczęścia, by przeżyć tu swój wielki freeride’owy sen, ponieważ ośrodek oferuje 6,7 km łatwo dostępnych terenów do uprawiania freeride’u.

Niezależnie od tego, jaki cel przyświeca wyprawie na Mölltaler Gletscher, można mieć pewność, że z lodowca wraca się z mnóstwem niezapomnianych wrażeń.

Członkowie prestiżowego klubu GOPASS już wkrótce będą mogli się cieszyć przygodami w Austrii z wyjątkowymi zniżkami!

Czyżby, to to info o którym nie chciał (nie mógł) napisać nasz admin w sprawie emisji obligacji przez TMR ?

18 godzin temu, moruniek napisał:

Dostałem przed chwilą powiadomienie, że Gopass rozszerza zniżki o lodowiec Molltaler. Info poniżej (wrzucę też na stronę z gopass):

Nieodkryty austriacki lodowiec - raj na ziemi!

Nie sposób się w nim nie zakochać, niezależnie od tego czy kocha się doskonale przygotowane trasy, jazdę po świeżym puchu czy wreszcie podziwianie niesamowitych widoków. Lodowiec Mölltaler to ukryta perła Karyntii, którą powinien odwiedzić każdy miłośnik białego szaleństwa!

Jak sama nazwa wskazuje, Mölltaler Gletscher to ośrodek na lodowcu, w którym sezon trwa od połowy czerwca do początku maja, czyli aż 320 dni w roku. Na wysokości od 2.108 do 3.122 m n.p.m. można mieć wrażenie szusowania w obłokach. W siódmym niebie można się znaleźć spotykając którąś z narciarskich gwiazd, ponieważ właśnie lodowiec Mölltaler jest popularnym miejscem treningów austriackiego i niemieckiego związku narciarskiego.
W ośrodku znajduje się 9 wyciągów i 17 tras, z których mogą korzystać zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze, a także rodziny z dziećmi. Trasy mają różne stopnie trudności, od łatwych niebieskich po bardzo wymagające - czarne. Unikatem jest 100% system naśnieżania, który w razie braku opadów gwarantuje idealne warunki. Wystarczy odrobina szczęścia, by przeżyć tu swój wielki freeride’owy sen, ponieważ ośrodek oferuje 6,7 km łatwo dostępnych terenów do uprawiania freeride’u.

Niezależnie od tego, jaki cel przyświeca wyprawie na Mölltaler Gletscher, można mieć pewność, że z lodowca wraca się z mnóstwem niezapomnianych wrażeń.

Członkowie prestiżowego klubu GOPASS już wkrótce będą mogli się cieszyć przygodami w Austrii z wyjątkowymi zniżkami!

Czyżby, to to info o którym nie chciał (nie mógł) napisać nasz admin w sprawie emisji obligacji przez TMR ?

Nie mógł! Taka mam pracę, że wiem o wielu inwestycjach na długo wcześniej, niż zostaną oficjalnie ogłoszone, ale ze względu na dobro... nie mogę pisnąć słówka :)

Resztę dyskusji przenoszę do wątku o GoPass

• Like 2