Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Podsumowując warunki super, wszystko ujeździłem oprócz 5. Minerały tylko na 3, malutkie nic poważnego w kilku miejscach.

Nadmiernego zatrzymywania kanap brak:D prędkości średnie, kolejki do bramek małe lub  ~10 minut (od około 11)

Trasy utrzymane po całej szerokości i to jest super. Można się wyjeździć bezpiecznie bez tłoku.

Żeby nie było tak pięknie to "trasa" od Zbójnickiej Kopy do połączenia z trasą z Małego Skrzycznego to płaski dojazd i nic więcej.

Coś dla ludzi którzy lubią zamiatać "dupą" nart w miejscu:D Byłem zjechałem, wrócę tylko w celach komunikacji z COS 

To tyle do następnego.

• Like 3
  • Thanks 2

11 minut temu, Sapient napisał:

Żeby nie było tak pięknie to "trasa" od Zbójnickiej Kopy do połączenia z trasą z Małego Skrzycznego to płaski dojazd i nic więcej.

Moim zdaniem jest dużo gorzej. Jak wiatr wieje w twarz to ciężko jakąkolwiek prędkość nabrać, choćby po to, by poćwiczyć krawędzie. Szeroko a zupełnie płasko. Mnie wydaje się to nieprzemyślane. 

• Thanks 1

25 minut temu, nikdob napisał:

Moim zdaniem jest dużo gorzej. Jak wiatr wieje w twarz to ciężko jakąkolwiek prędkość nabrać, choćby po to, by poćwiczyć krawędzie. Szeroko a zupełnie płasko. Mnie wydaje się to nieprzemyślane. 

Nie wiem jak można czepiać się trasy, która ma zadanie połączyć dwa ośrodki i jest w najlepszym możliwym miejscu. Takie są tam warunki naturalne i tyle. I tak znam gorsze miejsca niż ta trasa. Na snowboardzie nie zatrzymałem się na niej ani na chwile. A jak wiecie na desce nie mam się czy odpychać. Może dla tego wykorzystuje się każdy spadek. Poza tym, dla absolutnych początkujących, jest to trasa super. Nie ma na świecie takich ośrodków, gdzie każda trasa to rasowa czerwona albo czarna. 

• Like 4
  • Thanks 1

Wczoraj zapytałem SON na fb czy nic się nie zmieniło i w przyszłym sezonie mają powstać krzesła 6-os. z Czyrnej na Halę i 8-os. na Julianach. Nie chcieli niestety nic powiedzieć i napisali, że wszelkie informacje po zakończeniu tego sezonu, ale, że to nie koniec inwestycji. Jakiś czas temu słyszałem głosy, że budowa tych dwóch wyciągów jest niepewna. Ciekawe jak będzie?

2 minuty temu, Honza napisał:

Nie wiem jak można czepiać się trasy, która ma zadanie połączyć dwa ośrodki i jest w najlepszym możliwym miejscu. Takie są tam warunki naturalne i tyle. I tak znam gorsze miejsca niż ta trasa. Na snowboardzie nie zatrzymałem się na niej ani na chwile. A jak wiecie na desce nie mam się czy odpychać. Może dla tego wykorzystuje się każdy spadek. Poza tym, dla absolutnych początkujących, jest to trasa super. Nie ma na świecie takich ośrodków, gdzie każda trasa to rasowa czerwona albo czarna. 

Jak można się czepiać? Prosto - zobacz ile pieniędzy władowali w poszerzenie i wyprofilowanie tej trasy. I jeszcze walnęli kanapę 6os. na jej szczyt. Ona nie miała być li tylko łącznikiem. Jest 3x szersza niż Ondraszek. Miała być płaską, szeroką trasą dla początkuących i lubiących jazdę na krawędziach po spokojnym stoku (np. dla mnie).  Spodziewałem się płaskiej trasy do "funu" (np. jak góra "ósemki" na Pośrednim alo chociaż dół "dziesiątki") a wyszło jak wyszło.  

• Like 2
  • Thanks 1

6 minut temu, nicram napisał:

w przyszłym sezonie mają powstać krzesła 6-os. z Czyrnej na Halę

W sensie zamiast orczyka? A ewentualny wyciąg na Małe Skrzyczne nie miał być wcześniej?

Tak, zamiast. W zapowiedziach sprzed 2 lat była mowa o tych wyciągach, o których napisałem. Co do MS to zamiast tego zbudowali Kopę, chyba więcej nie mieli już tam nic budować.

Kanapa na Małe Skrzyczne mile widziana ,przeca tam jest ponad 1000m fajnego stoku , trochu go poszerzyć u góry i będzie jak w  Alpach .

• Like 1
  • Thanks 1
  • Downvote 1

Przed chwilą, Bemek napisał:

Kanapa na Małe Skrzyczne mile widziana ,przeca tam jest ponad 1000m fajnego stoku , trochu go poszerzyć u góry i będzie jak w  Alpach .

I będzie zamknięta przez 1/4 sezonu. Tam są większe wiatry niż na Zbójnickiej Kopie

• Like 3
  • Thanks 1

Opiszę swoje dzisiejsze wrażenia, są one jak zwykle subiektywne. Dzisiejsze warunki rewelacyjne, wyszło słońce, ośrodek był dobrze przygotowany, choć kanapy jeździły dość wolno. Najlepsze warunki na zamkniętej "1", jeżeli ktoś ma ostre krawędzie, będzie wniebowzięty (ja byłem). Dzięki @christof za wspólne nartowanie. "7" dość miękko, ale fajna trasa, bardzo dobrze przygotowane również pozostałe trasy. Jeżeli miałbym się o coś przyczepić to na niebieskiej kanapie część osłon zamyka się automatycznie i nie można ich podnieść w trakcie jazdy (zaobserwowałem już wczoraj i moim zdaniem jest to bardzo niebezpieczne). Drugie zasłyszane info, to że wczoraj było zebranie z władzami miasta i SMR stwierdził, że ma wystarczającą ilość miejsc parkingowych i nie jest zainteresowany parkingiem na Julianach (co moim zdaniem nie jest prawdą - ta wystarczająca ilość miejsc parkingowych). 

Dziś będzie widokowo (zabrałem aparat).

widokowo.jpg

widokowo-2.jpg

widokowo-3.jpg

widokowo-4.jpg

A to już zrobiona "1" (zdjęcie z telefonu).

1.jpg 

Góra "1".

1-cd.jpg

• Like 15
  • Thanks 2

2 godziny temu, nikdob napisał:

W sensie zamiast orczyka? A ewentualny wyciąg na Małe Skrzyczne nie miał być wcześniej?

Chyba nigdy nie było mowy o kanapie na Małe Skrzyczne. Zresztą po co by stawiali obecny talerzyk, żeby go rok później wymienić?

Parę dni temu pisałem, że stawianie nowych kanap z Czyrnej i na Julianach to już będzie przesada, ale po tym, jak zamieściliście zdjęcia poszerzonej 10-tki, to chyba muszę odwołać swoje obawy o nadmierny tłok na trasach. Cała Hala Pośrednia to ogromny teren, przedzielony tylko kilkoma kępami drzew, o czym przekonam się osobiście jutro. Myślę, że można się spodziewać weekendowego najazdu narciarzy, zachęconych otwarciem wszystkich tras. Chciałem zarezerwować 2 noclegi w Szczyrku na weekend (przez Booking) i ceny dla jednej (!) osoby wahały się od 600 do 1434 zł za 2 noclegi, nie licząc jednego pensjonatu, jeszcze bez ocen klientów. Wszystko tańsze wyprzedane. A jeszcze niedawno za 1200 zł wynajmowaliśmy na tydzień apartament w Austrii dla 4 osób. Dlatego nocuję w Bielsku (3-krotnie taniej) i rano autobusem melduje się na stoku, zanim korki samochodowe zaczną się już w Buczkowicach, jak rok temu.

• Like 1
  • Haha 1

20 minut temu, koliber napisał:

Chyba nigdy nie było mowy o kanapie na Małe Skrzyczne. Zresztą po co by stawiali obecny talerzyk, żeby go rok później wymienić?

Parę dni temu pisałem, że stawianie nowych kanap z Czyrnej i na Julianach to już będzie przesada, ale po tym, jak zamieściliście zdjęcia poszerzonej 10-tki, to chyba muszę odwołać swoje obawy o nadmierny tłok na trasach. Cała Hala Pośrednia to ogromny teren, przedzielony tylko kilkoma kępami drzew, o czym przekonam się osobiście jutro. Myślę, że można się spodziewać weekendowego najazdu narciarzy, zachęconych otwarciem wszystkich tras. Chciałem zarezerwować 2 noclegi w Szczyrku na weekend (przez Booking) i ceny dla jednej (!) osoby wahały się od 600 do 1434 zł za 2 noclegi, nie licząc jednego pensjonatu, jeszcze bez ocen klientów. Wszystko tańsze wyprzedane. A jeszcze niedawno za 1200 zł wynajmowaliśmy na tydzień apartament w Austrii dla 4 osób. Dlatego nocuję w Bielsku (3-krotnie taniej) i rano autobusem melduje się na stoku, zanim korki samochodowe zaczną się już w Buczkowicach, jak rok temu.

Szkoda że nie zapytałeś @johnny_narciarz.
On zna noclegi o których nie wiedzą nawet w gminie Szczyrk :D

4 godziny temu, Sapient napisał:

Dzięki za odwagę i obiektywizm! Wszak niektórzy twierdzili że tam jest normalnie jak w alpach... O.o a niestety warunków naturalnych i nachylenia to się tam nie przeskoczy...

Na razie cieszmy się z przepięknej zimy w górach na całym południu kraju, a na refleksję nad tym tematem zapewne przyjdzie jeszcze czas ;)
Chociaż o ile naturalny śnieg dopisał wspaniale to jutro spodziewać się należy kataklizmu na drogach dojazdowych, parkingach i kolejkach do kolejek...

• Downvote 4

7 godzin temu, Ostek napisał:

4.01.2019

Najlepsze warunki, najwięcej otwartych tras 

Intensywne opady śniegu nad Szczyrkiem przyśpieszyły przygotowanie tras. Dzisiaj ruszyła trasa 7 wzdłuż żółtej kanapy i otwarte są Juliany. Jutro otwarta zostanie 1, Golgota oraz czarna Bieńkula, tym samym działać będzie cały ośrodek. Nocne przymrozki związały śnieg, dzięki czemu śnieg jest ubity, a jazda na krawędziach sprawia wiele radości.  

Czas najwyższy! Na czarnej wczoraj nie byłam, ale na wszystkich pozostałych wymienionych trasach były dobre warunki śniegowe  - spora warstwa świeżego, lekkiego puchu, sypkie muldy, jeśli ktoś nie musi koniecznie w sztruksie, to zupełnie ok :)! Mimo, że trasy oficjalnie nie były czynne, to sporo ludzi już tam jeździło. Potwierdzam, że dzisiaj przed 16.00 na 1 znakomite warunki - twardo, równo, szeroko i fajne nachylenie, trasa oświetlona. Widzę, że świeci się też dziś wieczór na nocnej jeździe.

• Like 1
  • Thanks 2

12 minut temu, shuger napisał:

Szkoda że nie zapytałeś @johnny_narciarz.
On zna noclegi o których nie wiedzą nawet w gminie Szczyrk :D

Cukiereczku, policzyłeś już te obiekty noclegowe, czy twoje umiejętności liczenia kończą się na liczbie 39?

Gdybyś przeoczył, to tu możesz sobie część z nich policzyć. bo wszystkich na pewno tu nie ma:

http://www.szczyrk.pl/noclegi,m,m1,43#content

PS.Przestań bezczelnie kłamać.

Edited by johnny_narciarz
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Downvote 1

17 minut temu, shuger napisał:

Dzięki za odwagę i obiektywizm! Wszak niektórzy twierdzili że tam jest normalnie jak w alpach... O.o a niestety warunków naturalnych i nachylenia to się tam nie przeskoczy..

Nie świruj :D to moja subiektywna opinia. Mam pytanie byłeś tam już po wybudowaniu kolei na Kope ?

• Like 2

17 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Cukiereczku, policzyłeś już te obiekty noclegowe, czy twoje umiejętności liczenia kończą się na liczbie 39?

Gdybyś przeoczył, to tu możesz sobie część z nich policzyć. bo wszystkich na pewno tu nie ma:

http://www.szczyrk.pl/noclegi,m,m1,43#content

PS.Przestań bezczelnie kłamać.

Co Ty chcesz jeszcze liczyć?
Oficjalna rządowa instytucja według tych samych kryteriów wykonała obliczenia ilości noclegów dla każdej gminy.
I nie chodzi tutaj o dokładne liczby ale o porównanie skali.
Po prostu w Szczyrku bardzo brakuje infrastruktury noclegowej co potwierdza także wpis @koliber i jest to ogromne wyzwanie na przyszłość.
W innym wypadku Szczyrk będzie jedynie miejscem jednodniowych wypadów i wiecznie zakorkowanych dróg. Tylko tyle i aż tyle.

Edited by shuger
  • Like 1
  • Downvote 3

11 minut temu, Sapient napisał:

Nie świruj :D to moja subiektywna opinia. Mam pytanie byłeś tam już po wybudowaniu kolei na Kope ?

Gdyby nie to że wielokrotnie przemieszczałem się tamtędy w czasach starego Szczyrku między COS a SON zapewne przyjąłbym informacje o tej "alpejskości" za prawdziwe. Tam po prostu nie ma warunków na alpejską trasę bo jest zbyt płasko i kierunek zjazdu jest nie zgodny z naturalnym nachyleniem zbocza. W Alpach byłby to właśnie typowy łącznik. Po zeszłorocznym wypadzie do Szczyrku (godzinie w korku, 500% przekroczenia normy smogu i 25 minutach w kolejce do kolejek) nie mam zbytniej motywacji na dzień dzisiejszy żeby się tam wybrać.

10 minut temu, shuger napisał:

nie mam zbytniej motywacji na dzień dzisiejszy żeby się tam wybrać.

Na szczęście.

• Like 3

35 minut temu, shuger napisał:

Co Ty chcesz jeszcze liczyć?
Oficjalna rządowa instytucja według tych samych kryteriów wykonała obliczenia ilości noclegów dla każdej gminy.
I nie chodzi tutaj o dokładne liczby ale o porównanie skali.
Po prostu w Szczyrku bardzo brakuje infrastruktury noclegowej co potwierdza także wpis @koliber i jest to ogromne wyzwanie na przyszłość.
W innym wypadku Szczyrk będzie jedynie miejscem jednodniowych wypadów i wiecznie zakorkowanych dróg. Tylko tyle i aż tyle.

Twierdziłeś, że jest ich 39, ja twierdzę, że więcej. Masz link, więc sam możesz się przekonać. Do tego bezczelnie kłamiesz, że znam rzekomo jakieś nieistniejące, czy nielegalne - i Ty mnie chcesz do hejtera porównywać? Żeby kogoś obrazić, nie trzeba używać inwektyw, nawet słów. Wystarczy jeden drobny gest...

To, czy jest ich dosyć, czy nie, to już inna sprawa. Moja uwaga dotyczyła wyłącznie ich ilości.

4 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Twierdziłeś, że jest ich 39, ja twierdzę, że więcej. Masz link, więc sam możesz się przekonać. Do tego bezczelnie kłamiesz, że znam rzekomo jakieś nieistniejące, czy nielegalne - i Ty mnie chcesz do hejtera porównywać? Żeby kogoś obrazić, nie trzeba używać inwektyw, nawet słów. Wystarczy jeden drobny gest...

To, czy jest ich dosyć, czy nie, to już inna sprawa. Moja uwaga dotyczyła wyłącznie ich ilości.

Niewiem jakie dane mogłyby być bardziej wiarygodne niż te które przytoczyłem. Ja przynajmniej  bardziej wiarygodnych nie znam.

Jeśli poczułeś się źle z powodu moich słów - to przepraszam.
I życzę jutro udanego forumowego nartowania. :) 

• Like 1

1 minutę temu, shuger napisał:

Niewiem jakie dane mogłyby być bardziej wiarygodne niż te które przytoczyłem. Ja przynajmniej  bardziej wiarygodnych nie znam.

Jeśli poczułeś się źle z powodu moich słów - to przepraszam.
I życzę jutro udanego forumowego nartowania. :) 

Nie jestem prawnikiem, więc na 100 % tego nie powiem, ale przynajmniej do niedawna jeśli pensjonat nie miał więcej pokoi niż 7 (chyba 7), to w ogóle nie musiał rejestrować swojej działalności. Zaznaczam, że nie jestem tego pewien, choć słyszałem to od znajomej prowadzącej  większy pensjonat (tj. więcej pokoi niż 7) w Zakopanym.

Dziękuję i ja przepraszam za wszelkie słowa, którymi mogłem urazić. :)

• Thanks 1

Witam wybieram się w poniedziałek na narty do szczyrku i teraz patrze sobie na mapkę i widzę że Bieńkula jest otwarta ale już orczyki są nieczynne. Powiedzcie czy jest możliwość dostania się do gondoli z Bieńkuli? Pytam bo byłem tam tylko raz i akurat Bieńkula była zamknięta.