Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

23 minuty temu, Plywak napisał:

@kordiankw wiesz może czy karnety za akcje działają na jeździe wieczornej w SMR ? Będę w okolicy, to bym chciał pojeździć.

Z tego co mi wiadomo to nie, przynajmniej w ubiegłym roku nie działały, w tym nie sprawdzałem.

• Like 2

1 minute ago, kordiankw said:

Z tego co mi wiadomo to nie, przynajmniej w ubiegłym roku nie działały, w tym nie sprawdzałem.

ok, dzięki za info, w takim razie jakbym był, to spróbuję najpierw przejść przez bramki ;) w sumie, to co im zalezy, żeby mi skasować jeden dzień z karnetu za jazdę wieczorną ? :)

• Like 1

48 minut temu, Stusi napisał:

Liczyłem, że całe mazowieckie jeździ do Białki 😛

jako przedstawiciel mazowieckiego: byłem w tym sezonie w Białce, byłem z Szczyrku, bylem w Wiśle

tak że my "stolyca" jesteśmy wszędzie i jest nas duuuużo, do tego niekoniecznie tylko w nasze ferie ;), nie licz więc że odpuścimy Szczyrk

• Like 2
  • Haha 1
  • Sad 1

To ja podobnie i również z mazowieckiego:-)

Dwa razy Szczyrk, raz Białka, niestety zero Wisła, ale co się odwlecze:-)

• Like 1
  • Sad 1

2 godziny temu, Stusi napisał:

Liczyłem, że całe mazowieckie jeździ do Białki 😛

Nic nie poradzę, że Szczyrk mi się podoba, a Białka nie :). Byłem na otwarciu w grudniu, byłem w ostatni weekend i w najbliższy również będę :D. 

• Like 1

2 godziny temu, Plywak napisał:

@kordiankw wiesz może czy karnety za akcje działają na jeździe wieczornej w SMR ? Będę w okolicy, to bym chciał pojeździć.

Karnet za 500 akcji ma taka opcje

• Like 2

Ktoś wie czemu stoi gondola od 10 min.?

Już ruszyła ale chyba na awaryjnym bo strasznie pomału.

Edited by remus74

10 minut temu, remus74 napisał:

Ktoś wie czemu stoi gondola od 10 min.?

Już ruszyła ale chyba na awaryjnym bo strasznie pomału.

Jest komunikat że ze względów technicznych :(

Widać  panowie specjaliści po 30 minutowym szkoleniu technicznym  dalej  nie ogarniają technologi  :)

Wybieram się w Czwartek mam nadzieję że nie będę wisiał na kanapie  na  Kopę.

• Downvote 1

Mnie ciekawi jak długo potrwa sezon w tym roku - trasa 3b ze Zbójnickiej Kopy jest tak mocno "wcięta" w teren, że od słońca będzie ją osłaniać prawie pionowa, kilkumetrowa wyrwa, a jednocześnie sama jest płaska, więc nie grozi jej spychanie śniegu przez narciarzy. Jest takie miejsce w Karkonoszach, pod Łabskim Szczytem, gdzie płat śniegu leży często przez cały rok. Gdyby nie końcowa część trasy na Halę Skrzyczeńską, gdzie już słońce dość mocno sięga, to kto wie ile miesięcy można by było zjeżdżać.

• Like 2

Czy to prawda że otworzyli trasę 3d (Zwalisko), czyli dawną 2 do Czyrnej? Dwa tygodnie temu tam jeszcze widziałem krzaki na trasie.

No to po tej awarii (a raczej wypadku, podobno kobieta dostała w kask), jest prawdopodobne, że to był jeden z moich ostatnich wjazdów tym urządzeniem (w dniu awarii).

image.png.1dbfb996f19ae91fd1d4a1e18b0ba2ee.png

Przypuszczam, że cierpliwość gestorów do tych starych urządzeń się skończyła i za rok albo znikną, albo będziemy tam mieli jakiś "CZYRNA EXPRESS".

Dobrze i źle, bo wielu niedoświadczonych (lub raczej leniwych, zresztą kto jest bez winy...) narciarzy unikało tego urządzenia.

Szkoda też baru Retro, chyba najlepszego z tych należących do ośrodka. Nie pochodzi w tym sezonie.

A to komunikat ze strony:

14.01.2019

Wyciągi orczykowe C1, C2 nieczynne

W związku z awarią wyciągu orczykowego C1, C2 w Czyrnej od soboty 12.01 urządzenie jest wyłączone z eksploatacji do odwołania. Odpowiedni urząd weryfikuje przyczynę awarii, jak tylko wyda stosowne zalecenia ośrodek ustali możliwości ich wdrożenia i będzie informował o dalszych postępowaniach w sprawie.

Dnia 13.01.2019 o 14:13, Bemek napisał:

Zgoda Ochodzita w najdłuższym południowym stoku    ma  jakieś 820m długości aż do pierwszych zabudowań ,

Stary wyciąg na  Ochodzitą na zachodnim stoku ma jakieś 510m długość , można by tam pewnie pokombinować z trasami od południowej strony ale średnio to widzę

bo to  słoneczna strona góry .

Z wujka Google'a wyszło mi (horyzontalnie) ok. 520 m starego wyciągu, czyli po gruncie jakieś (ponad 100 m różnicy poziomów) - 530 m. Faktycznie bez rewelacji.

Ale mogłoby być tak:

image.png.b596ab25e93a08024f7cff4ce9e64dca.png

6 godzin temu, ewangelizator napisał:

jako przedstawiciel mazowieckiego: byłem w tym sezonie w Białce, byłem z Szczyrku, bylem w Wiśle

tak że my "stolyca" jesteśmy wszędzie i jest nas duuuużo, do tego niekoniecznie tylko w nasze ferie ;), nie licz więc że odpuścimy Szczyrk

Niestety masz rację. W-wa ma najwięcej pieniędzy i to czas ferii mazowieckich dziś stanowi żniwa dla ośrodków. Są też czasem najtrudniejsi narciarze. W-wa to pustynia, nic tam nie ma, ani gór, ani jezior. Wyrywają się na tydzień od korpopracy do wieczora i ... głupieją. Jest to więc też czas wzmożonych interwencji GOPR.

• Like 1

35 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

W-wa to pustynia, nic tam nie ma, ani gór, ani jezior. Wyrywają się na tydzień od korpopracy do wieczora i ... głupieją.

Prawie cała Polska to turystyczna pustynia, nie licząc południa (najwięcej szlaków górskich, ośrodków narciarskich, basenów termalnych, parków rozrywki, jaskiń, wodospadów, zamków, kopalń i całej masy aktywności, związanych z górami (paralotnie, wspinaczka itp.). Z wyjątkiem morza (przez 2 miesiące w roku) i pojedynczych atrakcji, porozrzucanych po całym kraju.

Edited by koliber
  • Downvote 2

26 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Niestety masz rację. W-wa ma najwięcej pieniędzy i to czas ferii mazowieckich dziś stanowi żniwa dla ośrodków. Są też czasem najtrudniejsi narciarze. W-wa to pustynia, nic tam nie ma, ani gór, ani jezior. Wyrywają się na tydzień od korpopracy do wieczora i ... głupieją. Jest to więc też czas wzmożonych interwencji GOPR.

Cześć

Jako mieszkaniec W-wy informuję, że nie mam wcale najwięcej pieniędzy aczkolwiek ciężko pracujemy z żoną i nie narzekamy.

Informuję również, że jestem dość trudnym narciarzem bo mam pewne spaczenie charakterologiczne dotyczące bezpieczeństwa jazdy i poprawności stokowych zachowań i mam zasadę reagować zawsze więc bywam niemiły a i odebranie karnetu i nart zdarzyło się spowodować (karnet przepada, narty do odbioru z mandatem lub z kwitem z izby wytrzeźwień).

Informuję, że Warszawa  i okolice nie są pustynią i jest tu wiele ciekawych miejsc tak historycznie jak i architektonicznie czy przyrodniczo a i grzyby piękne, jak się wie gdzie, zebrać można.

Nie wszyscy warszawiacy pracują w korporacjach, a z tych którzy pracują, nie wszyscy są hołotą tracą hamulce po wyjściu z domu.

Aby przekaz nie był dla kolegi taki jednoznacznie negatywny informuję, że od takich miejsc jak Białka czy obecny Szczyrk trzymam się raczej z daleka a nawet jak przyjdzie tam jeździć to się nie spotkamy bo pora w której jeżdżę, w takich miejscach, jest zazwyczaj wysoce nietypowa. Nie grozi więc koledze zawał na widok człowieka, który nawet czasami jedzie a nie zsuwa się na nartach i jest z Warszawy.

Jako, że akurat w Szczyrku znam paru ratowników, to jestem spokojny, że sobie dadzą radę bo to profesjonalnie przygotowani i szybcy w działaniu a do tego jeszcze weseli goście, których praca nie męczy.

Z serdecznymi pozdrowieniami ze stolicy

• Like 6
  • Thanks 1
  • Haha 2

11 minut temu, koliber napisał:

Prawie cała Polska to turystyczna pustynia, nie licząc południa (najwięcej szlaków górskich, ośrodków narciarskich, basenów termalnych, parków rozrywki, jaskiń, wodospadów, zamków, kopalń i całej masy aktywności, związanych z górami (paralotnie, wspinaczka itp.). Z wyjątkiem morza (przez 2 miesiące w roku) i pojedynczych atrakcji, porozrzucanych po całym kraju.

Jestem bardzo daleki od modelu patrioty ale troszkę poznałem swój kraj i żeby napisać coś takiego o Polsce, trzeba być taką intelektualną ziemią, że wyjałowiona bielica jest przy niej najżyźniejszym czarnoziemem.

• Thanks 2

31 minut temu, koliber napisał:

Daje "downvote", po prostu. Są takie głupoty, które nie wymagają komentowania.

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Jestem bardzo daleki od modelu patrioty ale troszkę poznałem swój kraj i żeby napisać coś takiego o Polsce, trzeba być taką intelektualną ziemią, że wyjałowiona bielica jest przy niej najżyźniejszym czarnoziemem.

Ty akurat potrafiłeś już tylu użytkowników na obydwu narciarskich forach (a być może innych) traktować z wyższością, pogardą, a wiele przytoczonych Ci ewidentnych faktów i parametrów (dotyczących np. prędkości wyciągów, czy nieopłacalności utrzymywania tras wiosną) kwitować jednym słowem "bzdura", "głupota", "intelektualna pustka", albo epitetami pod adresem poszczególnych narciarzy ("kosmita"), że mógłbyś choć raz wykazać się większą oryginalnością.

Każdy kraj będzie w ocenie jego mieszkańców i w materiałach reklamowych opisywany jako "atrakcyjny turystycznie" - pokaż mi jakikolwiek kraj, który tak się nie przedstawia. Dla mnie rolniczy krajobraz większości Polski jest mniej atrakcyjny, niż południe, wraz z bliskością Czech i Słowacji. Może powinienem był jedynie dodać "moim zdaniem", choć to chyba logiczne, że na forum każdy wyraża swój pogląd.

• Like 1
  • Thanks 1

24 minuty temu, koliber napisał:

Ty akurat potrafiłeś już tylu użytkowników na obydwu narciarskich forach (a być może innych) traktować z wyższością, pogardą, a wiele przytoczonych Ci ewidentnych faktów i parametrów (dotyczących np. prędkości wyciągów, czy nieopłacalności utrzymywania tras wiosną) kwitować jednym słowem "bzdura", "głupota", "intelektualna pustka", albo epitetami pod adresem poszczególnych narciarzy ("kosmita"), że mógłbyś choć raz wykazać się większą oryginalnością.

Każdy kraj będzie w ocenie jego mieszkańców i w materiałach reklamowych opisywany jako "atrakcyjny turystycznie" - pokaż mi jakikolwiek kraj, który tak się nie przedstawia. Dla mnie rolniczy krajobraz większości Polski jest mniej atrakcyjny, niż południe, wraz z bliskością Czech i Słowacji. Może powinienem był jedynie dodać "moim zdaniem", choć to chyba logiczne, że na forum każdy wyraża swój pogląd.

Cześć

Widzisz, nie wiem z pewnością wszystkiego ale jak piszę, że coś jest bzdurą to jest - takie życie. Inne zdanie można mieć w kwestiach ulubionego koloru czy kroju spodni ale nie w kwestiach technicznych związanych z utrzymaniem stoku czy pracą wyciągu - a na tym się znam.

Nie pisz bzdur - nie będziesz musiał się bić z myślami dlaczego znowu ktoś ci wytyka głupotę.

A co do treści postu. Nie wiem nawet jak się przedstawia Polska za granicą. Wiem jak wygląda i ile pięknych rzeczy w niej widziałem. Zaznaczam - kocham góry, na nartach jeżdżę od zawsze a za młodu nawet próbowałem się wspinać - z wykształcenia jestem geologiem. Ale sugeruję, wsiądź na rower i pojedź wzdłuż Bugu czy Wisły, do kajaka i przepłyń Radomkę czy Rawkę zapewniam Cię, ze jest super nawet na tym nudnym Mazowszu. W Sylwestra byliśmy z żoną na rowerach w rejonie Kłodawy - dało się znaleźć piękne jeziora czy znakomicie utrzymany renesansowy kościół gdzie jak się okazało spoczywa dziadek Chopina. Nawet w deszczu nie było szaro czy nudno. Wystarczy ruszyć dupę z term.

Pozdro

Edited by Mitek
  • Like 1

15 minut temu, shuger napisał:

http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,24367289,pedzil-na-nartach-zasniezona-ulica-wjechal-prosto-pod-kola.html#s=BoxOpImg3:undefined
Jak można przebudowując ośrodek zostawić trasę która przecina drogę dla samochodów?
A ktoś zaraz napisze że "nie mają szczęścia" w tym TMR...
Nie bywałe....😥

"Policjanci z bielskiej drogówki ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w Szczyrku. Jadący ulicą narciarz wjechał wprost pod koła terenowej toyoty."

Rozumiem, że byłeś na miejscu i wiesz, że było inaczej.

• Thanks 1

12 minut temu, shuger napisał:

http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,24367289,pedzil-na-nartach-zasniezona-ulica-wjechal-prosto-pod-kola.html#s=BoxOpImg3:undefined
Jak można przebudowując ośrodek zostawić trasę która przecina drogę dla samochodów?
A ktoś zaraz napisze że "nie mają szczęścia" w tym TMR...
Nie bywałe....😥

Z opisu wynika, że nie przecinał ulicy tylko nią "pędził".

Ps.

Jak jest to tylko możliwe, w Korbielowie tłumy narciarzy zjeżdża po ulicy do głównej drogi a nawet dalej, tak wygląda realny świat.

• Thanks 1