Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

32 minuty temu, Kamilpr napisał:

Czesc, jadę do Szczyrku za tydzień jeździć będę czwartek,piątek, sobota. Dużo ludzi jest również poza weekendami?. 

O której trzeba byc pod wyciagiem aby spokojnie znaleść miejsce do parkowania? Jakie trasy polecacie - podajcie numery. 

Macie jakieś jeszcze porady to piszcie.

Dojazd codziennie ten sam: korek do Szczyrku od 8:30 i ze Szczyrku (totalna blokada na godzinę) po 16:00. Bez znaczenia, weekend, czy nie. Po 10:00 nie zaparkujesz. Mimo armagedonowych zdjęć z kamer internetowych muszisz wiedzieć, że ... da się całkiem, całkiem pojeździć. Te kolejki są na 5-10 min., a trasy długie. Polecam też wieczór. Wczoraj był tłum w dzień, a wieczorem na gondoli... bajka...warunki super... trasy równiutkie, patrz:

2019-01-23.thumb.png.21d1bcd702daeec56bc0e22ef26e7790.png

• Like 3
  • Thanks 2

A i jeszcze ważna rada. Warto jechać, jak ... psuje się pogoda (bywa pusto), a przynajmniej prognozy są do kitu. Przy słonecznych prognozach jest zdecydowanie gorzej z frekwencją. Decyduje bliskość aglomeracji. Trudniej (tłum) też jeździ się od 11:30 do 14:30, wcześniej i później dobrze. Wieczorem, poza PT i SB też ok.

• Like 1
  • Thanks 1

Jest super czasem mgła przeszkadza ale ogolnie bosko

Teraz przerwa w Rudym Kocie na kiełbaske. Kolejki max 5 min narazie stałem.

• Like 3

6 godzin temu, Kamilpr napisał:

Czesc, jadę do Szczyrku za tydzień jeździć będę czwartek,piątek, sobota. Dużo ludzi jest również poza weekendami?. 

O której trzeba byc pod wyciagiem aby spokojnie znaleść miejsce do parkowania? Jakie trasy polecacie - podajcie numery. 

Macie jakieś jeszcze porady to piszcie.

jeśli mieszkam w Wiśle, wstaje o 7, o 8.00 parkuję na Pośrednim

zjeżdżam do krzesełek

ujeżdżam obydwa krzesełka (wszystkie trasy sa warte jeżdżenia, ulubiona nr 7 i Golgota) aż zrobi się większa kolejka

wtedy kombinuję albo orczyk i Bieńkula/ trasa nr1

albo krzesło na Kopę i COS - orczyk na Skrzyczne i talerzyk

jeśli mieszkam w Szczyrku, 8 rano parkuje na Czyrnej , póki sie da oszczędzam nogi na gondoli potem orczyk, Solisko, jak sie wypełni, kierunek  COS i orczyk (lub krzesło jeśli nie ma tłumu)

odpoczynki w Kocie lub w Iglo, i w barze przy talerzyku na Dolinach

jak zawsze podstawa to wstać wcześnie, i zjeżdżać do baru przed falą, a jak fala w barze to my wtedy na stok

• Like 4

Podsumowanie. 

Na tak fajnym śniegu dawno nie jeździłem. Trasy mimo ludu trzymały do końca 😳

Kolejki owszem były, trochę mnie to męczyło, ale bez tragedii. To nie Alpy. 

Pogoda i warun zrekompensowały wszystko. 

Widziałem trzy duże minerały na trasie. Zostały tylko dwa, bo jeden wywaliłem do lasu 😀

Ośrodek objechałem cały i dzień uważam za bardzo udany. 

Prawie bym zapomniał. Nowe połączenia robią mega robotę. 

DSC_0428.JPG

DSC_0432.JPG

DSC_0435.JPG

Edited by artix
  • Like 16
  • Thanks 1

Dziś wyjazd z domu o 8:17. Na Solisku melduję się z córką o 9:01. Tak o 9:30 ruszamy kolejek brak wiec na żółtą. Zjazd na dół czwórka i na niebieską. Tu odstalem całe 3 min. W dół dychą. Do góry znów żółtą i tu już gigantyczna kolejka na 5 min więc co to to nie. Ruszamy w dół trójką do gondoli. Ta przyjazna z minutę stania. Córką zgłasza zapotrzebowanie na energię więc znów czwórką do Soliska trzy minuty w kolejce i jedziemy na pośredni. Tam ósemką do Kota na kiełbaske. Przerwa trwa godzinkę i pora do dychy i na Solisko. Tu znów z 4 min czekania i do góry. Teraz uwaga odstalem znów całe 5 min i na Kope. Z Kopy do gondoli bajka córka pod koniec zapytała ile jeszcze kilometrów. Gondola już na bieżącą. Później Kopa i MS talerzyk na bieżącą. Koniec to Pośredni bo też bez kolejek. Ostatnie odbicie to 15:59. Fuks. Trasy momentami puste aż się wierzyć nie chciało. Na 9 ostatni zjazd po 16 jeszcze sztruks złapałem. Dzień bajka oby tak było zawsze. Na COS nie byłem bo córka.

20190123_104033.thumb.jpg.8584353de0ad049cc1d723cf6dae63aa.jpg

Jedyne co przeszkadzało to silny wiatr na Kopie i MS oraz przemieszczają się lodowa mgła. Kolej na Kope dała radę chodź popołudniu wiatr już był bardzo silny u góry. Na talerzyku mozna było się zamienić w bałwana. Dzień idealny.

Wyjazd z Soliska 16:40. Powrót do domu 17:30.

Edited by mamad
  • Like 12
  • Thanks 2

20 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie wiem dlaczego, ale zauważyłem (na podstawie kilku wizyt), że kolejka do kolejki na Juliany chodzi zdecydowanie szybkiej, niż ta do kolejki na Halę Skrzyczeńską, mimo, że wyglądają podobnie.

To samo zauważyłem wczoraj. A wytłumaczenie jest bardzo proste: od bramek do kanapy jest znacząca różnica pomiędzy żółtą i niebieską kanapą. 

2 godziny temu, Robur82 napisał:

Sorki coś wkleiło się z pamięci

Dla m ie najlepszatrasa to 9a, I doliny na cos jak lubisz orczyk

Mi się też bardzo podoba 9a, a trzeba wiedzieć, że wjazd na nią jest mało widoczny i 9 oraz 9a mało kto jeździ.

23 godziny temu, artix napisał:

Cztery dni urlopu bylem uziemiony 😔

Jutro testuje Szczyrk od rana 😀

Gdyby ktoś coś to walić jak w dym 😉

Będę w piątek i sobotę...

Edited by lski@interia.pl
  • Thanks 1

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Mi się też bardzo podoba 9a, a trzeba wiedzieć, że wjazd na nią jest mało widoczny i 9 oraz 9a mało kto jeździ.

Ja jeżdżę i też mi się bardzo podoba :).

Nie wiem czy to dużo czy mało ale dziś z córką która od poniedziałku może powiedzieć ze ma 7 lat zrobione 18 km. Wydaje mi się że jak na jej wiek musi to czuć w nogach bo śpi od 18😀

• Like 4
  • Thanks 1

Jeśli chodzi o godzinę przyjazdu i parking to wiadomo, że jadąc cała Polske żeby pojeździć to nie będę przyjeżdżał do na stok na 10:00. Będę przed 08:00, z tego co piszecie o tej godzinie łatwiej o parking ?

Dziś mgliście... 

Kopa na razie kręci bez ludzi...

Warunki bardzo dobre kolejki małe.

tmp-cam-1352646928.jpg

Edited by Sapient
  • Like 1

Info do kamerkowców. 

Obecna kolejka do gondoli 13minut.

Czas liczony do zamknięcia drzwi:D

Trasa liczona po wewnętrznej stronie kolejki czyli szybszej według mnie.

• Thanks 1
  • Haha 1

13 godzin temu, kordiankw napisał:

Ja jeżdżę i też mi się bardzo podoba :).

Ja również z kumplem najczęściej tam się kierujemy.

Parę słów podsumowania 3 dni w SMR.

Do przygotowania tras nie bardzo jest się do czego do czepić...jednak we wtorek pod lancami pozostawione były bardzo niebezpieczne pułapki lodowe,dla mnie rzecz karygodna. W-g mnie najlepiej "zrobione" były Golgota i Sportowa naprawdę bardzo dobrze i to się chwali.

Co do kolejek wtorek znośnie po 13 robiło się nawet dobrze po 3-4 min.

Środa też najdłużej stałem chyba 8 min po 13 2-3min,oprócz wyjazdu na Kopę,co robiłem podejście ta kolejka przybierała jakieś nie określone rozmiary i mówiłem sobie może za chwilę będzie lepiej, ale nie było.

Dzisiaj Kopa stoi , wiedziałem że dobrze nie będzie ,no ale nic jeździmy i ......narciarstwo z kończyło się około 10.30, a rozpoczął się "nartodedon"

Moje prywatne subiektywne wnioski.

Jeżeli nie powstanie jakieś w miarę "pewne" krzesło czy z Czyrnej ,lub na Julianach to w moim przypadku dokupowanie do sezonówki Szczyrku mija się z celem.

Ślizganie się w pierwszej części sezonu po niebieskich trasach jest dobre na chwilę ,potem robi się mało atrakcyjne.

SMR zaczął przygotowywać trudniejsze trasy nie w miarę możliwości śniegowych ,lecz jak sądzę po sporym udziale fali krytyki na różnych portalach.

Do dziś nie przygotowali Bieńkuli zrobią ją na zawody i zobaczymy co potem....

Bardzo fajnie poszerzyli 10,3.7 i zrobili jej bardzo przyjemną dolną część,na + na pewno 1 i przepiękna 2-no ale cóż ten talerzyk to jakieś niepoważne delikatnie mówiąc nieporozumienie do tak szerokiej trasy powinni ,nie sknerzyć się i postawić przynajmniej wyprzęgany, bo tego prędkość jest usypiająca.

I na koniec Kopa hmm... marketingowy strzał w 10 jak chodzi wyciąg ,narciarsko porażka.

Dodrze że powstała ta trasa-łącznik ,bo wiąże dużo na prawe dużo bez obrazy ślizgaczy i z góry przepraszam jeśli kogoś to dotknęło.

I jeszcze co mi po długich, szerokich ,zróżnicowanych trasach jak zjadę nimi 2 może 3 razy na godzinę w tygodniu -weekendy omijam.

A jeszcze o jednym bardzo ważnym by zapomniał 1 wspólny karnet to duży+.

Ciekawi mnie czy po tym co napisałem to będę fanatykiem czy kanalią.

• Like 1
  • Thanks 3
  • Haha 1

14 minut temu, toppaner napisał:

dokupowanie do sezonówki Szczyrku mija się z celem.

Po 2 sezonach w wydaniu SMR chyba nikt już nie ma wątpliwości że to istne szaleństwo.

8 minut temu, shuger napisał:

Po 2 sezonach w wydaniu SMR chyba nikt już nie ma wątpliwości że to istne szaleństwo.

Wyciągasz słowa z kontekstu -b. brzydko.

• Thanks 1