Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

29 minut temu, toppaner napisał:

Wyciągasz słowa z kontekstu -b. brzydko.

shuger zawsze szuka najgorszego taka jego rola.

Subiektywna opinia po wizycie w ośrodku, i takie sie tu liczą:) Wydaje mi się że dla opini o sezonowkach kluczowy bedzie marzec.Jak posmigamy tak jak rok temu to zmienisz zdanie:) W zeszym roku rogal pojechał z Tobą na parking😁

Ja w tym roku mam karnet na 25 dni we wszystkich ośrodkach tmr. I narazie jestem bardzo zadowolony. Jutro chopok wiec zobaczymy jak będzie. Półki co myślę o sezonowce do Szczyrku zamiast chopoka.... choć to temat otwarty. Ja po prostu trafiłem 100% fajnych dni.

W środę lub czwartek szczyrk wiec wypowiem sie na bieżąco.

Edited by przemo_narciarz

Dnia 23.01.2019 o 21:34, mamad napisał:

ma 7 lat zrobione 18 km. Wydaje mi się że jak na jej wiek musi to czuć w nogach bo śpi od 18😀

nie przejmuj się - to normalne, moja wnuczka jak miała 4 lata to spokojnie robiła ponad 20 km dziennie

• Like 1

Wybieram się w tą sobotę na nocną jazdę na SMR. Jak tam z obłożeniem na nocnych jazdach w weekendy?

11 godzin temu, toppaner napisał:

Do dziś nie przygotowali Bieńkuli zrobią ją na zawody i zobaczymy co potem....

[...]

I na koniec Kopa hmm... marketingowy strzał w 10 jak chodzi wyciąg ,narciarsko porażka.

Dodrze że powstała ta trasa-łącznik ,bo wiąże dużo na prawe dużo bez obrazy ślizgaczy i z góry przepraszam jeśli kogoś to dotknęło.

[...]

Ciekawi mnie czy po tym co napisałem to będę fanatykiem czy kanalią.

Bieńkula była już przez kilka dni otwarta w tym roku. Później zamknęli, pewnie po to, by oszczędzić na zawody.

Cóż, jeśli nie podoba Ci się super nowa, miliony kosztująca i przemyślana przez SMR, bo w końcu to oni się znają a ja nie, trasa 3b dla "ślizgaczy", na którą ludzie walą, bo nie ma innej całej łatwej niebieskiej trasy, poza 2, która jest obsługiwana przez kiepsko zlokalizowany i wolny talerzyk, to chyba zaliczasz się do kanalii. Witam w klubie :)

• Thanks 1

OoBieńkula była zamknięta i w tym czasie naśnieżana, wczoraj rozprowadzali śnieg. Poza tym orczyk był zamknięty po tym jak lina spadła i raniła kobietę. 

FB_IMG_1548409287531.jpg

FB_IMG_1548409295125.jpg

• Like 2

Bieńkula była zamknięta i w tym czasie naśnieżana, wczoraj rozprowadzali śnieg. Poza tym orczyk był zamknięty po tym jak lina spadła i raniła kobietę. 

16 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

shuger zawsze szuka najgorszego taka jego rola.

Subiektywna opinia po wizycie w ośrodku, i takie sie tu liczą:) Wydaje mi się że dla opini o sezonowkach kluczowy bedzie marzec.Jak posmigamy tak jak rok temu to zmienisz zdanie:) W zeszym roku rogal pojechał z Tobą na parking😁

Ja w tym roku mam karnet na 25 dni we wszystkich ośrodkach tmr. I narazie jestem bardzo zadowolony. Jutro chopok wiec zobaczymy jak będzie. Półki co myślę o sezonowce do Szczyrku zamiast chopoka.... choć to temat otwarty. Ja po prostu trafiłem 100% fajnych dni.

W środę lub czwartek szczyrk wiec wypowiem sie na bieżąco.

Ja  na pewno Chopok, w tym sezonie nie stałem dłużej jak 5 min ,a najczęściej na bieżąco.

Po pierwsze w SMR zrezygnowali z singli,gdyż ustawiały się tam całe rodzinki a potem kombinowały jak wejść na krzesło i w rezultacie wychodziło jeszcze dłużej a wystarczyło poprowadzić single do samych krzeseł, tylko musi się chcieć szefostwu i obsłudze a z tym to jest różnie.

Po drugie krzesła chodzą z prędkością 3,5m/s a na Chopku prawie pięć,jesteś to sprawdź,co obniża ich przepustowość z 2200 na ok 1600 os na/godz. to jest o ok 30%.

A dzieje się tak bo przyoszczędzili na taśmach a turyści nie umieją wsiadać na kanapę i z tego powodu musieli obniżyć prędkość.

W-g mnie znacząco poprawiła by sytuację kanapa i pełne naśnieżanie Julianów,jednak wydaje mi się że SMR-owi to nie specjalnie pasuje ,bo koszty ,bo nie ma tam dużych parkingów a trzeba by myśleć już o drugim zbiorniku na wodę.

Ja Szczyrk do sezonówki potraktowałem jako dodatek ,możliwość jazdy w tedy gdy nie będę miął czasu jechać na Chopka ,na chwilę obecną będę się bardzo zastanawiał  na przyszły sezon,  raczej wybiorę grupony do Wisły.

Nie potrafię im wybaczyć że jeszcze w tych warunkach nie puścili Bieńkuli(a jak już ruszy na zawody to zobaczymy na jak długo),nie uruchomili orczyka z Czyrnej,przecież  w pradawnych czasach spadnięcie liny to nie było nic nadzwyczajnego- na drugi dzień orczyk już chodził-ponoć nie mają odbioru technicznego(pociągnąłem za język pracownika)-pytanie czy go chcą?

Odpowiem raczej nie bo trzeba by było płacić cztery dniówki dodatkowo ,2 ludzi na dole ,1 u góry i jeden na zmianę,więc to co się stało jest im na rękę.

Ta" ekonomia" w-g SMR czytaj zwykła pazerność(Panie shuger-daruj sobie) zaczyna mi coraz bardziej przeszkadzać.

Mam jedno marzenie by to wszystko co napisałem w przyszłym a może jeszcze w tym sezonie okazało się bezpodstawną ,bezproduktywną moją paplaniną.

Jednak rzeczą .która najbardziej mnie przeraża to opinię wczasowiczów w gondoli , na krzesłach ,pytanych o wrażenia                          są jak najbardziej pozytywne,no a kolejki no trudno są ludzie są kolejki tak musi być,nie widzą w tym nic nadzwyczajnego.

To nie jest narciarstwo dla mnie a tzw.jak by to nazwać "zaradność kolejkowa"jest naprawdę bardzo blisko od zwykłego chamstwa , a o przekroczenie tej granicy nie jest naprawdę trudno.

• Like 3
  • Thanks 6

12 hours ago, pokmir said:

Jak nazywa się  ten karnet na 25 dni i ile  kosztował?

się nazywa "benefity za akcje", trzeba mieć ich co najmniej 80, co kosztuje ok 10 tys. zł

szok - dziś prawie zero kolejek co się stało? obyło się bez cwaniactwa kolejkowego ----> 🤩

No to może i ja podzielę się subiektywną opinią :)
Dziś w końcu pierwszy raz w tym sezonie wybrałem się do SMR na jazdę dzienną.
Jak ktoś wyżej pisał - na Szczyrk trzeba mieć taktykę 😛 Z taką domeną wyruszam, dziś tak wyszło, że samemu.
Start godz 7:00, pod gondolą jestem o 8:15, dobry czas, (mam 80km) żadnych korków - pierwszy pozytyw.
Wyjeżdżam na Halę skrzyczeńską, myślę, ok, przejadę się zobaczyć na tą zbójnicką kopę póki nie ma kolejki. Po drodze już stwierdziłem, że nie mam ochoty zjeżdżać tą "trasą". Ogólnie w górach mgła i mrozik ok. - 12 stopni.

Wyjechałem, myślę to lecę od razu na COS z zamiarem pośmigania na czarnej. Transfer: przyjemnie, bez podchodzenia, fajna rozgrzewka, przez Ondraszek do Jaworzyny.
No to ruszamy na FIS, na górze spora mgła utrudnia jazdę, ale trasa pusta. Zjechałem sobie 2 razy na sam dół, bo ostatnio miałem okazję jak miałem jakieś 12 lat. Potem jeszcze jeden zjazd, do orczyka, i decyzja powrotu na SON. Przygotowanie trasy oceniam na 4-, ale do tego wniosku doszedłem dopiero, gdy wróciłem do SMR i zobaczyłem różnicę. Źle nie było, ale tak jakoś... tu za twardo, tam za miękko, jak to się mówi dupy nie urywa. Tym bardziej, że tam od rana było pusto. Ale sama trasa jest świetna i ją kocham. O oznakowaniu na COS ktoś już pisał + ta mgła, jak ktoś nie zna góry to może mieć problemy. :P
Na FIS:

51053537_369525107206827_2120746750732926976_n.thumb.jpg.d5d0e9897cbded4d040cb922e44cbcfd.jpg

Żmudne podejście do trasy 3a, kawałek jazdy, i znów "łyżwą", nie podobało mi się to. Trochę się zmachałem, nie powiem. O ile na Duże jest w porządku, to z powrotem kiepsko.
No, ale nie narzekam, lecę na Juliany. Uważam, (chyba nie tylko ja) że to najlepsza część ośrodka. Zaliczam kilka razy Golgotę - SUPER, przed ścianką chwila postoju i gdy trasa robi sie pusta to ogień! :)  Dało się tam dzisiaj poszaleć.
Trasy 9, 9a też bardzo na plus, prawie nikt tam nie jeździ.

Dwie osoby na golgocie:

Golgota.thumb.jpg.4823dacd186f7053bdc3b63ca8310462.jpg

Była już godzina 11, a na Solisku nadal bez kolejek! Szok! Czekania było tak na minutę, dwie, rewelacja. 50639452_533633910470260_7064953535263145984_n.thumb.jpg.da6a5711e759d8e88627e1923132d8ce.jpg

No to zaliczam trasy 4 i 7 i zawijam się do knajpy przy trasie 1. Krupniok lub jak ktoś woli kaszanka - bez szału, no ale kosztuje 10zł, więc wybaczam. Siedzę jakiś czas z zamiarem przeczekania kolejek, ale jako że ich nie ma, to ruszam po zaledwie 20 min odpoczynku.
Kawałek dalej wypadek:
Wypadek.thumb.jpg.4c11f64c59f773c919adfac608cda9e1.jpg

Kilka rundek na sportowej, dodam, a jakże, prawie pustej, oczekiwanie do gondoli - jakoś minuta. Znów Solisko, no i w końcu zebrało się trochę ludzi, to czekałem max 9 minut (ale wtedy kanapa zatrzymała się 3 razy podczas mojego oczekiwania na wjazd). Była godzina 13, zastanawiałem się czy taktycznie się nie zwinąć by nie stać w korku, ale uświadomiłem sobie, że zawody na Bieńkuli zakończone, więc zerknę. Trasa "zamknięta", ale jej stan lepszy niż FIS rano. Powiem krótko: fenomenalna decyzja 🤩🤩🤩

Od 13 do 15 zjechałem nią 6 razy, najczęściej jadąc zupełnie sam. Więcej nie dałem rady, a jeździłbym nawet do 16, kosztem stania w korku. Zawijam się 15:15 i kolejne miłe zaskoczenie - przejeżdżam Szczyrk, Buczkowice itd praktycznie się nie zatrzymując. Trasa powrotna zajęła mi mniej niż "tam" 🤣

Podsumowując, mega udany wypad, naprawdę nie spodziewałem się, że się tak wyjeżdżę. Troszeczkę rekreacyjnie, trochę szaleństwa. Jedynie brakowało słoneczka. Widać dobrze trafiłem, bo często na wyciągach inni ludzie byli zdziwieni lub wręcz w szoku, że tak mało ludzi.Także tego, mogę tylko podziękować wszystkim, których tam dziś nie było : D
Najlepsze trasy (na SON): 7, 11, 1 i oczywiście 5. Nie rozumiem takiego obłożenia 4rki, wielu początkujących, a ta ostatnia ścianka to do niebieskiej trasy za bardzo nie pasuje i efekt taki, że tłok i muldy, zresztą jak zawsze. Nie jeździłem 3 (przesyt po jazdach wieczornych), 6 (była otwarta) i 10.

Jakość zdjęć średnia bo kamerkę mam uszkodzoną a telefon mam... bez komentarza ;)

51186480_2057591017668429_735101236306509824_n.thumb.jpg.373995b955c1e61023e3c65d10b492c5.jpg

Największa kolejka, około godziny 13

59306563_Najwiekszakolejkaokgodz13.thumb.jpg.7b17eefe651e9f17a743bf4b073c7100.jpg
FIS.thumb.jpg.1425a5fa52bc3bc44db2afdbf7fdad5b.jpg

• Like 12
  • Thanks 8

1 hour ago, gruchauho said:

Nie rozumiem takiego obłożenia 4rki, wielu początkujących, a ta ostatnia ścianka to do niebieskiej trasy za bardzo nie pasuje i efekt taki, że tłok i muldy, zresztą jak zawsze.

Bo ta  4rka  to  magia kiedyś była czerwono i nagle pstryk i zrobili  niebieską :)   ostatnie 300m  to  masakra dla początkujących którzy myślą że jadą niebieską trasą.

1 godzinę temu, DMM napisał:

szok - dziś prawie zero kolejek co się stało? obyło się bez cwaniactwa kolejkowego ----> 🤩

Nie wiem od czego to zależy gdybym nie czytał relacji gruchuho nie bardzo bym wierzył,ktoś może mi wyjaśnić od czego to zależy?

Wczoraj nartogedon a dzisiaj po narciarsku nie łapie w czym rzecz?

Pewno 

1 minutę temu, toppaner napisał:

Nie wiem od czego to zależy gdybym nie czytał relacji gruchuho nie bardzo bym wierzył,ktoś może mi wyjaśnić od czego to zależy?

Bo ludzie myślą podobnie, a myśleli, że jak wczoraj był nartogedon to dzisiaj przy piątku tym bardziej i zrezygnowali.

39 minut temu, Bemek napisał:

Bo ta  4rka  to  magia kiedyś była czerwono i nagle pstryk i zrobili  niebieską :)   ostatnie 300m  to  masakra dla początkujących którzy myślą że jadą niebieską trasą.

Nie ma się co sugerować tymi kolorami , np. trasy 7 a 11, albo trasa z Kopy a wspomniana 4. Tylko czemu ludzie tego nie rozumieją. 

Jeszcze co do (braku) kolejek to kilka razy słyszalem teksty na zasadzie "zbieramy się już żeby na weekend być w domu bo w poniedziałek do roboty" 

Edited by gruchauho

3 godziny temu, toppaner napisał:

A dzieje się tak bo przyoszczędzili na taśmach a turyści nie umieją wsiadać na kanapę i z tego powodu musieli obniżyć prędkość.

Przy wyprzęganych krzesłach bardzo rzadko robi się taśmy rozbiegowe. Nie zauważyłem, aby kanapy w Szczyrku chodziły wolniej, poza tą na Zbójnicką Kopę. Powodem kolejek jest masa ludzi. To że w Szczyrku będzie często masa ludzi wiedział każdy, kto ma trochę wyobraźni. Jednym sposobem na zmniejszenie frekwencji jest podwyżka cen (popyt vs. podaż). Po za tym spadające liny, które trafiają do wiadomości ogólnopolskich nie kończą  się otwarciem wyciągu na drugi dzień.

40 minut temu, Bemek napisał:

4 to kiedyś była zielona, by najmniej do suchego.

2 minuty temu, Honza napisał:

Przy wyprzęganych krzesłach bardzo rzadko robi się taśmy rozbiegowe. Nie zauważyłem, aby kanapy w Szczyrku chodziły wolniej, poza tą na Zbójnicką Kopę. Powodem kolejek jest masa ludzi. To że w Szczyrku będzie często masa ludzi wiedział każdy, kto ma trochę wyobraźni. Jednym sposobem na zmniejszenie frekwencji jest podwyżka cen (popyt vs. podaż). Po za tym spadające liny, które trafiają do wiadomości ogólnopolskich nie kończą  się otwarciem wyciągu na drugi dzień.

Chodzą pomierz a się przekonasz.,pojedź na Chopka.

Bo dzisiaj orczyk a raczej jada nim to jest to jest jakieś passe .

Nie wiem jak poważne były obrażenia tej osoby , ale to naprawdę było już jakiś spory kawałek czasu i tu raczej chodzi o te 4 dniówki.

31 minut temu, toppaner napisał:

Zbójnicką chodziła dziś I 15-20,% ludzi było nią w jakiś sposób związanych, długi wjazd I długi zjazd 

I to robi robotę 

Przed chwilą, Robur82 napisał:

Zbójnicką chodziła dziś I 15-20,% ludzi było nią w jakiś sposób związanych, długi wjazd I długi zjazd 

I to robi robotę 

I co by tu nie pisać ten traso-łacznik to dobra rzecz przede wszystkim z tego względu, że wiąże turystów oczywiście jak chodzi a o tym to my się dowiadujemy na miejscu.

2 godziny temu, toppaner napisał:

Pogoda

12 godzin temu, toppaner napisał:

I co by tu nie pisać ten traso-łacznik to dobra rzecz przede wszystkim z tego względu, że wiąże turystów oczywiście jak chodzi a o tym to my się dowiadujemy na miejscu.

Jak w prognozach na skionline wiatr jest 5-6 m/s to duże prawdopodobieństwo, ze nie będzie chodzić

jak 7 i więcej to na bank stoi

28 minut temu, Robur82 napisał:

Jak w prognozach na skionline wiatr jest 5-6 m/s to duże prawdopodobieństwo, ze nie będzie chodzić 

jak 7 i więcej to na bank stoi 

Jutro możliwe porywy wiatru nawet do 20 m/s :| Coś czuję, że oprócz B3 stanie jeszcze gondola, może też kolejka z Jaworzyny na Skrzyczne. Także będzie 'ciekawie'.
Ja wybieram się na Pilsko, ale nawet i tam mogą wyłączyć orczyki :(