Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Na SMR dom wariatów, karnety niektórym nie działają, 1 ma dobre warunki tylko na ściance trochę lodu i jest zamknięta, bieńkula czarna 5 otwarta a nie wyratrakowali!! Można się zabić. 

28 minut temu, cody3223 napisał:

bieńkula czarna 5 otwarta a nie wyratrakowali!! Można się zabić. 

Przypuszczam, że ona właśnie tak będzie "otwarta", czyli tzw. freeride - podobnie jak trasy nr 3 i 6 na Chopoku (oficjalnie niby otwarte), czasami też 32.

54 minuty temu, cody3223 napisał:

bieńkula czarna 5 otwarta a nie wyratrakowali!! Można się zabić. 

Można się świetnie pobawić... B| o ile są umiejętności... :ph34r:

Pewnie ze względu na wysokie temperatury nie była ratrakowana.

Edited by johnny_narciarz
  • Like 1

Tak to prawda niedzielny cud w SMR.

Trasy  przygotowane dobrze a Golgota b. dobrze jak na panujące poprzedniego dnia temperatury,uważam ,że nie ma się do czego przyczepić a dziewiątki to tradycyjnie stolik.

Kolejki i tu przecierałem oczy ze zdumienia znośne, powiedziałbym jak na niedziele w SMR to nie wielkie,ale to w-g mojej opinii zasługa działającej "Kopy".\ i co tu dużo mówić kapitalnej pogody-wszystkie knajpy pękały w szwach,które też w znacznym stopniu "odciążały" koleje,naprawdę udany dzień w SMR.

Ale do tej beczki miodu muszę niestety naprawdę szczerze wlać łyżkę dziegciu.

Naprawdę nie znam na tyle kulturalnych słów aby określić poziom lekceważenia klienta ,jak można w środku sezonu ,na niedzielę i nie tylko, nie przygotować tak pięknej,jeszcze dziewiczej "nie zmodernizowanej przez SMR trasy",którą powinni się chwalić gdzie tylko można.

Dla mnie poziom arogancji sięgnął zenitu.

Wiem że już nie którzy ,będą pisać,że to trasa nie dochodowa ,taka na free itd-jeżeli tak to niech ją ściągną z planu to będzie uczciwie.

Prośba do Pana JC .

Czy mógłbyś podać,ustalić , ,szefa TMR czy SMR na  Polskę do której można by kierować "podziękowania" za tak "rzetelne i uczciwe " podejście do klienta.

Ta osoba nawet nie zdaje sobie sprawy ile ma tych ch....... w  d..pie.

Bardzo przepraszam za to ostatnie zdanie ,ale naprawdę nie potrafię się powstrzymać,jeszcze raz wszystkich zniesmaczonych przepraszam.

Dla mnie ten stan rzeczy  jest nie do zaakceptowania taka wisieńka taki smakołyk ,tyle lat czekałem na tą Bieńkulę,serce się rozdziera,jak się patrzy na tą pazerność i chytrość SMR-u, godne pożałowania,po prostu żenada.

Z wyrazami szacunku dla szefa SMR-u.

• Like 6

3 minuty temu, toppaner napisał:

Dla mnie poziom arogancji sięgnął zenitu.

Uwielbiam jazdę w Szczyrku. Bieńkula nie jest moim szczytem marzeń, ale rozumiem, że można na nią czekać. Taktyka ratrakowania co drugi dzień jest nie do przyjęcia.

• Like 1
  • Thanks 1

Powiem tak: bawiłem się przednio skacząc po mułdach które się utworzyły na bieńkuli, co nie zmienia faktu, że jak wyrżnąłem, to zacząłem lecieć w dół po lodzie ("betonie") który był na całej trasie.

Wiele osób które przeżyło górną ściankę dostąpiło wątpliwej przyjemności przeżycia dolnej ścianki składającej się z "betonu" gdzieniegdzie oprószonego śniegiem.

1 godzinę temu, przemo_narciarz napisał:

Na Chopoku ostatnio południa też nie ruszyli...

Nie wierzę i we wtorek sprawdzę,jeżeli i tak się  w TMR-E zaczyna dziać to ręce opadają.

Po prostu robi się dziadownia,choć nie nie wierzę to jakaś niedorzeczność sprawdzę .

Może jakiś strajk mają,no nie wiem co  , to jakaś abstrakcja ,to to toooooo?

No i nie wiem co dalej pisać ?

Zostaję bez słów.

Chyba że to wkrętka?

1 minutę temu, toppaner napisał:

Nie wierzę i we wtorek sprawdzę,jeżeli i tak się  w TMR-E zaczyna dziać to ręce opadają.

Po prostu robi się dziadownia,choć nie nie wierzę to jakaś niedorzeczność sprawdzę .

Zostaję bez słów.

Chyba że to wkrętka?

Serio północ była zrobiona a na południu czarnulka z świeżym opadem 20-30cm. Wszystko fajnie tylko świeże muldy i widoczność na 15m.... Było to w tą środę jeżeli dobrze pamiętam.

Też będę we wtorek możemy razem sprawdzić:) 

21 minut temu, toppaner napisał:

Zostaję bez słów.

Chyba że to wkrętka?

Myślę, że  powodem była aura 

Wysoko temperatura I do tego lampa. Pewnie oszczędzają śnieg

14 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

Też będę we wtorek możemy razem sprawdzić:) 

Ok.

Nawet organoleptycznie.

Jadę srebrną kijanką.

Wracając do tematu SMR. Dziś dla odmiany bajkowo ;) Mieliśmy wrażenie, ze najcieplej z dotychczasowych dni, a mimo to rano twardo. 9 i 9a ze sztruksem do końca, to jakiś ewenement. Szyby samochodu rano skrobałem, jak codziennie. Ludzi nieco więcej niż wczoraj. Kolejki do 8 minut bez zakładania wysokiego pressingu ;) Bardzo dużo zjeżdżających Golgotą, a trasa wytrzymała to bardzo dobrze. Dziewiąty dzień na nartach zaliczony.

• Like 6

Tak, również w niedzielę na Golgocie sporo narciarzy jak na tą trasę i ogólny mały ruch tego dnia. Pewnie dlatego, że dobrze wytrzymywała temperaturę - zacienienie robi swoje.
Ogólnie to dałem się namówić na przyjazd w niedzielę w środku ferii śląskich za namową kolegi który spędza(ł) weekend w Szczyrku i twierdził, że w sobotę nie było kolejek. OK ryzykuję. Na szczęście nie pożałowałem - rano zmrożony śnieg, super, potem wiadomo - narty wodne :D Ale przede wszystkim ludzi jak na lekarstwo  :|:oDlaczego? Nie wiem - choć się domyślam :D
Od rana jeździliśmy na Julkach (Golgota + 9,9a), koło południa pojechałem sprawdzić Bieńkulę, tak jak pisali koledzy wyżej, nie wyglądało to zbyt dobrze. Ale jeszcze gorzej było na 1. Na ściance obok słupa na calej szerokości wydarte do lodu/ziemi :( Trasa nr 10 końcówka AMBA FATIMA
, na środku oblodzona rynna szeroka na 2m, po bokach piaskownica po kostki, walka o życie początkujących, nr 3 dojazd do gondoli to samo, ale to standard. 4 i 7 koło 11:30 w porządku nawet ostatnia ścianka. Najlepsze 11 i 9a.
Podsumowując, "sensowna" jazda tak do godziny 11.
Generalnie jednak z dwojga złego lepiej w tym Szczyrku pojeździć przy plusowej temperaturze, niż stać w kolejce jak jest mróz.
Pozdrawiam

• Like 6

21 godzin temu, toppaner napisał:

Zostaję bez słów.

Chyba że to wkrętka?

Nie "zaczyna", bo na Chopoku taka sytuacja jest od wielu lat (trasy 3 i 6).

3 minuty temu, Jusik2002 napisał:

Czy może ktoś napisać o wieczornym ? Jak to teraz wygląda ? Da się pojeździć czy od początku kaszą i muldy ??

Śnieg nie ma jak związać po ratrakowaniu. Dobre pierwsze dwa zjazdy 3 i może cztery 1.

5 minut temu, Jusik2002 napisał:

Czy może ktoś napisać o wieczornym ? Jak to teraz wygląda ? Da się pojeździć czy od początku kaszą i muldy ??

Da się pojeździć przez pierwszą godzinę na trasie nr 3 , generalnie bida, na 1 kamienie :/ Temperatura jest jaka jest, trasy są przez ratraki równane, nie ma warunków pogodowych by śnieg się związał :/ 

4 minuty temu, fredek321 napisał:

Śnieg nie ma jak związać po ratrakowaniu. Dobre pierwsze dwa zjazdy 3 i może cztery 1.

Obie trasy ??? Chce przyjechać z dzieckiem które słabo jeździ. A ludzi sporo ?

10 minut temu, Jusik2002 napisał:

Obie trasy ??? Chce przyjechać z dzieckiem które słabo jeździ. A ludzi sporo ?

Szczerze Ci mówię, daruj dziecku stresów. W tych warunkach odpuść.Z dzieciekiem jedź do wisły np. na Klepki :)

• Like 2

14 minut temu, pasazer85 napisał:

Szczerze Ci mówię, daruj dziecku stresów. W tych warunkach odpuść.Z dzieciekiem jedź do wisły np. na Klepki :)

Jeśli dziecko nie jeździ bardzo słabo, to polecam Skolnity - wczoraj po 20.00 warunki były co najmniej dobre, niebieska trasa nie jest aż tak mocno stroma. Kolejek oczywiście brak.

20 minut temu, olo napisał:

Jeśli dziecko nie jeździ bardzo słabo, to polecam Skolnity - wczoraj po 20.00 warunki były co najmniej dobre, niebieska trasa nie jest aż tak mocno stroma. Kolejek oczywiście brak.

Skolnity znamy bardzo dobrze więc wpadniemy na 3h :) Dzięki za sugestie :) 

Hej, planuję tygodniowy urlop w Szczyrku, ale dopiero od 11.03. Czy uważacie, patrząc na obecną grubość pokrywy śnieżnej (ale i rosnącą temp. powietrza), że da się wtedy jeszcze pojeździć? Czy lepiej stanąć na głowie i pojechać tydzień wcześniej? Będę wdzięczny za komentarze osób, które są lub były ostatnio na miejscu.

25 minut temu, Gullit napisał:

Hej, planuję tygodniowy urlop w Szczyrku, ale dopiero od 11.03. Czy uważacie, patrząc na obecną grubość pokrywy śnieżnej (ale i rosnącą temp. powietrza), że da się wtedy jeszcze pojeździć? Czy lepiej stanąć na głowie i pojechać tydzień wcześniej? Będę wdzięczny za komentarze osób, które są lub były ostatnio na miejscu.

idzie ochłodzenie i nowa dostawa śniegu, będzie ok, nawet tłok znacznie mniejszy ;), w końcu może da się pojeździć

• Like 2

29 minut temu, Sariensis napisał:

idzie ochłodzenie i nowa dostawa śniegu, będzie ok, nawet tłok znacznie mniejszy ;), w końcu może da się pojeździć

Obyś miał rację. Dziś rano po raz pierwszy nie było skrobania samochodu. Źle to wróżyło i niestety sprawdziło się. Stoki od początku miękkie, do tego przygotowane na 3+. Dzisiejszy ranek miał jedną zaletę. Niedziałająca gondola spowodowała, że na Solisku do 10:30 było pusto. Pierwsze zjazdy Golgotą, która była najlepiej przygotowaną trasą. Potem 7 też całkiem niezła i co najważniejsze pusta. Później nartmagedon. Do żółtej,jeżdżącej wolno (9min30sek) kolejka na 12-15 minut. Niebieska nieco lepiej, ale końcówka 10 to rzeź niewiniątek. Dla nas zjazd nieco rozjeżdżoną Golgotą był łatwiejszy. Na pewno gorzej niż ostatnie 3 dni, ale nie ma na co narzekać.