Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

3 godziny temu, moruniek napisał:

Kolejki do 11:30 umiarkowane.

tak-o-1130.jpg

Tym zdjęciem troszkę manipulujesz faktami, nie jest ono zrobione później niż 8.30-9.30, Kolejka w godzinach późniejszych 10-11.30  kilka metrów za siatki,15-20 minut czekania.  Relacja generalnie fajna,ale ostatnie zdjęcie psuje wszystko w oczach tych którzy  tam dzisiaj byli i wiedzą jak było faktycznie :/ 

• Like 2
  • Thanks 2
  • Downvote 1

7 minut temu, pasazer85 napisał:

Tym zdjęciem troszkę manipulujesz faktami, nie jest ono zrobione później niż 8.30-9.30, Kolejka w godzinach późniejszych 10-11.30  kilka metrów za siatki,15-20 minut czekania.  Relacja generalnie fajna,ale ostatnie zdjęcie psuje wszystko w oczach tych którzy  tam dzisiaj byli i wiedzą jak było faktycznie :/ 

Jak wejdziesz we właściwości tego zdjęcia masz dokładną godzinę jego zrobienia 10:33. Moje relacje mają charakter czysto subiektywny, zawsze każda jest moimi odczuciami a nie obiektywnym przedstawieniem faktów, nie jest to celem moich relacji, prezentuję jedynie swoje odczucia, które mogą być (ale nie muszą) pomocne dla innych.

• Like 2
  • Thanks 5
  • Downvote 1

1 godzinę temu, pasazer85 napisał:

Zgadzam się o 10.30 już sporo ludzi.

Warunki rano dobre potem z godziny na godzinę coraz więcej lodu,a na dole 4 to dla turystów już tyko walka o przeżycie,w miarę dobrze na pośrednim.

Bieńkula zrobiona lecz dolna ściana to już trochę respektu trzeba było mieć.

Po zjeździe do gondoli ok 10.50 już sporo ludzi i tylko jedyne wyjście to ucieczka do COS.

Podsumowując .

Po opadach zrobiła się tafla betonu przykryta cm śniegu czy czegoś takiego.

Po 2 godz. jazdy krawędzie do roboty.

Dobry b.twardy dzień,który uratował COS.

Mieliśmy dziś przyjemność od rana przebywać w Szczyrku.Odbywały się zawody narciarskie Family Cup,Mistrzostwa woj. Śląskiego. Ja przechadzałam się z aparatem,kilka zdjęć, godzina około 13.00:)

P2235498.thumb.JPG.7fc7598c9f67bd1f448bb058369c97f7.JPG

P2235497.thumb.JPG.81ee9856160ef38331df878151831384.JPG

P2235494.thumb.JPG.a8d7602c5283a4fb180773d50a451103.JPG

P2235493.thumb.JPG.448e6363c3a366e67d4a87ef7ca1781a.JPG

P2235452.thumb.JPG.a086879140501d7e45fb9226126687b1.JPG

P2235478.thumb.JPG.b686961ea5c4d757af1167ea9bab2925.JPG

P2235372.thumb.JPG.9a6e73a48525ca198c12069012947b70.JPG

Kto chciał ,ten pojeździł. :) Pozdrawiam.

• Like 15
  • Thanks 3

Ścianka na 4 robi taką selekcję, że większość woli Kopę co mi wcale nie przeszkadza. Na Solisku 2-3 min stania. 

20190224_102001.jpg

20190224_111302.jpg

• Like 15
  • Haha 3

14 godzin temu, pasazer85 napisał:

Nie wiem skąd bierzesz info o manipulacji. Jeździłem tam od 11 do 13 chyba i najdłużej na Pośredni stałem 10 minut. Sprawdzane za każdym zjazdem.

Wczoraj było turbo fajnie. 

No i witam wszystkich, bo jestem tu nowy 🙂

Edited by Olgierd
  • Like 5

19 godzin temu, moruniek napisał:

Jak wejdziesz we właściwości tego zdjęcia masz dokładną godzinę jego zrobienia 10:33. Moje relacje mają charakter czysto subiektywny,

W takim razie nie rozważnie dobrałem słowa,powinienem zamiast ,,manipulujesz faktami,, powinienem napisać :,,miałeś niebywałe szczęście,,.Również byłem od rana i po 9.30 nawet nie udało mi się nawet zaobserwować by po 10.30 przy bramkach była tak mała ilość osób.  

Co innego dzisiaj, przez cały dzień było jak na Twoim zdjęciu. 

4 godziny temu, Olgierd napisał:

Nie wiem skąd bierzesz info o manipulacji. Jeździłem tam od 11 do 13 chyba i najdłużej na Pośredni stałem 10 minut. Sprawdzane za każdym zjazdem.

Stąd,że jeżdżę od 8.30 do 15 :) Ty znowu musiałeś mieć pecha, bo mega rzadko się zdarza żeby kolejka na Pośredni była większa niż na Hale Skrzyczeńską :) 

Fajnie,że SMR wykorzystał mroźne noce i naprodukował sporo śniegu, kopy pod lancami mają kilka metrów wysokości:D Niestety w zbiorniku kończy się zapas wody :/

• Like 1

4 godziny temu, andy-w napisał:

Na dzisiejszy beton najlepsze GS

Potwierdzam. Nie ma to jak długa narta i prawie pusta "Bieńkula". Zresztą dzisiaj już było widać że to końcówka ferii. Dzisiaj solidnie się wyjeździłem u "Słowaków".

• Like 3

My też dziś jazda na krawędzi i Bieńkula i miodzio jazda. 

Choć widok osób które walczyły o życie jadąc w dół  a które przeliczyły się z swoim sprzętem i umiejętnościami była nader spora. Bieńkula dziś najlepszą trasą w SMR potem Golgota. Od 8:30 do 16:00 ⛷️😎

To miedzy innymi przez takie opinie potem na niej są ludzie "walczący o życie". Naczytają się ... najlepsza trasa w SMR i jazda...  A ja powiem, że sądząc po kolejkach najlepsza to ta ze zbójnickiej kopy. Z MS tez fajna a na 5 i 11 to dziś trzeba było i bardzo ostrych krawędzi i umiejętności postawienia nart na tychże. Bez jednego z tych elementów kończyło się szuraniem po betonie/lodzie w najlepszym wypadku. 

Edited by christof
  • Like 2
  • Haha 1

4 minuty temu, christof napisał:

To miedzy innymi przez takie opinie potem na niej są ludzie "walczący o życie". Naczytają się ... najlepsza trasa w SMR i jazda...  A ja powiem, że sądząc po kolejkach najlepsza to ta ze zbójnickiej kopy.

No ba i najniebezpieczniejsze... ciekawe,że ostatnio to właśnie stamtąd zwożą pasażerów do helikoptera który czeka na Hali Skrzyczeńskiej :P 

było lodowo, prawie pusto, chyba warunki przegoniły... a tu  heli:

zdj 1.jpg

Edited by DMM
  • Like 1

35 minut temu, pasazer85 napisał:

No ba i najniebezpieczniejsze... ciekawe,że ostatnio to właśnie stamtąd zwożą pasażerów do helikoptera który czeka na Hali Skrzyczeńskiej :P 

Tak jest zawsze. Pewnego razu miałem przyjemność jechania z GOPRowcem na orczyku. Rozmawialiśmy o wypadkach w SON. Podczas tego przykładowego weekendu było 12 interwencji w tym 2 urazy do których wezwano helikopter. Wszystkie na niebieskich trasach. Wg Pana GOPRowca wynikało to miedzy innymi z 3 powodów. Pierwszy tłok na niebieskich drugi to słabe umiejętności a trzeci to przecenianie umiejętności przez tych z punktu drugiego po 3 dniach na stoku. Ryzyko ze przerażony słaby narciarz walczący o życie zrobi sobie krzywdę na 5 jest niewielkie. Gorilla family pod koniec turnusu feriowego to większe zagrożenie. 

W kazdym razie dzis w SMR wyjątkowo małe kolejki. Sporo zrobionego śniegu na 7. na 1 tez jeszcze nie do końca rozratrakowane zapasy. Lekkie Ocieplenie wyszło by trasom na dobre no ale jak lekkie bedzie zobaczymy :)

Edited by christof
  • Like 5

Dzisiaj miała być jazda góra do 12 godz., a była do 15:30. Wyjazd pierwszą kanapą na Juliany. Kilka zjazdów całkowicie pustymi trasami 8,9,9a,10 oraz Golgotą.
Trasy twarde i często z lodowym podkładem pod sztruksem. Światło plaskie, ale było na tyle gładko, że to nie przeszkadzało. Do 12 godz. zaliczyłem jeszcze kilka razy 4 i 7 . Nie miałem dzisiaj żadnej chęci na Kopę, Małe Skrzyczne oraz zjazd do Gondoli. Skutecznie mnie zniechęcała spora kolejka do Kanapy na Kopę oraz niepewność sytuacji przy Gondoli. Na Solisku kolejki cały czas na 2-3 min lub wjazd bezpośrednio do bramek za którymi stało kilka, kilkanaście osób. 
Od rana były testy nart Elan, ale jakoś dopiero mnie zainteresowały ok. południa. Niestety na upatrzone narty czyli GS i SL trzeba było polować. Udało się "wypożyczyć" GSX 175cm, R-19m oraz SL 160cm i twardszą SLX 165cm. Na każdej śmigałem po ok. 1 godz. i wszystkie zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Zaliczyłbym je do nart raczej twardych z bardzo dobrym trzymaniem krawędzi. 1 parę nart można było testowć nawet cały dzień bez ograniczeń czasowych.
Wracając do warunków to na ściankach na 4 oraz dojazdówce z 8,9,10 do Golgoty "trup słał się gęsto". Było kilka interwencji GOPR. wychodzący lód oraz duże odsypy dla wielu był pułapką nie do przejechania. Sporo było także zderzeń. Dlatego zniechęceni narciarze w większości woleli jeździć na Kopie. Golgota równa jak stół do końca, z tym, że z coraz większą ilością lodu. 
Był to jeden z trzech najlepszych moich dni w tym sezonie, a do tego z najdłuższą jazdą. Przejechane 103 km (wg aplikcji Strava) razem z wyciągami co przekłada się na jakieś 50-60 km trasami w dół.

Golgota rano

20190224_083131.jpg

Solisko 10:24

20190224_102418.jpg

testowe Elany

20190224_131912.jpg

ścianka na 4 godz. 14:33

20190224_143313.jpg

trasa nr 7 godz. 14:37

20190224_143721.jpg

na Hali S.

20190224_144131.jpg

trasa nr 7 godz. 14:37

20190224_144307.jpg

kanapa z Soliska na Halę S., godz. 14:47

20190224_144732.jpg

widoczek

20190224_145132.jpg

dojazdowy trawers do Golgoty godz. 14:58

20190224_145815.jpg

8 na Julianach godz. 15:02

20190224_150203.jpg

EKG

EKG.jpg

Strava

Screenshot_20190224-204414_Strava.jpg

Edited by andy-w
  • Like 7
  • Thanks 3

No,no, widzę, że ładnie dziś pojeździliście  Ja wybieram się jutro, nastawiam się na dobre nartowanie!
Czy ktoś wie co konkretnie oznacza komunikat na stronie SMR dot tras 1 i 7 "otwarte ograniczone"? Na 7 to spodziewam się, że dół będzie zamknięty, natomiast przy 1 to co? Trzeba odpinać narty na przejeździe przez drogę? :D
@andy-w nie orientujesz się, czy narty na testy będą też jutro? Ile Cię kosztowała taka przyjemność?

9 minutes ago, gruchauho said:

No,no, widzę, że ładnie dziś pojeździliście  Ja wybieram się jutro, nastawiam się na dobre nartowanie!
Czy ktoś wie co konkretnie oznacza komunikat na stronie SMR dot tras 1 i 7 "otwarte ograniczone"? Na 7 to spodziewam się, że dół będzie zamknięty, natomiast przy 1 to co? Trzeba odpinać narty na przejeździe przez drogę? :D
@andy-w nie orientujesz się, czy narty na testy będą też jutro? Ile Cię kosztowała taka przyjemność?

7 - ograniczone otwarcie to zapewne te hałdy śniegu z armatek w dolnej części, które zawężają trasę, ale spokojnie obok da się zjechać , nawet dla wielu jest  przy tym sporo zabawy . Dzisiaj oficjalnie dół 7 był zamknięty. Ścianka  na 7 dojazdowa do Soliska to już był hardcore - twarde muldy po kolana - także zamknięta

Nie sądzę, aby testy nart były w tygodniu i to jeszcze po feriach, ale może się mylę.

Ciekawi mnie ruch w SMR po feriach, podejrzewam, że szykują się na ten okres np. emeryci oraz ludzie, którzy mają dzieci już wieku poza szkolnym

20190224_144831.jpg

Edited by andy-w
  • Thanks 1

13 minut temu, gruchauho napisał:

Ja co prawda nie jestem @andy-w ale odpowiem: Testy Elana były jednodniowe, są bezpłatne. Trzeba mieć tylko dowód osobisty.

• Thanks 1

19 minut temu, andy-w napisał:

Ciekawi mnie ruch w SMR po feriach, podejrzewam, że szykują się na ten okres np. emeryci oraz ludzie, którzy mają dzieci już wieku poza szkolnym

No i bezdzietni :P Trzymam kciuki żeby takie warunki się utrzymały w tygodniu i do kolejnego weekendu..

• Like 1