Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

• Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dzisiaj byłem, zobaczyłem, zjechałem, nawet dwa razy, czyli tura na Małe Skrzyczne. Zacznę od góry, 3 armatki pracowały na trasie Małe Skrzyczne-Hala Skrzyczeńska. To dobra wiadomość bo myślałem że n

Kilka obrazków z dzisiaj. Słów nie trzeba.  

Po blisko dwutygodniowej przerwie dzisiaj trafiłem ponownie do Szczyrku, na parkingu pod gondolą 8.25 i już tylko jeden rząd wolny do parkowania, ale ja nie jestem @bolec, Krzychu, kiedy wjeżdża na pa

Posted Images

3 godziny temu, slift napisał:

Dzięki za informację. W czwartek zobaczę z rana chyba jak to wygląda i będzie decyzja.

Dzień ryzykowny, ale jak jezdziliście przy wietrze w porywach 70km/h, to może nie będzie aż tak żle 🙂

Kolego, umiem czytać ICM-a i ja jakoś fatalnej lipnej pogody nie widzę a wręcz przeciwnie. Gdzieś Ty wypatrzył tragiczne warunki to ja nie wiem...

Chyba że też jedziesz w czwartek i siejesz ferment aby ludzi odstraszyć 🙂

Ja nie jadę, ale trochę fermentu posieję:;) Przeglądałem ICM i rzeczywiście wygląda to całkiem fajnie. Ale w mojej szklanej kuli wygląda to jednak trochę inaczej. Do czwartku popołudnia będziemy się znajdować w ciepłej masie, to po pierwsze. W czwartek pod wieczór,  jest prognozowane przejście frontu chłodnego, który dotrze do Szczyrku od północy. Pchana przed nim  ciepła masa, może wywołać halnego, a co to oznacza każdy wie. Związane z halnym zjawiska spowodują że wiatr będzie miał dużo większą siłę niż jest to podane w prognozie.  Halny wystąpi z nietypowego kierunku, bo z północnego zachodu.Po froncie atmosfera się wyciszy i będzie trochę chłodniej. W piątek i sobotę pod względem pogodowym powinno być dobrze, pytanie tylko w jakim stanie będzie śnieg "po przejściach". I jeszcze jedno, na halnego najbardziej jest narażona, a jakże, kanapa na Kopę.  

• Like 1

To jeszcze moja relacja z dnia wczorajszego (wstawiam dopiero dziś bo wczoraj późno wróciłem do domu). Warunki wczoraj ciężkie ze względu na gęstą mgłę oraz siąpiący cały czas deszcz (ten ustał dopiero około 11:00). Ludzi mało. Co do tras, mocno puściła 3 - jazda po mokrym śniegu, słabo trzymającym. Dość dobrze trzymały się trasy na Pośrednim z Golgotą włącznie (choć ta też bardziej miękka niż dzień wcześniej). 1 była zagrodzona i pracowały ratraki (rozgarniały śnieg wyprodukowany 2 dni wcześniej i poprawiały warunki), dobre warunki na 4, bardzo dobre warunki na 7 (ta była wczoraj robiona - dolny odcinek). Trasa ze Zbójnickiej trzyma się dobrze, ale ze względu na bardo gęstą mgłę - przyjemność z jazdy żadna. Na Hali Skrzyczeńskiej i 4 zaobserwowałem pierwsze drobne przecierki, podobnie na 8 (tu mają jednak ze 2 kopy śniegu do rozgarnięcia). W mojej ocenie najbliższe ocieplenie, wiatr i deszcz - najwięcej krzywdy zrobi trasie nr 3 (tam wyraźnie puścił już lód), na Pośrednim (8,9,10,11) i 7 - lodowa skorupa trzymała się wczoraj całkiem nieźle.

Kilka zdjęć (mgła stała do wysokości Suchego). Widokowo - nie było zdecydowanie.

spacer.png

spacer.png

Zbójnicka kopa.

spacer.png

I widok na kanapy.   

spacer.png

• Like 10
  • Thanks 2

Było dziś trochę nartowane  ;)

C385.jpg

Pogoda rewelacja warunki nie koniecznie ale trudno wymagać lepszych .

Rano godzina  9:00 Oblodzony sztruks i lekkie zachmurzenie :

20190227-090925.jpg

Około 9:30 zaczeło się przecierać 10:30 pogoda miód malina i lekka odwilż

20190227-091830.jpg

• Like 12

Też byłem wczoraj i lampa że hej 😊 O 11 odsypy spore. Sam zaliczyłem kontakt glowa-ziemia i nie było to miłe uczucie. A na nartach jeżdżę raczej b.dobrze...Trasa z kopy to nieporozumienie. Narty biegowe ubrać i jeździć. Zmarnowany potencjał m.skrzycznego 😕 Jakiś pseudo orczyk...

Jechałem z pracownikami SMR gondola i takie oto wieści usłyszałem. Czy to prawda czy sciema kij to wie...

- do 15 marca chcą utrzymac nocne jazdy

- ośrodek planują mieć otwarty do końca marca.

-nowych kolejek na razie nie będzie. Mówili coś o wytyczaniu nowych tras 😊 Gdzie co i jak nie wiadomo. Dopiero potem nowe kolejki m.in. z Czyrnej.

- inwestycje na nowy rok to 3 etap poprawy naśnieżania.

Pzdr

• Like 8
  • Thanks 4

widać poszerzyli jakoś ... tak za mało 😀,

ale tak prawdę mówiąc, byłem w tym sezonie w Szczyrkowskim z 20 razy,,, i jakoś tak mam... jestem rozgoryczony... inwestycją poczynioną... jakoś tak wspominając poprzednie lata jakoś tak dziwnie... spieprzyli to... chyba że myślą jakoś tak alternatywnie... i wyciągną z tej Kopy

Niech się te poszerzacze trzymają z daleka od COSu. A jak już muszą to niech poszerzają Ondraszka. A jak im przyjdzie do głowy cięcie na żyletki orczyka na Dolinach to się przykuję do niego łańcuchem jak ekolodzy do drzew. Orczyka z Czyrnej mi wczoraj nie brakowało bo luzy do gondoli. Orczyków na Pośrednim nie mogę przeżyć.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
39 minut temu, czepek napisał:

Niech się te poszerzacze trzymają z daleka od COSu. A jak już muszą to niech poszerzają Ondraszka. A jak im przyjdzie do głowy cięcie na żyletki orczyka na Dolinach to się przykuję do niego łańcuchem jak ekolodzy do drzew. Orczyka z Czyrnej mi wczoraj nie brakowało bo luzy do gondoli. Orczyków na Pośrednim nie mogę przeżyć.

A ja lubi szerokie, wyprofilowane trasy. Nie przepadam za orczykami. Te które były w starym GON-ie uważa, za najbardziej niewygodne. Szukasz oldskulowych warunków. Jedź na Stożek do Wisły, na Pilsko.   

• Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 2
10 godzin temu, Honza napisał:

A ja lubi szerokie, wyprofilowane trasy. Nie przepadam za orczykami. Te które były w starym GON-ie uważa, za najbardziej niewygodne. Szukasz oldskulowych warunków. Jedź na Stożek do Wisły, na Pilsko.   

No to masz cały SMR. A tym co lubią inaczej łaskawie zostaw COS. Nie wszyscy muszą lubić to samo. 

• Like 2
  • Thanks 3

jak z kolejkami dziś na solisku po feriach?

kamera jest tak ustawiona, że pokazuje początek kolejki, później zacięcie i golgota, z powrotem tak samo tnie się na końcu kolejki nie pokazując jej, żeby chyba nie wystraszyć ludzi

• Haha 1
29 minut temu, Robur82 napisał:

Jak w ferie, pogoda dziś dopisała i do tego sobota

Dobrze, że dziś nie skusiłem się

I ja się dziś nie zwlekłam (wróciłam z podróży o 1 w nocy). A być później niż parę minut przed 8 (chciałam na COS) nie było sensu. Ciekawe, co będzie jutro (z tłumami, nie zwlekaniem się z wyra).

• Like 1
  • Haha 1

Kolejki dramat, dawno tyle nie czekałem na wjazd wyciągiem... Że oni nie puszczają tych orczyków C1 i C2 to jakaś paranoja. Bieńkula twarda i pusta, ale co z tego jak potem 20 min w kolejce do gondoli ;) 

Edited by quba0
  • Like 1
  • Haha 2
  • Sad 2