Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Wy tu gadu gadu a  na Skrzycznem  spadło 30cm śniegu  i dziś ma troche dopadać więc jutro  miód malina nartowanie powyżej 900m npm  rzecz jasna.

Tak przy okazji  to mnie napadało do okoła chaułpy  prawie 20cm śniegu  .

• Like 1
  • Thanks 1

13 minutes ago, Bemek said:

Wy tu gadu gadu a  na Skrzycznem  spadło 30cm śniegu  i dziś ma troche dopadać więc jutro  miód malina nartowanie powyżej 900m npm  rzecz jasna.

Ale nie mieszkasz w Kamesznicy?

No to Sobie pojeździcie w Beskidach, a ja liczę, że coś spadnie w Karkonoszach i też coś jeszcze pojeżdżę...

Edited by marionen
  • Like 3
  • Haha 1

3 hours ago, Maria said:

I właściwie zawsze będzie, gdyż zależy bardzo silnie od niewielkich zmian, które trudno przewidzieć -  tzw. "efekt motyla". Rozwiązania równań różniczkowych  (bardzo skomplikowanych i rozwiązywanych właściwie wyłącznie numerycznie) opisujących ruch mas powietrza zależą bardzo silnie od niewielkich zmian warunków brzegowych - obrazowo, jeśli motyl zatrzepocze gdzieś skrzydełkami, tysiące kilometrów dalej pogoda może się zmienić radykalnie. Oczywiście to obraz przesadny, ale przedstawiający pewną właściwość zjawisk. Przewidywanie jest więc zawsze obarczone dużą niepewnością.

Lepiej tego bym nie ujął, dzięki:;)

• Like 1

3 hours ago, Bemek said:

Jak to w masie polarno - morskiej, dołem mokro a wyżej śnieg z "mięsistych" chmur.

• Like 1

2 hours ago, marionen said:

No to Sobie pojeździcie w Beskidach, a ja liczę, że coś spadnie w Karkonoszach i też coś jeszcze pojeżdżę...

Na jutro rano również w Karkonoszach trochę popada. Najwięcej skorzysta Szpindlerowy Młyn.

• Like 1

12 minutes ago, Zibi28 said:

Na jutro rano również w Karkonoszach trochę popada. Najwięcej skorzysta Szpindlerowy Młyn.

Szpindl skorzystał już nieco. Fotka z wczoraj 🙂

20190311_111823.jpg

• Like 9

4 hours ago, Zibi28 said:

Prognozowanie długoterminowe jest zawsze obarczone bardzo dużym błędem, jakbyś czytał nasze posty ze zrozumieniem, to byś wiedział o tej oczywistości. 

Za to w ostatnim zdaniu próbujesz wejść w nasze buty:;)  Uważaj, bo ktoś zza węgła, też Ci może w Kwietniu łatkę przyczepić. Bo pogoda jak kobieta, zmienną jest:;)

No więc właśnie. Prognozowanie długoterminowe to wróżbiarstwo. Równie dobrze można rzucić monetą albo grać w pogodową ruletkę. Żaden fachowiec z IMiGW nie powie początkiem stycznia, że luty będzie z pewnością taki albo śmiaki, bo doskonale zdaje sobie sprawę, że przewidzieć tego się nie da. Dlatego rzucanie takich prognoz (a były takie przypadki na tym forum), świadczy tylko i wyłącznie o bladym pojęciu o tematyce. Zawsze z przyjemnością poczytam w wątku pogodowym kogoś, kto zna się na modelach i napisze jak jego zdaniem będzie wyglądało następne 7-10 dni. Wszystko w dalszym okresie czasu jest bardzo trudne do przewidzenia. Szczególnie w naszym klimacie i szczególnie zimą.

Ze swojej strony kończę ten offtop.

36 minutes ago, tresor said:

No więc właśnie. Prognozowanie długoterminowe to wróżbiarstwo. Równie dobrze można rzucić monetą albo grać w pogodową ruletkę. Żaden fachowiec z IMiGW nie powie początkiem stycznia, że luty będzie z pewnością taki albo śmiaki, bo doskonale zdaje sobie sprawę, że przewidzieć tego się nie da. Dlatego rzucanie takich prognoz (a były takie przypadki na tym forum), świadczy tylko i wyłącznie o bladym pojęciu o tematyce. Zawsze z przyjemnością poczytam w wątku pogodowym kogoś, kto zna się na modelach i napisze jak jego zdaniem będzie wyglądało następne 7-10 dni. Wszystko w dalszym okresie czasu jest bardzo trudne do przewidzenia. Szczególnie w naszym klimacie i szczególnie zimą.

Ze swojej strony kończę ten offtop.

Prognozowanie długoterminowe jest przez różne modele liczone, więc jest liczone po coś. Mamadu dla nas je analizował i potem przedstawiał, i robił to z dużą znajomością tematu. To że ich sprawdzalność bywa zupełnie przypadkowa, z powodów już dziś poruszonych, to o tym wtedy również pisaliśmy. 

• Like 2

Małe Skrzyczne skiturowo, warun do Hali bardzo dobry, dalej jechałem wzdłuż  Bieńkuli, pod orczykami super a na Bieńkule wjechałem tak w połowie i tam niestety trasa niezbyt przygotowana, warunki na niej raczej trudne.

Pozdrawiam  Maciek

20190312_134008.jpg

20190312_135216.jpg

20190312_135612.jpg

20190312_140300.jpg

Edited by Mati1981
  • Like 11
  • Thanks 3

wtorek, 12 marca 2019

Samochwała w kącie stała. Okradam stację narciarską

%2528Nowy%2BSzczyrk%2529%2B%252855%2529.JPG

Intencją strategiczną największej w Polsce stacji narciarskiej była wczesna sprzedaż sezonówek za "rozsądną" cenę, aby zyskać trochę kapitału na inwestycje, niewiele na tym tracąc w sensie finansowym i w sensie dodatkowych koniecznych do wykonania usług.

Z kolei intencją operacyjną największej stacji narciarskiej jest przyjazd narciarza nieortodoksyjnego, czyli takiego, który:

• kupi drogie karnety całodniowe dla siebie i całej rodziny;
  • "sprzeda" dzieci instruktorom stacji;
  • zjedzie parę razy niebieską trasą;
  • zmęczony tymi kilkoma zjazdami uda się na zwiedzanie baru, gdzie razem z rodziną spędzi pół dnia;
  • zjedzie jeszcze ze dwa razy;
  • zadowolony uda się swoją beemą do domu, nie zapominając wcześniej o wizycie w sklepie sportowym.

Tymczasem ja muszę się przyznać, że po zakupie wspomnianej sezonówki dość systematycznie okradam stację narciarską. Nie było to łatwe, bo stacja postawiła przede mną kłody w postaci rekordowego zainteresowania samą sobą przed sezonem, w sezonie, w weekendy i poza weekendami - praktycznie każdego dnia.

Ale wreszcie trochę zepsuła się pogoda, narciarze nieortodoksyjni schowali sprzęt, pomysł padł na wyjątkowo nielubiany dzień roboczy (poniedziałek) i można było przystąpić do kluczowej kradzieży:

2019-03-12%2B%25285%2529.png

Dzięki temu otrzymałem dziś dwa jakże fajny komunikat:

2019-03-12%2B%25287%2529.png

Więcej tutaj, także trochę narzekania [nieprzygotowane trasy, zamknięte trasy (dlaczego Bieńkula?), nieogrodzone kamieniska, przespany czas na naśnieżanie] obok zadowolenia z rekordowego wyniku, także dzięki nowoczesnym wyciągom:

http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/03/samochwaa-w-kacie-staa-okradam-stacje.html

• Like 1
  • Haha 2
  • Downvote 1

Sprytna sezonówka na przyszły sezon będzie dostępna od 18 marca w dwóch wariantach:

-699zł płatne jednorazowo do końca kwietnia (SMR,COS,BSA)

-199zł płatne do końca kwietnia, dopłata 699zł jesienią.(SMR,COS,BSA)

Dopłata do wieczornej 250zł

• Like 2
  • Thanks 3
  • Confused 1

Osobiście się nad tym zastanawiam. Chciałbym posłuchać opinii osób, które korzystały z sezonówki. Myślę o opcji bez Słowacji, za to z jazdami wieczornymi. Do Szczyrku mam 77 km. Na pewno z 20 razy w sezonie bym przyjechał (dzienne + wieczorne). Niech się ktoś wypowie. Brać? Jak nie to dlaczego?

10 minutes ago, gruchauho said:

Niech się ktoś wypowie. Brać? Jak nie to dlaczego?

Narzekam na nich, trochę mnie denerwują, ale jeżdżę tam bo mam blisko. W tym sezonie zrobiłem ponad 500km. W szczycie sezonu unikać weekendów, w tygodniu przyjeżdżać z samego rana i można pojeździć :)

Przypominam jeszcze,że od przyszłego sezonu w Szczyrku będą ceny ,,dynamiczne,, więc za 130zł w wysokim sezonie dniówki raczej się nie kupi :D 

Pełne info : https://www.szczyrkowski.pl/index.php?id=9097&fbclid=IwAR1uS3ZMqZ2Bm93_8FVzk4KB3RFqPLc0gDACX3VFjqkNYn7-r9MVpj7qH28

Edited by pasazer85
  • Like 3
  • Haha 1

Do tego dodali w opcji "Możliwość jazdy na nartach w słowackich ośrodkach Jasna-Chopok, Tatrzańska Łomnica i Szczyrbskie Pleso za gwarantowaną dopłatą 25€ za dzień ".

• Like 1

700 złotych to taniej niż 2x6 dni kupowane u właściciela "współpracującego pensjonatu". Jednak dla mieszkańca Łodzi ryzyko jest za wysokie.

• Sad 1

Ta oferta słowackiej sezonówki to jakiś kosmos. 1000zł i jazda po wszystkich największych ośrodkach w tej części Europy. Dodajmy, że wspaniałych, cudownych, najlepszych TMRowskich ośrodkach 🙃🙃
Ja jednak na Chopok/Łomnice pojadę max 3 razy w sezonie, dlatego najprawdopodobniej zdecyduję się na Szczyrk razem z wieczornymi (950zł). A na Słowację zawsze można skoczyć za 25 euro. Czekam dalej na opinie tych, którzy owe sezonówki mieli, i tak na nie (bądź na TMR) narzekali. Przecież aż tak pięknie być nie może :)
Tak jak kolega wyżej pisze, oferta jest sensowna dla osób ze Śląska i okolic.

Edited by gruchauho
  • Haha 1

10 minutes ago, fredek321 said:

700 złotych to taniej niż 2x6 dni kupowane u właściciela "współpracującego pensjonatu". Jednak dla mieszkańca Łodzi ryzyko jest za wysokie.

Ja mieszkam pod Warszawą, w tym sezonie jeździłem u nich ponad 40 dni na nartach (COS, BSA, SMR), a jeszcze pewnie kilka pojeżdżę. Prawdopodobnie kupię jednak wersję Słowacką, bo i tak mam zarezerwowany nocleg na Chopoku od 12 do 19 kwietnia (Czyżby przygotowali ofertę specjalnie z myślą o moich potrzebach ?). 

Wersja Słowacka ma jednak ograniczenia (27.-31.12.2019, 4.-5.1.2020) - pytanie czy dotyczą też Szczyrku ?

• Like 3

1 minute ago, moruniek said:

a mieszkam pod Warszawą, w tym sezonie jeździłem u nich ponad 40 dni na nartach (COS, BSA, SMR), a jeszcze pewnie kilka pojeżdżę.

Podziwiam.
Chyba nie doceniam faktu, że mam w góry tak blisko.