Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Szczyrkowski i COS sprawdzone. Parking 8.30 i już pierwszy zajęty - wiadomo środa. Gondolka i zjazd do Soliska czwórką, która jest bardzo, bardzo równa i dość twarda po nocnym mrozie. Juliany i niebieska kanapa już zamknięte i nie ratrakowane . Następnie spotkanie z Rafałem na Hali i jazda we dwóch do końca czyli do 14. Trasy z Kopy i M.Skrzycznego do Hali gładziutkie i twarde. Siódemka z Hali do Soliska oficjalnie zamknięta, ale na 1/3 szer przejechana ratrakiem i przejezdna. "Ścianka" na 7 przed Suchym z przetopami, poniżej do Soliska idealna i otwarta. Bar na Suchym po lewej już zamknięty.

COS - FIS na całej długości łącznie z Dolinami bardzo dobry. Ondraszek również. Przejście FIS w Doliny - uwaga przetop. Doliny lewe - na środku przetop. 

Generalnie na trasach nie ma wcale kamieni, ale uwaga na dojazdach do bramek już są - te widoczne i te ukryte wredne pod śniegiem.

Kiełbasa, a właściwie dwie u Hiltona jak zawsze smaczne. Mały freeride jeszcze możliwy - na podkładzie jakieś 3 cm świeżego śniegu. Przejazd granią ze Skrzycznego na M.Skrzyczne z pominięciem Kopy bardzo malowniczy. Zjazd trójką do gondoli możliwy i bezpieczny, ale w środkowej części trasy jeszcze przed pierwszym zakrętem w lewo duży przetop i zwężenie. Jedynka zamknięta.

Na pytanie zadane w infocentrum czy sezonówka słowacka działa na COS i BSA otrzymujemy odpowiedź, że nie działa. Ale jesteśmy upierdliwi i drążymy temat.

Pani dzwoni do managera do spraw Gopassa i otrzymuje odpowiedź, że oczywiście działa. Uspokojeni i zadowoleni z dzisiejszych nart udajemy się na zasłużony odpoczynek. Strat w sprzęcie dzisiaj nie zauważono.

widok na Halę Skrzyczeńską

20190320_085525.jpg

Hala S. - koniec trasy z Małego Skrzycznego

20190320_085433.jpg

czwórka

20190320_090000.jpg

dół siódemki z widokiem na Solisko

20190320_090115.jpg

dół siódemki z widokiem na Suche

20190320_090409.jpg

siódemka przed Suchym

20190320_090504.jpg

trasa z M. Skrzycznego

20190320_091249.jpg

Skrzyczne

20190320_091409.jpg

dojazd kanapą na Kopę i dojazdówka ze Skrzycznego

20190320_091825.jpg

zamknięta siódemka

20190320_093736.jpg

trasa z M. Skrzycznego

20190320_101626.jpg

20190320_101804.jpg

COS - wylot Kaskady na Ondraszka

20190320_103628.jpg

Ondraszek

20190320_103819.jpg

artyleria na Jaworzynie

20190320_111153.jpg

Rafał i Doliny

20190320_111605.jpg

zaspy

20190320_123523.jpg

skitour na M.Skrzyczne

20190320_133209.jpg

poza "Marboru"

20190320_134037.jpg

bohaterowie dnia dzisiejszego

20190320_134335.jpg

końcówka trójki

20190320_135138.jpg

Edited by andy-w
  • Like 18
  • Thanks 7

1 hour ago, andy-w said:

Juliany i niebieska kanapa już zamknięte i nie ratrakowane .

+

1 hour ago, andy-w said:

Siódemka z Hali do Soliska oficjalnie zamknięta, ale na 1/3 szer przejechana ratrakiem i przejezdna. "Ścianka" na 7 przed Suchym z przetopami, poniżej do Soliska idealna i otwarta. Bar na Suchym po lewej już zamknięty.

+

1 hour ago, andy-w said:

Generalnie na trasach nie ma wcale kamieni, ale uwaga na dojazdach do bramek już są - te widoczne i te ukryte wredne pod śniegiem.

=😥>:(

Żegnajcie Juliany w tym sezonie. Szczególnie 9a😥

I szczerze zamiast orczyków na Julianach mogli zdemontować Czyrną. Tam można łatwo dojechać do gondoli a tu ta końcówka 10 to może porządnie wkurzyć zwłaszcza kiedy jest okupowana przez tłumy początkujących (i GOPR...)

Może zostanę "potępiony" przez niektórych za to powyżej ale pisałem szczerze. Wg mnie trasy na Julianach są ciekawsze niż do Czyrnej. Więcej wariantów i ciekawe trasy (taka 9a z 2 muldami). TAM POWINIEN BYĆ JAKIŚ WYCIĄG!

Edited by Mops
coś tam już drugi raz..
  • Like 3

20 minutes ago, colin23 said:

A 1 i Bieńkula jeszcze przejezdne czy nie próbowaliście? 

Bieńkula jest...

Nieczynne Trudna 5 Bieńkula   snow_4.png 40 1535 398 1010 612

Już koniec sezonu na niej😥

Edited by Mops

15 minutes ago, colin23 said:

1 przejezdna, ale nie widziała ratraka, niestety od połowy widoczne zabrązowienia, luźne kamienie, a ostatnia ścianka chyba z resztkami śniegu.

Bieńkula - nie byliśmy, ale przypuszczam, że przejezdna bo dół jest prawie cały czas w cieniu. Natomiast powrót z Bieńkuli do gondoli już mocno problematyczny.

Jedynka z lotu ptaka czyli gondoli 

20190320_084924.jpg

20190320_085029.jpg

Edited by andy-w
  • Like 8

1 hour ago, colin23 said:

jechałem dziś Bieńkulą ok 13 i warunki miodzio. Na górze twardo i trochę nierówności za to od połowy równo i miękki wiosenny śnieg, brak przetarć i kamieni - śniegu tam chyba starczy do maja, To były jedne z najlepszych skrętów tego dnia. Na wypłaszczeniu śnieg już brudny ale spokojnie da się dojechać pod drogę asfaltową (na jej środku jeszcze znajduje się trochę śniegu więc nie odpinałem nawet nart).

• Like 3
  • Thanks 1

1 hour ago, cysiu said:

jechałem dziś Bieńkulą ok 13 i warunki miodzio. Na górze twardo i trochę nierówności za to od połowy równo i miękki wiosenny śnieg, brak przetarć i kamieni - śniegu tam chyba starczy do maja, To były jedne z najlepszych skrętów tego dnia. Na wypłaszczeniu śnieg już brudny ale spokojnie da się dojechać pod drogę asfaltową (na jej środku jeszcze znajduje się trochę śniegu więc nie odpinałem nawet nart).

tez zauwazylem (widac z dolu) ze sniegu na Bienkuli w piguly, a ... zamkneli. Trzymalaby dluzej, niz 3ka.

• Like 1

Zjeżdżałem jedynką przed drugą - miodzio, fajnie puszczona (na pewno lepiej niż na niebieskiej). Ciekawy jestem, czy najbliższy weekend będzie ostatnim w tym sezonie ?

3 hours ago, hupon said:

Ciekawy jestem, czy najbliższy weekend będzie ostatnim w tym sezonie ?

Pytałem ich. Planowo jazda do końca marca. 

11 hours ago, AndKur said:

"Billboardy na mieście"  mnie rozbawiły :)

Napisałem:

- dbałość o trasy

- zaprzestanie oszczędności na naśnieżaniu

- zaprzestanie oszczędności na szybkości jazdy wyciągów

- większy priorytet na trudniejsze trasy

- nowy orczyk - Bieńkula

- nowy wyciąg - Juliany

i organizacyjne dla bezpieczeństwa:

- zakaz jazdy dla narciarzy dorosłych i niebędących pod opieką instruktora bez kijków

- zakaz jazdy dla snowboardzistów ale połączony z wydzielonym dla nich wyciągiem i trasą.

• Like 1

52 minutes ago, Narciarz ze Śląska said:

zakaz jazdy dla snowboardzistów ale połączony z wydzielonym dla nich wyciągiem i trasą.

:D  to by było! 

4 hours ago, Narciarz ze Śląska said:

organizacyjne dla bezpieczeństwa:

- zakaz jazdy dla narciarzy dorosłych i niebędących pod opieką instruktora bez kijków

- zakaz jazdy dla snowboardzistów ale połączony z wydzielonym dla nich wyciągiem i trasą.

W walce o swoją wygodę warto pamiętać o wolności innych. Jak ktoś chce jeździć na desce - spoko, jak ktoś chce jeździć bez kijków - również spoko, to jego sprawa. 

A na pewno nie jest to sprawa wszechwiedzącego Narciarza ze Śląska, który chciałby wygonić ze stoku wszystkich byleby mieć swoją wygodę :).

• Like 1
  • Haha 1

9 minutes ago, Ratrak said:

W walce o swoją wygodę warto pamiętać o wolności innych. Jak ktoś chce jeździć na desce - spoko, jak ktoś chce jeździć bez kijków - również spoko, to jego sprawa. 

A na pewno nie jest to sprawa wszechwiedzącego Narciarza ze Śląska, który chciałby wygonić ze stoku wszystkich byleby mieć swoją wygodę :).

jakby jeszcze do tego wywalić tych ze śląska to dopiero byłoby luksusowo na stokach :).

• Like 5
  • Haha 6

To moja króciutka relacja z dnia dzisiejszego. Nie chcę dublować zdjęć @andy-w więc o przecierkach, zamkniętych Julianach pisać nie będę. Dziś pusto, do tego w newralgicznych miejscach na 3 i 4 sypnęli śniegiem (prawdopodobnie w nocy wykorzystując nocny przymrozek - jaki ładny biały kolor ma ten nowy śnieg). Mamy fajne warunki, do tego praktycznie cały stok dla nas. Najlepsze warunki na trasie z MS i ze Zbójnickiej Kopy. O 10:00 parkowałem na parkingu pod gondolą - jednym słowem pusto.

• Like 3

7 hours ago, moruniek said:

Najlepsze warunki na trasie z MS i ze Zbójnickiej Kopy.

Wreszcie miałem okazję zjechać ze Zbójnickiej Kopy trasą 3b o której niektórzy mówią że fatalna, trasa  jest rewelacyjna i te widoki, nie dziwne że ludziska lubią tam sunąć.  Czy ponad 30km/h (jechałem wyprostowany) dla początkującego to mało? Pojedynczy orczyk na MS to nieporozumienie, po prostu za piękna trasa na tak mało przepustowy orczyk.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2019-03-20 173614.jpg

• Like 1

2 minutes ago, surfing said:

Czy ponad 30km/h (jechałem wyprostowany) dla początkującego to mało?

Spróbuj pojechać przy wietrze w twarz (silnym) i po nocnym opinie 7cm nie wyratrakowanym. Wtedy zrozumiesz czemu jest opisywana na biegówki...

• Like 1

3 minutes ago, Mops said:

Spróbuj pojechać przy wietrze w twarz (silnym)

Przy takich warunkach zwolennicy łatwych tras siedzą w barze, a krzesła na ZK są wyłączone :) 

• Haha 1

krzesła na ZK sąwyłączone :) 

Nie koniecznie. Ja 2 razy w styczniu trafiłem na takie warunki. Kanapa jeździła prawie pusta. Był silny wiatr który jednak nie unieruchamiał kolei, i był opad 10 cm. Dużo osób odpinało narty i schodziło.

• Like 1

W czwartek 21.03 wybrałem się do Szczyrku po raz pierwszy (i pewnie ostatni) w tym sezonie. Pod gondolą parkowałem o godz. 9 na ostatnich wolnych miejscach. Na trasach pusto, wyciągi i trasy generalnie do własnej dyspozycji. Jazda przyjemna na górze Skrzyczne - Jaworzyna, MS- Hala. Poniżej przetopy, ziemia i minerały. Raz zjechałem do Soliska i na Doliny. Na Jaworzynie i Hali już bardzo mokro, przy bramkach trzeba uważać na kamienie. Mi na szczęście nic złego z nartami się nie stało. Największa frajda z jazdy to Skrzyczne-Jaworzyna i MS-Hala. Trasa z Kopy na Hale, a szczególnie jej odcinek od wyciągu do trasy z Malego Skrzycznego, to jakaś porażka. Jest to trasa biegowa, a nie zjazdowa. Przy śniegu jaki był w czwartek i bez nart nasmarowanych idealnie, bez odpychania nie da się zjechać/biec. Nawet do nauki jest to średnie, bo nie ma prędkości. Wyciąg i trasa jest tylko komunikacyjna. Bez zmiany wyciągu na Małe Skrzyczne (na krzesło lub gongole) lub wytyczenia nowych tras TMR na początek i koniec sezonu nie ma wiele do zaoferowania. COS to jednak inna para kaloszy...

• Like 2

21 hours ago, Sariensis said:

jakby jeszcze do tego wywalić tych ze śląska to dopiero byłoby luksusowo na stokach :).

Ja już z tym nie walczę. Nawet nie wiem, skąd się bierze ta latami kumulowania nazwijmy to oględnie: niechęć.

Ale mam złe wieści: My Ślązacy (choć ze mnie taki 50 proc. Ślązak) nie zrezygnujemy z nart w małopolskim Szczyrku! Mimo, że - dla własnej szkody - bardzo byście tego chcieli.

Do tematu:

1. Nie chodzi o moją wygodę tylko o BEZPIECZEŃSTWO. Ten sezon był REKORDOWY w zakresie wypadków. Rozumiem wolność, ale jeśli nie zagrażasz innym.

2. Rozdzielenie tras (na przykład wydzielenie jednej z warunkiem TYLKO DLA SNOWBOARDZISTÓW) jest jednym z pomysłów.

3. Narciarz bez kijków ma spóźnioną reakcję. Trudniej mu szybko wykonać skręt. Wolność rozumiem, ale póki nie wjedzie w kogoś innego. 

Macie inne pomysły, proszę bardzo. Jeżeli uważacie, że lepszym jest na przykład drastyczne ograniczenie przepustowości tras (czyli też wyciągów), zrozumiem.

• Downvote 1

On 21.03.2019 at 10:01, Narciarz ze Śląska said:

Napisałem:

- dbałość o trasy

- zaprzestanie oszczędności na naśnieżaniu

- zaprzestanie oszczędności na szybkości jazdy wyciągów

- większy priorytet na trudniejsze trasy

- nowy orczyk - Bieńkula

- nowy wyciąg - Juliany

i organizacyjne dla bezpieczeństwa:

Ale zastaw głupot kolega popełnił...aż boli.

Pozdro

• Like 1