Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

15 minut temu, shuger napisał:

"Cześć

Rozumiem, że z wykształcenia jesteś geologiem i masz wiedzę na temat profili współczesnych tras zjazdowych?

Pozdrowienia"

Profilowaniem współczesnych tras zjazdowych zajmują się raczej geodeci niż geologowie,właściwie monopolistą jest niejaki Krzysiek H.ze Zakopanego,znający dokładnie wymagania FiSu...

• Like 3

Cześć

Dokładnie. Z wykształcenia jestem geologiem ale co to ma wspólnego z profilowaniem tras??

To był żart. ;)

Pozdrowienia

PS.

Tzw. Smutny Krzysztof profiluje i zatwierdza. :)

Edited by Mitek

Super. Czyli kolejny sezon z beznadziejnym wyciągiem na MS i bez wyciągu na Julianach... wiem że trochę szukam dziury w całym ale MS i Juliany lubię najbardziej a wolny wjazd C3 i jeszcze jak się co moment zatrzymuje bo janusze narciarstwa wsiadają na talerzyk (w styczniu ktoś przepuścił 13 talerzyków 😤. Szału można było dostać. Jeszcze kolejka do wyciągu prawie tarasowała trasę)(wiem że zapewne dostanę za to kilka donavolte bo zaraz będzie że początkujący ale to był taki narciarz który miałem wrażenie nie chciał wsiąść na wyciąg). A B5 nie będę jeździł chyba że do COSu bo trasa jest zbyt płaska. A po co zdemontowali orczyki na Julianach to ja nie wiem. Chętnie bym jeździł. 

Restauracja -popieram ale i tak będę jeździł do rudego kota

trasa przy Bieńkuli ok ale jak będzie z dojazdem do gondoli (bo w tym sezonie kanapa w czyrnej nie powstanie) przez drogę to większego sensu to raczej nie ma. 

To koniec moich „narzekań”

45 minut temu, Mops napisał:

Jeszcze kolejka do wyciągu prawie tarasowała trasę

Jakby tam była kanapa, to byłoby jeszcze mniej miejsca

49 minut temu, Mops napisał:

Super. Czyli kolejny sezon z beznadziejnym wyciągiem na MS i bez wyciągu na Julianach... wiem że trochę szukam dziury w całym ale MS i Juliany lubię najbardziej a wolny wjazd C3 i jeszcze jak się co moment zatrzymuje bo janusze narciarstwa wsiadają na talerzyk (w styczniu ktoś przepuścił 13 talerzyków 😤. Szału można było dostać. Jeszcze kolejka do wyciągu prawie tarasowała trasę)(wiem że zapewne dostanę za to kilka donavolte bo zaraz będzie że początkujący ale to był taki narciarz który miałem wrażenie nie chciał wsiąść na wyciąg). A B5 nie będę jeździł chyba że do COSu bo trasa jest zbyt płaska. A po co zdemontowali orczyki na Julianach to ja nie wiem. Chętnie bym jeździł. 

Restauracja -popieram ale i tak będę jeździł do rudego kota

trasa przy Bieńkuli ok ale jak będzie z dojazdem do gondoli (bo w tym sezonie kanapa w czyrnej nie powstanie) przez drogę to większego sensu to raczej nie ma. 

To koniec moich „narzekań”

Cześć

Zacząłeś na forum od narzekania i tak kontynuujesz. I to taki znakomity narciarz - żałosne jak dla mnie i coś tu jest nie tak chyba.

Pozdrowienia

Ostatnimi czasy prawie codziennie przebywam w Szczyrku - liczne inwestycje budowlane wokół gondoli i słyszę różne ploteczki. Otóż trwa budowa obwodnicy Buczkowic i ronda na drodze Bielsko - Szczyrk przed kolanem w Buczkowicach. Przy rondzie w stronę lasu znajdują się puste pola i łąki co wskazywało by na lokalizację parkingów. Co więcej, Słowacy nawet sugerowali tam budowę pola golfowego lub Aquaparku. Nic z tego zarządzający miastem nie zgadzają się na lokalizację takich atrakcji poza miastem. W związku z tym cały ośrodek skieruje się prawdopodobnie w kierunku Doliny Zimnika gdzie wykupywane są całe hektary pól przez bogatszych przedsiębiorców. Są to informacje nigdzie nie potwierdzone zasłyszane wsród mieszkańców miasta.

Edited by Góral spod Skrzycznego
  • Like 5
  • Thanks 2

3 godziny temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Ostatnimi czasy prawie codziennie przebywam w Szczyrku - liczne inwestycje budowlane wokół gondoli i słyszę różne ploteczki. Otóż trwa budowa obwodnicy Buczkowic i ronda na drodze Bielsko - Szczyrk przed kolanem w Buczkowicach. Przy rondzie w stronę lasu znajdują się puste pola i łąki co wskazywało by na lokalizację parkingów. Co więcej, Słowacy nawet sugerowali tam budowę pola golfowego lub Aquaparku. Nic z tego zarządzający miastem nie zgadzają się na lokalizację takich atrakcji poza miastem. W związku z tym cały ośrodek skieruje się prawdopodobnie w kierunku Doliny Zimnika gdzie wykupywane są całe hektary pól przez bogatszych przedsiębiorców. Są to informacje nigdzie nie potwierdzone zasłyszane wsród mieszkańców miasta.

Przy gondoli powstaną 3 luksusowe apartamentowce dla bogatych turystów, z parkingami podziemnymi, basenem i tarasami widokowymi na dachach.

• Like 1

2 godziny temu, pasazer85 napisał:

Informacja nie dotycząca bezpośrednio SMR, ale bliskich okolic Szczyrku i spółki TMR.  Ogólnie jest jakis plan na budowę aquaparku w Bielsku przez TMR.

http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,24706229,powstanie-aquapark-i-kolejka-linowa-pojawil-sie-taki-pomysl.html#s=BoxLoBbMT

Ciekawe. Nikt nie mówi o takich inwestycjach, jeżeli rozmowy nie są zaawansowane. W okolicach ZIAD miał już powstać aquapark. Ale nic z tego nie wyszło. Z drugiej strony, jeżeli Słowakom da się wolną rękę, nie będzie przeszkadzać, to bez problemu zrealizują obietnice. Ciekawe jest to, że połączenie ze Szczyrkiem prawdopodobnie kończyło by się w okolicy Biłej, czyli koło Beskidu. Więc może TMR łyknie także ten ośrodek???
Ot takie dywagacje :)

• Like 3

53 minuty temu, JC napisał:

Ciekawe jest to, że połączenie ze Szczyrkiem prawdopodobnie kończyło by się w okolicy Biłej, czyli koło Beskidu. Więc może TMR łyknie także ten ośrodek???

Ze swojej strony powiem Wam,że właściciele hotelu Golden Tulip (Dawny Magnus) w Bystrej mają ambicję żeby postawić wyciąg  spod hotelu na Klimczok.... Póki co to tylko gadanie, ale patrząc na co potrafili wyłożyć kasę na terenie gminy, trzymam za nich kciuki, byle nikt nie przeszkadzał...

58 minut temu, Hextor napisał:

Tam będzie woda termalna jak na Podhalu czy zwykła?

Bystrzanka 😆

Edited by pasazer85

Dostałem nową, letnią mapę SMR. Zaznaczone są tam ścieżki rowerowe, które powstaną w tym roku lipiec i wrzesień 2019. Ale...! Na mapce zaznaczona jest też restauracja na Hali Skrzyczeńskiej z opisem 12/2019!

szczyrk-smr-mapa-tras-rowerowych01.jpg

• Like 7
  • Thanks 2

W dniu 24.04.2019 o 13:57, Mitek napisał:

Cześć

W planach jest też przeformowanie Bieńkuli - aby spełniała warunki współczesnej trasy.

Pozdrowienia

To straszne... W jakim kierunku to dalej pójdzie? Zostaną ... same łatwe?

• Like 2

W dniu 25.04.2019 o 15:39, Góral spod Skrzycznego napisał:

Budowa trwa. Zdjęcia:

http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/04/trwa-juz-budowa-szczyrkowskiego-acznika.html

• Like 4

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

To straszne... W jakim kierunku to dalej pójdzie? Zostaną ... same łatwe?

Co oni tam właściwie chcą zrobić? Łatwa to Bieńkula i tak nie będzie. Zrobią równię pochyłą wygodniejszą do ratrakowania? A przez to właśnie jest taka fajna, że jest urozmaicona, ma miejsca bardziej płaskie, strome uskoki - to jej urok. Dlatego wolę ją od Golgoty, która wydaje mi się nudna. Szeroka już jest - jak na tę ilość narciarzy, która tam jeździ, jest tej szerokości niemało. A że nawet ratrakowanie w tym roku uznawali najwyraźniej za niepotrzebny eksces, więc to dziwne, że chcą inwestować w kosztowną przebudowę, która i tak nie będzie obchodziła większości ich klientów. Niepokoi mnie ta wiadomość, może być o jedną z najfajniejszych tras mniej. Strach pomyśleć, co zrobią z FIS-em w COS-ie, kiedy będzie pod ich zarządem... Niechby się już lepiej skupili na stworzeniu nowych tras niebieskich i budowie knajp.

• Like 6

1 godzinę temu, Maria napisał:

Zrobią równię pochyłą wygodniejszą do ratrakowania?

będzie odpowiadała wymaganiom FISu

• Like 1

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

będzie odpowiadała wymaganiom FISu

Teraz nie odpowiada? W takim razie jakie zmiany tam mogą/muszą nastąpić?

• Like 1

10 minut temu, Maria napisał:

Teraz nie odpowiada? W takim razie jakie zmiany tam mogą/muszą nastąpić?

na razie mitowisi ale wybieram się tam za 2-3 lata więc myślę że będą knajpy na poziomie i piwsko jeszcze nie osiągnie cen alpejskich

• Haha 1

W dniu 1.05.2019 o 10:28, JC napisał:

Dostałem nową, letnią mapę SMR. Zaznaczone są tam ścieżki rowerowe, które powstaną w tym roku lipiec i wrzesień 2019. Ale...! Na mapce zaznaczona jest też restauracja na Hali Skrzyczeńskiej z opisem 12/2019!

@JC, to ja w takim razie baardzo ładnie proszę o vloga z przejazdu downhill, jak już powstaną pierwsze ścieżki w lipcu 😀, szczególnie ta niebieska dla cykorów ... takich jak ja.

7 godzin temu, tanova napisał:

@JC, to ja w takim razie baardzo ładnie proszę o vloga z przejazdu downhill, jak już powstaną pierwsze ścieżki w lipcu 😀, szczególnie ta niebieska dla cykorów ... takich jak ja.

Oj to mi wyzwanie dałaś 🚴‍♀️😱. Ale poradzę sobie i poproszę o przejazd z kamerą na kasku mojego kolegę, który odpowiedzialny jest za budowę tych tras, Kuba ma doświadczenie nie tylko w budowaniu single tracków, ale i jeździe po nich. 😃.

• Like 3
  • Thanks 1

W dniu 1.05.2019 o 10:28, JC napisał:

Dostałem nową, letnią mapę SMR. Zaznaczone są tam ścieżki rowerowe, które powstaną w tym roku lipiec i wrzesień 2019. Ale...! Na mapce zaznaczona jest też restauracja na Hali Skrzyczeńskiej z opisem 12/2019

To jest właśnie pytanie czy budują sztuczne trasy minikoparkami czy to ma być na bazie naturalnych ścieżek. To pierwsze jest bardziej na masowego klienta nastawione a to drugie nie za bardzo. Gdybyś był tak uprzejmy i wiedząc uchylił rąbka tajemnicy względnie ktokolwiek inny. Jak nie to trudno wszak do lipca bardzo blisko. 

Osobiście bardzo czekam na jakieś ciekawe trasy zjazdowe w Szczyrku zwłaszcza te naturalne, delikatnie zmodyfikowane, ale o różnym stopniu trudności. No cóż trzymam kciuki i czekam na dalsze info :) 

8 godzin temu, Micheł napisał:

Osobiście bardzo czekam na jakieś ciekawe trasy zjazdowe w Szczyrku zwłaszcza te naturalne, delikatnie zmodyfikowane, ale o różnym stopniu trudności. No cóż trzymam kciuki i czekam na dalsze info :) 

11 godzin temu, Author napisał:

To jest właśnie pytanie czy budują sztuczne trasy minikoparkami czy to ma być na bazie naturalnych ścieżek. To pierwsze jest bardziej na masowego klienta nastawione a to drugie nie za bardzo. Gdybyś był tak uprzejmy i wiedząc uchylił rąbka tajemnicy względnie ktokolwiek inny. Jak nie to trudno wszak do lipca bardzo blisko. 

Będzie to coś zapewne w stylu Enduro Trails w Bielsku albo Babia Góra Trails w Zawoi. 

• Like 1