Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

W dniu 13.02.2019 o 09:46, surfing napisał:

Zwalisko przejazd przez drogę, na przyszły sezon szykuje się przejazd pod drogą.

Rozpoczęto procedurę do ,,Budowa przepustu dla przejazdu narciarzy pod ul. Zwalisko w Szczyrku wraz z przebudową sieci: elektroenergetycznej, gazowej i kanalizacji sanitarnej"

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2017-09-12 094612.jpg

Pod koniec maja wydano decyzję środowiskową dla budowy  przepustu pod ul. Zwalisko

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2019-08-21 145503.jpg

Edited by surfing
  • Like 3

Wie ktoś coś na temat Czyrnej... zlikwidowano stare orczyki - a na kiedy jest planowana budowa kanapy na halę Skrzyczeńską ? W planach inwestycyjnych była o niej mowa oraz o kanapie na pośrednim.

2 godziny temu, Mikg napisał:

Wie ktoś coś na temat Czyrnej... zlikwidowano stare orczyki - a na kiedy jest planowana budowa kanapy na halę Skrzyczeńską ? W planach inwestycyjnych była o niej mowa oraz o kanapie na pośrednim.

Może za rok.

Na ten rok wyczytałem na stronie www.lanovky.sk takie coś:

SLO6B Solisko - Wierch Posŕedni / Szczyrk (Leitner) doplnenie kapacity na 3000 os/h
SLO4B Jaworzyna - Skrzyczne / Szczyrk (Leitner) výmena opláštenia hornej stanice

SLO6B Hala Skrzyczeńska - Zbójnicka kopa / Szczyrk (Leitner) doplnenie protiveterných závaží na vozne

• Like 2

W dniu 24.04.2019 o 13:51, moruniek napisał:

Ma być nowa niebieska trasa do Czyrnej, trwa zbieranie dokumentacji. Czy zdążą - zobaczymy. 

Trasa  niebieska  i  krzesła w Czyrnej najwcześniej na sezon 20/21

• Like 3

Pytanie do bywalców - czy na połowę stycznia 2020 jest szansa na otwarcie ośrodka w całości lub niemal w całości? Wiem, że to wróżenie z fusów, ale przyjmując normalną zimę... jest to możliwe? W ostatnim sezonie było sporo problemów z naśnieżaniem, o ile pamiętam z Waszych relacji. Po mojej zeszłorocznej tragedii w Karpaczu nie chciałbym powtórki...

Celuję obecnie w Czechy, w Szczyrk też mnie ciągnie.

23 minuty temu, Slavko napisał:

Pytanie do bywalców - czy na połowę stycznia 2020 jest szansa na otwarcie ośrodka w całości lub niemal w całości? Wiem, że to wróżenie z fusów, ale przyjmując normalną zimę... jest to możliwe? W ostatnim sezonie było sporo problemów z naśnieżaniem, o ile pamiętam z Waszych relacji. Po mojej zeszłorocznej tragedii w Karpaczu nie chciałbym powtórki...

W tym roku tuż po 1 stycznia już prawie wszystko działało - również dwie trasy na wieczorne jeżdżenie, tylko czarna trasa FIS była częściowo zamknięta. A śniegu było aż nadto, ledwie dojechaliśmy autem bez łańcuchów. Tak więc szansa jest.

Poprzednia zima dosyć jasno pokazała, jeżeli będzie korzystna pogoda i spadnie na tyle śniegu, że powstanie solidny podkład to są w stanie to dośnieżyć i będzie dobrze. Bez naturalnych opadów zwyczajnie braknie wody i otwarta będzie tylko część tras. W zeszłym roku zima była szczególnie początkiem całkiem niezła, bo w krótkim czasie spadło sporo śniegu.

Edited by Przemekc1

4 godziny temu, Slavko napisał:

20 stycznia czyli ferie śląskie ? Życzę cierpliwości na stanie w mega kolejkach.;) 

• Like 1

Tak wyglądał Szczyrk ubiegłej zimy około 10 stycznia (pierwsze 7 zdjęć). A kolejne zdjęcia zrobione po 22 stycznia.

91E3FF15-0755-4BDD-A9EE-F9749E108407.jpeg

FE751FE9-CCDE-4C08-A0D9-FED0C70606E3.jpeg

B353271F-425F-4E9D-961C-6AEDF67BF858.jpeg

8B3FC676-2645-475D-AAA7-4DA2333460C6.jpeg

F964BB59-4F75-470E-9F19-5BFEF2B8192D.jpeg

3C20E327-8873-44B1-A33E-62355826E185.jpeg

B5772FAB-6721-42F6-9FE0-D65FF728B87A.jpeg

A7427DA4-4E42-4157-8166-B4009E2852F4.jpeg

DE49E741-4959-4D44-A7D0-848965A1BD17.jpeg

AF646135-FDBE-497F-B0EB-5DE28C300900.jpeg

03F1D3D7-4534-4297-8A11-A60E29B6EB4A.jpeg

B3080F66-C39B-4745-AD84-7AC59268618B.jpeg

29A1451D-682D-468E-BD01-0783F04FF2B5.jpeg

31358474-A23D-46F9-B864-94AFA15EB4CA.jpeg

F7D62EEB-E520-48F9-B870-D8DE24DDBA6B.jpeg

1F749DDD-1567-4109-AC18-C3F5C983153B.jpeg

Edited by kordiankw
  • Like 3

a ja mam pytanie do "bywalców" z innej beczki. Jak było z kolejkami do wyciągów pomiędzy 1 stycznia a 6 stycznia (trzech króli) było tłoczno?

w czasie ferii i między świętami a nowym rokiem były tłumy ludzi więc sobie Szczyrk odpuściłem ale może ten termin jest mniej obłożony?

Z góry dzięki za podpowiedź

Odpowiem ci na to pytanie w przyszłym roku bo, bo planuję pobyt od Sylwestra do Trzech Króli. W ubiegłym roku byłem po 6 stycznia i nie było tragedii. Tylko, że ja zaczynam o 8:30 i gdy stonka dotrze na stok w okolicy 11 to przenoszę się na COS albo kończę jazdę.

7 godzin temu, Jusik2002 napisał:

20 stycznia czyli ferie śląskie ? Życzę cierpliwości na stanie w mega kolejkach.;) 

Niestety nie mam wyboru, bo w tym roku śląskie i pomorskie razem. Jedyna nadzieja, że śląskie będzie wolało jechać za granicę...

7 godzin temu, Slavko napisał:

Niestety nie mam wyboru, bo w tym roku śląskie i pomorskie razem.

Z tego co się orientuję, to tak jest co roku. Skład województw w ferie w danych terminach jest niezmienny.

• Like 1

3 godziny temu, cyniczny napisał:

Z tego co się orientuję, to tak jest co roku. Skład województw w ferie w danych terminach jest niezmienny.

Dokładnie tak jest. Te grupy są stałe. Dodatkowo rozdzielone (strategicznie) są woj. śląskie, małopolskie i stołeczne - zawsze w innych terminach.

Racja, ja po prostu nigdy wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Dlatego chcę jechać w pierwszym tygodniu ferii, bo w drugim dochodzą jeszcze dwa województwa. Liczę, że cały Śląsk nie pojedzie tylko do  Szczyrku. W końcu jak nie śląskie, to małopolskie, jak nie mazowieckie, to wielkopolskie itd.  Poza tym jakoś sobie dam radę, byleby mieć prawdopodobieństwo śniegu nie na 2, czy 3 trasach, a większości.

@kordiankw piękne foty, mam nadzieję, że zrobię podobne w tym sezonie.

Czy ktoś ma jakieś info dot. trwających (tu znak zapytania) inwestycji w Szczyrku. Niestety strona FB Solisko Arena, jest jakoś mniej aktywna niż w przeszłości, dlatego ciekaw jestem, czy ktoś ma jakieś aktualne zdjęcia z budowy nowej restauracji ? Jeżeli tak to proszę o podzielenie się. Czy ma ktoś info, czy jest jakaś szansa na zbudowanie przejazdu pod ul. Zwalisko w tym roku? Z tego co rozumiem decyzja środowiskowa była wydana w maju (pod koniec) - nie wiem, czy się jest ostateczna i czy poszło za nią jakieś pozwolenie na budowę (bo rozumiem, że to byłby kolejny krok).  Ma ktoś jakieś info?

19 godzin temu, shower napisał:

a ja mam pytanie do "bywalców" z innej beczki. Jak było z kolejkami do wyciągów pomiędzy 1 stycznia a 6 stycznia (trzech króli) było tłoczno?

w czasie ferii i między świętami a nowym rokiem były tłumy ludzi więc sobie Szczyrk odpuściłem ale może ten termin jest mniej obłożony?

Z góry dzięki za podpowiedź

z pewnością 1 stycznia będzie mega mało ludzi zwłaszcza rano. Zawsze tak jest :) potem juz jest ostro trzech króli jakoś wyjątkowo źle wspominam pod wzgledem kolejek. 

• Like 1

12 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Czy ktoś ma jakieś info dot. trwających (tu znak zapytania) inwestycji w Szczyrku. Niestety strona FB Solisko Arena, jest jakoś mniej aktywna niż w przeszłości, dlatego ciekaw jestem, czy ktoś ma jakieś aktualne zdjęcia z budowy nowej restauracji ? Jeżeli tak to proszę o podzielenie się. Czy ma ktoś info, czy jest jakaś szansa na zbudowanie przejazdu pod ul. Zwalisko w tym roku? Z tego co rozumiem decyzja środowiskowa była wydana w maju (pod koniec) - nie wiem, czy się jest ostateczna i czy poszło za nią jakieś pozwolenie na budowę (bo rozumiem, że to byłby kolejny krok).  Ma ktoś jakieś info?

Przejeżdżałem terenówką do schroniska i widziałem na hali szkielet drewniany budynku. Czy to restauracja czy goprówka to nie wiem ale widząc rozmach inwestycji i ilość drewnianych elementów klejonych to raczej restauracja. Na pewno będzie gotowa na sezon. Szkoda, że nie było czasu się zatrzymać ale zbliża się termin wyłączenia kolejek do przeglądu, na pewno coś będziemy dłubać w górach to się jakieś zdjęcia porobi. Pozdrawiam, a sezonówki już macie?

Edited by Góral spod Skrzycznego
  • Like 5

W dniu 29.11.2017 o 23:43, surfing napisał:

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach czeka na decyzję ws. zgody na budowę obwodnicy Buczkowic.

Nowa droga za ok. dwa lata powinna odciąży tę miejscowość, łącząc drogę ekspresową S69 z drogą nr 942 - prowadzącą od Bielska-Białej m.in. do Szczyrku.

• Nowa droga o długości ok. 2,6 km jest ważna zarówno dla mieszkańców, jak i kierowców z całego kraju podróżujących w kierunku Szczyrku.
  • Inwestycja ma zapewnione finansowanie. 
  • W tym sezonie po raz pierwszy w tej miejscowości ruszą wyciągi na zmodernizowanych przez słowacką firmę TRM trasach narciarskich.

Nowa jednojezdniowa droga, której przebieg ustalono po długotrwałych konsultacjach, powiedzie od węzła Rybarzowice trasy S69 do planowanego ronda na drodze 942 przy stacji paliw w Buczkowicach.

Jeżeli zgoda na budowę zostałaby wydana do końca br., a przetarg udało się przeprowadzić w trzy miesiące, być może budowę udałoby się zakończyć w 2019 r.

Więcej

http://logistyka.wnp.pl/przygotowania-do-budowy-obwodnicy-buczkowic,311976_1_0_0.html

Obwodnica Buczkowic Rybarzowic DW942

Obwodnica Buczkowice Rybarzowice z S1 do DW 942 na ukończeniu dzisiaj przejechałem rondem kolo dawnego BP (teraz Orlen) w Buczkowicach. Taka ciekawostka, w Szczyrku w piątek wieczorem w centrum trudno było zaparkować

Edited by surfing
  • Like 1

W dniu 26.09.2019 o 11:40, Cosworth240 napisał:

Kilka zdjęć z Hali Skrzyczenskiej 

BFA0BDCF-6581-4EDD-A893-67E187708294.jpeg

A9E31B9F-581D-4C21-B4DA-5BF97695C49D.jpeg

7CF9F0C2-0625-4BCC-B641-CDA34477BBF7.jpeg

• Like 4
  • Thanks 2