Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

4 godziny temu, marboru napisał:

Warto na koniec (z mojej strony) w dyskusji i w temacie przypomnieć o tym, że poza SMR, Pilskiem, Zieleńcem jest masa innych, mniejszych i tańszych ośrodków narciarskich.

Wybór należy do nas, a najważniejsze, to w efekcie sporo pojeździć :)

Pozdrawiam

marboru

Moim "nieszczęściem" jest, to Szczyrk mam za "płotem" - 20 minut z domu na parking w Czyrnej (15 😁 końcem marca). Od kiedy jest "nowe" (gondola, krzesła) trzeba było się przestawić. Staram się jeździć, kiedy jest ładna pogoda (decyzję czasami podejmuję rano), czynnych jest więcej tras niż dzisiaj, pod COSem jestem grubo przed ósmą, a w Czyrnej około ósmej. W tym sezonie pewnie się wybiorę na Pilsko, może do Oravskiej Lesnej, a na początku marca do Saalbach.

6 godzin temu, fredek321 napisał:

Tak, i na przykładzie sukcesu TMR-u (kolejne duże inwestycje) widać, jak bardzo są skuteczni, jak adekwatna do potrzeb użytkownika jest ich polityka cenowa i informacyjna. Narzekacze z forum to margines, marginesu.

Jak jest sporo śniegu, to ludzie rozchodzą się po górach i kolejek nie ma. Ale jak jest kiepska pogoda i tylko nieliczne wyciągi są czynne, to reszta się do nich zlatuje jak pszczoły do miodu. Naturalnym sposobem na ograniczenie popytu jest podniesienie cen, normalne i racjonalne działanie.

Narzekacze są wszędzie i klasyką jest, że frustrat pierwsze co robi to siada do klawiatury i uzewnętrznia się facebooku......, a tysiące i tak tam jadą i jeżdżą.

Rynek błędy zarządzających weryfikuje  bardzo szybko. A podniesienie cen nie jest błędem. Czy mi się to podoba? W żadnym razie. Ale takie są prawa rynku.

• Like 6

7 godzin temu, shuger napisał:

Sufit świadomości został przebity w spolecznosci narciarskiej. Trwało to długo ale prawda właśnie odnosi zwycięstwo co widać i tutaj i na fb.

A my narciarze musimy trzymać się razem! Jak widać na przykładzie SMR niestety także przeciwko właścicielom. ..

Kiedyś było to nie do pomyślenia,... właściciele z życzliwością i usmiechem potrafili gratisowo przepuszczać narciarzy na dodatkowy przejazd. Jak się ma do tego smutny i zadufany  w sobie SMR wprowadzajacy horendalne stawki za przejazdy w tym wydzielając bramki VIP? Pozostawiam bez komentarza...

Fakt czas ogłosić ich koniec. Tymczasem dzisiaj kolejka po skipasy za 150 stała przez pół dnia do środka parkingu.

• Like 4
  • Haha 3

Godzinę temu, przemo_narciarz napisał:

Tymczasem dzisiaj kolejka po skipasy za 150 stała przez pół dnia do środka parkingu.

To koniec ;)

Pozdrawiam

mirekn

• Haha 1

5 godzin temu, fredek321 napisał:

Bo nie ma przygotowanej trasy. Przygotują trójkę pojawi się cena, pewnie też elastyczna.

Bo zakupiłem już karnety z firmy i to w bardzo dobrej cenie (26 zł) i nie wiem czy będę mógł to wykorzystać bo nigdzie nie ma informacje. Dzięki za odpowiedz 

Jutro wrzucę fotorelację jak to wygląda w tym świątecznym okresie :) Tymczasem dla co poniektórych pozostaje... 🤣

MASC-NA-BOL-DUPY-Cudowny-lek-na-problemy-ludzi.jpg

Edited by pasazer85
  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 5

Też mam karnety z firmy ale na jednodniową jazdę. Te karnety działają normalnie czy trzeba coś aktywować? Mam nadzieję że na COS  też działają.

23 godziny temu, aurigae napisał:

Uwaga posiadacze sezonówek tzw "Slowackich". W dniach, w których sezonówka nie działa na Słowacji czyli od dziś do końca tego roku oraz 4-5 styczeń

chcąc jeździć w Szczyrku bez konieczności wizyty w Infocentrum, należy na dany dzień aktywować darmowy kupon. Kupony są dostępne na Gopasie.

SSP 2019/20 – 1D skipas za 0 PL ważne do 06.01.2020

Teraz pytanie, ilu w tych kolejkach stoi po bilet , a ilu stoi posiadaczy sezonówek aby aktywować swoją jazdę za 0zł na dni do 5 styczeń?

Wierzycie że tego typu utrudnienia dla posiadaczy sezonówek są całkiem przypadkowe? Dodam że nikt nie otrzymał nawet maila o konieczności takiej dodatkowej aktywacji (brak w regulaminie). Nie stoją w kolejce do kas tylko czytelnicy forum skionline. 

Ciekawe ile bramek będzie przeznaczone dla planowanych posiadaczy dopłaty vip, bo chodzą słuchy że 3 a reszta  dla posiadaczy zwykłego biletu.

Dzieleniem braci narciarskiej na lepszych i gorszych historycznie w Polsce kojarzy się bardzo negatywnie i  ten pomysł pewnie odbije się tmr czkawką, myślę że posiadacze dopłaty typu vip będą u nas narażeni na ostracyzm i inne złośliwości, dodatkowo wprowadzenie wejść vip jest zmniejszeniem przepustowości i  jest zarazem złamaniem umowy z posiadaczami sezonówek, bo  po wprowadzeniu vip przepustowość krzeseł spadnie do poziomie 60%

Paradoksalnie SMR chwali się że zwiększa przepustowość, a tak naprawdę zamierza ją obniżyć poprzez wprowadzenie wejść vip, dodatkowo jest jedynym ośrodkiem narciarskim bez taśm najazdowych które to gwarantują sprawne wsiadanie i brak niepotrzebnych zatrzymań krzesełek i tym samym większą przepustowość.

Dotrzymywanie umów jest ważne, a wysokie standardy etyczne mogą dać przewagę nad konkurencją, bo w biznesie jak i w kontaktach prywatnych, kluczową wartością wciąż pozostaje zaufanie.

Na szczęście jest Skrzyczne i BSA dla których zakupiłem karnet sezonowy.

1009237232_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2019-12-28102226_bmp.thumb.jpg.83d97a0bed868b4eb8ba2d8fc8ff8339.jpg

Edited by surfing
  • Like 1
  • Thanks 3
  • Confused 1

4 minuty temu, Stary bywalec napisał:

Jutro będę jeździł na trasie z Hali do Soliska - czarny kask z naklejkami SKIONLINE 🙂

To szukaj limonkowego Uvexa z naklejką Skionline ;) 

Guest
7 godzin temu, Stary bywalec napisał:

Nie rozumiem tego : "jak się dobrze zna system " ? 😀 

Dlatego właśnie stoisz 5, a nie 2 min. :) .

KoSpędziłem przedpołudnie na skrzycznym, bardzo fajna jazda po teoretycznie zamkniętych trasach :)

Przeskoczyłem na chwilę do na solisko i szybko pożałowałem. Kanapa otwarta, kolejka na min 15 min a obsługa wpuszała tylko po 4 osoby na 6 osobową kanapę, masakra.

IMG_20191229_090054.jpg

IMG_20191229_110248.jpg

IMG_20191229_102327.jpg

IMG_20191229_112437.jpg

• Like 5
  • Haha 1
  • Confused 2

Obsługa wyciągu mówiła tylko, że to nie od nich zależy. Sam jestem ciekaw jak tym razem się wytłumaczą. Ludziom na widok zamknietych bramek pusczały lekko nerwy więc spodziewam się, że na FB znów im sie oberwie

16 minut temu, AndKur napisał:

Ludziom na widok zamknietych bramek pusczały lekko nerwy więc spodziewam się, że na FB znów im sie oberwie

Już się obrywa, ja już sobie przygotowałem popcorn na czytanie komentarzy :)

• Thanks 1
  • Haha 5

4 minuty temu, fredek321 napisał:

Awaria? Ograniczenie przepustowości?

Obsługa robi wszystko, żeby kanapa działała sprawnie. Dzisiaj to jest maksymalna ilość osób ze względów technicznych. Pozdrawiamy!

O tyle się można od nich dowiedzieć.

• Haha 2