Narty - skionline.pl
Jump to content

szew137

Recommended Posts

Wyczepiane talerzyki Tatrapomy to jedna z najlepszych konstrukcji wyciągowych.
- szybkie
- wygodne profilowane teleskopy z również wygodnym "siedziskiem", nabierają narciarza jak haczyk i można wygodnie na rozluźnionych nogach jechać w górę
- trasa orczyka może być łamana w każdą stronę wiele razy
- odsiewają tych co sobie na nich nie radzą więc trasy obsługiwane przez takie wyciągi nie są zatłoczone.

Dalej dosyć popularne w Szwajcarii oraz Francji.

• Like 2

Na Kubinskiej wyprzęgany talerz jeździ 5,5 m/s. A na przeciwnej stronie stoku są niewyprzęgane kanapy ślimaki - 2,5 m/s.... Najlepszy jest ten wycią który leci od drugiej części stoku, przy starcie wyrywa kręgosłup 🤣

15 godzin temu, Jusik2002 napisał:

A możesz podać przykłady gdzie z chęcią się zostawia te orczyki  ?? Chętnie się zapoznam z twoim pomysłem wyjazdu np na Pilsko orczykami w wiosne-jesien ??? Typ narciarza się zmieni w kryzysie.... Hmmmm a niby czemu ma się zmienić skoro 90% ośrodków posiada kanapy  ??? Liczysz na sprzedawanie kanap z ośrodków i wymianę na orczyki w celu ograniczenia kosztów  ?? Co do szkenia, nie widzę wogole zagrożenia bo w większości ośrodków w miejscach szkoleniowych uwaga zaskoczę cie.... orczyk lub talerzyk. Wszystkie twoje teorie są raczej nietrafione  😉

Nie będę się kłócił, bo w ogóle nie mam zamiaru się kłócić. Trafia do mnie np. argument dodatkowego naśnieżania tras orczyków/talerzyków. Ale z drugiej strony po prostu coraz mniej mi się podoba model narciarstwa kanapowo-autostradowego. Na to nie poradzę.

A jak będzie, co ile będzie kosztowało, co komu się będzie opłacało, jaki będzie typ narciarza?

Tego nie wiemy.

Pożyjemy.

Zobaczymy!

55 minut temu, pawelb91 napisał:

Wyczepiane talerzyki Tatrapomy to jedna z najlepszych konstrukcji wyciągowych.
- szybkie
- wygodne profilowane teleskopy z również wygodnym "siedziskiem", nabierają narciarza jak haczyk i można wygodnie na rozluźnionych nogach jechać w górę
- trasa orczyka może być łamana w każdą stronę wiele razy
- odsiewają tych co sobie na nich nie radzą więc trasy obsługiwane przez takie wyciągi nie są zatłoczone.

Dalej dosyć popularne w Szwajcarii oraz Francji.

Strasznie "szarpią" te tatrapomy - ale przykład Kubińskiej jest znamienny. Chcesz wjechać w 5 minut - talerzykiem, chcesz w 10 plus - kanapą!!!

5 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

po prostu coraz mniej mi się podoba model narciarstwa kanapowo-autostradowego. Na to nie poradzę.

a jak jedzesz na narty to też unikasz autostrad i dróg expresowych ? 

• Like 1
  • Haha 1

49 minut temu, Cappo napisał:

Taka sama Tatrapoma jest w Šachtičkach na Słowacji, potrafi to nawet w środku podjazdu nieźle szarpnąć i jeszcze mają nawet karnety na gumkę, które trzeba skanować. 

To samo w Litmanovej, też takie karnety i też tatrapoma szybka.

W przyszłym sezonie planuję poodwiedzać na Słowacji podobne stacje (w zależności od tego jak zima dopisze). Nieduże, nieoblegane a z klimatem i często ciekawymi trasami. Mam już trochę ich na oku. 

• Like 2

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

a jak jedzesz na narty to też unikasz autostrad i dróg expresowych ? 

Dwa lata temu jechałem w maju do Hochkar w obie strony bez jednego kawałka ekspresówki czy autobany... trasa przez Austrię i Czechy mega interesująca architektonicznie, krajobrazowo i przyrodniczo, polecam niespieszacym się. Ale jak kolega jeździ to nie wiem.

• Like 4
  • Haha 1

Słowacja rzeczywiście ma sporo takich mało odkrytych jeszcze ośrodków, np. Zavazna Poruba, gdzie kiedyś zawitałem gdy na Chopoku za mocno wiało (blisko L. Mikulasza), czy wspomniane Sachticky.

A są nawet mało znane ośrodki z kanapami (Skalka, Salamandra itp.). Prawdziwym "skarbem" byłby też zapuszczony i od lat nieczynny w górnej części ośrodek Ski-Turecka, z ponad 700m przewyższenia. 

W dniu 20.06.2022 o 14:37, Narciarz ze Śląska napisał:

Strasznie "szarpią" te tatrapomy - ale przykład Kubińskiej jest znamienny. Chcesz wjechać w 5 minut - talerzykiem, chcesz w 10 plus - kanapą!!!

Podobnie w Rużomberoku.

• Like 5

W dniu 20.06.2022 o 14:36, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie będę się kłócił, bo w ogóle nie mam zamiaru się kłócić. Trafia do mnie np. argument dodatkowego naśnieżania tras orczyków/talerzyków. Ale z drugiej strony po prostu coraz mniej mi się podoba model narciarstwa kanapowo-autostradowego. Na to nie poradzę.

A jak będzie, co ile będzie kosztowało, co komu się będzie opłacało, jaki będzie typ narciarza?

Tego nie wiemy.

Pożyjemy.

Zobaczymy!

Kocham autostrady i kanapy… na to nic nie poradzę.

• Thanks 1
  • Haha 1

11 godzin temu, sstar napisał:

Kocham autostrady i kanapy… na to nic nie poradzę.

Ja w sumie też. Na orczyku to ja mogę pojeździć dwie godzinki na lokalnej górce. Jak dłużej, to już mnie bolą nogi, dlatego wolę ośrodki z kanapami, do których w miarę sprawnie dojadę po autostradach.

50 minut temu, tanova napisał:

Ja w sumie też. Na orczyku to ja mogę pojeździć dwie godzinki na lokalnej górce. Jak dłużej, to już mnie bolą nogi, dlatego wolę ośrodki z kanapami, do których w miarę sprawnie dojadę po autostradach.

Ano właśnie, nawet do Szpindla człek czeka z utęsknieniem na S3, choć póki co bujanie się po Rudawach oraz taki Czarnów czy Mala Upa mają swój urok rzecz jasna, dokładnie na dwie godzinki z rana, chyba, że wieczorem;-)