Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

A widziałeś kiedykolwiek "kanapę" bez tych "indywidualnych podnóżek" ? :)

Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎24 o 12:49, marionen napisał:

Do mnie Twoja argumentacja nie dociera. ... A ktoś kto zostawia auto na noc, by stało przy wyciągu i jeździ skibusem, to dla mnie idiota...

Naprawdę nie zauważyłeś, że to była ironia? Co do parkingów w Szczyrku to jedynym w tej chwili (czyli bez budowy nowej drogi z Buczkowic, jako przedłużenie powstającej obwodnicy) to stworzenie P&R na obrzeżach i system skibusów dowożących do wyciągów... Nie trzeba daleko szukać, bo takie rozwiązanie od dawna funkcjonuje na Wielkiej Raczy... 

Podzielam obawy, że przy wzmożonym zainteresowaniu Szczyrk całkowicie zostanie zakorkowany. Podejście UM do tematu przygotowania dróg w mieście jest chyba najgorsze jakie znam w tego typu miasteczkach... Nieodśnieżone pobocza, totalny chaos w parkowaniu samochodów wzdłuż dróg... Lokalizacja Soliska i COSu przy głównej drodze też nie pomaga... Jednak mimo obaw mam nadzieję, że może wspólnie TMR i UM coś w  tym zakresie poprawią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Zaba_osw napisał:

A widziałeś kiedykolwiek "kanapę" bez tych "indywidualnych podnóżek" ? :)

Naprawdę nie zauważyłeś, że to była ironia? Co do parkingów w Szczyrku to jedynym w tej chwili (czyli bez budowy nowej drogi z Buczkowic, jako przedłużenie powstającej obwodnicy) to stworzenie P&R na obrzeżach i system skibusów dowożących do wyciągów... Nie trzeba daleko szukać, bo takie rozwiązanie od dawna funkcjonuje na Wielkiej Raczy... 

Podzielam obawy, że przy wzmożonym zainteresowaniu Szczyrk całkowicie zostanie zakorkowany. Podejście UM do tematu przygotowania dróg w mieście jest chyba najgorsze jakie znam w tego typu miasteczkach... Nieodśnieżone pobocza, totalny chaos w parkowaniu samochodów wzdłuż dróg... Lokalizacja Soliska i COSu przy głównej drodze też nie pomaga... Jednak mimo obaw mam nadzieję, że może wspólnie TMR i UM coś w  tym zakresie poprawią...

Gdzieś Ty się narciarsko wychował? Wjeżdżałeś kiedykolwiek jakąkolwiek kanapą? Rozumiem że nie jeździłeś na snowboardzie, ani na nartach, skoro dla Ciebie nie ma różnicy. Istotne jest czy pałąk do którego jest zamocowany "podnóżek"  jest między nogami (zwłaszcza jeśli między nogami coś posiadasz) czy jest z boku i obie nogi z nartami dostawiasz z lewej lub prawej strony. W wypadku snowboardzistów pierwszy rodzaj podnóżka jest zdecydowanie mniej wygodny. Ja na nartach wolę podnóżek tylko dla siebie, ale uważam wtedy by mi się coś nie zgniotło. Kiedy podnóżek masz wspólny z sąsiadem często dochodzi do fizycznego kontaktu nart lub snowboardu, co nie każdy lubi i toleruje. Choć oczywiście są sposoby na radzenie sobie z nartami (lub snowboardem) rozpychających się towarzyszy kanap!

Co do reszty Twojego wpisu, to bez komentarza,  szkoda mi mojego czasu! 

Pozdrawiam serdecznie.;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Ty się narciarsko wychował? Wjeżdżałeś kiedykolwiek jakąkolwiek kanapą? Rozumiem że nie jeździłeś na snowboardzie, ani na nartach, skoro dla Ciebie nie ma różnicy. Istotne jest czy pałąk do którego jest zamocowany "podnóżek"  jest między nogami (zwłaszcza jeśli między nogami coś posiadasz) czy jest z boku i obie nogi z nartami dostawiasz z lewej lub prawej strony. W wypadku snowboardzistów pierwszy rodzaj podnóżka jest zdecydowanie mniej wygodny. Ja na nartach wolę podnóżek tylko dla siebie, ale uważam wtedy by mi się coś nie zgniotło. Kiedy podnóżek masz wspólny z sąsiadem często dochodzi do fizycznego kontaktu nart lub snowboardu, co nie każdy lubi i toleruje. Choć oczywiście są sposoby na radzenie sobie z nartami (lub snowboardem) rozpychających się towarzyszy kanap!
Co do reszty Twojego wpisu, to bez komentarza,  szkoda mi mojego czasu! 
Pozdrawiam serdecznie.[emoji6] 
 
Ja preferuje jazdę do 10,00 kiedy pałąk owy trzymamy między nogami. Tomasz na jednym końcu "szóstki" czy "czwórki" ja na drugim, albo jeszcze lepiej na orczyku sam. [emoji12]

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy już napatrzyłem się na testowaną kanapę w COS pierwszego odcinka, udałem się na górę, bez pchania roweru:

IMG_20170827_104522.thumb.jpg.c780c4489f1923b7b5a9ce3f29ca7f15.jpg

W końcu po prawie 10 miesiącach niepewności, czy dane mi będzie zawitać na tych wysokościach jestem. W schronisku szybka kawa i kwaśnica, bo przecież czeka mnie o wiele przyjemniejsza przejażdżka po trasach SON-u. Ale tu pierwsza niespodzianka:

IMG_20170827_111541.thumb.jpg.b7eee6dc24e1387059792abf7cfd3fbf.jpg

Ale co tam, jadę. Na to czekałem tyle dni spędzonych w kanapowym areszcie:

IMG_20170827_111928.thumb.jpg.1677527f73b4d54204f42fd635078146.jpg

IMG_20170827_112248.thumb.jpg.0794ce8fa0ac10d49d361d16380b5efe.jpg

To chyba ostatnie miejsce w Szczyrku z minionej epoki, górna stacja na Małym Skrzycznem:

IMG_20170827_113924.thumb.jpg.68c822687febdb03c968884386b264ec.jpg

I dalej mam kilkanaście zdjęć, ale które można publikować żeby nie zaszkodzić. Coś wybiorę, a za brak tych najciekawszych sorry, ale obiecałem że nie będę. Sam jestem na budowach odpowiedzialny za pewne rzeczy i też bym tego sobie nie życzył. Dzieje się mimo niedzielnego poranka, trzeba było przemknąć jak strzała przez halę.

IMG_20170827_115203.thumb.jpg.26e44d827e8d3eaa7ca11e9cf25b08c1.jpg

Wpadam na "jedynkę" i nie mogę poznać gdzie się znajduję. Zaliczam ze dwie gleby co mi się nie zdarzyło na nartach odkąd stanąłem na tej górze śmierci dla mnie w roku 1984.

Gwarantuję wam, że tu nie będzie tłoku, jest jak przepaść za Grzebieniem, ostrzej niż na Bieńkuli. Przemkniemy z braciszkiem dwoma łukami.

IMG_20170827_115502.thumb.jpg.71989390bb5c39274f1b921b7b55f5a7.jpg

IMG_20170827_115515.thumb.jpg.6d0118df4483640c34bd6e5d085f4431.jpg

IMG_20170827_115910.thumb.jpg.b41bbdd83754c4680f9932562fbc232a.jpg

Nachylenie, szerokość to zupełnie nowa jakość. Nie da się zjechać na rowerze, nie da się nawet ustać. Po kilku upadkach, sprowadzam rower zakosami. A poniżej bajka, jak w Alpach:

IMG_20170827_120040.thumb.jpg.839ae4a1ef9b2a9cd3cfde455f3962ea.jpg

IMG_20170827_120219.thumb.jpg.ac392852728dd0f86ede034c03ebbf39.jpg

Nachylenie podpór i ich wysokość robi na mnie wrażenie. Z boku montowane są bloki fundamentowe pod lance i armatki i to nie tylko tu przy trasie przez "Młaki" ale i na "trójce" przez Bobulę.

IMG_20170827_121737.thumb.jpg.cf82d5eceab327ce783c6dbdc07ffba6.jpg

Cóż do rozpoczęcia sezonu 2017/18 ponoć dwa m-ce. Przeleci.

  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Żeby znowu odebrać frajdę z wygrywania naszym?

Darek ja to może jeszcze bym chciał. Ale prawda jest taka, że bez pracy nie ma kołaczy. Od dwóch sezonów nie trenuję i jeżdżę tylko na zawody. Do tego sprzęt mam już stary i wysłużony. Trzeba by inwestować. A ja pochłonięty teraz jestem skitourami i freeride'm. I w te dyscypliny wolny grosz wolałbym zainwestować, jeśli się znajdzie. W Szczyrku wygrałem tylko o 0.01 sekundy. Na ten sezon nastawiam się na szwajcarskie czterotysięczniki,  jeśli oczywiście pogoda pozwoli. Reasumując Górale mogą spać spokojnie, raczej im nie zagrożę !;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marionen napisał:

A ja pochłonięty teraz jestem skitourami i freeride'm. I w te dyscypliny wolny grosz wolałbym zainwestować, jeśli się znajdzie.

@Jasiek powiedział mi jedno bardzo mądre zdanie. To co ci się przytrafiło, to z tego drałowania pod górę masz. Dziś z perspektywy czasu myślę, że miał sporo racji. Zwłaszcza z początku sezonu gdy organizm nie jest jeszcze przyzwyczajony do niższych temperatur. Weź to pod uwagę, ja z miłości do wiązań skiturowych nie zrezygnuję, ale nabrałem do tej pasji sporej pokory. Robi się mały off top, więc zdjęcie z wyprawy skiturowej na Małe Skrzyczne:

12800402_1711054775807650_8680694104568259173_n.thumb.jpg.cefa16bac129188a0ca2f687d0d54d72.jpg

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się trochę nowych zdjęć z inwestycji w SON na stronach portalu gazeta.pl i facebook'owym profilu SoliskoArena. 

Tutaj link do gazety:

http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/5,88025,22294249.html

Tutaj do Solisko Arena:

https://www.facebook.com/SoliskoArena/photos/pcb.1535050306551378/1535037116552697/?type=3&theater

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z ładnej pogody wybrałem się do Szczyrku i zrobiłem dużo zdjęć inwestycji w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim.
Na stronie zamieściłem galerię prawie 50 zdjęć z rozbudowy SON.
 

Solisko - widok na dolne stacje kolei na Halę Skrzyczeńską oraz Pośredni. W tle Golgoda, budowa tunelu i z prawej strony wylot nowej "niebieskiej" trasy.

IMG_0089.jpg

 

Hala Skrzyczeńska - górna stacja 10-os. gondoli

IMG_0103.jpg

 

Hala Skrzyczeńska - górna stacja "żółtej" 6-os. kanapy z Soliska

IMG_0143.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rat69 napisał:

Karnet będzie wspólny z COS bez jazdy wieczornej,a jazda Szczyrk+Tatry 1348zł.

Tak już wszystko wiem. Nawet już można opłacać sezonówkę dla tych co zrobili przedpłatę wiosną. Cały koszt Tatry+Szczyrk to 250 EUR, czyli jakieś 1060 zł(dla tych co dokonali przedpłaty).

Szkoda tej jazdy wieczornej, ale cóż będzie trzeba dokupić w Szczyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JC napisał:

Korzystając z ładnej pogody wybrałem się do Szczyrku i zrobiłem dużo zdjęć inwestycji w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim.
Na stronie zamieściłem galerię prawie 50 zdjęć z rozbudowy SON.

Bardzo fajne zdjęcia! Te przybliżenia Hali Skrzyczeńskiej ze stoku Golgoty świetnie wyszły.

image.thumb.png.478f835b68eccc95c3c7e6302bba9625.png

A co to za przedziwna konstrukcja? O.o Nie mogli stawić jednego słupa po każdej stronie rzeki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...