Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Miasto Szczyrk, COS i SON chcą uruchomić skibusy na najbliższy sezon. Przejazd ma być bezpłatny i dostępny tylko za okazaniem karnetu do ośrodków. Mają to być dwa busy, które będą kursować co 15 min rano (7-11) i po południu (14-17:30). http://www.radiopiekary.pl/2017/08/30/szczyrk-miasto-chce-wlasnej-komunikacji/
Komentować tego nie będę, bo wygląda to trochę śmiesznie.
Zdziwie się SONowi, jeśli zaakceptuje takie rozwiązanie. Oni 1 w tej 3ce wiedzą o co w tym chodzi, reszta o wolnym rynku nie ma pojęcia. Jeśli ludzie utkną pod stokami do 21 czekając na busa. Szybko do "Scyrku" nie wrócą.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem ponad budowanymi kolejami po lecie już ani śladu:

IMG_20170910_101728.thumb.jpg.079bf71bbdbbed2ec018594e24f70dc8.jpg

Po kolorze wrzosów można sądzić, że lada dzień obudzimy się z przymrozkami przy gruncie. Poniżej natomiast w tym tygodniu postępowały mniej spektakularne roboty. Tunel pod trasą Golgoty już przykryty, pewnie ruszy odtwarzanie trasy w tym tygodniu. Jeszcze wielu rozwiązań nie rozumiem (dużej głębokości posadowienia peronu na Wierch, nisko posadowionej drogi do Malinowa) ale ktoś nad tym na pewnie czuwa. Zdjęć brak bo chcąc skrócić drogę na Pośredni skręciłem przed Malinowską Skałą i wylądowałem od razu w Solisku, a tam przy tylu pracujących jakoś tak niezręcznie fotografować. Za tydzień lepiej to zaplanuję.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie zdążą o ile nie wypadnie coś niespodziewanego. Peron KL Wierch moim zdaniem też jest trochę za nisko (zastanawiam się, gdzie będzie miejsce na wyhamowanie z Golgoty?). Zobaczymy jak ten teren będzie wyglądać po wszystkich pracach. Za dwa tygodnie po raz ostatni jadę do Szczyrku na dłuższy czas przed sezonem (2 lub 3 dni). Może znowu uda mi się zajrzeć w każdy rejon tak jak ostatnio. Tym razem wstawię trochę zdjęć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z Markiem obadaliśmy jak działa nowy Leitner na Jaworzynę i Skrzyczne. Zahaczając o Malinowską Skałę dotarliśmy na Halę Skrzyczeńską zobaczyć na własne oczy cóż tam się wyprawia. Zbiornik jest tak  gotowy chyba w 3/4 (dzisiaj czyli w niedzielę na jego dnie pracownik próbował kruszyć młotem pneumatycznym ogromne bloki skalne). Górne stacje obu kolejek są już gotowe, liny czekają na wciągnięcie (lina pilotowa jest już wciągnięta). Na pewno jeszcze czeka TMR ogrom prac przy uporządkowaniu i zniwelowaniu terenu na hali. Miejsce trudno rozpoznać gdyby nie stara goprówka i "akwarium" . Lasów rozdzielających trasy i okalających halę od dołu już nie ma. Ciekawi mnie skąd będzie czerpana woda do zasilania zbiornika. Spotkani "lokalesi" twierdzili, że będzie pompowana z dołu i mają być wiercone studnie głębinowe. To tyle krótkiej relacji. Zima już blisko :). Mam duży dylemat czy  nabyć tą promocyjną sezonówkę.

20170910_101446.jpg

20170910_102043.jpg

20170910_103301.jpg

20170910_110232.jpg

20170910_122351.jpg

20170910_123042.jpg

20170910_124433.jpg

20170910_125750.jpg

20170910_125927.jpg

20170910_130021.jpg

20170910_130107.jpg

20170910_130441.jpg

20170910_135346.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Góral spod Skrzycznego said:

Andrzej kupuj, znów będziemy razem szusować jak za starych, dobrych czasów
 

No tak, niby od 11 wyjazdu do COS-SON będzie się całosezonówka opłacać, zamiast całodziennego skipassu. Nawet tak myślałem optymistycznie, żeby zawitać tam 20 razy w sezonie czyli jeden dzień wyniesie 45 PLN, ale ... : korki na wjeździe i wyjeździe są wieeeelce prawdopodobne i to mnie bardzo zniechęca, ilość ludzi na trasach też, zdegradowane trasy po 3-4 godz jak na Chopoku. Sam nie wiem. Kurde jakoś optymizm ze mnie uszedł. Za to skitoury mnie ciągną, nie jakieś ekstremalne, takie dla moich możliwości.

Edytowane przez andy-w
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestor wybudował trzy koleje, a zlikwidował 5 orczyków (w tym 3 podwójne)

Dokładnie to zlikwidowali wyciągi nr I/XI ("krótki górnik" Czyrna - Hala S), VI (krótki Julian Hala Pośrednia -Wierch) VII, VIII, IV/XII ("Cielętnik" Suche - Hala S).

W SON nie ma trasy płaskich jak stół, ale da się tam nauczyć jeździć. Jeśli ktoś nie da rady, zawsze może nauczyć się chociaż trochę w Czyrnej na krótkich wyciągach prywatnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ostek napisał:

Pytanie praktyczne, czy wśród tych wszystkich nowości, "stare" budki z kiełbachą zostają, np. na Suche gdzie trasa 7 przebiega? Nigdy się nie zastanawiałem kto był właścicielem gastronomii przy trasach. TMR pozbył się ich, czy póki co zostawił?

TMR raczej nie ma wpływu na to co dzieje się na prywatnych parcelach. Nie może ludziom zabronić prowadzenia działalności gospodarczej na ich gruncie. Na Chopoku są z jednej strony restauracje należące do TMR (dość drogie) i tak ma też być w Szczyrku (tzn. na pewno będą ich restauracje, a co do cen to mogę się jedynie domyślać, że niskie nie będą), ale "handel" odbywa się także w prywatnych knajpkach. Tam jakiś szałasik, tutaj jakiś domeczek. W Szczyrku też tak na pewno będzie. Oczywiście gdyby TMR był złośliwy to mógłby tak naśnieżać i ratrakować, że dojazd, czy dojście do jakiejś budki czy domeczku byłoby utrudnione. Na Chopoku takich akcji jednak nie odnotowałem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budki przy trasach nie są własnością TMRu, więc to zależy od prywatnych właścicieli. Póki co wszystkie stoją (przynajmniej pod koniec sierpnia jeszcze były [emoji4] ).

 

 

Widzę że Cosworth240 mnie wyprzedził. Na pewno w tym roku Słowakom nie będzie zależało na likwidacji budek, bo mają tylko jedną własną gastronomię.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, leitner napisał:

Budki przy trasach nie są własnością TMRu, więc to zależy od prywatnych właścicieli. Póki co wszystkie stoją (przynajmniej pod koniec sierpnia jeszcze były emoji4.png ).

Widzę że Cosworth240 mnie wyprzedził. Na pewno w tym roku Słowakom nie będzie zależało na likwidacji budek, bo mają tylko jedną własną gastronomię.

Wiadomość po wczorajszej wizji...

parę budek zniknęło, kilka jest remontowanych, a kilka stoi jak stało i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...