Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MarioJ napisał:

Trochę rozwiń głowę. Wyrzucenie aut musiałoby być związane z uruchomieniem busów po całym Szczyrku. Ja np. byłbym bardzo zadowolony że 200m od pensjonatu mam przystanek busa co 15min i dojeżdzam nim do knajpy i piję tam sobie piwo/wino/etc. Nie muszę myśleć wogóle o problemie niepijącego kierowcy. Tak samo dojeżdżam do stacji narciarskiej. Bus nie stoi w korku, bo go nie ma.

Jeśli aut jest tak dużo że nie mieszczą się na drodze i na parkingach, w korku stoi się 3h, to jest to wszystko do radykalnej zmiany.

 

Myślisz, że busy będą kursować do godziny 23 czy 1 w nocy? Jeśli tak to szacun dla władz. W Białce ostatni bus jedzie około 10 minut po zamknięciu ośrodka narciarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kolega pisał że sprawdzał i KŁAMIE. Z Łodzi do Bielska jest pociąg bezpośredni TLK Pogoria z czasem 4:22. Do Szczyrku doliczyć by trzeba było z 30 min i mamy niecałe 5h. Po skończeniu modernizacji pewnie 4h będzie. Ogólnie sezonowych IC można by więcej zrobić z całej Polski do Wisły Zwardonia i Szczyrku. KS z rozkladem który łączy też te miejscowości i auta nie trzeba. Oczywiście potrzeba powrócić do planów kolei z Wilkowic przez Szczyrk Wisłę do Zwardonia. Łącznica w Wilkowicach na Żywiec i mamy pętlę turystyczną z pociagami co 30 min. Tak prosto pozbyć się aut z gór. Można by też zrobić Żywiec stacją przesiadkową z pociągami z taktem na pętli co 20 min w obie strony i co godzinę do Jeleśnii. Tyle i aż tyle.

 

A popatrzyłes na mapę? Trasa Wisła-Zwardon wymaga kilku km tunelu i kilkunastu km linii 'od zera' w górskim terenie. Był taki pomysł ale zarzucono go w1938 roku... Pozostała część jest jednotorowa. Odcinka Szczyrk Wisla nie ma nawet w planach. Zapomnij.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ciekawe pomysły szlaków kolejowych PKP do Szczyrk dalej tunel do Brennej - to dla następnych pokoleń, na dziś realne to stacja końcowa PKP Szczyrk Skalite a przy niej duży parking i skibusy, bo to tylko 7km od Wilkowic i są wykupione są grunty natomiast w Szczyrku konieczny choćby pojedynczy buspas. Ruch samochodowy można łatwo ograniczyć różnymi sposobami (ekologia, opłaty za parkingi itp.)59e7965d2e2a4_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2017-10-18195009.thumb.jpg.e9041b7227ecff201dc168782eef4496.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak i tak 80% warszawki poleci na Biłakę :) milionerzy na Szwajcarię! a ci bardziej ubożsi milionerzy na Włochy i Austrię! :) 

i będzie GIT!

PS. aaaa i jeszcze jedno o inwestycjach na SON słyszało około 10% Polaków

PS2. to tylko my pop...ńcy narciarstwa tym się podniecamy!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też pamiętać, że korków w Szczyrku w większości nie powodują narciarze kilkudniowi (czyli w większości Warszawiacy), ale narciarze jednodniowi (tudzież kilkugodzinni), czyli w większości są to mieszkańcy Śląska i Podbeskidzia. Dobrze skomunikowana kolej z busami (albo sama kolej?) powinna być realną alternatywą dla podróży samochodem. Rozwiązanie z budową kolei linowej z doliny Zimnika na Skrzyczne byłoby przeznaczone właśnie dla narciarzy jednodniowych oraz tych, którzy mieszkali by w tych okolicach. Narciarze kilkudniowi i tak wybiorą nocleg w Szczyrku. 

Przykładów miast turystyczno-narciarskich z popularną komunikacją publiczną nie trzeba daleko szukać. Zakopane właśnie otrzymało dofinansowanie na remont dworca PKP i budowę trzypoziomowego parkingu Park & Ride z kilkoma stanowiskami do ładowania samochodów elektrycznych oraz stojakami na rowery. http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/zakopane-dostanie-blisko-10-mln-zl-na-dworzec-w-listopadzie-przetarg-56584.html 

Jasiek, też chciałbym, żeby w Szczyrku był luz, ale niestety nie jest to możliwe. Pusto już było.

zak.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty wiesz o Szczyrku... zawsze tam dojeżdżam w 1.5 gadziny i dalej tak będzie.

Nie widzę konieczności PKP ale infrastrukury dróg tych naszych śląskich!!! 

A warszawka im ma większy problem tu dojechać to tym lepiej!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Jasiek napisał:

tak i tak 80% warszawki poleci na Biłakę :) milionerzy na Szwajcarię! a ci bardziej ubożsi milionerzy na Włochy i Austrię! :) 

i będzie GIT!

PS. aaaa i jeszcze jedno o inwestycjach na SON słyszało około 10% Polaków

PS2. to tylko my pop...ńcy narciarstwa tym się podniecamy!

niech z tych 10 % Polaków co słyszało przyjedzie do szczyrku w sezonie 10 % a wczesniej w nim nie było ..... to liczac lekko masz 400 tys ludzi :)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, życzę Tobie i innym, żeby dojazd ze Śląska do Szczyrku zajmował zawsze 1,5 h. Także w weekendy, święta i ferie. 

A co do mojej nieznajomości Szczyrku i dojazdu do niego - w niedzielę sprawdzę jak to jest, bo wybieram się tam na jeden dzień. Zresztą jestem tam średnio co 3-4 tygodnie. 

Nie chcę nikomu zabraniać wjazdu do Szczyrku samochodem, bo jak widać są osoby, które za nic się do komunikacji publicznej nie przesiądą. Jest jednak mnóstwo osób, które chętnie pojadą pociągiem lub busem na narty. 

Co do narciarstwa w Szczyrku, to pojawiła się kolejna relacja z konferencji. W sumie to nic nowego, ale w pewnym momencie widać dość duży postęp prac przy budynku na parkingu u Kowalskiego. http://katowice.tvp.pl/34383917/szczyrk-nowe-trasy-kolej-gondolowa-i-darmowa-komunikacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Popatrzyłeś na plany?? Są opracowane w 2006 roku!! Ba jest plan połączenia szczyrku brennej i skoczowa by stworzyć pentle. Nie klamiemy latka Ci się zdecydowanie pomyliły.
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1wpLe3XBPMaAK6zZHdpR6FLiNghk&ll=49.64305860012415%2C19.06633258740237&z=10
Piszesz to serio? ;-) ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak:) Powiem więcej. Te plany są brane bardzo poważnie w PKP. Niestety o kasie decyduje Warszawa i tu jest problem. Gdyby nie to już mielibyśmy kilka lat pociąg w szczyrku. Nawet słynna Pracownia nie mówiła nie pod warunkiem lini z siecią. 
No tak...... )))). Skoro Pracownia nie ma zastrzeżeń to nic tylko budować. ..
Jak widzę, piszesz nie o jednym a dwóch tunelach i łączniku kolejowym pomiędzy liniami, których nie ma... gratuluję optymizmu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę popadaie w skrajności, nie wyobrażam sobie jechać do Szczyrku na tydzień, z rodziną, pociągiem [emoji33].

Na tydzień nie, ale na 1-2 dni czemu nie? Tak jak pisałem wcześniej - w większości korku w Szczyrku nie powodują narciarze kilkudniowi tylko jednodniowi.

Ktoś wybiera się (nawet jako widz) na Runmageddon w niedzielę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z Katowic ciut więcej i chętnie wsiadłbym w butach narciarskich na stacji w Kacach, wyszedł w tychże butach na stacji "w okolicy Szczyrku" za godzinke i podjechal busem pod wyciąg.  Tylko nie dwie godziny a godzinę + bus. Wstaję o 6stej, 6:50 zostawiam samochod na parkingu, o siódmej odjeżdżam z Katowic i przed 9tą jestem na stoku. A gdyby był WARS doczepiany i można by zjeść jeszcze jajecznice (+piwko hehehe). Marzenie.

Naprawdę lubicie siedzieć w korkach w puszce?

Edytowane przez mysiauek
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mysiauek napisał:

Naprawdę lubicie siedzieć w korkach w puszce?

Sens posiadania samochodu w ogóle, w dzisiejszych czasach, przy obecnym zatłoczeniu, braku miejsc parkingowych i kosztach jego utrzymania, to też inna sprawa:) Już nie mówiąc o tym, że jadąc na narciarski relaks, chcę się zrelaksowany jak na wczasach - lubię czasami wsiąść do autokaru, spojrzeć na twarze ludzi, poczuć tą atmosferę kojarzącą się z dawnymi "koloniami" czy wczasami państwowymi w PRL, niż pracować jako kierowca, z ciągle skoncentrowaną uwagą. A na miejscu, przez pół godziny wstrzymywać ruch na drodze, szukając wolnych parkingów / pojedynczych miejsc wzdłuż ulicy.

 

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leitner napisał:


Na tydzień nie, ale na 1-2 dni czemu nie? Tak jak pisałem wcześniej - w większości korku w Szczyrku nie powodują narciarze kilkudniowi tylko jednodniowi.

Ktoś wybiera się (nawet jako widz) na Runmageddon w niedzielę?

Gdzieś będę się tam szwędał

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Szczyrk powinien zostać zamknięty dla ruchu turystycznego. Bramki przed i wjazd tylko dla miejscowych, dojazd do hoteli a reszta auta zostawia na wielkim parkingu z którego mają dojazd do ośrodków ski busami. Tak wiem, że to droga łącząca z Wisłą ale jakoś musi się dać to zrobić. W innym wypadku w Szczyrku będzie wisiał taki smog, że z jazdy będzie zero przyjemności. Już nie wspomnę jak wśród tysięcy samochodów świetnie się spaceruje.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...