Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mig12345 napisał:
1 godzinę temu, Sierek napisał:
 

Zgadnij dlaczego..... :-)

Bo żyjemy w społeczeństwie, w którym z samochodów wycina się katalizatory, filtry DPF, śmieci wyrzuca do lasu albo pobliskiej rzeki, do której przy okazji można opróżnić szambo i pewnie długo by jeszcze wymieniać. Pozdrawiam z Krakowa, gdzie aktualnie mamy super powietrze - norma pyłu zawieszonego przekroczona jest mniej niż dwukrotnie, co w tym mieście uważane jest za niebywały sukces...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mysiauek napisał:

A ja mam z Katowic ciut więcej i chętnie wsiadłbym w butach narciarskich na stacji w Kacach, wyszedł w tychże butach na stacji "w okolicy Szczyrku" za godzinke i podjechal busem pod wyciąg.  Tylko nie dwie godziny a godzinę + bus. Wstaję o 6stej, 6:50 zostawiam samochod na parkingu, o siódmej odjeżdżam z Katowic i przed 9tą jestem na stoku. A gdyby był WARS doczepiany i można by zjeść jeszcze jajecznice (+piwko hehehe). Marzenie.

Naprawdę lubicie siedzieć w korkach w puszce?

Można ? Można :D

Takie coś - z Trydentu do Marillevy, i dalej wyciągami i na nartach do Madonny d'Campiglio (przystanek w  Commezzadurze i dolna stacja gondoli to jeden budynek - byłem, widziałem) https://www.youtube.com/watch?v=AIJka5uESkw

 

I jeszcze tu - wjazd na Kronplatz - prosto z peronu (Perca), a wcześniej ze stacji Versciaco na Helm (Alta Pusteria).https://www.youtube.com/watch?v=1Qm-Vnzl1TE

 

Ale można też tak https://www.youtube.com/watch?v=hkDMe_o3vN0

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo żyjemy w społeczeństwie, w którym z samochodów wycina się katalizatory, filtry DPF, śmieci wyrzuca do lasu albo pobliskiej rzeki, do której przy okazji można opróżnić szambo i pewnie długo by jeszcze wymieniać. Pozdrawiam z Krakowa, gdzie aktualnie mamy super powietrze - norma pyłu zawieszonego przekroczona jest mniej niż dwukrotnie, co w tym mieście uważane jest za niebywały sukces...
Nie zgadles. Zawsze najpierw należy założyć ze ludzie postępują racjonalnie (w swoim rozumieniu). Po prostu ogrzewanie gazowe jest 3-4 razy droższe od węglowego. I tu zaklęcia i narzekania niewiele pomogą...
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mig12345 napisał:
3 godziny temu, Cosworth240 napisał:
Bo żyjemy w społeczeństwie, w którym z samochodów wycina się katalizatory, filtry DPF, śmieci wyrzuca do lasu albo pobliskiej rzeki, do której przy okazji można opróżnić szambo i pewnie długo by jeszcze wymieniać. Pozdrawiam z Krakowa, gdzie aktualnie mamy super powietrze - norma pyłu zawieszonego przekroczona jest mniej niż dwukrotnie, co w tym mieście uważane jest za niebywały sukces...

Nie zgadles. Zawsze najpierw należy założyć ze ludzie postępują racjonalnie (w swoim rozumieniu). Po prostu ogrzewanie gazowe jest 3-4 razy droższe od węglowego. I tu zaklęcia i narzekania niewiele pomogą...

Też nie zgadłeś. Zapewne zakładasz palenie mułem i flotami. Ogrzewanie gazowe jest już porównywalne z węglowym (700 - 1000 zł/tonę). Mój sąsiad wydaje rocznie więcej na węgiel niż ja na gaz (domy porównywalne). Tylko, że pali węglem, nie mułem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu byłem dziś na placu budowy Szczyrk, ludzi  więcej niż w poprzednie lata w czasie wakacji.

Kanapa na Skrzyczne frekwencja taka że chodzi non stop.

Hala Skrzyczeńska wygląda na to że trwają wewnętrzne odbiory zbiornika.

Na małe Skrzyczne raczej tej zimy nie pojeździmy.

P1140970.JPG

P1140971.JPG

P1140972.JPG

P1140973.JPG

P1140974.JPG

P1140975.JPG

P1140977.JPG

P1140978.JPG

P1140979.JPG

P1140980.JPG

P1140981.JPG

P1140982.JPG

P1140983.JPG

P1140984.JPG

P1140986.JPG

P1140987.JPG

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sierek napisał:

Też nie zgadłeś. Zapewne zakładasz palenie mułem i flotami. Ogrzewanie gazowe jest już porównywalne z węglowym (700 - 1000 zł/tonę). Mój sąsiad wydaje rocznie więcej na węgiel niż ja na gaz (domy porównywalne). Tylko, że pali węglem, nie mułem.

kocioł 5 klasy na groszek......    ;-). Od lata muły i floty to wreszcie odpad wycofany ze sprzedaży w PGG i  JSW (nareszcie!) wiec nie ma co zakładać.  Węglem mozna palić bez umiaru, mozna też czysto i oszczednie spalać- w odpowiednim kotle...... O ile kotły na gaz z konieczności trzymają jakiś standard energetyczny i sensowną sprawność to stare weglowe smieciuchy..... oj kiepsko.. Pewnie stad ten wynik.... w innym przypadku nierealny. 

 

>>To ja dorzucę od dołu...

Ten lasek pomiedzy Golgotą a sladem orczyka bedzie usuniety? Ta galeria słupów na Golgocie wygląda nieco strasznie... :-)

 

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mig12345 napisał:

Ten lasek pomiedzy Golgotą a sladem orczyka bedzie usuniety? Ta galeria słupów na Golgocie wygląda nieco strasznie... :-)

Tak, będzie usunięty za rok - podobnie jak reszta wyciągu, który cały czas tam stoi. 

ssss.jpg.d41f1ac0685ff8712ec8b59a3a5e21c9.jpg

Na Golgocie stoi tylko jedna podpora KL Wierch :) 

Domyślam się, że @surfing pisząc "Na małe Skrzyczne raczej tej zimy nie pojeździmy." miał na myśli dość niebezpiecznie małą odległość wyciągu od zbiornika. Spokojnie - wszystko będzie gotowe na zimę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hupon napisał:

Można ? Można :D

Takie coś - z Trydentu do Marillevy, i dalej wyciągami i na nartach do Madonny d'Campiglio (przystanek w  Commezzadurze i dolna stacja gondoli to jeden budynek - byłem, widziałem) https://www.youtube.com/watch?v=AIJka5uESkw

W tym roku Koleje Dolnośląskie uruchamiają hybrydowe połączenie Wrocław-Karpacz: kolej do Jeleniej Góry i przesiadka na podstawiony niskopodłogowy autobus do Karpacza. Stacja docelowa to Karpacz Górny więc można wysiąść gdzieś po drodze, przy Białym Jarze. W dni pn-sb jest 16 kursów dziennie, w nd jest 6. Bilet weekendowy to 50zł.

W autobusie będzie można przewieźć: rower, wózek, narty. Docelowo ma być reaktywowana linia kolejowa do Karpacza.

https://www.kolejedolnoslaskie.eu/pl/z-wrocławia-do-karpacza-z-kolejami-dolnośląskimi.html

Można się przejechać w jakiś weekend feryjny do Karpacza na tury. Teraz mam problem bo muszę dojechać 10km do dworca, ale w przyszłości może pojadę pociągiem prosto ze swojego osiedla. Wspólnie z Radą Osiedla lobbujemy za zbudowaniem stacji kolejowej, tory są blisko.

 

Karpacz FB.JPG

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mig12345 napisał:

kocioł 5 klasy na groszek......    ;-). Od lata muły i floty to wreszcie odpad wycofany ze sprzedaży w PGG i  JSW (nareszcie!) wiec nie ma co zakładać.  Węglem mozna palić bez umiaru, mozna też czysto i oszczednie spalać- w odpowiednim kotle...... O ile kotły na gaz z konieczności trzymają jakiś standard energetyczny i sensowną sprawność to stare weglowe smieciuchy..... oj kiepsko.. Pewnie stad ten wynik.... w innym przypadku nierealny. 

 

>>To ja dorzucę od dołu...

Ten lasek pomiedzy Golgotą a sladem orczyka bedzie usuniety? Ta galeria słupów na Golgocie wygląda nieco strasznie... :-)

 

To nie miejsce na wyceny ogrzewania ale przy obecnej cenie groszku na poziomie 800 złotych cena ogrzewania węglowego=cena fazowego. Oczywiście komfort nieporównywalny.  Dom 147 m2 za ubiegły rok 3700 złotych. W miejscach które pobierają opłatę za klimatyczne powinien być nakaz opalania gazem a Szczyrk zdecydowanie powinien zostać zamknięty dla ruchu samochodowego turysty jednodniowego. Da się za granicą więc dlaczego nie u nas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarioJ napisał:

W tym roku Koleje Dolnośląskie uruchamiają hybrydowe połączenie Wrocław-Karpacz: kolej do Jeleniej Góry i przesiadka na podstawiony niskopodłogowy autobus do Karpacza. Stacja docelowa to Karpacz Górny więc można wysiąść gdzieś po drodze, przy Białym Jarze. W dni pn-sb jest 16 kursów dziennie, w nd jest 6. Bilet weekendowy to 50zł.

W autobusie będzie można przewieźć: rower, wózek, narty. Docelowo ma być reaktywowana linia kolejowa do Karpacza.

https://www.kolejedolnoslaskie.eu/pl/z-wrocławia-do-karpacza-z-kolejami-dolnośląskimi.html

Można się przejechać w jakiś weekend feryjny do Karpacza na tury. Teraz mam problem bo muszę dojechać 10km do dworca, ale w przyszłości może pojadę pociągiem prosto ze swojego osiedla. Wspólnie z Radą Osiedla lobbujemy za zbudowaniem stacji kolejowej, tory są blisko.

 

 

Ja swego czasu z Krakowa pod stację gondoli na Stubai dojechałem (nie licząc z taxi spod drzwi domu w KRK na dworzec kolejowy w KRK) przy użyciu środków masowej komunikacji. Było to trochę karkołomne przedsięwzięcie, ale da się:

W Austrii w wielu miejscowościach można podjechać sobie pod dolne stacje kolejek (lub okolice) przy pomocy pociągu (Zillertal, Kitzbuhel, St. Anton, Innsbruck), a praktycznie wszędzie autobusami. Lokalsi chętnie z tego korzystają i na pewno w jakiejś tam mierze przyczynia się to do rozładowania koreczków. 

U nas w Polsce transport kolejowy na pewno byłby szansą dla wielu miejscowości. W wielu miejscowościach kolej jest, do życzenia pozostają czasy dojazdu, ale i tutaj można oczywiście narzekać na to, dlaczego tak późno, ale sprawy idą do przodu. Być może dzisiaj kolej w Szczyrku brzmi na razie dość fantastycznie, ale kto wie może za parę lat doczekamy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk i knajpy przy wyciągach to troche nie idzie w parze....no chyba ze te budy na stokach...

niestety, ale przy gondoli nic nie ma, na gorze gondoli w tym roku tez nic nie bedzie :(

jedynie przy krześle na skrzyczne jest hotel meta i podejrzewam ze tam moze byc jakies miejsce zeby spokojnie posiedziec z dzieckiem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...