Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.10.2017 o 09:45, Ostek napisał:

BSA jazda wieczorna osobno.

Dostałem odpowiedź od BSA :

 

Wspólny skipass dotyczy tylko jazdy dziennej.
Od 8.00 do 16.00.
 
 
 
W dniu pt., 20.10.2017 o 17:35  <hupon@interia.pl> napisał(a):

Czy karnet wieczorny za 220 zł dokupiony do sprytnej sezonówki będzie  u was ważny ?
 
Pozdr MS
--
Michał Słowioczek
 
Marketing Manager BSA
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2017 o 14:21, Sierek napisał:

W Szczyrku smog jest dzięki kominom i "oszczednym" palaczom. Pamiętam ile było walki o gazyfikację a za chwilę większość wróciła do węgla.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Szczera prawda, w zeszłym roku jak byłem w Szczyrku. to na ulicy było gorzej niż na Marszałkowskiej i chyba nawet nie  chodziło o samochody - chociaż widziałem wielu "drutersów", którym kopeć z rury ich zdezelowanych diesili mocno dawał, to raczej chodzi o to, co wychodzi z kominów okolicznych domów. 

Nawet jak nie będą palić PET;ami tylko najszlachetniejszym drewnem,  to SMOG murowany. W grę wchodzi tylko ekologiczne ogrzewanie gazowe, ale jak ktoś wspomniał za drogie.

Cóż może w takim razie podnieść ceny węgla, to i górnicy przestaną jęczeć i gaz zacznie się w końcu opłacać :) 

A jeszcze jedno, jak pisał kolega leitner,  to nie "Warszawka" robi wam korki tylko jednodniowi,weekendowi tudzież kilkugodzinni narciarze Chociaż zapewne, w tym roku trochę więcej "Warszawki" do Szczyrku przybędzie, w tym i ja, bo zamierzam sprawdzić na własne oczy jak Szczyrk w końcu z muzeum PRL zamienia się w pełnoprawny ośrodek narciarski i wraca do gry. Z pewnością z racji swoich walorów geograficznych jak już infrastruktura "dorośnie" to finalnie przebije Białkę, ale to tylko lepiej, będzie więcej miejsc i obłożenie się lepiej rozłoży. Teraz jeszcze tylko jakieś termy w pobliżu i będzie super :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To nie m a Szczyrk zdecydowanie powinien zostać zamknięty dla ruchu samochodowego turysty jednodniowego. Da się za granicą więc dlaczego nie u nas ?


Weźcie się odtegujcie od turysty jednodniowego.. ;-)
Dlatego nie bo wjazd do Szczyrku to przelotowa droga wojewódzka do Wisły z niezłym ruchem.....



Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mig12345 napisał:

... bo wjazd do Szczyrku to przelotowa droga wojewódzka do Wisły z niezłym ruchem.....

 

Oczywiście, i dlatego sprawa wymaga rozwiązania poważnego, pomyślanego na długie lata. Moim zdaniem, najrozsądniejsza byłaby kolej, co byłoby rozwiązaniem nie tylko związanym z narciarstwem, ale w ogóle ruchem i turystycznym, i lokalnym. Kraje rozwinięte takie rozwiązania wprowadzały już sto lat temu; ciekawe, kiedy (i czy) u nas to nastąpi...

Fakt, że mieszkam o 10 km drogi  od COS i 14 od Soliska (w linii prostej pewnie jakieś 4 :D ) też, przyznaję, sprawia, że bardziej mi się to podoba niż jazda naokoło do Lipowej ;) 

Edytowane przez Maria
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mniej więcej do wyciągów tyle co Ty [emoji3]
Od lat się mówi o kolei, jest nawet peron i bocznica w Wilkowicach przygotowana. Ostatnio czytałem znowu o koncepcji szynobusu.
Pomysł z Lipową nie jest zły. Byłoby na pewno luźniej i bezpieczniej na szczyrkowskiej drodze.
Była szansa na wydłużenie łącznika z ekspresówki do Szczyrku , ale budżet wystarczy tylko na drogę do Buczkowic.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sierek napisał:

Mam mniej więcej do wyciągów tyle co Ty emoji3.png
Od lat się mówi o kolei, jest nawet peron i bocznica w Wilkowicach przygotowana. Ostatnio czytałem znowu o koncepcji szynobusu.
Pomysł z Lipową nie jest zły. Byłoby na pewno luźniej i bezpieczniej na szczyrkowskiej drodze.
Była szansa na wydłużenie łącznika z ekspresówki do Szczyrku , ale budżet wystarczy tylko na drogę do Buczkowic.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Ta Lipowa nie jest taka zła, rzeczywiście. Rozładowałaby trochę ruch w Szczyrku. Ja sama bym z tego raczej nie korzystała, bo mieszkam w przeciwnym kierunku. Ale uważam że kolej powinna powstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria napisał:

Ta Lipowa nie jest taka zła, rzeczywiście. Rozładowałaby trochę ruch w Szczyrku. Ja sama bym z tego raczej nie korzystała, bo mieszkam w przeciwnym kierunku. Ale uważam że kolej powinna powstać.

Ważne żeby był wybór - jednym będzie wygodniej dojechać do  Szczyrku a innym (zwłaszcza tym od strony ekspresówki z Bielska i Śląska) do Lipowej. Ruch by się trochę rozłożył.

Transport szynowy jest obecnie promowany i modny jako ekologiczny ale wg mnie w rozsądnej przyszłości nie ma żadnych szans na wybudowanie torów do Szczyrku. A połączenie tunelami z Wisłą to już całkowita fantastyka. W Polsce torów raczej ubywa niż przybywa. Tu chyba nie miejsce na rozwijanie tej dyskusji ale wiele ciekawego można sobie poczytać na forum SkyscraperCity.com. Zresztą takie połączenie poza feriami i niektórymi weekendami było by pewnie deficytowe. Ktoś by musiał do tego interesu dokładać. W normalnych warunkach pociąg z BB do Wilkowic jedzie dłużej niż samochód do szczyrku. Poza tym na dworzec trzeba jakoś dojechać, co też trwa. Rozkład jazdy też pozostawia wiele do życzenia. Pamiętajmy też, że wyjazd na narty wymaga zabrania dużej ilości sprzętu (narty, buty, kije, kask itd.) Z całą rodzina taki wyjazd pociągiem to wręcz ogromna wyprawa.

Ponadto, moim zdaniem, po biednych i szarych latach komuny Polacy pokochali samochody - jako symbol nowych czasów - i będzie ciężko namówić Nas na przesiadkę do pociągu.

Sens miał by skibus, ale nie z centrum Szczyrku tylko gdzieś z okolic Buczkowic. Musiał by powstać duży, komfortowy parking z jakąś infrastrukturą - aby czekając na busa można było kupić karnet, skorzystać z toalety, przebrać się w komfortowych (normalnych) warunkach. I pewnie jakieś promocje dla zachęty - np. zniżka na skipass.

No i taki bus nie mógłby stać w korku z innymi autami, bo to by nie miało sensu. Ale miejsca na dobudowanie buspasa w Szczyrku to ja nie widzę.

Kończąc, kolejka z Lipowej wydaje się obecnie najlepszym rozwiązaniem. Tylko czy ona jest możliwa do wykonania? Pytanie do forumowych ekspertów. Czy tam nie ma Natury 2000? no i przydała by się przy niej trasa. Wschodnie stoki Skrzycznego są za strome ale może dało by się poprowadzić trasę najpierw na południe i potem zakręt. Tak jak kiedyś był orczyk na polanie przy schronisku.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sman napisał:

Czy tam nie ma Natury 2000?

Właśnie pracuję nad mapą okolicy Szczyrku, na której chcę narysować wszystkie aktualnie dyskutowane opcje do zmniejszenia ruchu na DW942. Wstawię tutaj wersję na której obszar Natura2000 jest zaznaczony na zielono (Szare linie to wzniesienia 600m i 720m npm):

Szczyrk_Dolina_preNatura2000_cut.thumb.png.6443c24cd12c20c160180f4299259287.png

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem dziś w Szczyrku. Potwierdzam wcześniejsze opinie - nawet w październikowy, zimny weekend, ruch był większy niż niejednej zimy w ostatnich latach. Może to z powodu Runmageddonu. Widać, że Szczyrk w końcu "żyje". Wzdłuż całej ulicy, trudno znaleźć wolne miejsce do parkowania, a to przecież jesień.

W Solisku akurat trafiłem na jeżdżące kanapy na Halę Skrzyczeńską (pewnie jakieś testy). Stacje obydwu kanap są tuż przy ulicy (dosłownie parę metrów) - fajnie się prezentują już z drogi. Na pozostałych 2 zdjęciach widać otoczenie gondoli z okolic Czyrnej. Tu sądziłem, że gondola będzie wyjeżdżać z tego wielkiego budynku wielofunkcyjnego, a nie 50m obok. Trasa dojazdowa do gondoli wystarczająco szeroka (jak wyrównają, bo na razie kładą rury). Jakoś całe otoczenie Czyrnej wydaje mi się teraz pozbawione drzew, które kiedyś dzieliły te 3 wąskie przecinki tras 1,2,3.

Co do parkingu... gdzieś niedawno napotkałem wzmiankę w mediach, że nowy parking ma pomieścić 700 samochodów. Wydało mi się to imponującą liczbą, ale ten przy budynku wielofunkcyjnym tak na oko pomieści ze 100 samochodów, no maksymalnie 150. Kawałek dalej jest drugi parking, gdzie obecnie leżą gondole, ale trudno mi było ocenić jego wielkość.

solisko-tunel.jpg

czyrna1.jpg

czyrna2.jpg

  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, prez7 napisał:

A jeszcze jedno, jak pisał kolega leitner,  to nie "Warszawka" robi wam korki tylko jednodniowi,weekendowi tudzież kilkugodzinni narciarze

Nic mi nie pozostało, tylko rower, narty przypnę do plecaka i nie będę tworzył korków, i nie zanieczyszczał powietrza :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shower napisał:

Ależ pięknie to wygląda, już się nie mogę doczekać, przetestuję ośrodek zaraz po świętach :) mam nadzieję że system naśnieżania się sprawdzi bo znów zmienili prognozę pogody i śnieg ma padać dopiero w Sylwestra chyba że w górach klimat zrobi swoje i padać będzie wcześniej :)

Nie ma obaw, zawsze końcem listopada już coś hula, Biały Krzyż albo Istebna. A w tym roku na pewno BSA, oddając dziś narty do ostrzenia prosiłem naszego bielskiego mistrza żeby zdążył na 4 listopada. Wiadomo, że od tego weekendu będzie miał dużo komentowania w Eurosporcie, tak @marionen ? Możesz podać jakieś godziny transmisji, oczywiście w odpowiednim wątku. Ty wiesz wszystko a nie chciałbym przeoczyć.

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że wszelkie prognozy na więcej niż tydzień w przód, nie są absolutnie wiarygodne. Nie ma czegoś takiego jak "zima stulecie", to chwyt medialny. Pogoda może być zawsze taka sama, tyle że raz wyjątkowo duże opady trafią się przy temperaturze -1, a innym razem te same opady wystąpią przy +1 i ta drobna różnica zamieni wyjątkowo śnieżną zimę w deszczową, choć tak naprawdę jest to prawie ta sama temperatura.

Schemat ostatnich zim jest podobny - pierwsze opady zdarzają się w październiku i listopadzie, grudzień jest zwykle pechowy - około 10 grudnia ruszają zwykle tylko pojedyncze trasy na sztucznym śniegu (naturalnego jest ok. 5-10 cm), a szczyt śnieżnej zimy przypada na przełom lutego i marca i trwa później stosunkowo długo (sezon kończy się nie z braku śniegu, lecz z braku ludzi). Szczyrkowi raczej brak ludzi nie grozi, więc na pewno pojeździmy jeszcze w kwietniu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mamad napisał:

Zaczynam myśleć że na sezonówką. Kurde nie wiem czy czas pozwoli i to jest problem. Liczyliście jak to wychodzi ile dni to sezon. Jeszcze nie oglądałem cenników.

Kupuj,  karnet sezonowy rewelacyjnie motywuje do znalezienia sobie czasu na wypad na narty.

Sprytna Sezonówka za 900zl to równowartość 11 wyjazdów.

Dodatkowo w cenie masz 5 dni w Tatrach do 25.12.2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać co słychać w SON. Stan na niedzielę:

Trwa wykańczanie budynku na parkingu u Kowalskiego. Dolna stacja gondoli jest gotowa - teraz trzeba dokończyć podziemny garaż i peron.

Na Solisku praca wre. Trwa odwadnianie dolnej stacji KL Wierch. Nowa droga przez tunel do Malinowa niedługo zyska asfalt (może nawet już jest). Są gotowe też chodniki dla pieszych. Budynek dawnej szkoły jest praktycznie gotowy z zewnątrz - znajdą się tam kasy, infocentrum, toalety i chyba jakaś kawiarnia.

Naśnieżanie trasy 10 jest już zrobione a na górnej stacji KL Wierch pojawiła się już pierwsza kanapa :)

W Czyrnej trwał Runmageddon. Orczyki II/X są gotowe do sezonu.

Na koniec foto reklamy - ktoś w SON powinien powtórzyć ortografię ;)6e7195fcffd15d7fd016074744ddf59d.jpgc258a3d4e1c36c0676d65bf7190fac15.jpg220394f65858d3a7f0437d5feb77858e.jpg307c5e3b4a9ab1279e0f2dbf16bcc5b2.jpg089ead8970d598f1084b2a80f60734a8.jpgcfde8c90c780853a5976b934ae858e39.jpg87ed5d62508edde1e2239a96a9c4713e.jpg

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...