Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, ptk89 napisał:

Mój post był celowy, żeby zobaczyć jakich mamy forumowiczów "ekspertów" od Alp i pierd***nia jak to prawie darmo można pośmigać w Alpach. Nie pomyliłem się przypuszczeniami, że otrzymam odpowiedź "sam poszukaj" typowego polaczka Janusza, który trafił tani nocleg i myśli, że złapał Boga za nogi.

Szczytna jest idea tego forum, miejsca niby do komunikacji i wymiany informacji. Niestety cebulaki są wśród nas, a pierwszy ujawnił się @mig12345. Ktoś jeszcze chętny dołączyć do tego grona?

 

PS. przepraszam inne osoby za offtop, ale to nie ja zacząłem tutaj temat wyższości Alp nad Szczyrkiem

Naprawdę trochę szacunku dla starszych od siebie i to znacznie zarówno wiekiem jak i doświadczeniem. Kto jak kto ale @mig12345 udzielił bardzo konkretnej rady, której nie potrafiłeś kompletnie zrozumieć, "Zacznij od stron 'gminnych' " - przeczytaj proszę ten tekst ze zrozumieniem - wówczas pominiesz tysiąc pośredników typu Booking itp. i znajdziesz nocleg w rozsądnej cenie (rada dotyczy nie tylko Alp ale generalnie podróżowania po całym świecie). 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Kolega grzecznie dał Ci radę a Ty reagujesz obelgami....

Nie dziwi mnie to skoro połowa Twoich postów to pytania o pomoc lub informacje widać forum jest dla Ciebie podstawową forma uzupełniania wiedzy poprzez żerowanie na doświadczeniu innych.

Ja w 100% zgadzam się z Michałem. Nie mam zwyczaju pisania relacji ani dzielenia się konkretami. Znalezienie atrakcyjnej kwatery w Alpach na ten sezon zajęło mi prawie półtora miesiąca szukania, pytania, mailowania i z jakiej niby racji mam byle komu dawać namiary na tacy? Co innego gdy zapyta kolega, którego znam i mu ufam. Na priv dostanie wszystko na tacy.

Życzę abyś poznał kiedyś Michała - Miga w tzw. realu. Zobaczysz co to znaczy złapać pana boga za nogi chłopie.

Pozdro

Tak, pytam o różne rzeczy bo po to jest forum - powinno służyć wymianie informacji. Tak, samo udzielałem informacji na temat Szczyrku czy Chopoku jeśli jakieś posiadałem. Nie posiadam znajomości u właścicieli ośrodków ani nie jestem miejscowym, więc nie mam informacji "first minute" z pierwszej ręki. Jestem też na innym forum o podróżach "letnich" i tam nikt nie ma problemu rzucić gotowym linkiem, ceną i opinią na temat apartamentu, wypożyczenia samochodu czy znalezienia taniego biletu lotniczego.

Ty za to jesteś ekspertem od wszystkiego, a tak na prawdę mało pozytywnego wnosisz tutaj. Potrafisz tylko się wywyższać, oceniać innych itd. Nie jest to tylko mój zarzut wobec Twojej osoby, bo wielokrotnie widziałem tu wcześniej podobne zdania na Twój temat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ptk89 napisał:

Tak, pytam o różne rzeczy bo po to jest forum - powinno służyć wymianie informacji. Tak, samo udzielałem informacji na temat Szczyrku czy Chopoku jeśli jakieś posiadałem. Nie posiadam znajomości u właścicieli ośrodków ani nie jestem miejscowym, więc nie mam informacji "first minute" z pierwszej ręki. Jestem też na innym forum o podróżach "letnich" i tam nikt nie ma problemu rzucić gotowym linkiem, ceną i opinią na temat apartamentu, wypożyczenia samochodu czy znalezienia taniego biletu lotniczego.

Ty za to jesteś ekspertem od wszystkiego, a tak na prawdę mało pozytywnego wnosisz tutaj. Potrafisz tylko się wywyższać, oceniać innych itd. Nie jest to tylko mój zarzut wobec Twojej osoby, bo wielokrotnie widziałem tu wcześniej podobne zdania na Twój temat.

Cześć

Zmieniam post bo kolega nie zasługuje na normalne traktowanie jednak.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, moruniek napisał:

Naprawdę trochę szacunku dla starszych od siebie i to znacznie zarówno wiekiem jak i doświadczeniem. Kto jak kto ale @mig12345 udzielił bardzo konkretnej rady, której nie potrafiłeś kompletnie zrozumieć, "Zacznij od stron 'gminnych' " - przeczytaj proszę ten tekst ze zrozumieniem - wówczas pominiesz tysiąc pośredników typu Booking itp. i znajdziesz nocleg w rozsądnej cenie (rada dotyczy nie tylko Alp ale generalnie podróżowania po całym świecie). 

Mam bardzo dużo szacunku do wielu osób, które również mi okazują szacunek jeśli o coś proszę. Określenie "cebulak" i "Janusz" nie jest obraźliwe, tylko stara się pokazać jacy w dużej mierze są Polacy. Tylko pod siebie, a cała reszta niech "sra z zazdrości" jak to ja mam fajnie i jaki jestem fajny bo sam wszystko znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mitek napisał:

Cześć

Doceń to, że odpisuje na twoje posty i przestań się sadzić bo w ten sposób swoje wartości nie podniesiesz ale może jak zaczniemy rozmawiać... Twoje zdanie na mój temat g.. mnie obchodzi.

Chcesz informacje z Chopoka. 20 minut temu rozmawiałem przez tel. z kolegą który jest na miejscu.

Pozdrowienia

Odpisujesz mi na posty...wow! Mam to docenić, pokłonić się mistrzowi i coś jeszcze? Kolejny raz pokazałeś właśnie jak wysoko jest Twoja duma. Chora duma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marcinn napisał:

E tam nie da... :)

Na snowtrexie chodzą oferty w okolicach 400pln/os przy 4os (za kwaterę przy trasie + skipass). Niektóre ośrodki małe (w dalszym ciągu nieporównywalne z czymkolwiek poza Alpami), a niektóre całkiem wypasione.

Owszem, w kwietniu, ale ta zima jest tak śnieżna w Alpach, że i tak powinno być elegancko :)

https://www.snowtrex.pl/wyszukiwanie_zaawansowane/szukanie_rezerwacja.html#destinationId=2&numberOfPersons=&adultsCount=0&childrenCount=0&babiesCount=0&childAge_1=2&childAge_2=2&childAge_3=2&childAge_4=2&childAge_5=2&childAge_6=2&childAge_7=2&childAge_8=2&earliestDateStart=20180203&latestDateEnd=20180531&page=1&maxDistanceToSkiArea=0&minRecommendationRate=0&minReviewPointsAcco=0&minSizeSkiArea=&maxSizeSkiArea=&highestPointSkiAreaMin=&highestPointSkiAreaMax=&minReviewPointsSkiArea=0&sortBy=recommendation&sortOrder=asc

Ps. sorry za offtop i długaśny link ;)

Edytowane przez fafek
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wyjazdy alpejskie wygrywają jakością jazdy a różnice cenowe są kosmetyczne

Pozazdrościć zarobków jeśli różnica 2-3 razy jest "kosmetyczna".

Porównywanie Alp i Beskidów ma taki sens jak porównywanie Mercedesa i Dacii.

Oczywiście da się znaleźć przykład, że 20 letni Mercedes jest tańszy niż nowa Dacia. pytanie tylko po co.

Jakie są ceny powszechnie wiadomo i każdy jeździ gdzie go stać. Jeden wybierze 1-2 wyjazdy w Alpy a drugi 3-5 wyjazdów w PL.

Możliwe nawet że obaj będą tak samo zadowoleni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moruniek napisał:

 "Zacznij od stron 'gminnych' 

dodam tylko że gmina po niemiecku to Gemainde, po włosku comunita, chociaz to słowo tak dobrze nie działa ;)

i nie jest to żadna wiedza tajemna tylko troche czasu trzeba  włożyć

jesli admin wydzieli ten watek chetnie pomogę w poszukiwaniach tanich noclegów i wyjazdow w Alpach, 

co do Szczyrku to jak tam jest chyba wiadomo - można poczytać na forum, dalej pozostaje pytanie jechać już czy poczekać, ja czekam na marzec kiedy przejdzie fala ferii, jak sie trafi okno pogodowe ruszam ;)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Spiochu napisał:

Pozazdrościć zarobków jeśli różnica 2-3 razy jest "kosmetyczna".

 

Skąd u Cebie różnica 2-3 

Te biuro co podałem to można w 120 zł zmieścić się za dzień jazdy że spaniem, oczywiście w wybranych terminach i mniejszych stacjach co nie znaczy że dziadowskich np.Aprica

Porównaj choćby ze Szczyrkiem,nie wspomnę o Kasprowym

Ewentualnie więcej wyjdą ogólne koszta dojazdu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, remus74 napisał:

Ale rozmowa o Szczyrkowskim kwitnie :)

Cześc

Pytanie czy jest o czym rozmawiać - są trzy tematy dotyczące Szczyrku i wszystkie pełne tych samych postów. Szczyrk można objechać w 3-4 godziny ale rozmawiać o nim można wiecznie. ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Skąd u Cebie różnica 2-3 

Te biuro co podałem to można w 120 zł zmieścić się za dzień jazdy że spaniem, oczywiście w wybranych terminach i mniejszych stacjach co nie znaczy że dziadowskich np.Aprica

Znalazłeś super tani przykład w Alpach to proszę masz adekwatny w okolicy:

Kwiecień - karnet TMR (Chopok, Łomnica) 49Eur i to nie na 6 dni ale na cały kwiecień.Przynajmniej w ostatnich latach tak było.

Przy 6 jednodniowych wyjazdach z Bielska w 4os ekonomicznym autem na LPG zmieścisz się w 50zł/dzień

Przy większej liczbie dni to nawet nie będziesz musiał mieć kompletu pasażerów bo cena karnetu za dzień jeszcze spadnie. .

Możemy się tak licytować ale rzeczywistości nie zmienimy. W Alpy warto jeździć bo są nieporównywalnie lepsze, Koszty są jednak wyższe (zazwyczaj 2x) co jest logiczne bo są dużo dalej i standard jest wyższy. Dodatkowo dochodzi jeszcze koszt czasowy. W lokalne góry można pojechać na kilka godzin, W alpy jedzie się 6-24h w jedną stronę. Stracony czas to dla wielu nawet większy problem niż ceny.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Spiochu napisał:

Kwiecień - karnet TMR (Chopok, Łomnica) 49Eur i to nie na 6 dni ale na cały kwiecień.Przynajmniej w ostatnich latach tak było.

Przy 6 jednodniowych wyjazdach z Bielska w 4os ekonomicznym autem na LPG zmieścisz się w 50zł/dzień

Przy większej liczbie dni to nawet nie będziesz musiał mieć kompletu pasażerów bo cena karnetu za dzień jeszcze spadnie. .

Możemy się tak licytować ale rzeczywistości nie zmienimy. W Alpy warto jeździć bo są nieporównywalnie lepsze,Koszty są jednak wyższe (zazwyczaj 2x) co jest logiczne bo są dużo dalej i standard jest wyższy. Dodatkowo dochodzi jeszcze koszt czasowy. W lokalne góry można pojechać na kilka godzin, W alpy jedzie się 6-24h w jedną stronę. Stracony czas to dla wielu nawet większy problem niż ceny.Koszty są jednak wyższe (zazwyczaj 2x)

Takich przykładów można podawać ile dusza zapragnie:

karnet na cały sezon od października do maja 800 zł Szwajcaria Saas Fee. Pojedynczy wyjazd na pięć dni nartowania 1000 zł W cenie przejazdy od drzwi do drzwi, dojazdy, pełne wyżywienie, desery, napoje, noclegi. Możesz wyjechać bez grosza w kieszeni i głodny nie będziesz chodził. Mnie nie stać na zazwyczaj 2x, ale możesz nawet 10x tylko po co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

pięć dni nartowania 1000 zł

To dalej 200zł dzień. Nie odkrywajmy ameryki na nowo.

Od bardzo dawna znam większość Alpejskich promocji. Sezonówki, snowtrexy, freeski i inne. Czasem korzystam.

W większości jednak jeżdżę w PL/SK  nie dlatego że jest lepiej ale (znacznie) taniej a także mniej czasu na to potrzeba.

Kilkanaście godzin jazdy do Saas Fee po pracy a potem bezpośrednio na narty? Ja byłbym wrakiem i nawet za darmo bym na coś takiego nie pojechał a dodatkowe dni wolne przed i po wyjeździe to już dużo urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, ani tym  bardziej urządzać urlopu, czy tez pouczać na co ktoś ma wydawać swoje pieniądze, ale gdyby tak przeliczyć koszt przejechanego kilometra na nartach w Alpach, a np w Szczyrku w czasie trwających ferii...;).

Ale to nie o tym temat... tak mi się tylko nasunęło...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Przemek napisał:

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, ani tym  bardziej urządzać urlopu, czy tez pouczać na co ktoś ma wydawać swoje pieniądze, ale gdyby tak przeliczyć koszt przejechanego kilometra na nartach w Alpach, a np w Szczyrku w czasie trwających ferii...;).

Ale to nie o tym temat... tak mi się tylko nasunęło...:)

Czytalem kiedys takie zestawienie, jak znajde to wkleje, bo naprawde ciekawa lektura.

Poza tym tutaj nie chodzi o specjalne deprecjonowanie takiego osrodka jak Szczyrk, ale moze sa tutaj forumowicze ktorzy nie maja pojecia o relacjach cenowych alpy vs pl osrodki, albo maja znajomych ktorzy wlasnie im wmawiaja ze w Polsce najlepiej i najtaniej, z tego wzgledu nigdy nie pojada dalej i nie poznaja fajnych tras Wloch, Austrii, Francji lub Szwajcarii.

Warto im pokazac ze sa inne mozliwosci B|

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj byłem pierwszy raz w nowym Szczyrku. Jeżdżę tu od dziecka i znam (znałem) go jak własną kieszeń

Pierwszy sukces - wszystkie krzesełka chodziły (dolny COS też) i nie było wiatru.

1. Wyciągi ekstaklasa,  trasy poszerzone i wyprofilowane - o tym pisano już wiele

2. Liczba ludzi - masakra - do 11.00 da się pojeździć potem tłok. Przejechaliśmy skibusem do COSu - tam luzy. Wróciliśmy do SON po 14.00 i już było dobrze.

3. Warunki na trasach średnie, to znaczy takie jak za GATu i SONu - trochę lodu, dużo kamieni - zwłaszcza na trasach do Czyrnej, Tu nic się nie zmieniło. Sytuację uratował padający śnieg. Nie wiem czemu 7 czerwona nie przygotowana u góry na całej szerokości (taki detal). Mam nadzieję że w przyszłym sezonie będzie lepiej, (niby w 5 dni mieli naśnieżyć cały ośrodek). Tu potrzeba metr śniegu i śnieżenie każdą noc na zapas a nie półśrodki   Najlepsze warunki na czarnej w COSie - trasa bajka.

4. Nie działają stare orczyki (oprócz Małego Skrzycznego), czyli Juliany praktycznie nieczynne, co moim zdaniem jest skandalem. Te łagodne polany w jakimś stopniu    rozładowałyby ruch. 

5. Miła obsługa

6. Skibus - rewelacja , wszystko na czas tip top

Następny wyjazd w marcu, tylko obawiam się, że jak skończą się ferie i zrobi się luźniej, to będą utrzymywać ze 2-3 trasy a resztę oleją. 

Myślę, że najważniejszym krokiem będzie wybudowanie wyciągu łączącego TMR z COSem - zrobi się nam ośrodek z prawdziwego zdarzenia, bezkonkurencyjny w Polsce.

Ogólnie wyjazd MEGA udany , najeździłem się na maxa  od 8.30 do 16.00 i wróciłem do domu bardzo zadowolony, to był udany narciarsko dzień.

PS. Nie porównujmy Alp do Szczyrku bo to inne światy. Za jeden dzień w moich ukochanych Dolomitach oddałbym miesiąc w Szczyrku.

Edytowane przez mentos
  • Like 13
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, mentos said:

3. Warunki na trasach średnie, to znaczy takie jak za GATu i SONu - trochę lodu, dużo kamieni - zwłaszcza na trasach do Czyrnej, Tu nic się nie zmieniło. Sytuację uratował padający śnieg. Nie wiem czemu 7 czerwona nie przygotowana u góry na całej szerokości (taki detal). Mam nadzieję że w przyszłym sezonie będzie lepiej, (niby w 5 dni mieli naśnieżyć cały ośrodek). Tu potrzeba metr śniegu i śnieżenie każdą noc na zapas a nie półśrodki   Najlepsze warunki na czarnej w COSie - trasa bajka.

4. Nie działają stare orczyki (oprócz Małego Skrzycznego), czyli Juliany praktycznie nieczynne, co moim zdaniem jest skandalem. Te łagodne polany w jakimś stopniu    rozładowałyby ruch. 

obawiamn się że tak już zostanie:

wygląda, że słowacką dewizą jest maksymalny zysk przy minimalnych kosztach bieżących (płace dla obsługi/minimalne możliwe zatrudnienie/naśnieżanie/ratrakowanie tras)

(w końcu zainwestowali kupę grosza i teraz musi się to zwrócić, a jak się nie podoba to wypad do białki albo w alpy) :D 

Po co uruchamiać dodatkowe orczyki i płacić obsłudze /dośnieżać maksymalnie trasy jak ludzie walą tłumami i są mega zadowoleni z tego co jest?

A jak ktoś już kupił sezonówkę to wogóle można go totalnie olać..

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2018 o 17:47, mentos napisał:
 

Nie wiem czemu 7 czerwona nie przygotowana u góry na całej szerokości (taki detal). Mam nadzieję że w przyszłym sezonie będzie lepiej, (niby w 5 dni mieli naśnieżyć cały ośrodek). Tu potrzeba metr śniegu i śnieżenie każdą noc na zapas a nie półśrodki  

Wiele jest takich niezrozumiałych dla mnie zaniedbań. Nie działa 6-tka (nie musieliby jej nawet ubijać - jest tak płaska, że narciarze sami rozjeżdżą), nie działa 8a (początkujący nie mogą przez to korzystać z 8-ki, bo musieliby zjechać Golgotą), nie działa szeroka i łagodna 9-tka, która odciążyłaby inne trasy z nadmiaru początkujących narciarzy, nie działa 5-tka, nie działa wariant 3d, który też odciążyłby "ściankę" na trójce.

Myślałem, że większość z nich wynikała z małej ilości śniegu gdy byłem tam na Sylwestra, ale ostatnio chyba sporo dopadało? Czyżby jednak efekt oszczędności?

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie wariant oszczędności. Tabuny ludzi to po co otwierać nowe trasy jak i rak da się dojechać tymi co są do kanap i gondoli.

Wielki minus to nieczynny orczyk na Julianach. Śniegu spadło w ostatnim czasie naprawdę dużo i cały smr mógłby być czynny na wypasie, ale po co jak i tak karnetów więcej nie sprzedadzą?

Ale to się zemści w przyszłym roku. Tylu ile w tym roku było nowych narciarzy w Szczyrku to chyba przez ostatnie 15 lat tutaj nie było. Ale cała masa zawiedziona mega kolejkami do wyciągów, zakorkowaną drogą w Szczyrku, beznadziejnym przygotowaniem tras itp. Czar gondoli i nowych kanap prysł, w pamięci zostanie badziejstwo i tłumy. Za rok tylko to będą wszyscy pamiętać i raczej ominą Szczyrk szerokim łukiem.

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...