Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Na dolinach ? w którym miejscu na cos czy w sonie 
dzięki za info
Na Dolinach - COS- koniec trasy FIS zapytaj o Hilton, każdy ci wskaże.
Suche- SON - z Hali Skrzyczeńskiej czwórką lub siódemką, ostatnia polana na Suchem, rok temu była tam przesiadka z Soliska na H. S.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marek_kapica napisał:

Na Solisku rozpakowuja dwie nowki armatki wyglądają jak Supersnow ale nie jestem pewien bo za ciemno 

Ogólnie nie odpuszczają, dzisiaj nasniezanie na hali wyłączone przez caly dzień. Na większości tras było nasniezane w nocy. Na wylocie z niebieskiej przed ost ścianką również stoi nowa armatka podłączona na szybko.

Wody sporo, choć zaraz jakiś wrozbita zacznie z tego liczyć pierwiastki, ułamki, procenty i wyjdzie że jest w 6/5 pustyxDIMG_20180220_122157.thumb.jpg.d84d111142ed5cf4cd619229cbfdb7cc.jpg

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marek_kapica napisał:

Jestem jak najbardziej za, polskie armatki robią dobrą robotę, co widać w Białce, BSA i innych ośrodkach.

Też jestem za. tylko potem trzeba mieć chęci i umiejętności by dobrze te trasy zrobić,a SMR jak życie pokazuje to z jednym i z drugim  różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lance działają doskonale widać to na chopoku, z resztą na smr juz też. Problemem jest zbyt szybkie otwarcie ośrodka.

Popełnili stary błąd który lata temu byl powielany w całych beskidach, mianowicie nie związany podkład przekazali do otwarcia. Ludzie wpadli, wyciągnęli kamory i tak już bedzie do końca sezonu. Za rok PIERWSZY weekend grudnia będzie otwarcie bez kamieni. Zobaczycie.

Na szczęście jakoś ogarneli te kamienie i dzisiaj było naprawdę dobrze.

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy post ale sledze watek od dłuższego czasu. Co do kamieni nie jest zle ale tez nie jest super - dzisiaj kilka razy sam usuwalem niemale kamory z trasy. Powinni miec kogos kto to robi - bylo by bezpieczniej. Co do porownania bialki natomiast - tam robia to juz kilka lat i sie nauczyli - na poczatku w Białce tez nie było tak kolorowo jak dzis. Oni tez maja jedna zalete - brak duzych stromizm - zobaczcie na stok 6 i 6 a po paru godzinach po otwarciu - te zawsze jest lód i muldy - co prawda nie ma kamieni ale to już zasługa tego ze długo działaja i pewnie też przygotowują się do każdego sezonu. Bialka vs Szczyrk to moim zdaniem dwa różne światy - białka bardziej nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi i dla uczących się jeździć - zawsze wtedy będzie wyborem numer jeden - a jak już się nauczą to Szczyrk da im na pewno więcej frajdy z jazdy.

Pozdrawiam
Marek

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, przemo_narciarz napisał:

. Za rok PIERWSZY weekend grudnia będzie otwarcie bez kamieni. Zobaczycie.

.

Obyś miał rację.

Dziś jest  wtorek. W piątek zrobiłem sobie ski safari po Szczyrku..

Zmęczony miernotą SMR   zrobiłem BSA COS i SMR.

Mówimy o przygotowaniu tras rano.

BSA klasa sama w sobie twardo ,trzymająco bez cm lodu-przeprowadziłem się na COS ok 12.

A tam też dobrze.

Następnie SMR wiem że to popołudnie ,oblężenie tras .pierwszy sezon ,są w budowie.no nie wiem co jeszcze pomóżcie,ale ni jak jakością,dbałością,starannością nie, mogą się równać do COS a do BSA to nie ma co pisać,

Zawsze , to już będzie hm straciłem rachubę, ale dobrze ponad 20 razy miąłem schemat SMR o 11 przeprowadzka na COS i powrót do SMR.

Teraz BSA,COS i może SMR obym zmienił zdanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeździłem w SMR 2,5 godziny oraz wieczorem na Zagroniu kolejne 3 godziny. Zacznę tak jeżeli masz tylko 2,5 godziny, nie jedź do SMR, bo musisz być przygotowany na nieoczekiwane (już wiem dlaczego nie sprzedają karnetów 2 godzinnych), więc zarezerwuj sobie więcej czasu na ten ośrodek. 

Parkujemy rano na Julianach, sprawdzam tablice informacyjną - wszystkie kanapy chodzą, tras świeci się tak coś mało. 

Tablica_info_rano.jpg

Mamy wyratrakowany stok, ale tak na szybko, jest dość miękko - jakby właśnie przejechali i nie zdążyło związać.

Sztruks.jpg

Dojazd do kanapy - jest piękna szkoda tylko, że stoi od rana i jest nieczynna (a na tablicy na Julianach, że tak przypomnę jest na zielono).

Kanapa_pi_kna_i_nieczynna.jpg

Kolejka bardzo umiarkowana, wszystko idzie sprawnie i szybko. Znaczna poprawa od grudnia.

Kolejki_ma_e.jpg

Na trasach wita nas duża mgła, szybkim ciętym nie pojedziesz więc szukamy zabawy poza trasami.

Juliany_trasa.jpg

mg_a_na_trasie.jpg

Juliany_mg_a.jpg

Tu warunki bardzo, bardzo fajne. Coś nie mam szczęścia co jestem najlepsze warunki są poza trasami lub na zamkniętych trasach.

Warunki_poza_tras.jpg

Dodam jeszcze, że poza trasą kamieni praktycznie brak, a na 10 leży ich całkiem sporo.

Nowa Golgota - mam wrażenie, że na dole jest taka jakaś "wykastrowana" brakuje jej takiego smaczku (ale to bardzo subiektywne).

Golgota_d.jpg

I jeszcze 2 zdania o orczyku na Julianach, tak wygląda obecnie jego ślad - kolejny brak chęci uruchomienia ze strony TMR ? 

lad_orczyka_na_Juliany.jpg

lad_orczyka_na_Juliany_2.jpg

Nie mając więcej czasu, nie chcąc czekać na skibusa dziś zakończyłem dzień na Julianach około 11:00.

I jeszcze Ciekawostka - mamy trasę nr 12 (wiecie jak to wprowadza ludzi w błąd co są tu pierwszy raz, wyjmują mapy i bezradnie się rozglądają), nawet nie chciało im się posprzątać starych tablic info, a niektórzy na tym forum myślą, że będą zbierać kamienie. 

Mamy_tras_nr_12.jpg

Od mojego ostatniego pobytu, minęło 2 m-ce, mamy dużo dużo więcej śniegu (dzięki opadom atmosferycznym), bo Szczyrk, Wisła i Istebna mają go pod dostatkiem, ale SMR prowadzi ośrodek mocno po kosztach. Jutro sprawdzę resztę tras o ile nie będzie kolejnych niespodzianek. Ważna uwaga - większość turystów wyjechała, jest pusto da się pojeździć. 

  • Like 10
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, moruniek napisał:

orczyku na Julianach, tak wygląda obecnie jego ślad - kolejny brak chęci uruchomienia ze strony TMR ? 

lad_orczyka_na_Juliany.jpg

Juliany przez całe dziesięciolecia były ulubionym miejscem z przepięknymi szerokimi i urozmaiconymi trasami dla początkujących, były piękne trasy 8,9,12-obok Rudego Kota i Iglo, trasy na których rzadko brakowało śniegu ze względu na mikroklimat miejsca, setki ludzi biesiadowało przy licznych punktach gastronomicznych które zapewne w tym sezonie ledwo przędą. Ratrakowanie na Julianach tylko trasy 10 jest wyjątkową arogancją TMR

Gdyby za czasów Richtera nie uruchomiono Julianów i nie wyratrakowano tras 8,9,12  zapewne nie zostawiono by na Nim suchej nitki, a wulgarne epitety typu nieudacznik, idiota, pacan, kretyn to byłyby te najłagodniejsze.

Biorąc pod uwagę powyższe i dziesiątki potknięć w zarządzaniu SMR, zarządzający SON do zwolnienia.

Ps. Nawet pogoda nie lubi SON, trzeba było wczoraj pojechać na Skrzyczne :)

20180221_091242.thumb.jpg.8908c126e0e61229ba56c7602ee72d57.jpg

 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

Ratrakowanie na Julianach tylko trasy 10 jest wyjątkową arogancją TMR

Gdyby za czasów Richtera nie uruchomiono Julianów i nie wyratrakowano tras 8,9,12  zapewne nie zostawiono by na Nim suchej nitki, a wulgarne epitety typu nieudacznik, idiota, pacan, kretyn to byłyby te najłagodniejsze.

Biorąc pod uwagę powyższe i dziesiątki potknięć w zarządzaniu SMR, zarządzający SON do zwolnienia.

Zobaczymy czy lekcje odrobią po skończeniu całej inwestycji,  popełniają dużo błędów, widocznie wszystko i wszyscy muszą się dotrzeć żeby było lepiejO.o,  a  za pana R.  na którego dużo osób tu z forum psioczyło według mojej oceny na dzień dzisiejszy było lepiej narciarsko;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...