Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ptk89 napisał:

Jeśli chodzi o naśnieżanie to nadal Białka wyznacza kierunek...niestety.

Białka jest naśnieżona nawet poza obszarami naśnieżanymi.

Nie jest to zatem kwestia jakiegoś lepszego naśnieżania. Śnieg leży nawet na dachach różnych obiektów. Mieli więcej szczęścia związanego z pogodą, może spadło więcej śniegu, może było zimniej, może mnie wiało itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Ratrak said:

Kup ośrodek i pokaż wszystkim jak powinno się naśnieżać. Albo jedź jeden z drugim Białki, wypasione trasy - nie ma co emoji854.png.

 

co za bezsensowne stwierdzenia, z kupowaniem i pokazywaniem jak powinno być.

To samo było gdy narzekałem na kiepską dystrybucję kart gopass, miałem pokazać jak się to robi dobrze (rofl)

To w końcu regionalny potentat w tej dziedzinie i to od niego trzeba wymagać najwyższych standardów a nie tłumaczyć pokrętnie każdą niedoróbkę i wpadkę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie doskonale pokazuje w oddali, że jest goła ziemia poza obszarami narciarskimi. Dachy domów też czyste. Mimo tego wydzielone trasy nie mają nawet jednego przetarcia.

Nie zamierzam niczego kupować ani uczyć jak kierować ośrodkiem. TMR uważa siebie samego ze pioniera w Europie Środkowo-Wschodniej, a mała Białka bije ich na łeb z naśnieżaniem na swoich pagórkach. Mój post powyżej miał na celu pokazać, że może TMR powinien odbyć szkolenie u właścicieli Białki(pół żartem, pół serio).

image.png.1159874bad74e95fa9e4af1c20f266ff.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ptk89 napisał:

Nie do końca masz rację w mojej opinii. TMR to nie są nowicjusze, działają w branży od kilkunastu lat. Przejmując Szczyrk pewnie korzystali z opinii "miejscowych" czy dotychczasowych prowadzących ośrodek - poznali pewnie niuanse i mikroklimaty tych miejsc. Dla mnie totalnie źle zaplanowany koniec inwestycji - zbiornik i naśnieżanie powinno przejść odbiory i testy dawno temu, tak by w listopadzie zacząć śnieżenie na pełną parę. Prace przy kolejkach mogły by toczyć się nawet teraz, a odbiory można by zrobić nawet dzień przed otwarciem ośrodka. W między czasie powinny być wielkie kupki śniegu, a teraz nie dosyć, że nie ma zapasów to widać ziemię. Lipa

COS i BSA działają podobnie - oszczędzają. Niech kupią jak Białka po 30 armatek na 1000 metrów, postawią na stałe i dmuchają śnieg w każdym możliwym momencie. Włączyli na 2 dni i myślą, że nasypali śniegu. No sorry ale tak nie jest.

Jeśli chodzi o naśnieżanie to nadal Białka wyznacza kierunek...niestety.

Czemu wypowiadasz się na temat rzeczy, o których nie masz zielonego pojęcia?

Zastanowiłeś się chociaż na jakiej wysokości nad poziomem morza znajdują się stacje w Szczyrku i na Podhalu? Pomijając inny mikroklimat, korzystniejszy dla gestorów w okolicach Tatr...

TMR to profesjonalna firma, chętnie inwestująca w najnowocześniejsze technologię i nie bazują na opinii miejscowych! Oni dokładnie analizują wszystkie dane tyczące się pogody, temperatur itp., dzięki którym mogą określić, kiedy jest duże prawdopodobieństwo na otwarcie sezonu z sukcesem. Dla Chopoka wynosi ono 97% w pierwszym weekendzie grudnia i jak na razie to się sprawdza! Nikt tam nie korzysta z usług wróżki, tylko z analizy modeli pogodowych z wielu wcześniejszych lat.

Co do prac - "źle zaplanowany koniec inwestycji - zbiornik i naśnieżanie..." Myślisz, że koniec tak dużych inwestycji tak po prostu można zaplanować i zrealizować? Gdyby to było takie łatwe, to zapewne skończyliby inwestycje miesiąc po rozpoczęciu... Za dużo zmiennych! Pogoda, urzędnicy, "dostępność" sprzętu budowlanego itp...

BSA oszczędza??? Raczysz żartować? Mają większe zagęszczenie armatek niż 30 na 1000m trasy! Do tego posiadają urządzenie, które potrafi produkować śnieg nawet w środku lata! Można było pośmigać... B|

Na prawdę myśli, że wiesz więcej od ludzi, którzy żyją z tego biznesu?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mamad napisał:

Debata o naśnieżaniu ja jednak chciałbym was zapytać. Czy są w SON COS i BSA jakieś zniszczenia?? Na Chopoku wygląda to fatalnie. Tydzień im braknie by bajzel posprzątać. U nas ktoś coś??

Też chciałbym to wiedzieć... W nocy mocno wiało, aż dach trzeszczał... :S Rano na szczęście bez szkód. Wielu miało mniej szczęścia i się go pozbyło... Zmierzyli 140 km/h! Co się działo na szczytach gór? :o

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnny_narciarz

Pytanie jakie pojęcie Ty masz o naśnieżaniu, by mnie prostować. Ja zaznaczyłem wyżej, że nie zamierzam "uczyć fachu" tylko sugeruje, że ktoś inny czyt. Białka potrafi to robić lepiej od TMR - niech idą na lekcje.

Prostując natomiast złe informacje jakie sugerujesz:

1. Położenie
Szczyt Kotelnicy - 917m n.p.m
Hala Skrzyczeńska - 1000m n.p.m
Hala Jaworzyna - 950m n.p.m

Porównaj sobie ilości śniegu w powyższych miejscach, przeanalizuj wysokości i dostaniesz część odpowiedzi kto powinien mieć łatwiej, a kto trudniej utrzymać śnieg.

2. Mikroklimat na korzyść Podhala
Pewnie masz rację. Jednak ja patrzę na to inaczej. Wiedząc, że jestem w czymś gorszy staram się nadrobić czymś innym by nie odstawać od reszty. Skoro Szczyrk ma gorszy mikroklimat tym bardziej powinien być dobrze wyposażony w armaty/lance i dawać na maksa. Wiem ile lance mogą nasypać przez jedną noc i jestem w szoku - widziałem to tydzień temu na Chopoku. W Szczyrku te lance nie były jednak odpalone pełną mocą i w pełnym okresie mrozów. Jakieś pojedyncze epizody, a tak się nie skumuluje śniegu.

3. Jeśli chodzi o Twoje "zmienne" przy budowach. Nie gadaj głupot, to nie lata 90'. Teraz technika pozwala prowadzić roboty praktycznie cały rok. Dodatkowo okres robót przypadł na wiosna-lato-jesień. Co mogło im zatem przeszkadzać? Dostępność sprzętu - nie bądźmy śmieszni. W tych czasach inwestując 50mln EUR ktoś ma mi wmówić, że nie mieli koparki, spycharki czy innego sprzętu. Bez jaj, to ja spycharkę do wyrównania ziemi na działce załatwiłem w jeden dzień. Wielkie firmy budowlane tylko czekają by zgarnąć któryś milion od takiego TMRu.


Na koniec podkreślę ponownie. Nie staram się być mądrzejszym od TMRu tylko porównuje ich działania z tym co robi konkurencja oraz z obecnymi zasadami działania rynku inwestycji. Zamieszczam tylko swoje przemyślenia i tyle. TMR oceni każdy z osobna i zastanowi się czy w przyszłym roku lecieć po sezonówkę w ciemno bo jest "promocja". Ja osobiście nie kupię bo czuje się zrobiony w bambuko przez grudniowe działania TMR - Chopok miał sporo śniegu, a nie uruchomił tras(większość na forum to podkreśla, a Szczyrk pewnie nie ruszy w terminie bo nie zadbali o kopce śniegu wtedy kiedy było to możliwe.

 

  • Like 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lomax napisał:

Białka jest naśnieżona nawet poza obszarami naśnieżanymi.

Nie jest to zatem kwestia jakiegoś lepszego naśnieżania. Śnieg leży nawet na dachach różnych obiektów. Mieli więcej szczęścia związanego z pogodą, może spadło więcej śniegu, może było zimniej, może mnie wiało itd.

Mają 70-100 cm śniegu na trasach. Na pewno mieli więcej szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

@johnny_narciarz

Pytanie jakie pojęcie Ty masz o naśnieżaniu, by mnie prostować. Ja zaznaczyłem wyżej, że nie zamierzam "uczyć fachu" tylko sugeruje, że ktoś inny czyt. Białka potrafi to robić lepiej od TMR - niech idą na lekcje.

Prostując natomiast złe informacje jakie sugerujesz:

1. Położenie
Szczyt Kotelnicy - 917m n.p.m
Hala Skrzyczeńska - 1000m n.p.m
Hala Jaworzyna - 950m n.p.m

Porównaj sobie ilości śniegu w powyższych miejscach, przeanalizuj wysokości i dostaniesz część odpowiedzi kto powinien mieć łatwiej, a kto trudniej utrzymać śnieg.

2. Mikroklimat na korzyść Podhala
Pewnie masz rację. Jednak ja patrzę na to inaczej. Wiedząc, że jestem w czymś gorszy staram się nadrobić czymś innym by nie odstawać od reszty. Skoro Szczyrk ma gorszy mikroklimat tym bardziej powinien być dobrze wyposażony w armaty/lance i dawać na maksa. Wiem ile lance mogą nasypać przez jedną noc i jestem w szoku - widziałem to tydzień temu na Chopoku. W Szczyrku te lance nie były jednak odpalone pełną mocą i w pełnym okresie mrozów. Jakieś pojedyncze epizody, a tak się nie skumuluje śniegu.

3. Jeśli chodzi o Twoje "zmienne" przy budowach. Nie gadaj głupot, to nie lata 90'. Teraz technika pozwala prowadzić roboty praktycznie cały rok. Dodatkowo okres robót przypadł na wiosna-lato-jesień. Co mogło im zatem przeszkadzać? Dostępność sprzętu - nie bądźmy śmieszni. W tych czasach inwestując 50mln EUR ktoś ma mi wmówić, że nie mieli koparki, spycharki czy innego sprzętu. Bez jaj, to ja spycharkę do wyrównania ziemi na działce załatwiłem w jeden dzień. Wielkie firmy budowlane tylko czekają by zgarnąć któryś milion od takiego TMRu.


Na koniec podkreślę ponownie. Nie staram się być mądrzejszym od TMRu tylko porównuje ich działania z tym co robi konkurencja oraz z obecnymi zasadami działania rynku inwestycji. Zamieszczam tylko swoje przemyślenia i tyle. TMR oceni każdy z osobna i zastanowi się czy w przyszłym roku lecieć po sezonówkę w ciemno bo jest "promocja". Ja osobiście nie kupię bo czuje się zrobiony w bambuko przez grudniowe działania TMR - Chopok miał sporo śniegu, a nie uruchomił tras(większość na forum to podkreśla, a Szczyrk pewnie nie ruszy w terminie bo nie zadbali o kopce śniegu wtedy kiedy było to możliwe.

 

Interesujące... czy Białka działała w lecie? 9_9 Chyba jednak czegoś im brakło... :P

Mam takie, jakie podają zainteresowani... B| W przeciwieństwie do Ciebie, nikogo nie pouczam, jak prowadzić biznes...

Podajesz górne lokalizacje stacji... a dolne??? To jest klucz do rozwiązania zagadki! Nie zrozumiałeś posta... ^_^

"Wiedząc, że jestem w czymś gorszy staram się nadrobić czymś innym by nie odstawać od reszty" - tylko czy się to opłaca za wszelką cenę? Mam wątpliwości i tego nie bierzesz pod uwagę... 9_9

"3. Jeśli chodzi o Twoje "zmienne" przy budowach. Nie gadaj głupot, to nie lata 90'. Teraz technika pozwala prowadzić roboty praktycznie cały rok. Dodatkowo okres robót przypadł na wiosna-lato-jesień. Co mogło im zatem przeszkadzać? Dostępność sprzętu - nie bądźmy śmieszni. W tych czasach inwestując 50mln EUR ktoś ma mi wmówić, że nie mieli koparki, spycharki czy innego sprzętu. Bez jaj, to ja spycharkę do wyrównania ziemi na działce załatwiłem w jeden dzień. Wielkie firmy budowlane tylko czekają by zgarnąć któryś milion od takiego TMRu."

Tu radzę się zapoznać z tematem, bo to co wydaję się takie łatwe i oczywiste, może Cię zaskoczyć! Liczy się praktyka, a nie planowanie! Technika jaka by nie była, często się nie sprawdza, kiedy natura pokazuję swój "pazur"... :P

PS. To już powinni Cię werbować z cała mocą, za takie mądrości i ile miałeś telefonów? :P Brak zainteresowania takim ekspertem??? :P


 

 

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnny_narciarz

1. Białka nie działała w lecie na 60 metrach długości za to teraz działa na 1000 metrach, kiedy inni stoją. Niech klienci ocenią co jest lepsze. Dla mnie BSA działa efektownie marketingowo, ale nie widać efektywności.
2. Podałem górną stację w Białce, a powiedzmy dolne w Szczyrku. Doprecyzuje:
Trasa 3 na Kotelnicy - 707-917m n.p.m
Trasa 2 na SON - 1000-1211m n.p.m
Trasa 7 na SON - 650-1000m n.p.m
FIS-Kaskada na COS - 948-1257m n.p.m

Teraz sobie przeanalizuj to zobaczysz, że Białka ma górną stację najniżej położoną z wymienionych, a dolną jedną z niższych w zestawieniu. Potem wejdź na kamerki i sprawdź warunki śniegowe. Na koniec sprawdź komunikaty narciarskie tych ośrodków i zobacz, które funkcjonują, a które zamknięte na cztery spusty.

Chcesz to możesz ośrodkom w Szczyrku robić dobrze. Ja nie zamierzam. Kocham te trasy, ale nie mogę patrzeć na to jak jest marnowany potencjał przez właścicieli byłych i obecnych. Jak to się zmieni to ja zmienię swoje nastawienie do tych ludzi.

  • Like 2
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co się spierać każdy ma prawo do swojego zdania ale jedno jest pewne dzisiejsza noc już na minusie w górach dlatego SON COS i BSA ruszy z naśnieżaniem a może i natura nam podrzuci kilka cm białego puch i za tydzień dwa sytuacja będzie lepsza niż ta która była przed halnym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszy ruszy GFS właśnie zmienił prognozy i według ich danych w sobotę w ciągu dnia na minusie w naszych Beskidach w granicach -4 -5, w nocy więcej więc jeżeli chcą odpalić trasy na święta muszą odpalić lance i armaty. Niestety gorzej z ilością białego dostawa z nieba wygląda bardzo mizernie.

Edytowane przez Milzbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ptk89 napisał:

@johnny_narciarz

1. Białka nie działała w lecie na 60 metrach długości za to teraz działa na 1000 metrach, kiedy inni stoją. Niech klienci ocenią co jest lepsze. Dla mnie BSA działa efektownie marketingowo, ale nie widać efektywności.
2. Podałem górną stację w Białce, a powiedzmy dolne w Szczyrku. Doprecyzuje:
Trasa 3 na Kotelnicy - 707-917m n.p.m
Trasa 2 na SON - 1000-1211m n.p.m
Trasa 7 na SON - 650-1000m n.p.m
FIS-Kaskada na COS - 948-1257m n.p.m

Teraz sobie przeanalizuj to zobaczysz, że Białka ma górną stację najniżej położoną z wymienionych, a dolną jedną z niższych w zestawieniu. Potem wejdź na kamerki i sprawdź warunki śniegowe. Na koniec sprawdź komunikaty narciarskie tych ośrodków i zobacz, które funkcjonują, a które zamknięte na cztery spusty.

Chcesz to możesz ośrodkom w Szczyrku robić dobrze. Ja nie zamierzam. Kocham te trasy, ale nie mogę patrzeć na to jak jest marnowany potencjał przez właścicieli byłych i obecnych. Jak to się zmieni to ja zmienię swoje nastawienie do tych ludzi.

1.Tu BSA zniszczyła wszystkich! Wszystkich, łącznie z nowoczesną Białką! To moja opina, bo lubię jeździć na nartach, kiedy słońce świeci i jest 30 na plusie! B|

2. He he he, jak trudno przyznać, że to są zasadnicze różnice... :P Mówię o dolnej stacji, a nie ŚRODKOWEJ! :P

Jak chcesz porównywać szczegółowo, to przeanalizuj dokładnie pogodę i opady dla Podhala - 120 km od Szczyrku - i Podbeskidzia. Wtedy poznasz prawdziwą przyczynę różnicy... Na Podhalu nie tylko Białka działa i do tego nie koniecznie to ona ma najlepsze warunki... :D Ale taki szczegół pewnie Ci umknął... :P

Dobrze, to ja mogę robić... hmm, nie tutaj ten temat :P...

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnny_narciarz

Serio nie mogę już czytać tego pier***enia i pokazywania na siłę, że masz rację. Zapytam wprost czy na tych 950-1000m n.p.m w SON lub COS jest czynna chociaż jedna trasa? Podpowiem - NIE!
Na Kotelnicy działa kilka tras w tym wspomniany odcinek usytuowany od pułapu 707m n.p.m - czyli dało radę nawalić śniegu na tej wysokości. W SON i COS nie potrafili tego zrobić na 1000m n.p.m i wyżej. Nieudacznicy czy ekonomiści i złodzieje naszych portfeli w jednym?

Ja tylko stwierdzam fakty, a Ty prowadzisz propagandę na rzecz rozwoju Szczyrku. Szczyrk ma się obronić sam, bo ma swoje atuty, które biją na łeb pagórki w Białce. Ty nie jesteś potrzebny do szerzenia złych informacji i głaskania właścicieli ośrodków w Szczyrku.


 

Edytowane przez ptk89
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naśnieżaniu nie znam się specjalnie, więc nie będę się wypowiadał. Jedno jest jasne i chyba już tutaj gdzieś to było pisane: w tym roku Szczyrk nie ma najmniejszej szansy, aby zdetronizować Białkę. Chyba także Zieleniec i Czarna Góra również w cuglach wygrają w tym roku każdy (uczciwy) ranking. Szczyrk to plac budowy jeszcze - pamiętajcie. A każdy kto kupował sezonówkę powinien był to uwzględnić.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ptk89 napisał:

Serio nie mogę już czytać tego pier***enia i pokazywania na siłę, że masz rację

Ja też nie mogę czytać tego, ja to nazwałeś, pier**... - ile Białka Ci płaci? :D:D:P

Dziś mocno wiało, to nawet na Chopoku nic nie chodziło - drobny szczegół! :P 

Ja mówię o faktach, ale nawet się nie wysiliłeś sprawdzić, co jeszcze, oprócz Białki, działało... :P A to klucz do sukcesu... xD

10 minut temu, ptk89 napisał:

Ty nie jesteś potrzebny do szerzenia złych informacji i głaskania właścicieli ośrodków w Szczyrku.

:D:D:D Sorry, padłem... xD:D:D

Nikt mi nie płaci i nie mam żadnego w tym interesu! Stąd przede wszystkim mój śmiech! Próbujesz porównywać, kto lepszy itp, ale na to przypada tyle różnych okoliczności, że nie da się jednoznacznie powiedzieć, kto tu ma racje! W zeszłym roku był taki poranek, kiedy w B-B było już +11 st., a w Istebnej trwało naśnieżanie! Odległość żadna, różnica wysokości również niewielka... 9_9 Pomyśl! ^_^

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, WojtekM said:

w tym roku Szczyrk nie ma najmniejszej szansy, aby zdetronizować Białkę. Chyba także Zieleniec

kto przy zdrowych zmysłach robi takie zestawienie?

Białka i Zieleniec to zupełnie inna kategoria stoków i w życiu bym tam nie pojechał (no OK, raz byłem w Zieleńcu ale to był ten pierwszy i ostani:-)

Te ośrodki celują w innego klienta i trudno je porównywać ze Szczyrkiem(abstrahując od naśnieżania;-)

Edytowane przez zipp1001
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, WojtekM napisał:

Na naśnieżaniu nie znam się specjalnie, więc nie będę się wypowiadał. Jedno jest jasne i chyba już tutaj gdzieś to było pisane: w tym roku Szczyrk nie ma najmniejszej szansy, aby zdetronizować Białkę. Chyba także Zieleniec i Czarna Góra również w cuglach wygrają w tym roku każdy (uczciwy) ranking. Szczyrk to plac budowy jeszcze - pamiętajcie. A każdy kto kupował sezonówkę powinien był to uwzględnić.

Po części rozumiem. Mimo wszystko czuje się lekko oszukany bo kupiłem dwie sezonówki po 1200-1300 zł(Szczyrk + SK) z nocnymi jazdami. Mało to nie jest.

Na Chopoku byłem tydzień temu. Noga na Zahradkach i Luckach wpadała mi w śnieg ponad kolano kiedy zdjąłem deski. Trasy oficjalnie zamknięte. Inni forumowicze pisali i pokazywali zdjęcia mając podobne refleksje. @Jasiek mówił wprost o ekonomicznych powodach zamknięcia tras. SON nie zrobił wiele by otworzyć chociaż jedną trasę. COS się pozamiatał bo miał śniegu "na styk".

Jak mam być zadowolony z sezonówki i ogólnie mało zrozumiałem polityki TMR? Wydałem sporo kasy bo liczyłem, że Ci specjaliści i pionierzy w naszej części Europy dadzą radę. Nie dali i muszę jechać do Białki oraz pokryć kolejne koszty karnetu. To jest moje prywatne zdanie i dyskusje zakańczam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, zipp1001 napisał:

kto przy zdrowych zmysłach robi takie zestawienie?

Białka i Zieleniec to zupełnie inna kategoria stoków i w życiu bym tam nie pojechał (no OK, raz byłem w Zieleńcu ale to był ten pierwszy i ostani:-)

Górę zawsze Szczyrk miał lepszą. Zawsze. Do tego nie trzeba było TMR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mamad napisał:

Panowie może tak złocisty napój9_9 Johnny to chyba dobry pomysł. Kolega za to douczy się co to jest "mokra temperatura" i czemu jak jest na termometrze minus to w sumie i tak nie można nasniezac bo to plus. Czemu też jak jest plus to okazuje się że można bo jest minus. Kiedy też można odpalić na ful kiedy jednak nie. Czemu czasem -6 stopni i nie da się bo woda wali.

W samo sedno! Właśnie o to mi chodzi - nie można mierzyć ośrodków jedna miarą! 9_9

Podhale odkąd pamiętam, zawsze miało lepiej z warunkami, stąd często zaczynałem sezon np. na Rusienie... Nie można tak po prostu porównywać Szczyrku do Białki, bo mimo niewielkiej odległości, mikroklimat mają zupełnie inny... 9_9 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się podoba ta dyskusja, obie strony maja swoje racje, Białka rzeczywiście nie oszczędza na naśnieżaniu i ma swoje efekty, ludzie nawet z Warszawy jeżdzą tam w ciemno bo jest pewność warunków, jak jedziesz z dzieckiem np to chcesz miec miejscówkę zarezerwowaną wcześniej, z drugiej strony wprowadzenie nowoczesności to Szczyrku to nie jest operacja zero-jedynkowa, a i położenie geograficzne ma swoje ograniczenia

wahałem się pomiędzy Białką i Szczyrkiem, wiadomo góra i dojazd na korzyść Śląska

do tego  otwarcie ośrodka, ale tak oglądam te zdjęcia i zaczynam mieć wątpliwości czy to ma sens... czy nie przemęczyć drogi i nie pojechać do Białki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zarówno Białka jak i Szczyrk nie powalają.

Białka z wiadomych względów... a Szczyrk - cóż? Alpy, to to nie będą... najlepsze co w Szczyrku jest, to możliwość spotkania się z wieloma Forumowiczami. Prawda jest taka, że "lobby" szczyrkowskie na Skionline jest potężne, bo i samo Skionline z okolicy pochodzi - więc i tutaj najprawdopodobniejsze spotkania w przyszłości - z tego najbardziej się cieszę.

Trzeba też przyznać, że inwestycje w Szczyrku prowadzone są z wielkim rozmachem - i dobrze! Co się z tym wiąże? Olbrzymia ilość narciarzy na jego stokach (to można było zobaczyć po fotkach już z tego sezonu).

W jednym i drugim miejscu gwar i olbrzymie ilości narciarzy - mój przyjazd w powszedni dzień jest tutaj raczej wykluczony, bo urlopy planuję w zupełnie innych okolicznościach przyrody.

Narciarsko jaki jest największy plus tych inwestycji w Szczyrku dla mnie? To, to że odciążone zostaną inne mniejsze stacje narciarskie, z większtym klimatem, bardziej niszowe.

W tym roku planuję weekendowo pojawić się w Szczawnicy, Rytrze, Kasinie, Jaworkach, Lubomierzu, Czorsztynie... być może w innych mniejszych stacjach. Oczywiście Roztocze i moje okoliczne małe górki.

I mam nadzieję, że wszyscy w tym czasie pojadą do Białki i Szczyrku :D 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...