Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kielce i okolice - stoki narciarskie


mifilim

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszla zima,zaczeli sniezyc bo mialem jutro wracac.Niestety Allach ma inne zdanie na ten temat i statek dalej stoi na redzie :mad::. Na pocieszenie na razie zostalo ogladanie przez lornetke sniegu w algierskiej czesci Atlasu(musze przyznac ladne gory).

Jeszcze te kilka dni poczekam,zeby dobrze nasniezyli i po niedzieli mam nadzieje na Telegrafowanie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszla zima,zaczeli sniezyc bo mialem jutro wracac.Niestety Allach ma inne zdanie na ten temat i statek dalej stoi na redzie :mad::. Na pocieszenie na razie zostalo ogladanie przez lornetke sniegu w algierskiej czesci Atlasu(musze przyznac ladne gory).

Jeszcze te kilka dni poczekam,zeby dobrze nasniezyli i po niedzieli mam nadzieje na Telegrafowanie :smile:

Ooo pojawił się zły Wróż.

Zaczarowałeś sobie Hucu zimę dopiero na swój powrót i myślisz, że Ci to ujdzie płazem?

Do zobaczenia w Polsce :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nartowałem dziś w Bałtowie. Ośrodek nazywa sie "Szwajcaria (?!) Bałtowska". Stok ma ok 400-500m dł, dość płaski, taka slizgawka. Warunki panujace na stoku oceniam dobrze, wszystko praktycznie z armatek. Podczas gdy dziś jeżdziłem, czynne były jedynie orczyki i trasa zlokalizowana przy nich. Krzesło i trasa przy krzesle miała ponoć dziś ruszyć. Bałtów to taki "kombajn" turystyczny. Oprócz stoku narciarskiego są tam jakieś mini ZOO, jazda konna, kuligi, kino, knajpy, wioska Mikołaja, dinozaury, spływ kajakami i lich wie jeszcze co. Parkingi są za darmo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tumlinno i stało się :biggrin:rozpocząłem sezon lokalnie. dopiero w niedzielę po południu, ale przy takiej obsówie to i tak nie ma znaczenia. zrobiłem kolejną rozgrzewkę z młodym i rozruch sprzętu. warunki ok jak na początek. mam nadzieję że dosypią. po prawej parę minerałów. ludzi nie za wiele, szczególnie jak zrobiło się cieplej :biggrin:reszta po staremu. sorki za fotki z fona :sorrow:

DSC_0189.jpg

DSC_0190.jpg

DSC_0191.jpg

DSC_0195.jpg

DSC_0189.jpg.50bec6bec05e4a359081a744960aa9f3.jpg

DSC_0190.jpg.8382fc67759df304234965757dd9d002.jpg

DSC_0191.jpg.6dbbe5b00926cd50e3a80913e322098f.jpg

DSC_0195.jpg.b19b35fb5ddbf680e9f49878f6b333c5.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeden gość ze stolicy zielonej wyspy mógłby zrobić kleine WZF 03.lutego 2014 w ciągu dnia.

Z przyjemnością np. Telegraf? :biggrin:

Mariusz się pewnie niebawem wypowie jak już się wykopie ze śniegu w Madonna di...cośtam :biggrin:

Jeśli o mnie chodzi, to ja będę w Zillertal :frown::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz się pewnie niebawem wypowie jak już się wykopie ze śniegu w Madonna di...cośtam :biggrin:

Jeśli o mnie chodzi, to ja będę w Zillertal :frown::

http://www.skionline.pl/pogoda/kamery-na-stokach,wlochy-val-rendena-madonna-di-campiglio-zona-5-laghi-patascoss,kamera,46.html

Dziś Mariusz to chyba nie pojeżdzi w Madonnie:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeden gość ze stolicy zielonej wyspy mógłby zrobić kleine WZF 03.lutego 2014 w ciągu dnia.

Z przyjemnością np. Telegraf? :biggrin:

Z przyjemnością :happy: Telegraf pasuje jak ulał. Michała co prawda nie będzie, ale Andrzej może dopisze, Mariusz też po powrocie z Madonny będzie pewnie głodny nart :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Telegraf po ulewie jak Feniks...Telegraf po ulewie wczoraj :frown::...więc dziś szybka akcja ...bo w nocy na minusie było:angel:.uspokajam nerwowych: :confused::nadal jest jak było tzn. śniegu full i po przymrozku nocnym do 14-tej jazda fajna. ludzi jak zwykle:stupid:...dużo

DSC_0397.jpg

DSC_0398.jpg

DSC_0401.jpg

DSC_0402.jpg

DSC_0397.jpg.be62f7d63980baadcd0f2999b70bfe40.jpg

DSC_0398.jpg.3d6c3560dc93e6dec8b7bce318fc7793.jpg

DSC_0401.jpg.3318008245ffe6f9d8c81381d88a1f91.jpg

DSC_0402.jpg.63da48924d035026611a695d252db71e.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telegraf po ulewie wczoraj :frown::...więc dziś szybka akcja ...bo w nocy na minusie było:angel:.

uspokajam nerwowych: :confused::nadal jest jak było tzn. śniegu full

Full to chyba tylko leżajski,w knajpie pod Telegrafem. Kilka dni temu co niektórzy ''dokopali'' się do kamieni na slalomie :mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full to chyba tylko leżajski,w knajpie pod Telegrafem. Kilka dni temu co niektórzy ''dokopali'' się do kamieni na slalomie :mad::

Bo ryjecie te same miejsca w skrętach co zjazd, to co tu się dziwić :crazy:

Telegraf po ulewie wczoraj :frown::...więc dziś szybka akcja ...bo w nocy na minusie było:angel:.

uspokajam nerwowych: :confused::nadal jest jak było tzn. śniegu full i po przymrozku nocnym do 14-tej jazda fajna.

ludzi jak zwykle:stupid:...dużo

Miód na oczy jak to czytam, bo boję się, że e-skipassa nie wykończę w tym sezonie :stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast na przekór wszystkim przeciwnościom ( pisałem o fatalnej kontuzji kolegi jakiej doznał na tym stoku), wybrałem się właśnie 13 lutego 2014r na wieczorną jazdę w Bałtowie. Powiem tak, po ostatnich opadach i występujących w regionie temperaturach, jestem zaskoczony jakością stoku! Można powiedzieć, bez zarzutu. Przy krześle i snowparku stok jakby gładszy i bardziej twardy niz przy orczyku, ale i tam warunki dość dobre. Szkoda tylko że stok krótki i łagodny. Nie wiem jakie długości tras podaje ta stacja, ale wg aplikacji "Moje trasy", dwa zjazdy w dół i jeden w górę krzesłem , dały razem 1,63 km. Przewyższenie coś koło 50 m a max prędkość jaką udało mi się uzyskać to 48,79 km/h. Aha, dwie godziny jazdy kosztuje 45zł. Drogo jak na taka ślizgawkę! :sorrow:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzentyn i KrajnoDziś do południa wybrałem sie na stok w Bodzentynie. Zastałem tam dość mizerne warunki do jazdy na nartach, no ale czego sie spodziewać po 3 tygodniach odwilży i kilku dniach deszczu. Stok funkcjonuje ostatkiem sił. Moze jak zmieni się pogoda stok definitywnie nie zdechnie. Za 3 godziny jazdy płacimy tam na tygodniu 20 zł, 30 w weekendy. Stok ma koło 500m długości i jest dość łagodny, ale drugi po Telegrafie biorąc pod uwagę nachylenie. Są tam 2 orczyk,i ale tylko jeden czynny. Jest to dość żwawy talerzyk, dość mocno szarpie, istne rodeo!

Bodzentyn 16.2.14.jpg

Bodzentyn- 16.02.2014.jpg

Bodzentyn 16.II.2014.jpg

Jak widać na zdjeciach obsługa reanimuje stok dowożąc snieg na przetopy i lodowe przetarcia.Zjechałem tam 4 razy i udałem się do Krajna. Tu warunki były lepsze. Stok bardziej równy, brak przetarć i lodu. Cała trasa pokryta tzw. cukrem. Stok łagodny o długości ok 600m. Czynne dwa talerzyki, bardzo ślamazarne. Zdziwiony byłem że dziś mogłem na tym stoku osiągnąc -uwaga- 52,11 km/godz!!!.

Krajno 16.02.14.jpg

Krajno 16.02.2014.jpg

Krajno 16-2-2014.jpg

Oczywiście tak w Bodzentynie jak w Krajnie, parking gratis. Ośrodki posiadają wypozyczalnie sprzętu oraz są tam bary. W Krajnie wszystko o wiele lepsze, zaplecze z restauracją to nowy dość porzadny budynek. Parking utwardzony kostką. Krajno jest drozsze, 1 godz. 20 zł, 2 godz. 35, zł, 3 godz. 45 zł. W tym ośrodku jest organizowana fajna impreza. W sobotę od godz 20 do godz 24 jezdzi się za 20 zł, a gra muzyczny ratrak. Jak długo jeszcze pojeżdzimy na kieleckich stokach? Nie pytam Janka bo sie boję odpowiedzi. Mam tylko nadzieję że ci wszyscy przepowiadacze pogody się mylą i za 2 -3 dni znów zawita do nas zima!

57da8257d9af6_Bodzentyn16.2_14.jpg.56da1f3a9de14eb34099863796eb02ad.jpg

57da8257e375b_Bodzentyn-16_02_2014.jpg.fad4961eac8e1a4cb60705427f6e7e0f.jpg

57da8257eec2f_Bodzentyn16_II_2014.jpg.048dab60c9e73922df649b28d38cb9f4.jpg

57da8258059a6_Krajno16_02_14.jpg.47c7ff046a867548038ddcf8aec5c598.jpg

57da8258104de_Krajno16_02_2014.jpg.17c456d5257a2958b881bc41aca6c23e.jpg

57da825819a86_Krajno16-2-2014.jpg.b5d4aba2be7894cf3f8d68e684e20348.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tumlin 16.02.14Dzięki Bumer za relację.To dorzucę Tumlin.Postanowiłem rano odreagować :biggrin: wczorajsze imieniny, więc zerwałem się z łóżka z samego rana o 10 i kazałem młodemu się ubierać też. :frown::temperatura +7 więc wiadomo jak jest. samochodów nawet parę było tzn. w związku z tym, że pole rozmaka i jest fajne błotko :stupid: i nie można parkować po prawej stronie, to parkowanie tylko po lewej i wzdłuż drogi.wzięliśmy karnety na 2 godz. (35zł), śniegu nawet sporo, oczywiście ciężki i rozbebrany. wrzucam temat młodmu, że nie ma złych warunków :stupid: i tsza ćwiczyć na tym co jest. sam zaliczam fajną glebę, jak mi nartę złapało:applause: więc przestawiam narki na miekkie i dajemy dalej. przy lesie robię sobie trasę tzn. dokopuję się do lodu i mam warun :biggrin:. dajemy jeszcze chwilę i do domku. Całkiem spoko. Trzeba się cieszyć, że jest co jest! przy sprzyjających warunkach jeszcze powinno starczyć na chwilę :applause:

DSC_0405.jpg

DSC_0406.jpg

DSC_0407.jpg

DSC_0408.jpg

DSC_0409.jpg

DSC_0405.jpg.a12ae3669d128966042ccd7af0495cbe.jpg

DSC_0406.jpg.01b7bec204b123111b3e183ff2163ce7.jpg

DSC_0407.jpg.9e974409daa180670c9125191a84a1b2.jpg

DSC_0408.jpg.4e0031b658aa0e935f7a48b1cf112e10.jpg

DSC_0409.jpg.d9543dafd751ea54c1e530ab9b0ca77b.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś rano Telegraf, żeby zobaczyć jakie są warunki i nie wyglądało to źle. Stok wygląda na pierwszy rzut oka ładnie, wyratrakowany, nie widać żadnych prześwitów, kamieni, itp. Śnieg twardy, dość mocno zmrożony po nocnych przymrozkach i pewnie bardzo szybki. Dziś nie bardzo mogę, ale jutro melduję się tu o 10 :smile:

vipts2.jpg

23k4qqo.jpg

fvljdi.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postanowiłem tak zrobiłem. Kilka minut po 10 podjeżdżam na parking, na którym stało już kilkanaście samochodów, szybka zmiana butów jeszcze nie w błocie i omijając kasę, bo trzeba wykorzystać e-skipass od razu do bramek i krzesłem na górę. W nocy było -3, więc stok z północną ekspozycją ładnie zmrożony, nawet równy, śnieg twardy i szybki. Oj trzeba naostrzyć krawędzie, bo narty uciekają trochę. Nigdzie żadnych minerałów, kamieni czy prześwitów. Widać, że na trasie jest ok 40-50cm ubitego twardego śniegu.

Temperatura w cieniu +7, w słońcu +20, czyli wiosenna jazda w środku zimy i stok do 13 naprawdę dobrze się trzyma.

Pierwszy wjazd krzesłem, tak było po 10:

dzbea9.jpg

2rg26ir.jpg

Widok z góry:

b9drif.jpg

2emd0dv.jpg

Niektórzy próbują uczyć tu małe dzieci jeździć na nartach, co dla niektórych dzieciaków jest traumatycznym przeżyciem, katorgą i zrażeniem się do nart. Tak jak dwójką młodych snowboardzistów próbujących uczyć, a raczej zjechać chyba z młodszym rodzeństwem na dół. Jadąc wyciągiem w górę widzę, że jeden z dzieciaków przewrócił się, narty mu się poplątały i nie może poradzić sobie w ogóle, a Ci niby odpowiedzialni odjechali, tylko został przy nim ten jeden na snowboardzie klęknął i patrzy się jak przerażony dzieciak się męczy i nie może sobie dać rady. Wielu dorosłych przejeżdżało obok, omijało i miało w d... tą sytuację. Po wjeździe wyciągiem na górę, zjechałem do nich, pomogłem dziecku wstać i jakoś zsunęli się na dół jeszcze kilka razy przewracając się. Dzięki Bogu drugi raz nie wjechali na górę z tymi dzieciakami.

2w2obqw.jpg

Zbiornik na wodę i wiosna wokół:

a1r96x.jpg

O 13 warunki były takie jak na zdjęciach, trochę małych nasypów śniegu, trochę bardziej miękko, ale po boku trasy przy wyciągu, dalej beton:

2pzliki.jpg

fdh5ow.jpg

ir0pz5.jpg

No i parking... myślałem, że będzie większe błoto:

21b7s6q.jpg

Wg iSki Trackera zjechałem sobie w sumie 33 razy, zrobiłem w dół 17,63km, a max. prędkość 84km/h

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek 18.02. do południa warunki na Telegrafie były bardzo dobre (relacja powyżej), wieczorem już ciężkie (relacja Marboru w innym wątku). Przez dwa dni trochę się zmieniło. W Kielcach temperatury i w dzień i w nocy na plusie, więc śnieg miękki, mokry, cukier. O ile o 10 i przez następną godzinę było jeszcze w porządku może też przez niewielką ilość narciarzy, to po 11 kiedy też dojechał Michał (Mifilim) i kilkanastu innych narciarzy warunki psuły się z każdą minutą, a jazda stawała się coraz trudniejsza i mniej przyjemna, a co jakiś czas narty przytrzymywało w zaspach mokrego śniegu. Mimo wszystko, ponad 3 godziny jeżdżenia, 32 zjazdy, tak że może być.

Nie rozumiem tylko za bardzo wskazań iSki trackera, który nie jest chyba zbyt miarodajnym narzędziem zwłaszcza jeśli chodzi o osiągniętą prędkość maksymalną, a także pokonany dystans zjazdów. Pierwsze 3 zjazdy zrobiłem dość szybkie jadąc szerokim promieniem na krawędziach. Do tego momentu iSki pokazało mi v-max. 80km/h. Czwarty zjazd rozpędziłem się prosto z krzesła i zjechałem centralnie na krechę, patrzę w aplikację, a tam dalej v-max. 80km/h. W domu zrzuciłem to na profil i na wykresie prędkości faktycznie widać wyższą prędkość w 4 zjeździe, ale nie odzwierciedliło się to w podanej v-max.

o5rmzt.jpg

A generalnie początek jazdy wyglądał tak:

3328pxl.jpg

lgl1d.jpg

2jd02sk.jpg

Tak było pod dolną stacją krzesła i na dość dużym obszarze stoku po 3 godzinach jeżdżenia:

5xjx2w.jpg

2epof0y.jpg

PS.

Nagrałem jazdę Michała na kilku filmikach, ciekawe czy podda się ocenie :tongue: mi tam osobiście podobała się jego jazda, no ale ja się nie znam :smile:

2hd3am1.jpg

oegpz.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...