Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kielce i okolice - stoki narciarskie


mifilim

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, marionen napisał:

Rąblów? Nazwa brzmi zachęcająco! ;)

Żeby Cię Mario bardziej zachęcić, to napiszę Ski Arena Rąblów :D

Trzy wyciągi i trzy trasy: 130 metrów, 350 i 400 metrów ;) 

A tak na poważnie, to jest nawet taki cykl zawodów, który się nazywa "Puchar Lessowych Wąwozów", czy coś takiego...

Trzy dni ścigania: Stok Narciarski Kazimierz Dolny nad Wisłą, Parchatka i Rąblów właśnie :) Wszystkie leżą w odległości do 10 kilometrów od siebie - tuż za królową polskich rzek, na wschodzie :)

Dobry temat dla Ciebie na za rok :D w tym roku jest już po zawodach :( 

Edytowane przez marboru
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58b0635ce7a25_20170224_1326491.thumb.jpg.b68092800974c3845d79503943f898c7.jpgWichrowo w Szwajcarii Bałtowskiej by Bumer

Zastosuję się do pewnych konwencji dla relacji.

Wstaję rano, co tu robić. Na dworze (polu, kłaniam się nisko Krakusom) piździ ale słoneczko przedziera się przez chmurska. Myję się, golę, ubieram. w tym czasie konsultant ( dla nieobeznanych- zona) robi sniadanie. Przy śniadaniu proponuję wspólny wyjazd do Bałtowa. -Głupi by pojechał, odpowiedziała mi konsultant popijajac kawkę. Cóż było robić, ubieram się zastanawiajac co założyć. Ubieram się lekko i biorę cienkie rekawiczki. Pakuję sprzęt do auta i w drogę. 

Po drodze "rzeż".

 

58b0626456bcb_20170224_1329021.thumb.jpg.b9c1ea3ad2bee4b4ac56dc8e92a3115d.jpg

Po drodze słucham radia z którego lecą informacje o wichurach. W całej  południowej Polsce  fuka wietor, hruby wietor!!! Moja "szkieletczyzna" słynie z wiatrów. Czekam na informacje lokalne, ze na przystanku w Bielinach chłop ziewnał pod wiatr, który z taką siła wpadł mu do ust i dalej, że guzik od portek w pasie mu urwało! Wtem wyobraziłem sobie odwrotną sytuację, baba idąca z wiatrem do sklepu, otworzyła usta mówiąc dzień dobry sąsiadce, a podciśnienie wyrwało jej treść żoładkowa. Musiała się wrócić do domu aby napić się herbaty. Czekam na katastroficzne wieści, że w  elektrowni wiatrowej pod Bodzentynem śmigła tak rozgoniło, ze się pourywały! Nic z tych rzeczy, ino jakieś linie pozrywane i dach w Krakowie spadł. I to nie cały ale kawałek. Zajeżdżam na parking przed wyciagiem krzesełkowym. Bioły jęzor stoku wygląda nieżle. Temperatura 10 stopni na plusie.

Jazda jest dobra. Stok mimo miękkości jest bardzo szybki. Na trasie niezbyt dużo ludzi, przeszkadza nieco "drób", czyli mali, młodzi narciarze. Trza uważać panie, trza uważać.

Pojeżdziłem trochę przy krzesełku, a te co pewien czas staje czekając na uspokojenie się wiatru który wieje jak opętany "łot Świętego Krzyza". Przenoszę sie na łorcyk. Tu warunki podobne, śnieg mokry i miekki. Na trasie pojawiają się siwe plamy roztopionej mazi śniegowej. Przy krzesle to nawet ziemia lita wyszła. Śnieg topi sie i woda strumyczkami spływa do Kamiennej. Trasa pod łorcykiem reanimowana w kilku miejscach. Przy dolnej stacji wykonano specjalny mostek i z "jeziorka" odpompowuje się wodę.

Wracam na stok przy krześle, a spiker przez megafon gada, że z uwagi na wietor krzesło zaraz stanie. znów oddalam się na łorcyki. Jeżdżę tam do końca. Ostatni zjazd robię przy krześle bo blisko mi do auta. robie ostatnie zdjecie. Czyzby ostatnie? Czy stak jakoś ocleje? Oby, szkoda tak rozstawać się znów prawie na cały rok. Może ten wietor zaduje jakieś zimno i śnieg? Moze jeszcze pojeżdzimy w Szwajcarii Bałtowskiej.

20170224_132912[1].jpg

20170224_110524[1].jpg

20170224_114749[1].jpg

20170224_114900[1].jpg

20170224_114909[1].jpg

20170224_115128[1].jpg

20170224_115045[1].jpg

20170224_115224[1].jpg

20170224_115134[1].jpg

20170224_131151[1].jpg

Edytowane przez Bumer
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba Jaga Bodzentyn.

Dziś na swojej stronie na facebooku stacja narciarska Baba Jaga w Bodzentynie poinformowała, że zakończyła sezon. Szkoda, bardzo szkoda. No ale po takich deszczach, przy takiej temperaturze to chyba musiał się tak stać. Jeszcze przedwczoraj informowali, że przerywają działanie stacji aby przygotować się do uruchomienia w weekend. Nie udało się, szkoda. Sezon był krótki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bumer napisał:

Baba Jaga Bodzentyn.

Dziś na swojej stronie na facebooku stacja narciarska Baba Jaga w Bodzentynie poinformowała, że zakończyła sezon. Szkoda, bardzo szkoda. No ale po takich deszczach, przy takiej temperaturze to chyba musiał się tak stać. Jeszcze przedwczoraj informowali, że przerywają działanie stacji aby przygotować się do uruchomienia w weekend. Nie udało się, szkoda. Sezon był krótki.

No to załapałem się prawie na ostatnią chwilę. Myślałem, że pociągnie dłużej ! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Andrzeju, że pośmigałeś w tych dosyć trudnych warunkach :)

Dzisiaj w Radomiu delikatny minus, słoneczko i biało - pewnie jutro z samego rana Paula pociśnie z Expatem do Bałtowa.

Mam nadzieję, że z tych naszych górek choć Bałtów przetrwa - tam w snowpark kilka górek ze śniegu jest usypanych - w razie czego pewnie rozprowadzą ten śnieg po całym stoku.

Dzięki za relację!

...no i do zobaczenia na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Italia Bałtowska

Dziś znów Bałtów. Ośrodek czynny od godz 13 do 20, w weekendy dłużej, bo od rana. Najlepsze jest to, że wszystkie karnety są za pół ceny, ja jeżdziłem 2 godz. za 17 zł!!! Takie ceny powinny obowiazywać zawsze!  Inne ceny natomiast mnie zastanowiły. Zapomniałem wziąć kijów. Poszedłem do wypożyczalni i pożyczyłem nz 3 godz. Po skończonej jeżdzie zapłaciłem 10 zł. Skoro kije kosztują około 100 zł, a narty 10 do 20 razy tyle,  to wypożyczenie tych drugich powinno kosztować min. 100 do 200zł za 3 godz aby zachować proporcje do ceny kijów. Jak do tego dołożyć bity, kask.... Kije nie bardzo zużywają się więc skad taka cena? No ale nie o tym.

Stok był równy, ludzi mało. Kasa robi jedynie ta przy łorcykach. Widziałem nawet sztruks wytopiony przez "sole" ! Sole operowało fest, w aucie miałem 16 stopni na plusie. Z początku jazda nie była przyjemna, śnieg był wolny i mało śliski. Tak po 15, jak sole zaszło za górke i zrobił się cień, śnieg przyspieszył.  No i se pojeżdziłem. Trasa najdłuższa, ta objazdowa jest już prawie nieprzejezdna, wylazła ziemia. 

Po pierwszej godzinie zmieniłem narty na bardziej miękkie. Dokończyłem jazdę na nich. 

Zdjęć stoku nie daję dużo bo to chyba najbardziej obfotografowany stok na forum. Daję natomiast widoczki Bałtowskich "Dolomitów". A co, jak Italia Bałtowska to i Dolomity Bałtowskie! 

Jak słońce przygrzeje, stok niedługo przestanie  działać. Szkoda. Na górze natomiast widoki będą lepsze, ośrodek rznie drzewa!

20170227_144149[1].jpg

20170227_145408[1].jpg

20170227_151218[1].jpg

20170227_155111[1].jpg

20170227_155050[1].jpg

20170227_170435[1].jpg

20170227_170514[1].jpg

20170227_170501[1].jpg

20170227_170824[1].jpg

20170227_170755[1].jpg

20170227_155102[1].jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamknięto stok w Konarach. Drugi rok nie udało mi się go odwiedzić, trudno. Co prawda napisali, ze otworzą ponownie jak powrócą zimowe warunki(???). 

Telegraf poinformował, że w dniach 1 - 3. 03 stok będzie nieczynny z uwagi na warunki pogodowe. Czy ruszy na weekend, zobaczymy?

No i inna informacja. Udało mi się przechować przez zimę stado kretów. Krety są w doskonałej kondycji bo ryją z takim animuszem, że gdyby je wytresowano, można by je wykorzystywać do orki na polach!!! Czy to koniec zimy?

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...