Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kielce i okolice - stoki narciarskie


mifilim

Rekomendowane odpowiedzi

Moje świętokrzyskie nartowanie ogranicza sie generalnie do Telegrafu.Wiem,że ceny tam kosmiczne,ale lepszej górki na dobry trening(jazda sportowa) w okolicy nie ma.

Jeżeli ktoś ma ochotę na tyczki na Telegrafie proszę o kontakt na priva lub telefoniczny.

Marku...ja w tym sezonie stwierdziłem, że jednak Telegraf - nie.

Wiem, że to z Twojego punktu widzenia jedyna Górka...

...ale czy sportowe podejście do tematu, to tylko stromy, krótki stok?

...wiem, że to blisko Ciebie...ale, wierz mi że podróżując po okolicy stwierdzam, że Telegraf ma bardzo wiele minusów.

Kiedy byłeś w Tumlinie ostatni raz? W Bodzentynie?

Chciałbym się z Tobą umówić w Bałtowie. Przyjedziesz? Przyjedź.

Rozejrzyj się...nie ograniczaj...

Wiem, wiem...wygoda, bliskość, inne względy...

Urozmaicenia trochę w treningu :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W najbliższy weekend t.j 2-3 lutego, w Bałtowie odbędą się zawody i testy nowej kolekcji nart marki Elan.

Sobota i Niedziela

9.00-10.00 - zapisy

10.30-12.00 - zawody

10.00-14.00 - testowanie nart

Zawodnicy będą mogli startować w jednej z kategrii wiekowych

I kategoria: 14-18 lat

II kategoria: powyżej 18 lat

Wpisowe do udziału w zawodach: 10 zł. Połowa tej kwoty zostanie przekazana na cele charytatywne akcji Gwiazdki Św. Mikołaja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

jakiś czas nie pisałem ale wszystkiemu winne są narty :biggrin:

najpierw byliśmy w zillertal a 2-gi tydzień ferii młodzi na szkółce na stadionie a ja telegraf. więc nie było czasu.

generalnie ferie świętokrzyskie bardzo udane. ludzi na stokach mało (telegraf i tumlin) i takie przemyslenie, że dla kogoś z polski to na 2-3 dni bajka na rozruch.oczywiście jeśli chodzi o telegraf to tylko w tygodniu do południa ma to sens (cena karnetów):stupid:

Edytowane przez mifilim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chyba jest jakiś kryzys połączony z gdzieniegdzie kosmicznymi cenami za karnety, że nawet w ferie nie ma kolejek do wyciągów w świętokrzyskim. Na Telegrafie zdecydowanie przesadzili z cenami i doprowadzili do tego, że krzesła głównie wożą powietrze zamiast narciarzy. Choć z drugiej strony dla tych co jednak jeżdżą to akurat na korzyść, bo warunki do jazdy dużo lepsze, na stoku pusto, do krzesła się nie czeka, można się po prostu dobrze wyjeździć biorąc nawet karnet 2 czy 3-godzinny, bo w obecnej sytuacji punktowego w żaden sposób nie opłaca się kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wyskoczyłem dzis na 3 godz. do Krajna:wink: Na tygodniu 3 godzinowy skipas kosztuje tu 30 zł. Trzeba powiedzieć że to dobra cena, tym bardziej, że do niedawna 2 godzinne kosztowały 35zł. Stok przygotowany dość dobrze, muld i przetarć brak, ale skąd one miałyby się brać, jak stok płaski! Po godz. 19 zaczęli śnieżyć- szykują się do długiego sezonu ( widzisz "Janek57", nie wszyscy wierzą w rychły koniec zimy!). Tłoku nie było, praktycznie jazda na okrągło. W Krajnie wymyślili też nocną jazdę. W sobotę można śmigać od godz. 20 do 24 za 20 zł. I to ponoć przy muzyce z muzycznego ratraka! Wydaje mi się że to dobry pomysł. Zdjęć na stoku nie robiłem. Kiedyś byłem w Bodzentynie i zrobiłem zdjęcia z myślą zamieszczenia na forum, ale jak na nie popatrzyłem i stwierdziłem, że nie bardzo mozna rozróżnić które zrobione z dołu, a które z góry(taka stromizna:smile:), to dałem sobie spokój. Za parę dni kolega "marboru" mnie wyręczył, u niego to o jakieś 1,15 % lepiej wyglada:smile: Żeby to Krajno było 2 razy bardziej strome!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telegraf - NOWY CENNIK

a co to się stało? zaczeli myśleć i wyciągać wnioski? trochę późno:)

NOWY CENNIK NA WYCIĄG KRZESEŁKOWY OBOWIĄZUJĄCY OD 4 MARCA 2013 ROKU

Zmiana cennika dla narciarzy oraz snowboardzistów od CZWARTEGO marca na wyciągu krzesełkowym Telegraf

Karnety czasowe obowiązujące w tygodniu:

OD GODZ 10,00-13,00 CENA : 38 ZŁ

OD GODZ 13,00-16-00 CENA : 28 ZŁ

OD GODZ 16,30-18,00 CENA : 20 ZŁ

OD GODZ 18,00-20,00 CENA: 35 ZŁ

OD GODZ 20,00-22,00 CENA : 30 ZŁ

Karnet 2 godzinny w tygodniu CENA : 40 ZŁ

Karnet 3 godzinny w tygodniu CENA : 50 ZŁ

Karnet 2 godzinny sobota-niedziela oraz dni wolne od pracy CENA : 45 zł

Karnet 3 godzinny sobota-niedziela oraz dni wolne od pracy CENA : 55 ZŁ

Jeden przejazdu w tygodniu CENA : 3,20 ZŁ

Jeden przejazd w sobota-niedziela oraz dni wolne od pracy CENA : 3,80 ZŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny atrakcyje, jak porównać do cen innej mojej pasji-auta.I też ze świętokrzyskiego rejonu. Wpisowe 90 zł. (dla członków Automobilklubu kieleckiego- pozostali 110 zł), a za to 4 przejazdy na czas- czyli w sumie ok. 9-10 minut. A kolega mnie na łódkę jeszcze ciagnie:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał mistrzostw Polski Family Cup 2013 Kielce 2-3 marca

2-3 marca Family Cup 2013 Finał mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

Już 18 rok z rzędu startują Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie Family Cup! To największa w Polsce impreza dla amatorów, z eliminacjami regionalnym w całej Polsce i wielkim finałem, który odbędzie się w tym sezonie wzorem kolarstwa górskiego w centrum Polski - Kielcach, gdzie porządnie zmodernizowano infrastrukturę narciarską.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów "białego szaleństwa", nie ważne czy dwu-, czy jedno-deskowego, bo mamy propozycję w kalendarzu dla wszystkich. Oczywiście jak to bywa w tradycji naszych zawodów, do startów zachęcamy całe rodziny jak i indywidualnych narciarzy. Oprócz sprzętu i uśmiechu, zabierzcie ze sobą znajomych, rodzinę i przyjaciół - gwarantujemy dobrą zabawą dla wszystkich - zarówno uczestnikom jak i kibicom. Szlifujcie formę i zapraszamy na stoki!

źródło: www.familycup.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

a dzisiaj dla odmiany...telegraf. był mrozik w nocy więc dzisiejsza jazda była znacznie lepsza. warunki nadal bardzo dobre. jak prognoza pogody sie sprawdzi to może pośmigamy do 1-go kwietnia (jak będą chętni:confused::) zawsze chciałem ten dzień spedzić na telku. póki co przywitam tam jutro wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tumlin revisited 24.03zachęcony relacją marboru i okolicznościami przyrody (oraz moim bojkotem telegrafu w łikendy) przemogłem się :biggrin: i myślę ..co tam jakoś dam radę znieść podróż. dojazd 13,5 km nie powinien zająć mi długo :stupid:jestem na stoku o 10; jakieś 15 samochodów max; jest -6 i świeci słońce marcowe. praktycznie zero wiatru......bosko.pierwszy zjazd i już wiem, że jest genialnie - jest nadal dobre pół metra śniegu; stok pięknie ernest zrobił; jest twardo i szybko jak na tumlin. więc góra dół, góra dół; chwila przesiadki na SL9-ki (będę za nimi tęsknił jak je sprzedam:sorrow:) i tak przez 3 godzinki. super jazda i genialne warunki. na szczęście zima w pełni :biggrin: świętokrzyskie stoki się nie poddają!

DSC_0804.jpg

DSC_0806.jpg

DSC_0807.jpg

DSC_0808.jpg

DSC_0804.jpg.31bea3e1973cc9cab0a3637c3ded7797.jpg

DSC_0806.jpg.9a2540725bb3905c3cc4b9e8898854a1.jpg

DSC_0807.jpg.42a37e280707c559dbe10d9ceee39e48.jpg

DSC_0808.jpg.e006f99527e74dae2e3487e2e0baecf9.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

rekordowy sezon?

małe reminiscencje:

właśnie niedawno gadałem z kolegą i okazuje się, że kielecki "lodowiec" czyli telegraf prawdopodobnie pobił rekord i chodził do 14 kwietnia - czyli tak, jak wiele ośrodków alpejskich...he, he..:biggrin:

mi nie dane było tego doświadczyć bo byłem na chopoku.

kolega też podesłał filmik z 11.04.13 na którym we dwóch na stoku majestatycznie płyną po dziewiczym stoku :stupid:

[video=youtube;G6msFJKopag]

dzięki jacek, krzysztof, marcin, mariusz, marek, wojtek...i wszyscy* na telegrafie za fantastyczny sezon i miłą jazdę w sympatycznym towarzystwie.

pozdrawiam

m

*you know who you are...

Edytowane przez mifilim
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprostowanie / aktualizacja:

"A co do końca sezonu na Telegrafie, małe sprostowanie: kolega Krzysztof był jeszcze raz 12 kwietnia, a towarzystwo narciarskie "Puch" kończyło sezon 19 kwietnia w piątek wieczorem...a podobno niezidentyfikowani przedstawiciele klubu UKS 28 i nie tylko widziani byli na stoku wczesnym rankiem 21 kwietnia...

dzięki jacek za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Kielecki Telegraf dziś na FB wrzucił cennik na sezon 2013/14. Nie wiem czy śmiać się czy płakać z tych cen, ale jeżdżąc szybko i bez przerwy, bez czekania w kolejkach na zasadzie wjazd krzesłem - zjazd i tak w kółko, w ciągu 3 godzin zjeżdża się w sumie niecałe 15 minut i to za... 42zł (bo jazda od 10 do 13 mnie głównie interesuje). Jedyny plus w tej sytuacji, to że stok mam dokładnie 3 minuty od domu.

telegraf cennik.jpg

57da820b95d96_telegrafcennik.jpg.f5c44dba5064416dc3de605d064be812.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielecki Telegraf dziś na FB wrzucił cennik na sezon 2013/14. Nie wiem czy śmiać się czy płakać z tych cen

Raczej płakać! Ktoś najwyraźniej stracił kontakt z rzeczywistością! Zwłaszcza karnet 2 godz. aktywowany weekendowy ma wręcz szokującą cenę!

Marcin, podejrzewam że będziesz relacjonował wszystkie swoje wypady narciarskie na okoliczne stoki. Będę je śledził z uwagą bo nie jest wykluczone, że w okolicy Świąt zawitam na Szkieletczyznę. Kto wie? Jak będzie uczciwy warun to może zapakuję sprzęt? A ta wypożyczalnia jest godna uwagi? Mają tam coś sensownego? A może Bałtów jest ciekawszym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...