Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria vs Włochy


idealist

Rekomendowane odpowiedzi

Włochy wychodą taniej w okresach promocji, np. free-ski czy jakieś tam tygodnie rodzinne. Dostajesz wtedy karnet za darmo (tak to się nazywa), a on kosztuje od 170 do 220 euro! Ja w tym roku wynająłem apartament dla 4-6 osób, jeśli pojadą 4 będzie to kosztowało 215 euro od głowy, jak 6 osób- 195euro. Czy to drogo gdy skipas Adamello Brenta kosztuje ponad 200 euro a my go właśnie dostaniemy za tzw. free? Za coś podobnego, tylko 4 dni na Stubai- (Neustiff) płaciłem 3 lata temu 285 euro od głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włochy wychodą taniej w okresach promocji, np. free-ski czy jakieś tam tygodnie rodzinne. Dostajesz wtedy karnet za darmo (tak to się nazywa), a on kosztuje od 170 do 220 euro!

Ale wyjazdy ski-free to jest totolotek.

Możesz wygrać, a możesz przejechać się na tym, jak marboru na swoim wyjeździe do Livigno - http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14405-Zaczynam-Sezon-Livigno-9.12-18.12.2011?p=144411&viewfull=1#post144411, który podsumował słowami:

Nie polecam.

To była moja pierwsza i ostatnia wizyta w Livigno.

Ja byłem w Livigno dwukrotnie i za każdym razem było cudownie.

Ale w zeszłym roku gdy byłem w tygodniu poprzedzającym okres free-ski, to w ciągu ostatnich dwu dni pobytu zniknął śnieg przy dolnej stacji kolejki Carusello 3000 i już nie dało się do niej dojechać na nartach.

Tak więc te okresy free-ski mają swoje głębokie uzasadnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak było powiedziane wcześniej - infrastruktura w ośrodku i przygotowanie tras zależą od regionu i stacji. Co do cen w ubiegłym roku w Val Gardena "apartament" 2 osobowy przy stoku kosztował 120 Euro /dzień, 2 km od stacji kolejki apartament 6 osobowy z 3 pokojami 2 łazienkami - 60,00 Euro/dzień - wszystko zależy czego się szuka i na co się nastawiamy ? W tym roku po raz kolejny Włochy (3) chyba tam nam się spodobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem raz we Włoszech (Val di Sole) vs. dwa razy Austria (SkiAmade i Solden). Na podstawie tych wyjazdów zaobserwowałem różnice w oznaczaniu kolorów tras, określających stopień trudności.

We Włoszech, jak dla mnie i moich towarzyszy, trasy niebieskie były faktycznie łatwe o niewielkim nachyleniu. Natomiast w Austrii, niebieska trasa prawie zawsze odpowiadała naszej czerwonej, już nie było tak różowo i płasko, a momentami wręcz stromo. Wiem że kolor tras to stosunek nachylenie do szerokości i faktycznie wiele stromych niebieskich w Austrii jest b. szeroka, ale jednak wydaje mi się że Włochy łagodniejsze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś dużo jeździ to dłuższy sezon plus karnet sezonowy i niższe koszty dojazdu przemawiają mocno za Austrią. Wyjdzie ona sporo taniej już przy około 20 dniach jazdy (szczególnie z dziećmi - opłaca się wtedy nabyć karnet sezonowy np SkiAmade za 455 E, dziecko 120 E).

W innych przypadkach (2 wyjazdy 6-dniowe) gdy odległość ma mniejsze znaczenie warto pojechać i tu i tu.

W okresie największego ruchu w Austrii chyba łatwiej znaleźć ośrodki z mniejszą ilością narciarzy...

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te jedzenie, piwo ma takie duże znaczenie?Wiekszosc nas jezdzi do apartamentów , na miejscu w barach nieliczni sie odżywiaja .

Patrzac na koszta to zdecydowanie lepiej wychodzi Austria.

Szukam teraz w regionie AltaBadia czegos na przyszły rok dla wiekszej grupy ludzi i ceny jakie mi sa oferowane to zdecydowani wyzsze niz w Austrii.

Koszt karnetów także w IT jest wyższy , dzieci od 9 lat w IT musza płacic juz grube EUR za karnety , gdzie w AT są liczone jako kinder i karnet jest ok50% dorosłaego.

AUSTRIA - tak bym poradził.

a ja właśnie za 2 tygonie uderzam do Alta Badia bo mi taniej wyjdzie niż moja ulubiona miejscówa w AT :)

co do pogody to w zeszłym roku w marcu w cavaleze trafiłem na najgorszą pogodę od 8 lat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...